PDA

View Full Version : питане за бензинова помпа



ogy64
22-09-2010, 01:25
колеги даите малко инфо,на един приятел алфата 156 е престояла близо месец,без бензин онзи ден е сипал но неиска да пали,може ли нещо помпата да се е скапала или може и друго да е,явно отива напрежение до нея,защото се чува 4е сработва,благодаря предврително

mirchozo
22-09-2010, 01:39
Вероятно ще трябва малко да качи гориво помпата, щом е стояла толкова време без бензин. Да даде на контакт, след 5-10сек помпата спира, после пак така, да повтори поне 10на пъти процедурата и да завърти на стартер. Ако това не помогне, може да отвори горивопровода отпред (там са едни "бързи връзки", на които им се стискат чопчетата и излизат с дърпане), така ще провери дали отива гориво.
Ако ще мерите нещо, ето как става: замерването става от 2ма души, единия дава на контакт, а другия мери на буксата (на дебелите жици) . Може също да се мери "на верига" през помпата, ако няма значи се е отишла (пак на дебелите жици при откачена букса). Тънките кабели са за нивомера на горивото, там не се мери нищо.

пп А иконката с "ключето" между километража и оборотомера нали изгасва, тя е за имобилайзера ?

ФЕРАРИСТ
22-09-2010, 02:35
Ако е спрял под наклон, да не се стиска да и налее само 2-3 литра, ми да земе да сипе повече, че може и да не може да засмуче.....

ogy64
22-09-2010, 08:33
да загасва колега

ogy64
22-09-2010, 08:54
Ако е спрял под наклон, да не се стиска да и налее само 2-3 литра, ми да земе да сипе повече, че може и да не може да засмуче.....
колега има за 50лв бензин в нея

ФЕРАРИСТ
22-09-2010, 09:04
Ми да откачи маркуча от рейката и да види дали отива бенз дотам.....

ogy64
22-09-2010, 09:14
Ми да откачи маркуча от рейката и да види дали отива бенз дотам.....
ми да откачим ама като неразбираме,каде е този маркуч

---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:11 ----------

колега а помпата може ли да се е расахнала и да не качва колкото трябва,брамчи но да не качва

mirchozo
22-09-2010, 20:53
Въпросния маркуч влиза в бенз рейка.

spe4elist
23-09-2010, 18:45
Сори за офф-а - колата има ли газово устройство?

ogy64
24-09-2010, 08:13
Сори за офф-а - колата има ли газово устройство?
не няма само на бензин,2.3 пати запали за по малко и гасне

ogy64
24-09-2010, 10:56
Пичове помпата от кьде се сваля,зад задните седалки ли е или и от долу

Хаос
24-09-2010, 16:07
Пичове помпата от кьде се сваля,зад задните седалки ли е или и от долу

Под задната облегалка ,по средата

ФЕРАРИСТ
24-09-2010, 16:29
Мда, но ще ти е по лесно ако махнеш и двете - облегалка и седалка.....

ogy64
25-09-2010, 12:31
Мда, но ще ти е по лесно ако махнеш и двете - облегалка и седалка.....
лесно ли се махат

ФЕРАРИСТ
25-09-2010, 14:41
Не е сложно, но облегалката подхваща с 2 куки долната седалка, куките са фанати с шестограмен болт към купето, и си е трики.....махни подглавниците предварително.....облегалката влиза на 4 "куки" в ламарината между багажника и купето....

ogy64
25-09-2010, 15:57
Не е сложно, но облегалката подхваща с 2 куки долната седалка, куките са фанати с шестограмен болт към купето, и си е трики.....махни подглавниците предварително.....облегалката влиза на 4 "куки" в ламарината между багажника и купето....
ok мерси,имам стара помпа ще пробваме да я сменим и да видим ще запали ли

ogy64
27-09-2010, 11:44
Не е сложно, но облегалката подхваща с 2 куки долната седалка, куките са фанати с шестограмен болт към купето, и си е трики.....махни подглавниците предварително.....облегалката влиза на 4 "куки" в ламарината между багажника и купето....
колега как се изважда помпата от корпуса,имаш ли представа

mirchozo
27-09-2010, 11:51
Встрани има едни щипки, като ги натиснеш и излиза нагоре, тя дори пружината леко я напъва така няма почти никакви усилия, само преди да извадиш помпата изкарай нивомера за да не го счупиш с помпата че е доста крехка пласмасата. Най-вече действай внимателно, щото пласмасите са поопекати и лесно чупливи.

ogy64
27-09-2010, 12:00
Встрани има едни щипки, като ги натиснеш и излиза нагоре, тя дори пружината леко я напъва така няма почти никакви усилия, само преди да извадиш помпата изкарай нивомера за да не го счупиш с помпата че е доста крехка пласмасата. Най-вече действай внимателно, щото пласмасите са поопекати и лесно чупливи.
маркучите и кабелите откачат ли се

mirchozo
27-09-2010, 12:10
Ами като отвориш ще прецениш на място кое ти пречи, по някакъв спомен кабелчетата се откачат, то иначе няма как да изкараш нивомера от корпуса на помпата, пък и след като ще сменяш само помпата съответно ще трябва да и откачиш жиците. Добре е да цъкнеш една снимка с телефона, за да не размениш после кабелите. Маркучетата са едни твърди пласмасови които бензина им е разказал играта, така че там вече ще импровизираш с нещо друго. Щом казваш че имаш помпа (ако е цялата с корпуса и вс останало) направо я смени и не се занимавай да откачаш маркучи и тем подобни.Имаш само една букса и 2/3 "бързи връзки"

пп Все пак, нали питаш за процедурата след като изкараш помпата с корпуса и от резервоара, щото малко не ми станя ясно?

ogy64
27-09-2010, 12:14
Ами като отвориш ще прецениш на място кое ти пречи, по някакъв спомен кабелчетата се откачат, то иначе няма как да изкараш нивомера от корпуса на помпата, пък и след като ще сменяш само помпата съответно ще трябва да и откачиш жиците. Добре е да цъкнеш една снимка с телефона, за да не размениш после кабелите. Маркучетата са едни твърди пласмасови които бензина им е разказал играта, така че там вече ще импровизираш с нещо друго. Щом казваш че имаш помпа (ако е цялата с корпуса и вс останало) направо я смени и не се занимавай да откачаш маркучи и тем подобни.Имаш само една букса и 2/3 "бързи връзки"

пп Все пак, нали питаш за процедурата след като изкараш помпата с корпуса и от резервоара, щото малко не ми станя ясно?
да аз я свалих цялата сас корпуса,имам само помпа без корпус

mirchozo
27-09-2010, 12:29
Значи по описания по-горе начин, само маркучетата от помпата до корпуса ще е добре да ги смениш(така или иначе няма да можеш да ползваш старите защото са едни твърди като пласмасови и дори от темература не омекват) с такива устойчиви на бензин/масло и налягане, съответно и някакви скоби за да ги стегнеш. Това е, успех.

пп А след като си я изкарал огледай да няма нещо запушено по цедката, щото казваш че помпата бръмчи-значи не е изгоряла, идеята е да не е задръстена цедката отдолу. Това ще го видиш като е разглобиш, така че не бързай да режеш маркучите.

ogy64
27-09-2010, 12:44
Значи по описания по-горе начин, само маркучетата от помпата до корпуса ще е добре да ги смениш(така или иначе няма да можеш да ползваш старите защото са едни твърди като пласмасови и дори от темература не омекват) с такива устойчиви на бензин/масло и налягане, съответно и някакви скоби за да ги стегнеш. Това е, успех.

пп А след като си я изкарал огледай да няма нещо запушено по цедката, щото казваш че помпата бръмчи-значи не е изгоряла, идеята е да не е задръстена цедката отдолу. Това ще го видиш като е разглобиш, така че не бързай да режеш маркучите.
ok mrsi