PDA

View Full Version : Alfa 147 selespeed



warbah
22-09-2010, 07:42
Колеги знам че може би е банално да ви питам,но когато човек не знае пита.Питанката е за следното в момента търся кола,и снощи почти вече бях се отчаял когато видях кво е по Бургаските автокъщи,и хоп една хубава оферта в нета 147 селеспийд 2003,дотук добре ами тоз селеспийд как да разбера наред ли е като нито един път не съм карал с такъв,а пък доколкото знам ако не е наред проблема е сериозен щото и майстори не се намират много много за селеспийда.И така струва ли си
да я взема и как мога да разбера че е наред автомата,щото другото не ме притеснява.

ПС не искам да е с малък мотор и съм се ориентирал към 2.0л но май всичките двойки са селета.
Ще съм благодарен колегите със селеспийд да споделят.

Gh0stRider
22-09-2010, 19:18
лично установен(от dobromirski (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244&highlight=selespeed)) лесен метод за проверка съсоянието на сферата (хидроакумулатора):

Та за проверка на сферата: Давате контакт и превключвате няколко предавки докато чуете , че помпта се включи. Изчаквате да вдигне налягане и да изключи. След това превключвате по една предавка и броите. Ако помпата тръгне на, или след 3-тото превключване , сферата е ОК

mik mik
22-09-2010, 21:33
Освен това трябва да я покараш и да дадеш максимален зор на робота. Още като е студена колата защото може да прави проблеми когато е студена и когато загрее да се оправят. Затова едно хубаво каране с много и всякакви спирания превключвай постоянно и следи да не прескача скорости както нагоре така и надолу, също задължително я покарай по-бързо на 5та. Ако има нещо ще си покаже ;)

dobromirski
23-09-2010, 09:29
....И така струва ли си
да я взема и как мога да разбера че е наред автомата,щото другото не ме притеснява.
Колега, аз пък ще ти кажа, за това най-малко да се притесняваш. Ослушвай се за проблеми във вала ( най-вече за тракане на биелни лагери), че там после ще ядеш дървото. :noooo:

fiore
23-09-2010, 11:38
Освен това трябва да я покараш и да дадеш максимален зор на робота. Още като е студена колата защото може да прави проблеми когато е студена и когато загрее да се оправят. Затова едно хубаво каране с много и всякакви спирания превключвай постоянно и следи да не прескача скорости както нагоре така и надолу, също задължително я покарай по-бързо на 5та. Ако има нещо ще си покаже ;)

Точно студен не прави проблеми.
Добри е прав- гледай мотораи останалите детайли
. Ако кола със селеспийд има проблем то много малко вероятно е проблема да е в селеспийда. Погрешно е схващането че това е проблемен възел. Това че във форума има 3-4 коли с проблем в селеспийда, значи ли че няма 3-4000 които нямат никакъв проблем с робота.
Ако има проблеми в селеспийда, те се решават с пъти по малко средства в сравнение с проблемите в двигател и шаси.

mik mik
23-09-2010, 14:23
Моя преди студен правеше проблеми и като загрее се оправяше ;)