PDA

View Full Version : Интернет + Цифрова за София ???



J_I_V_K_O
23-09-2010, 14:13
Колеги от скоро съм софиянец и искам да ми дадете някакви предложения за доставчик на интернет + цифрова. Сайтове намерих много но искам мнение на потребители :) Живея в зона Б-5 с-у мол София :)

Ramsezsh
23-09-2010, 15:20
Мисля, че там в региона трябва да има Пауърнет. Аз съм им клиент от доста време и мога да кажа, че съм доволен. По едно време имах малко дрязги с тях, но след солидна доза викане нещата се оправиха. Скоростта и качеството на връзката са добри. Ако търсиш обаче пакет от интернет и цифрома телевизия те не ти вършат работа. Там мисля, че такава услуга предлагат Blizoo. Опита ми с тях обаче (който е от времето когато се наричаха Кейбълтел и го ползвах със служебни цели) е доста лош. Телевизията не ме интересуваше особено много, но за интернета абсолютно самоволно променяха настройки, за които примерно имам договор без дори да се опитат да ме информарат за което. Когато нещо се прецака просто чакаш, нервиш се и съответно псуваш. Бяхме стигнали до там, че всеки път като нещо се скапе трябваше да звъня от нечий чужда телефон, че на моя не вдигаха. Възможно е сега нещата да са се оправили, но не мога да кажа, че е така. Ако не искаш да са в пакет си вземи и булсатком и ситуацията спи.

morfius
23-09-2010, 15:24
Провери дали има възможност за ПОН (Passive Optical Network) услуга от Спнет, включва Интернет, ТВ и Телефон (може само 1 или 2 или 3 те).
Ползвам такъв Интернет отдавна - по-добро у нас няма!

Светланчи
23-09-2010, 15:28
Мисля, че там в региона трябва да има Пауърнет. Аз съм им клиент от доста време и мога да кажа, че съм доволен. По едно време имах малко дрязги с тях, но след солидна доза викане нещата се оправиха. Скоростта и качеството на връзката са добри. Ако търсиш обаче пакет от интернет и цифрома телевизия те не ти вършат работа. Там мисля, че такава услуга предлагат Blizoo. Опита ми с тях обаче (който е от времето когато се наричаха Кейбълтел и го ползвах със служебни цели) е доста лош. Телевизията не ме интересуваше особено много, но за интернета абсолютно самоволно променяха настройки, за които примерно имам договор без дори да се опитат да ме информарат за което. Когато нещо се прецака просто чакаш, нервиш се и съответно псуваш. Бяхме стигнали до там, че всеки път като нещо се скапе трябваше да звъня от нечий чужда телефон, че на моя не вдигаха. Възможно е сега нещата да са се оправили, но не мога да кажа, че е така. Ако не искаш да са в пакет си вземи и булсатком и ситуацията спи.

Blizoo (Кейбъл Тел)- ползвам 3 в 1 (кабелна, телефон, интернет), и не съм доволна изобщо!Преди 1 месец, всеки ден им званях да ги тормозя че интернета ми е много бавен, накрая след 1 месец тормоз от моя страна, си оправиха проблема, който е бил във външната мрежа.Снощи пак си говорехме и ми казаха "Ами при нас всичко е наред, незнаем защо ви е бавен интернета." и ми затвориха най-нагло..така че моя съвет- помисли и виж всички възможности и оферти на различните фирми :)

DarkKnight
23-09-2010, 16:30
Колеги от скоро съм софиянец и искам да ми дадете някакви предложения за доставчик на интернет + цифрова. Сайтове намерих много но искам мнение на потребители :) Живея в зона Б-5 с-у мол София :)

Колега аз съм на Мегалан и съм доволен. Интернета е стабилен, и цифровата ми харесва. Откакто се преместих в Младост съм с тях (демек малко под година) и до сега ми е спирал интернета само 3-4 пъти и никога за повече от час :)

sen7
23-09-2010, 16:35
Провери дали има възможност за ПОН (Passive Optical Network) услуга от Спнет, включва Интернет, ТВ и Телефон (може само 1 или 2 или 3 те).
Ползвам такъв Интернет отдавна - по-добро у нас няма!
и аз съм на това мнение

soldier
23-09-2010, 16:50
Blizoo (Кейбъл Тел)- ползвам 3 в 1 (кабелна, телефон, интернет), и не съм доволна изобщо!Преди 1 месец, всеки ден им званях да ги тормозя че интернета ми е много бавен, накрая след 1 месец тормоз от моя страна, си оправиха проблема, който е бил във външната мрежа.Снощи пак си говорехме и ми казаха "Ами при нас всичко е наред, незнаем защо ви е бавен интернета." и ми затвориха най-нагло..така че моя съвет- помисли и виж всички възможности и оферти на различните фирми :)

Колко плащаш за тази услуга?

Светланчи
23-09-2010, 16:55
Колко плащаш за тази услуга?


Виж си контролния панел :))))

Fear
23-09-2010, 17:28
http://www.net1.bg/tv
Аз съм с тези, много съм доволен, особено от Интернета. :)

morfius
23-09-2010, 19:04
http://www.net1.bg/tv
Аз съм с тези, много съм доволен, особено от Интернета. :)

ТВ ми е на НЕТ1, имат си трески и те... но са по-добре от близалката дето я натвориха като обединиха КейбълТел и Евроком.

Stefan Caromov
23-09-2010, 19:08
Съвет от мен ,след проблемите създадени от бтк преди две години ,с тракерите ,НЕ се връзвай към тях (бтк адсл)
Бг мрежа също са отвратителни(бях на тях)
Сега съм с оптик ком и се родих последните две години с тях .

J_I_V_K_O
23-09-2010, 19:19
Провери дали има възможност за ПОН (Passive Optical Network) услуга от Спнет, включва Интернет, ТВ и Телефон (може само 1 или 2 или 3 те).
Ползвам такъв Интернет отдавна - по-добро у нас няма!
за сега се спирам на това, и благодаря за съвета за Blizoo че се бях ориентирал към тях :cheers:

pent
23-09-2010, 20:05
и аз не съм чул някой да е доволен от Близу...

а варианта да си на Булсатком? за цифровата им се подписвам, че е най-добрата... интернет не съм ползвал от тях.

morfius
23-09-2010, 20:13
Булсат и Интернет... как ще го докарат, по сателита ли?
(Те по сателит даунлоуд могат... ама ъплоуда?)
За ТВ не споря, но ако опъват лан кабели за нета става безмислено, оптиката е на друго ниво просто.

fred
23-09-2010, 20:34
за сега се спирам на това, и благодаря за съвета за Blizoo че се бях ориентирал към тях :cheers:

Аз съм на близуто, преди бях на кейбълтел, същото преди да се обединят общо от около 7-8 години и съм много доволен.Брато също е на тях, майка ми и др.Ползвам цифрова, НВО, синемакс и т.н., интеренет, проблеми нямам, дребни неуредици разни, които според са нормални.
Плащам около 45 лева май за всичко сега,

morfius
23-09-2010, 20:47
Аз съм на близуто, преди бях на кейбълтел, същото преди да се обединят общо от около 7-8 години и съм много доволен.Брато също е на тях, майка ми и др.Ползвам цифрова, НВО, синемакс и т.н., интеренет, проблеми нямам, дребни неуредици разни, които според са нормални.
Плащам около 45 лева май за всичко сега,

Проблема с Близуу е, че ползват технология сходна с аДСЛ (но по коаксиален кабел) - ъплоуда е 8 до 16 пъти по-нисък от даунлоуда.
Инак като цяло докато бяха ЕстНет... нета беше отличен, като станаха Кейбълтел започнаха да го развалят драстично и ги разкарах, не знам след обединението какво са натворили.

pent
23-09-2010, 20:53
http://bulsat.com/internet.php


Булсатком Ви предлага високоскоростен оптичен интернет, гарантиращ надеждна, сигурна и постоянна връзка. Разнообразие от абонаментни планове, изключително конкурентни на пазара подходящи, както за домакинства/физически лица/

Ако нета им е като цифровата, няма по-добро решение. Аз лично бих го посъветвал да си вземе нет различен от доставчика на ТВ....

morfius
23-09-2010, 20:57
Ще имат някога оптична мрежа в София... значи отпадат за Интернет, за ТВ не знам :)

Ichkin
23-09-2010, 21:45
за сега се спирам на това, и благодаря за съвета за Blizoo че се бях ориентирал към тях :cheers:
Комшия си ми явно ;)
Та в момента телевизията ми е на кейбъл тел или там близо ли са далече ли са ... и смятам като ми изтече тоя месец, директно да се местя на някой друг ...
Интернет в района ни най-добър е на БГЛАН, на който съм в момента и са наистина супер, но нямат телевизия ...
Дебна Мегалан да видя дали ще прекарат до мен, че в блока срещу моя имат, ама в моя ... греда ...
Та ще видим кат' ми изтече кабелната кой ще викам :D

fred
23-09-2010, 21:57
Проблема с Близуу е, че ползват технология сходна с аДСЛ (но по коаксиален кабел) - ъплоуда е 8 до 16 пъти по-нисък от даунлоуда.
Инак като цяло докато бяха ЕстНет... нета беше отличен, като станаха Кейбълтел започнаха да го развалят драстично и ги разкарах, не знам след обединението какво са натворили.

Може, не съм спец, аз лично ползвам интеренет с малка скорост, не свалям почти и като цяло съм доволен, отделно гледам и ТВ да е на същата мрежа, да не се разправям с две мрежи.
А тия Мегалан и Спектрум ще стана МТел явно:87498+66+33
http://business.actualno.com/news_315511.html

morfius
24-09-2010, 09:48
Ще станат... след почти 2 год. - до тогава я камилата... я малките камилчета.
А и Мтел нямат полза да бастисват услугата, не и ако искат да бъдат някаква конкуренция на аДСЛ и ДОСИКС доставчиците, на НЕТ1 (които имат общ собственик с Глобул) и на кварталните.
За момента и Спнет и Мегалан си запазват безсрочните договори... 5 лв на месец е разликата.
Понеже съм ползвал нет през кабелната, сега съм на ПОН... нямат сравнение, нито като скорости, нито като стабилност, нито като латенции.

fred
24-09-2010, 10:26
В смисъл, че тоя ПОН е по добър демек?

morfius
24-09-2010, 10:35
Да :)
Пасивна оптика, няма междинни устройства по трасето, няма закъснения и зависимости от тях.
Бодеш един UPS на оптичния конвертор и другите джаджи около него (ако имаш такива) и ако имаш лаптоп с читава батерия имаш нет дори и ако половина София няма ток :crazy:
Сега не ми се мести на другия комп (на лаптоп през уайрлес съм) да меря латенции и прочие но като се преместих го мерих - 3 пъти по-ниски са при ПОН от колкото при ДОСИКС (за онлайн гейминг например, УоУ през Кейбълтел даваше минимум 180-200мс... на ПОН пада до 80).
Дори коаксиалките ако са калпави може да са опасни ... това е стъкло, не лови статични заряди, не се влияе от светкавици, единствения кусур е да положиш правилно влакното.
За скоростите няма да говоря, че там всичките тия несиметрични технологии умират прави... а на мен ми трябва ъплоуд за служебен ВПН.
Вярно преди известно време и те ограничиха международния ъплоуд, 1/2 е съотношението... пак е в пъти по-добре от 1/16 при аДСЛ и 1/8 при ДОСИКС (70 мб/с ми е канала, 30 ъплоуд ги прави стабилно).
Едно е да работиш с 30 мб/с ъплоуд, друго с 2 нали :)

pent
24-09-2010, 10:56
Едно е да работиш с 30 мб/с ъплоуд, друго с 2 нали :)

да ме прощаваш за въпроса от чисто любопитство, ама у дома защо са ти 30мб/с ъплоуд?!?

morfius
24-09-2010, 12:16
да ме прощаваш за въпроса от чисто любопитство, ама у дома защо са ти 30мб/с ъплоуд?!?

а на мен ми трябва ъплоуд за служебен ВПН.

Пише по-горе... ама чаршафа голям стана и явно се пропуска :)

Mind_Control
24-09-2010, 14:36
а на мен ми трябва ъплоуд за служебен ВПН.

Пише по-горе... ама чаршафа голям стана и явно се пропуска :)

Това хубаво, че на теб ти трябва, ама човека пита за домашен нет :)

morfius
24-09-2010, 15:38
Е аз да не ползвам фирмен ... съвсем домашен си е :)
Просто изброих всички предимства на технологията и това е едно от тях... несиметричните технологии повече от 1/8 не могат изобщо, а доставчиците ползващи ги перкат на 1/16.
Пък всеки да си прави сметката.

souze
24-09-2010, 20:55
Blizoo (Кейбъл Тел)- ползвам 3 в 1 (кабелна, телефон, интернет), и не съм доволна изобщо!Преди 1 месец, всеки ден им званях да ги тормозя че интернета ми е много бавен, накрая след 1 месец тормоз от моя страна, си оправиха проблема, който е бил във външната мрежа.Снощи пак си говорехме и ми казаха "Ами при нас всичко е наред, незнаем защо ви е бавен интернета." и ми затвориха най-нагло..така че моя съвет- помисли и виж всички възможности и оферти на различните фирми :)

Точно три дни им ползвах интернета и изхвърлих модема. Нищо не става от тия.:furious:

Ramsezsh
24-09-2010, 20:57
А някой дали ползва цифровата телевизия на Виваком, че преди малко мернах една реклама, офертата в която е страхотна?

Светланчи
24-09-2010, 21:00
Точно три дни им ползвах интернета и изхвърлих модема. Нищо не става от тия.:furious:


Ами, подкрепям те...много ме е яд, че работя в интернет доставчик и си плащам нета, надявам се да не е за дълго :))...А за един месец дето ги тормозих да си оправят повредата, поне ми вдигнаха скоростта, не е с много но поне е нещо....а и аз го ползвам за скайп, форум и фейсбук, и 2-3 пъти в месеца да сваля някой филм..така че за сега ми е достатъчно! А и се надявам скоро да сменя доставчика :)

morfius
24-09-2010, 21:24
А някой дали ползва цифровата телевизия на Виваком, че преди малко мернах една реклама, офертата в която е страхотна?

Те до колкото помня нещо в стил БулСат ще творят... до колко е готово е друга тема, дето никой май не може да отговори.
Офертите им са много хубави... докато не си го сложиш за 1 или 2 години и не почнеш да налиташ на подводните камъни. Като знам какво съм брал с аДСЛ например... не личен де, но все там... като знам какво правят с наетите си линии... абе евтино изглежда, ама дали си струва.

Ramsezsh
24-09-2010, 21:28
Точно това е което ме плаши - подводните камъни. Сериозно се замислям обаче заради научнопопуларните канали дали да не опитам.

mim
27-09-2010, 09:59
за интернет доставчик ползвам малък локален само в нашия квартал и качеството и обслужването са :clap:
Дриймнет, оптика до блока и кабел до апартамента с опция оптика до последно, но обслужват само Стрелбище и най-много да пресичат Гоце Делчев
така че, попитай някой наоколо (аз така направих) и зарежи тромавите мастодонти, тях им е през ... за малките потребители
тв-то ми е булсат, но като задуха западния вятър и трябва да пускам някой диск за гледане, че изчезва сигнала тотално, но пък друго не мога да се оплача от тях

pikli4ka
27-09-2010, 16:46
Те до колкото помня нещо в стил БулСат ще творят... до колко е готово е друга тема, дето никой май не може да отговори.
Офертите им са много хубави... докато не си го сложиш за 1 или 2 години и не почнеш да налиташ на подводните камъни. Като знам какво съм брал с аДСЛ например... не личен де, но все там... като знам какво правят с наетите си линии... абе евтино изглежда, ама дали си струва.

Мтел от доста отдавана предлага цифрова телевизия - Quarto. Принципа на тези телевизии е да имаш в квартала интернет доставчик, с който компанията има договор за услугата.
Получаваш телевизия, чрез интернет доставчика, т.е. те ти прекарват кабел и т.н., а ти си сключваш договор ... няма подводни камъни (поне при Мтел)

renyx
27-09-2010, 16:58
Аз ползвам "близу" и толкова съм доволен от тях, че днес ходих да се развеждаме.Въобще не ги препоръчвам, плащах цифрова тв гледам черно-бяло и ми излизат с номера , че е от кабела.Смениха кабела и ... старата песен на нов глас.За интернета няма да говоря :brickwall: .А когато се развеждаш с тях , трябва да дадеш единомесечно предизвестие.

Ramsezsh
28-09-2010, 22:52
А когато се развеждаш с тях , трябва да дадеш единомесечно предизвестие.

Така си им клиент цели 2 месеца!!! :prescription:

Светланчи
29-09-2010, 21:25
кейбъл тел....или отврат...развеждам се с тях :)))
след тая снимка и качеството на телевизията, малко трудно някой да ме накара да повярвам че е доволен от тия л...а :)

J_I_V_K_O
30-09-2010, 12:28
благодаря за мненията, ориентирах се към пакетни услуги а сега пък идва следващият проблем, обаждах се на поне 10 доставчика да запитам за някой подробности и всеки ме върти с това че незнаят дали точно там имат покритие и трябва техниците да огледат трасето за прокарване на кабели... дрън дрън та нали е централна част... абе несериозна работа! Да искам да им дам пари а те да неискат ?!?! :sniper:

DarkKnight
30-09-2010, 12:34
благодаря за мненията, ориентирах се към пакетни услуги а сега пък идва следващият проблем, обаждах се на поне 10 доставчика да запитам за някой подробности и всеки ме върти с това че незнаят дали точно там имат покритие и трябва техниците да огледат трасето за прокарване на кабели... дрън дрън та нали е централна част... абе несериозна работа! Да искам да им дам пари а те да неискат ?!?! :sniper:

Не че те мотат, просто според закона трябва да бъде подземно трасето и трябва да се види може ли да се прокара в самия блок, че на много места има счупени тръби и трябва да копаят, а не им се занимава ;)

-Bobby-
30-09-2010, 12:57
кейбъл тел....или отврат...развеждам се с тях :)))
след тая снимка и качеството на телевизията, малко трудно някой да ме накара да повярвам че е доволен от тия л...а :)

Пффф, баси трагедията... ти провери ли обаче дали няма някой проблем по самата мрежа в близост до теб?
В моето старо вкъщи имаше такъв проблем, но само на единия от телевизорите... предвид никаквата разлика в цените, той беше решен с пускането на цифрова, щото очевидно аналоговата вече никой не я бръсне за поддръжка, макар че то на нея няма кво толкова да й се поддържа... и след пускането - на едното тв, пак проблем, сигнала слаб, цифровата накъсва, прекъсва, изчезва... да де, ама и без да говоря със съпорта, ми е ясно, че на единия тв, да има супер сигнал, а на другия ич, или ужасен (аналоговия беше като това на снимката ти), при наличието на нов по-качествен сплитер, значи проблема си е в моята вътрешна мрежа, сплитер, букси, кабели... и след 1-часов тест и менкане на устройства, карти, букси и све, установих, че българския Гамакабел, свързващ слитера и втория телевизор, не става за чеп за зеле.
И командировах бащата да обикаля железариите да си намери по-хубав кабел, различен от noname китайските и въпросния маде ин Булгариа... заради тази скапана жица, цифровата прекъсва, аналоговата е мега-трагична, а на третия телевизор, един скапан 20-годишен сандък 14", аналоговия сигнал е по-читав от цифровия... и това с пожълтял кабел, който е поне на 12-15 години, вързан на същия сплитер, явно обаче правен от качествени материали.

Ако се окаже, че Гамакабел БГ е бил проблема, ония в Смолян ще ходя да ги бичувам и беся с него... китайски Eagle Star - никакви ядове, а нашето... после ми говорят "купувайте българското".
:pain:

Светланчи
30-09-2010, 13:07
Пффф, баси трагедията... ти провери ли обаче дали няма някой проблем по самата мрежа в близост до теб?
В моето старо вкъщи имаше такъв проблем, но само на единия от телевизорите... предвид никаквата разлика в цените, той беше решен с пускането на цифрова, щото очевидно аналоговата вече никой не я бръсне за поддръжка, макар че то на нея няма кво толкова да й се поддържа... и след пускането - на едното тв, пак проблем, сигнала слаб, цифровата накъсва, прекъсва, изчезва... да де, ама и без да говоря със съпорта, ми е ясно, че на единия тв, да има супер сигнал, а на другия ич, или ужасен (аналоговия беше като това на снимката ти), при наличието на нов по-качествен сплитер, значи проблема си е в моята вътрешна мрежа, сплитер, букси, кабели... и след 1-часов тест и менкане на устройства, карти, букси и све, установих, че българския Гамакабел, свързващ слитера и втория телевизор, не става за чеп за зеле.
И командировах бащата да обикаля железариите да си намери по-хубав кабел, различен от noname китайските и въпросния маде ин Булгариа... заради тази скапана жица, цифровата прекъсва, аналоговата е мега-трагична, а на третия телевизор, един скапан 20-годишен сандък 14", аналоговия сигнал е по-читав от цифровия... и това с пожълтял кабел, който е поне на 12-15 години, вързан на същия сплитер, явно обаче правен от качествени материали.

Ако се окаже, че Гамакабел БГ е бил проблема, ония в Смолян ще ходя да ги бичувам и беся с него... китайски Eagle Star - никакви ядове, а нашето... после ми говорят "купувайте българското".
:pain:

Аз веднага се обадих,все пак не искам да си давам парите ей така.Казаха че няма проблем.3 пъти ми затвориха телефона...честно омръзна ми от тия идиоти.Днес ми се обадиха за утре да имало човек да дойдат да видят какъв е проблема,което няма как да стане,защото сме на работа.Аз им казах че се отказвам да им бъда клиент и че приключваме.Просто ми омръзна всеки път с едно и също аз имам проблем,те ми казват че при тях всичко е наред...

-Bobby-
30-09-2010, 13:36
То и с тия кол центрове е голяма беля... не знам, понеже аз ли им говоря технически грамотно и обяснявам конкретно какво искам и къде ми е проблема, или защото попадам на по-читави оператори, засега не съм си късал нервите, дори напротив, ама знае ли човек...
Факт е, че никъде не си вършат работата и нещата стават по нашенски. На Булсатком началото на август им подадохме заявка за включване, още дори не са дошли на оглед. При профилактично обаждане преди 3 седмици - извинения, ма много време минало наистина, ама имали проблем с декодерите и доставката им и затова се бавело. Още не са се обадили, а аз вече въпроса с цифровата тв, го реших в този апартамент. ОК, подбиха цените на пазара, дръпнаха много абонати, ама явно и там през куп за грош, щом нямат декодери на склад... а директните доставки от Китай с кораби се чакат... и ако се разтоварват в Гърция, ония както стачкуват пак, ще ги чакат с месеци.
Като дойдоха за монтажа на декодерите от Близу пък, оня претупа нещата, дори не ми беше сканирал програмите с вярната честота и донесе SCART-SCART кабели, а там само SCART-чинчове стават. Каза ми "ми ако си намерите, ние други нямаме, не ви ли питаха с какви телевизори сте...". После гледам, 11 програми от пакета липсват - рестарт на декодера, обаждане до съпорта да ми каже кода за активиране на търсенето + точните честоти и ги изкарах на екран. И ако не си донаправиш всичко сам и не разбираш от това, само ще трошиш телефони и нерви да се разправяш с оператори и техници...

България... навсякъде same shit, but different.

nicks1
30-09-2010, 14:47
за интернет доставчик ползвам малък локален само в нашия квартал и качеството и обслужването са :clap:
Дриймнет, оптика до блока и кабел до апартамента с опция оптика до последно, но обслужват само Стрелбище и най-много да пресичат Гоце Делчев
така че, попитай някой наоколо (аз така направих) и зарежи тромавите мастодонти, тях им е през ... за малките потребители
тв-то ми е булсат, но като задуха западния вятър и трябва да пускам някой диск за гледане, че изчезва сигнала тотално, но пък друго не мога да се оплача от тях

Колежке, един съвет. Ако ти се занимава и имаш излишни 50 лв. Вземи си 80 см. антена и си решаваш проблема със "западния вятър".

mim
30-09-2010, 15:40
не ми се занимава, ако имаше добра алтернатива нямаше да си "кича" прозореца с антени изобщо, ама

raiders
15-11-2010, 19:19
Да не пускам нова тема и аз мисля да си сменя оператора, но инт ми е от локална фирма и за 14лв. е без забележки за сега.

Нужно ми е цифрова (евентуално HD, но са малко каналите за сега) на 1тв, а другите 3-4 на аналогова.

Мисля да рискувам със www.skk.bg има ли някой опит с тях и какъв им е цифровия премник като марка и модел?

fred
16-11-2010, 09:24
Аз от 7-8 години съм с Кейбълтел, сега Близоо и съм много доволен, никакви проблеми сериозни се съм имал, ако има нещо се отстранява бързо