PDA

View Full Version : Проверка на масло в ск.кутия - 156



Yavor
24-09-2010, 10:27
Здравейте колеги,

колкото и да е глупаво, с моя над 15 годишен опит с италианки - не мога да открия пробката за проврка на маслото в скоростната кутия.
Гледах я на канал с лампа, гъзих се отгоре - най вероятно нещо я скрива.
И тогава родих въпроса - да не би да има щека - едно време дрътата Крома имаще щекичка за маслото в кутията и от там се и доливаше.

Забелязах капка бистро масло по маркуча на турбото който е точно под кутията - от турбото към кулера.
Не може да е моторно - то се е черно както на всяка нафтова печка. Това беше абсолютно бистра капка с цвят точно на трансмисионно масло. Естествено веднага задавам въпроса - откъде е според вас?

Иначе на спряло състояние колата не капва и капчица отдолу, въпреки че естествено - мотора е олят. Течовете очевидно са несъществени и не си струва да се правят.

myato
24-09-2010, 10:35
Както сам спомена,има масломерна пръчка.Молко е на кофти място.Надникни покрай акумулатора,между скоростната кутия и купето.Стои леко на една страна.Иначе,нямам представа от къде е капнало масло,но точно там е малко трудничко да е от кутията.

Yavor
24-09-2010, 10:58
Хааа, аз затова не съм намерил пробка :)

Jivko7777
24-09-2010, 12:24
Да точно имаме си щекичка за маслото и на скоростната кутия, точно отдолу на канал като си трябва да я напипаш, но незнам как да ти я обясня забутано място, но от там и си доливаш, на мен лично ми беше станала на мин. и взеха да се включват трудно скоростите, но бат Венци помогна за масло и се всичко е на 6 :devil:

ФЕРАРИСТ
24-09-2010, 16:27
Мда, с щека е, 2.5 също има

haljscho
25-09-2010, 00:59
Ето и картинка.

Yavor
25-09-2010, 10:38
Благодаря на всички за отговорите.
Отивам да се дупя :)

Satanism
25-09-2010, 11:06
вие си имате щекички ама за мене на м-джета има кожена пръчица(тъпите Орели)...толкова търсих, накрая се отказах да се занимавам... :D :D :D