PDA

View Full Version : Проблем при запалването на колата - 156 2.0 Selespeed



Marin_V
28-09-2010, 12:11
Здравейте, колеги!
Проблемът при мен е от 2 дни. Та той се състои в това, че колата ми прави проблеми с паленето. В смисъл - вкарвам ключа изчаквам 4-5 секунди лампичките да изгаснат и да прочете имобилайзера, дава ми да завъртя ключа, но уви - не пали... След 10-15 врътвания накрая ми запалва и няма абсолютно никакъв проблем с вървежа.
Моето виждане - в последно време рядко карам колата и дори измерихме с 1 приятел напрежението на акумулатора - малко по-ниско от обичайното. Друго, което ми направи впечатление беше това, че като отключвам не се чува обичайния бъздящ звук (не ми се смейте - не знам какъв е този звук - лично според мен е от инжекциона)
Мерси предварително на отзовалите се :)

Marin_V
29-09-2010, 00:39
...

V_A_N_K_A_T_A
29-09-2010, 04:17
Като за начало си провери клемите на акумулатора,дали правят добър контакт и си зареди акумулатора.Прилича ми на хлабава връзка.А,"бъздящият" звук е помпата на селеспийда.

dobromirski
29-09-2010, 08:48
Върти на стартер , но не пали , така ли ?

Marin_V
29-09-2010, 10:48
Да, върти, но не пали, като е топла по-лесно пали примерно от 5 път...-

gjulizar83
29-09-2010, 19:09
нъли датчик на колянов вал даваше подобни проблеми, до колкото съм чел по форума?

tonov
29-09-2010, 22:44
нъли датчик на колянов вал даваше подобни проблеми, до колкото съм чел по форума?

Дамм, обаче обикновено го прави на топъл мотор, а на студено няма проблеми. Все пак нищо не пречи и това да е :roll:

oem
30-09-2010, 11:28
При мен имах една 145-ца и на студено не палеше. От 10 пъти един припалваше, работеше 5 мин. и гаснеше.

Да се закачи на диагностика. Ако е от датчика си записва грешка.

fiore
01-10-2010, 10:07
А бъздящия звук не е задължително да е от помпата на селеспийда. Тя работи няколко секунди и не "бъжди".

Твърдо проблем свързан с акумулатора. Провери клемите и замери акумулатора. Другия елементарен начин за проба е да пробваш да я запалиш с кабели. Ако проблема ев силата на тока ще си запали без проблеми.
Може ниския ток в акумулатора да ти е няколко неща- ЕГН на акумулатора, оттечки, недобро зареждане...