PDA

View Full Version : Щипките за пасажерския еърбег сменят ли се?



Panchev
28-09-2010, 13:39
Та, значи колеги, ъгълчето на капака на пасажерския еърбег се беше понадигнало и реших, че това все повече ме дразни. Понадигнах го малко за да разгледам отдолу и установих, че щипката под него е счупена. Явно трябваше да се смени и реших да я извадя, за да търся такава, но като понадигнах още малко капачето и се счупи и втората щипка. Сега вече беше по-лесно да извадя щипките, след като не ми пречи капака и съм решил да ги сменя с възможно най-близките, които намеря. Наясно съм, че те играят важна роля при сработването на еърбега при нужда и няма да сложа първите срещнати, най-малкото щото няма да паснат (вече пробвах няколко варианта с щипки, които ми се мотаеха из джунджуриите). От друга страна, еърбегът се взривява с такава сила, че едва ли по-яки щипки биха го спрели! Вярвам, че все ще намеря подходящи щипки, или поне такива, които с малко преправяне да ми свършат работа, щото близо до нас има едно магазинче, на витрината на което са подредени поне стотина модела. Въпросът ми е има ли (и къде) оригинални щипки или кои (от какво) са най-близките щипки, които мога да сложа на тяхно място?

ФЕРАРИСТ
28-09-2010, 13:52
Може да звучи некадърно но и на двете ми съм решил проблема с Капчица - на едната така или иначе нямам беци, и просто капака е декорация, на черната ми беше надигнат същия край, Капчица и забравих за проблема.....

Panchev
28-09-2010, 15:07
А, той, този вариант с лепилото винаги си стои, ама да пробвам първо с нещо по-"ентелегентно".
Мислех си преди да му капна малко лепилце в ъгълчето и да не се занимавам повече, ама ме глождеше да го направя като си трябва. За кво ли...

topper
28-09-2010, 16:11
То и моя е с Капчица.Щипки търсих,но ненамерих

136
28-09-2010, 17:53
Щипки продават.Но е гадно за смяна като се сваля капака за да сложиш новите .Късът се старите и реално трябва да се сменят всички.Те са едни коносчета.

Kamen666
28-09-2010, 21:27
Общо ви трябват 2 бр щипки.
Имат ги в тин кар,аз сменях преди време - 7-8 лв/бр бяха.

Novachev
29-09-2010, 07:41
Може да звучи некадърно но и на двете ми съм решил проблема с Капчица - на едната така или иначе нямам беци, и просто капака е декорация, на черната ми беше надигнат същия край, Капчица и забравих за проблема.....

Що да е некадърно моята почти 4 години е залепена с капчица и не е мръднала.

Panchev
29-09-2010, 14:17
Щипките се сменят лесно, след като е свален капакът! 2 броя са. Ама нямам нещо тин кар под ръка, а и цена 7-8 лева за брой е малко:horror:. Вчера ходих в магазинчето за щипки и цените се движеха 20-50-80 стотинки. Естествено че нямаха точно каквито ми трябваха (което оправдава цената им или напротив), но нямах време да преценя коя от наличните щипки би ми свършила работа. Ще трябва да се въоръжа с време и пак да отида на оглед!
PS: Секундно лепило имам винаги под ръка! Тел и пирони също!:Tease:

136
29-09-2010, 15:28
Тези щипки са по различни от подобни такива .Тези имат определена сила на скъсване.Което ги прави по спицифични.

Panchev
29-09-2010, 15:43
Е, то много ясно! Но все пак в някакви граници, които би било добре да се знае какви са. Факт е, че се сменят с какво ли не! Вкл. и с лепило, което също може да се доближи достатъчно близо до истината, стига да уцелиш колко и къде да сложиш, че капачето да се отлепи навреме при нужда.

Satanism
29-09-2010, 18:53
Тези щипки са по различни от подобни такива .Тези имат определена сила на скъсване.Което ги прави по спицифични.

И най-вероятно са по 2-5лв в Ауто Италия...така, че не се мъчете, ами си ги поръчайте от там :Р

Panchev
01-10-2010, 09:02
Засега реших въпроса с едни щипки, които прецених, че ще свършат работа, а именно тези
http://storage3.album.bg/452/shtipka_1bf3b_25334899.jpg (http://www.album.bg/panchev/images/25334899/) Не можаха да ми кажат в магазина от/за какво са, струваха 1.20 лева.
Наложи се малко доизкусуряване с макетно ножче, с което намалих периферията на малкото конусче отпред, за да влиза щипката свободно в отвора на таблото, а не с щракване и всъщност се заклещва с само на перцата, ресните или там както и да ги наречем. Също така с ножчето изтъних още малко шийката под дискечето, с идеята да се скъса по-лесно при нужда, но предполагам, че при взривяване на еърбега щипките ще се измъкнат целите, защото са влезли съвсем малко. В общи линии, системата отговаря на определението "От яйце по-здраво" но капакът си стои на мястото. А, да, и преди да го поставя, го понагрях с една запалка-горелка малко отзад, за да му върна оригиналната форма и смятам, че се получи.

fiore
01-10-2010, 09:59
Не е зле преди това да видите дали капака не е крив. Аз моя го изправях , като ползвах пистолет за горещ въздух- леко го затоплих след което го изправих и задържах. Ако капака не ляга добре в леглото , така или иначе ще стърчи и ефекта от щипките е нулев. Ако капака е ок и без щипки да го оставиш - не личи

Panchev
01-10-2010, 10:52
Именно капака нагрях със силна запалка с насочена струя и го огънах до формата, която ми харесва. Точно това ми беше критерият -да стои сам по профила на отвора, без напрежение в щипките. Но е доста устойчива основата и трудно се поддава на деформации, така че и за това се иска търпение и упоритост.

търтей
02-10-2010, 20:49
Абе то щепките хубаво, ама защо не си проверите еърбеговете дали изобщо ще отворят - има една готина лепенка на колонката на шофьорската врата. ;)

Satanism
02-10-2010, 20:54
Абе то щепките хубаво, ама защо не си проверите еърбеговете дали изобщо ще отворят - има една готина лепенка на колонката на шофьорската врата. ;)

Ако за срока на годност говориш, той е толкова точен, колкото БДЖ-то...

fiore
04-10-2010, 10:19
Абе то щепките хубаво, ама защо не си проверите еърбеговете дали изобщо ще отворят - има една готина лепенка на колонката на шофьорската врата. ;)

Човеко, хората питат как да си оправят да не им стърчи капака а не друго. Освен това тази уепенка нищо друго не значи, освен че ако датата написана върху тях е в миналото производителя не гарантира че ще работят.
Не че преди това е задължително да работят, пък и едва ли ако самолета падне по време на полет и ти си в него с лаптопа си , ще си потърсиш гаранцията от НР:)

Panchev
04-10-2010, 13:31
Ами, еърбегът си седеше непокътнат на мястото си. Ако не се лъжа, май им даваха гаранция 10 години от датата на производство. Не го пробвах дали работи! Или ще заработи при нужда, или не, да не дава Бог да разбирам! Не мисля, че ако го ръчкам повече или ако се оставя някой друг да ми го разръчка, проверява и пр., ще се увеличи шанса да сработи.

търтей
04-10-2010, 17:57
Мисълта ми е, че на еърбег който е извън срока на годност да се смята каква щипка да сложиш (с каква здравина) е малко овъркил.

teetrinker
04-10-2010, 19:01
тъй тъй сте отворили тема, някой да знае сервиз където да се занимават с монтаж на нови еърбеци? осъзнавам абсурдността на въпроса, предвид че еърбега е куп датчици което неминуемо води до голяма сума пари, но все пак..

Dodo 155
16-10-2010, 11:10
тъй тъй сте отворили тема, някой да знае сервиз където да се занимават с монтаж на нови еърбеци? осъзнавам абсурдността на въпроса, предвид че еърбега е куп датчици което неминуемо води до голяма сума пари, но все пак..
Ще ти излезе по-изгодно да купиш по-нова кола.
Не знам какво точно сменят, но само централата е около 1000 лв. Ако се налага и възглавниците да подменят + пиропатроните в коланите ще стане :stretcher:
Тя колата ти струва толкова 8)