PDA

View Full Version : Притеснителен теч на двигателно масло...?



Nik0
29-09-2010, 13:59
Колеги- да ви попитам и тук?
Имам лек теч на двигателно масло... от два- три огледа сформирах становището, че течът е от семеринг на КУТИЯТА НА КОЛЯНОВИЯТ ВАЛ (по двигателят се забелязва из лявата му страна- до кутията на акумулатора), количеството на теча не мога да определя с точност - защото съм и с кора, но дразни а и цапа /с две думи си е истински дискомфорт/ - установих го преди две седмици, а малко по- рано смених маслото... та сега искам да ви попитам, ако сте преминали през тези неприятности; какви стъпки включва подмяната на такъв семеринг (да издирвам ли по специален)? Спешна операция ли трябва да бъде (т.е да разсрочвам ли)? Да препоръчате сервиз в С-я и приблизително какви парички ще ми трябват? / а да очаквам ли и други инфекции съпровождащи маниполацията/? Колицата е 156-ца 1,8 TS, 144 к.с. бензинка '98год.!
Благодаря Ви, предварително- за препоръките и мненията!

ФЕРАРИСТ
29-09-2010, 17:56
Кутията на кол вал няма семеринг(образно кутията на коляновия вал е блока на двг, а защо не и картера), такъв има самия колянов вал, семеринга е нещо като трапецовидна гадост, е се хваща за двг-то......при желание може да се опиташ и да го ВикторРейнцоваш, но новия винаги върши по добра работа......лошата новина е че не е особенно евтин, и че трябва да се маха ск кут, отделно че теоретично съществува вариант и да тече семеринга където влиза вала в ск кут.....за който пак трябва да се сваля ск кут......като за начало може да се опиташ да различиш маслото двигателно ли е или трансмисионно - по тренираните носове се справят като разтъркат маслото между палец и показалец и нежно помиришат, на по нетренираните и неопитни отчаяни юзъри се налага дори и да го кусат - метода е по неприятен, но почти винаги е ефективен ако предварително си опитал от едното, и от другото......

Nik0
29-09-2010, 18:20
Определено е двигателно не трансмисионно... това го установихме и ВЕЩНО потвърдиха едни сервизни!

ФЕРАРИСТ
29-09-2010, 19:27
Определено е двигателно не трансмисионно... това го установихме и ВЕЩНО потвърдиха едни сервизни!
Значи ето това може би е проблема.....

Nik0
29-09-2010, 20:14
Благодаря, подпитах за да събера мнения ... и ще трябва да го оправям! Иначе постоянно на щеката, и предаразполага за по-големи беди ако не обърна внимание. ;))

Megamix
07-09-2011, 21:28
Извинявам се, че ползвам тази тема, но да не отварям друга. И аз имам теч на двигателно масло, но тече от пробката... До преди време беше много леко, неосезаемо... Но на скоро се усили, вече са изтекли 200ml... Явно са ми прецакали резбата, когато за последен път са го сменяли. Съвети?

myato
07-09-2011, 21:39
Има ремонтни комплектчета за пробката.Ако не можеш да намериш,при стругар да ти направи.Повери обаче първо да не е прищипан уплътнителният пръстен.

vlalov
07-09-2011, 21:44
Значи ето това може би е проблема.....
А иначе от този теч големи ли са загубите - питам щото и при мен тече и прави колкото две монети по лев петно за 15-20 мин след яко каране и спира.
Иначе за 900 км изчезнаха 4/500 мл масло яко форца над 4500 -дали може да надува от този семеринг и да бяга толкова?

KoRny
07-09-2011, 21:45
Най-евтино можеш да пробваш да намотаеш от тефлонова лента по резбата на пробката,доста пъти е свършвала работа :)

kiko73
08-09-2011, 02:00
Пробката със сигурност става с почистване с коресилин примерно и мажеш с "Виктор Рейнц" - така не точиш маслото и е много по-сигурно от тефлоновата лента

DiStefano
08-09-2011, 07:07
Когато сменяш въпросния семеринг, провери дали няма и аксиален луфт на самия вал, щото после и с новия пак ще тече.

Megamix
08-09-2011, 18:01
Благодаря за съветите !