PDA

View Full Version : питане за дебитомер



newuser
29-09-2010, 19:53
Много теми изчетах, обаче не ми стана ясно след смяна на дебитомер задължително ли е да се изчистят натрупаните грешки свързани с него за да работи нормално?

gjulizar83
29-09-2010, 20:21
какви са грешките?

newuser
29-09-2010, 20:22
P0101

mirchozo
29-09-2010, 20:23
Ако не си карал с откачен дебитомер всичко ще си дойде на мястото след "известно време", но ако си го откачал да пробваш как върви без него няма да стане без диагностика.

пп Щом ти излиза тази грешка, защо не я изчистиш, после покарай и виж дали пак ще се появи.

newuser
29-09-2010, 21:08
Ако не си карал с откачен дебитомер всичко ще си дойде на мястото след "известно време", но ако си го откачал да пробваш как върви без него няма да стане без диагностика.

пп Щом ти излиза тази грешка, защо не я изчистиш, после покарай и виж дали пак ще се появи.

Не позволява да се изчисти грешката, иначе нчмаше да си я оставя :) А какво става като откачиш буксата на дебитомера че аз успях и тва да го свърша :)

mirchozo
29-09-2010, 21:15
Ами като изкараш буксата записва още 2 грешки, които можеш да изчистиш само с диагностика, т.е. не се изчистват сами след определено време. А въпросната грешка има ли нещо общо с дебитомера, нека по-запознатите да кажат. Пробвал ли си да правиш адаптация и с какъв софт тестваш?

gjulizar83
29-09-2010, 21:15
от време на време може да казвате каква е колата и кой матор като питате за нещо :) до колкото така имам скромен опит с компютри, записаните софтуерни грешки не влиаят на хардуера.просто показват че хардуера не работи правилно, или че стария хардуер не е работил правилно. примерно моята кола като е купих имаше грешка за датчик на колянов вал. явно е бил сменян и не е изчистена грешката.

newuser
29-09-2010, 21:27
Ако не си карал с откачен дебитомер всичко ще си дойде на мястото след "известно време", но ако си го откачал да пробваш как върви без него няма да стане без диагностика.

пп Щом ти излиза тази грешка, защо не я изчистиш, после покарай и виж дали пак ще се появи.


Ами като изкараш буксата записва още 2 грешки, които можеш да изчистиш само с диагностика, т.е. не се изчистват сами след определено време. А въпросната грешка има ли нещо общо с дебитомера, нека по-запознатите да кажат. Пробвал ли си да правиш адаптация и с какъв софт тестваш?

Ясно, ще се закача пак еку-то...Грешката е за дебитомера, до нея пишеше П0101 MAF sensor error ако не се лъжа

spe4elist
29-09-2010, 21:57
Много теми изчетах, обаче не ми стана ясно след смяна на дебитомер задължително ли е да се изчистят натрупаните грешки свързани с него за да работи нормално?

По принцип - е хубаво и без проблем да се закача на диагностика отвреме навреме, за да се следи ситуацията. Профилактично. Може да се появи грешка от някой датчик, без да дава индикации и без да светва червената лампа на таблото. Като профилактичен преглед при зъболекаря ... или гинеколога, например ...:prescription: