PDA

View Full Version : Мигачите ми спират да мигат когато си искaт



alfon156
03-10-2010, 03:07
Здравейте! Моля за помощ от 2 месеца мигачите ми си мигат когато си искат. Сутрин паля трагвам за работа работят перфектно ,вечер паля цъкат един или два пъти и спират /на включване/ или въобще не цъкат. Интересното е че когато откажат и аварийните неработят ,но когато я заключвам или отклучвам светват. Мисля че е от релето ,но незнам каде се намира някой ако може да ми покаже снимка как изглежда или според вас от това ли ще е :icon_frown:
Алфа ромео 156 2.0

zdravko_ss
03-10-2010, 06:23
релето се намира под волана,има три болтчета, сваляш долната пластмаса и ще го видиш, то е само едно и е в син цвят. При мен имаше подобен проблем, оказа се кажуха на релето, махнах го и вече няколко месеца си работят перфектно. При теб може и да се наложи да се смени това реле,нямам представа трябва да се види.

Кайо
03-10-2010, 11:30
Колега и аз бях так,виж релето,под волане е както казва колегата по-горе,виж и за всеки случай и бушоните.

Ifko--23--
03-10-2010, 12:53
Здравей колега :] Взех си 156 2.0 преди 3-4 дни и се оказа че имам същия проблем като твоя ;] Мигачите и аварийките работеха когато си искат, светваха по един път и после никакви ги нямаше, смених релето и всичко се оправи ;] Намира се под кората под волана както каза колегата, ето и снимки на самото реле / струва 10лв/ ;] :biker:

alfon156
03-10-2010, 17:39
Благодаря на всички който се отзоваха на моя проблем. Намерих това реле къде се намира но да попитам само с дърпане ли се вади или трябва да го откопчавам от някаде. Защото пробвах да го издърпам от мястото му но се надигна само 2 мм. да го напъвам ли със сила или трябва да го освободя от някъде.

benji_gb
03-10-2010, 19:03
И моето беше така, но го заклиних отстрани да стои леко под напрежение и вече почти 4 месеца нямам проблем.

Lqnkata
03-10-2010, 20:09
От една седмица и аз съм със същите забележки към мигачите и аварийните. Само не разбрах трябва да го подменя с ново или да видя дали има слаба връзка?

tonov
03-10-2010, 20:51
Обикновено проблемът в този случай са спукани спойки в релето. Сваля се кожуха, следва едно минаване с поялника и става като ново ;) Досега съм оправял така 3-4 релета.

Lqnkata
04-10-2010, 17:40
Обикновено проблемът в този случай са спукани спойки в релето. Сваля се кожуха, следва едно минаване с поялника и става като ново ;) Досега съм оправял така 3-4 релета.

Благодарности колега, така мисля и аз да постъпя... Но нещо не успях да открия това реле :( Къде се намира при моя модел (2.4JTD)?

tonov
04-10-2010, 23:31
В интерес на истината на 156 не съм разглобявал... До сега рових в elearn и единственото което намерих е, че е някъде около ключа за мигачите :roll: Ако съм в грешка, нека ме поправи някой колега който е сменял това реле.

slavco_156
12-10-2010, 17:51
На мене сшто така ми правиха, но ас проблема го намерих в контактите за задните мигавци и стопове, сте махнеш тази пластмаса од втре на бажника, и ште земеш да почистиш тези контакти, ако мојеш и да го калаисваш ош подобре.
При мен дури и беше и пласмасата да се топи, јавно кабела за маса (-) много греало од недобар контакт.
Сега е добре, без да вадам релејката.

starata alfa
10-11-2010, 13:08
някой знае ли номера на въпросното реле и каква маркае или няма значение

kolev
10-11-2010, 14:36
марката е поялник&тинол gmbh. ако няма такава- сервиз телевизионен . като си купиш ново, то е със студени спойки на същите места и след няколко месеца или години почва да прави пак същите номера. та искам да кажа че ремонтираното е по-здраво от ново.

RUSEV-BGR
10-11-2010, 20:27
марката е поялник&тинол gmbh. ако няма такава- сервиз телевизионен . като си купиш ново, то е със студени спойки на същите места и след няколко месеца или години почва да прави пак същите номера. та искам да кажа че ремонтираното е по-здраво от ново.
Изпробвано и работи безотказно!

Lqnkata
12-11-2010, 13:25
Taka, релето го открих (аплодисмети за мен :) ), но след разглобяването му установих, че не виждам апсолютно нищо нередно. Въпрос: Какво трябва да му се "поправи", т.е. кои са спойките за коригиране? Благодаря предварително!

kolev
12-11-2010, 14:40
спойките на всички елементи с големи крака - те са тия на релето /това с бобинката/. няма да направиш грешка и ако припоиш всички спойки.
при заливането с калай,краката на масивните елементи действат като радиатор и припоя по тях се втвърдява по-бързо от тоя на медната пътечка и се свива. получава се микроскопична пукнатина която започва да оксидира и след време вече нямаш контакт там. като се вгледаш много внимателно , вижда се една матирана окръжност около крачето - това е студена спойка.
абе припоявай всичко като гледаш да не направиш някъде мостчета.

ПП
ето как изглеждат студените спойки
http://www.yproxy.com/blog/wp-content/uploads/2008/07/bad_solder_joints.jpg

ето и тука, освен очевидната и тая диагонално нагоре в ляво също е лоша
http://www.q45.org/badconn.jpg

ето тука как се получава ореолче
http://i133.photobucket.com/albums/q43/randallembers11/dfd.jpg

понякога се случва да изглежда нормално, но пак да е лоша.

kolev
15-11-2010, 11:35
какво стана колега, тръгна ли релето.

Lqnkata
15-11-2010, 11:45
какво стана колега, тръгна ли релето.

Да Колега, релето работи. Оставил съм си го за резерва, понеже ,докато си играех с поялника си купих ново, не исках колата да я карам без мигачи. Въпреки това си поправих оригиналното с твоите подробни указания. Имаш + на репутацията ти от мен. Благодаря още веднъж!

kolev
15-11-2010, 11:59
:thumbup:
радвам се че съм помогнал.

Wolfy
15-11-2010, 12:21
Колеги, малко по-надолу има подобна тема... Ето и линк към моя пост там, може ли да обясните как точно се сваля това реле преди да съм изпочупил всичко около него :oops:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51374&page=2