PDA

View Full Version : Проблем в мотора!!!



Mus1cDJ
04-10-2010, 07:34
145 1.4 тс
Проблема е следния като купих колата карах я известно време неми правеше никакви проблеми, като регистрирах в кат бях пуснал климатика и работи известно време и започна да си губи уборотите на ниски дадох малко гас започнаха някакви детонации след 2500об. се оправи.
Карах известно време няма проблем реших да я обслужа след смяна на ангренажен ремък ролки и т.н започна проблема. Това с оборотите започна да го прави в движение изфорсирам я до изкл. оставям да паднат оборотите до доло и се оправяше ама всяко чудо за три дни сега и тъка не иска имам съмнения във вариатора него го имам и чакам одобен ден в сервиза да го сменя, обаче ходих на доктор и лаптопа показа че има проблем с изгорелите газове.
Ако някои има някакво виждане по ? някой да помогне

BillyBoy`
04-10-2010, 08:30
Щом е започнала да го прави след смяна на ангренажен ремък мe навежда на само една мисъл че може да са ти объркали зацепването на валовете,поне според мен това е логичното обяснение,но нека някои които е имал същия проблем и тои да каже.

GALIN4O
04-10-2010, 12:20
все пак си виж зацепването както ти е казал колегата преди мен не че е 100% сигурно да е от там

Mus1cDJ
04-10-2010, 17:56
мерси за мнението колеги но тя го направи веднаж и преди да ходи на майстор но не беше толкова зле тези дни ще я разглобя

gogo79
04-10-2010, 18:25
Виж катализатора,да не би да е запушен,щом са ти казали,че има проблеми с изгорелите газове! А и щом казваш че има детонации,погледни дебитомера и свещите!

Mus1cDJ
04-10-2010, 19:23
днес нея бях карал сега се наложи да мръдна с нея и нещо много зор запали не е както обикновенно позачуди се

Mus1cDJ
11-10-2010, 16:04
днес смених вариатора стана супер но като запалих пак започнаха детонациите извадих буксата на дебитомера и спряха детонациите и променливите обороти но като дам газ отначало се позачудва нз нормално ли е като е откачен дебитомера да прави тъка и ми свети лампата за инжекцията започна да пущи доста

lokara
11-10-2010, 17:07
щом като извадиш буксата на дебитомера това не означава ли че от него.И моята беше така,но го смених и в момента я продавам на части
става въпрос за 1.4тс с пласмасовия капак

Mus1cDJ
11-10-2010, 17:27
незнам дали е от него със сигорност пък и това че пуши тилкова и свети лампата на инжекцията ? някой ако може да помага :please: :throw:

tonov
11-10-2010, 19:25
Колега, не си прави експерименти по метода на изключването, а иди на диагностика. Така никой не може да ти каже от какво е.
пс: Като си изключил дебитомера, как очакваш двигателя да работи нормално?

Mus1cDJ
11-10-2010, 19:49
Колега, не си прави експерименти по метода на изключването, а иди на диагностика. Така никой не може да ти каже от какво е.
пс: Като си изключил дебитомера, как очакваш двигателя да работи нормално?

мерси колега ще отида в бош сервиз но днеска не остана време и затова викам да споделя някой може да е имал подобен проблем

tonov
11-10-2010, 20:36
Дано не си ме разбрал погрешно.
Дори и някой да е имал подобен на твоя проблем, не е гаранция че ще е от същото нещо. А компонентите по инжекциона са скъпи, за да сменяш докато откриеш от какво е. Затова ти написах да идеш на диагностика :)

Mus1cDJ
11-10-2010, 20:43
Дано не си ме разбрал погрешно.
Дори и някой да е имал подобен на твоя проблем, не е гаранция че ще е от същото нещо. А компонентите по инжекциона са скъпи, за да сменяш докато откриеш от какво е. Затова ти написах да идеш на диагностика :)

напълно те разбрах колега благодаря

lokara
12-10-2010, 09:20
хубаво,че си послушал колегата Тонов

Mus1cDJ
13-10-2010, 16:04
днес ходих в бош и направо като казаха какво става ми идваше в първия стълб челно и до там. Казаха ми че мотора е за основен ремонт и се чудя има смисал да го правя или да купя друг мотор но знам ли в какво състояние ще е другия който ще купя

kolev
13-10-2010, 16:15
колега, тия от бош не ги слушай ами върви на проверен майстор. има теми много.

Mus1cDJ
13-10-2010, 16:24
колега, тия от бош не ги слушай ами върви на проверен майстор. има теми много.

колега колкото и да ми се иска да си прав но не е тъка фактите това говорят колата пуши по бетер от трабант прекъсва и няма никаква мощност. Всичко е станало след като сам сменил маслото новото масло е измило всички добавки с които е била нахакана и сега проблема е на лице

---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

чак ме хвана срам като се пребирах с нея укъдих целия град

kolev
13-10-2010, 17:35
колега, има един милион теми по въпроса. върви в проверен сервиз да ти погледнат колата, да я зацепят като хората и да ти направят диагностика.

Mus1cDJ
13-10-2010, 18:08
колега колата е зацепена правилно 100% вече бях изключил, че бях заредил един съмнителен бензин мн тъмно зелено утре ще го източа и ще налея 100 октана за да изчисти каквото е останало от него и се надявам това пушене да идва от бензина защото маслото него и бутва стои си на мах

Mus1cDJ
14-10-2010, 16:22
колеги днес извадих бензиновата помпа изкарах сичкия бензин който нестава за нищо ест заредих в една туба 20литра 100 октана от еко и вземах добавка бардал 6в1 резолтата беше невероятен колате се оправи напълно нито си мени оборотите нито прекъсва ното се получават детонации само все още малко пропушва но мисля че е нормално да има още мизерии за огаряне до сега колата не е вървяла толкова много чак се учудих

Bobo
14-10-2010, 18:31
колеги днес извадих бензиновата помпа изкарах сичкия бензин който нестава за нищо ест заредих в една туба 20литра 100 октана от еко и вземах добавка бардал 6в1 резолтата беше невероятен колате се оправи напълно нито си мени оборотите нито прекъсва ното се получават детонации само все още малко пропушва но мисля че е нормално да има още мизерии за огаряне до сега колата не е вървяла толкова много чак се учудих

Ама нали беше за основен ремонт - кво правиме сега с ония в бош?

batmisho
15-10-2010, 11:45
колега моята и тя имаше детонации сменях свещи кабели и накрая се оказа бобината сменихя и се оправи си4ко 1.6 боксер

Mus1cDJ
29-10-2010, 19:30
това беше резолтата от пушенето http://media.snimka.bg/7483/021220417.jpg