PDA

View Full Version : Вибрации при подаване на газ 156 1,9



ziko
05-10-2010, 12:32
Колеги проблемът е следния: Когато карам колата се получават вибрации отпред в дясно,отуснали газта изчезват.Та слязох под колата и видях там кадето е вътрешното каре въпреки,че маншона е здрав навсякаде е станало грес.Установих,че дяснта част до спомагателния лагер има луфт и трака,а в лявата всичко е нормално.Тръгнах да търся кой колега може да ми обслужи с тази резервна част и намерих една цяла полуоска която е също от 1.9 но различна от моята.Въпросът ми е дали тази ще стане за моята кола?
А незнам дали разликата идва от това,че моята е с вътрешен фейс и има системита ASR,...... a тази полуоска на снимката да е от тези до фейслифта.

emzo
05-10-2010, 13:25
Сигурен ли си че е от полуоската ?
Поне според ЕПЕР от всички 156 1.9 трябва да става.

ziko
05-10-2010, 14:06
Ами според мен е от това колега.Защото от дясната страна има луфт,който в другата страна го няма.Бях прочел една твоя тема със сходен проблем но при тебе май беше с неоригинален съединител.

emzo
05-10-2010, 16:02
Маховика беше при мене, грешен махо + съед.

Елементарен тест е да я вдигнеш отляво само и да я пробваш дали при подаване на газ ще тресе. Освен ако няма проблем в диф-а.

sp_romeo1
05-10-2010, 16:43
няма да стане полуоската от първата снимка...твоето вътрешно каре е ролково,такова ти трябва

ludkanar
07-10-2010, 21:01
Та и аз да питам,имам и аз такъв проблем но не е на алфата.Пасат 5 пак от дясно и при тръгване се чува най-много.Та ако някой се е сблъсквал да казва ще бъде много полезен.