PDA

View Full Version : имам 156 1.8 променя обороти



Христо Емилов
06-07-2006, 16:31
имам 156 1.8 променя обороти, всички настроики са в норми става въпрос когато колота е закачена на компютър

Bobo
06-07-2006, 16:33
имам 156 1.8 променя обороти, всички настроики са ок

Какво значи всички настройки са ОК :?: Мисля че мога да оправя проблема :wink:

Христо Емилов
06-07-2006, 16:42
закачал съм колата на компютър и показателите са добре

BatVas
06-07-2006, 17:27
как променя обороти те - когато е на празен ход ли-опиши -как, кога и т.н.т

Христо Емилов
06-07-2006, 19:10
когато спирам на скорост и в последния момент освободя и натисна спирачка на празен ход мисля че е малко нестабилна като работо

slav40
06-07-2006, 22:16
когато спирам на скорост и в последния момент освободя и натисна спирачка на празен ход мисля че е малко нестабилна като работо
С тая "подробна" инфомация дет си дал,никой неможе да ти помогне, опиши по-подробно! :?:

BatVas
07-07-2006, 10:10
когато спирам на скорост и в последния момент освободя и натисна спирачка на празен ход мисля че е малко нестабилна като работо

чистил ли си моторчето за празния ход.

голямата риба
07-07-2006, 10:21
когато спирам на скорост и в последния момент освободя и натисна спирачка на празен ход мисля че е малко нестабилна като работо
че то така е при всички коли

DeX
07-07-2006, 10:36
мойта не прави така

dim
07-07-2006, 14:54
може да е от серво усилвателя на кормилото, ако мембраната е изпуснала и мотора смуче въздух от там се получава този ефект на скорост при спиране, ако при студен мотор сутрин имаш твърд или нестабилен педал на спирачките, значи със сигурност е от това :oops:

VICO
25-08-2006, 15:24
може да е от серво усилвателя на кормилото, ако мембраната е изпуснала и мотора смуче въздух от там се получава този ефект на скорост при спиране, ако при студен мотор сутрин имаш твърд или нестабилен педал на спирачките, значи със сигурност е от това :oops:

Dim, аз карам 146 1.3 боксер и сутрин /не винаги/ педала на спирачките ми е по-твърд. Някой път, когато колата свали оборотите за момент, дори и да е топла, пак го усе6там. Мислиш ли, че и при мен е от сервото на волана и ако да, как се отстранява проблема?

dim
25-08-2006, 16:01
мисля че проблема е пак в тази мембарна, сутрин при студена кола се усеща най добре, дори можеш да чуееш съскане от педала ако се заслушаш, натискай много кратно когато е намаясто сутрин при запалил мотор, сигурно се чува съскане, просто си диша от усилватела, това си е опасен проблем защото можеш да останеш без спирачки някой ден... а иначе се купува ново, можш и сам да си го смениш но струва над 150 лв, забравил съм цената. а за предния ми пост, съм сбъркал, това е усулвателя на спирачката, не на кормилото, неволна грешка при толкова термини :)

VICO
25-08-2006, 16:40
Ще го проверя още утре. Целият сервоусилвател ли се сменя? Няма ли начин да се смени само мембраната или друг конкретен детайл, от който идва проблема?
Благодаря ти!

търтей
25-08-2006, 16:46
може да е от серво усилвателя на кормилото

на кормилото? :shock:

иначе принципно серво - на спирачките щато за това трябва д астава въпрос се ремонтира - поне на теория
ама не си заслужава
аа
и не се сменя лесно

dim
30-08-2006, 12:31
сменя се цялото то е почти капсуловано, ще искара още 10 години поне :o , а и е по сигурно, усеща се и по добра работа на спирачките, усилието намалява...

VICO
01-09-2006, 12:49
мисля че проблема е пак в тази мембарна, сутрин при студена кола се усеща най добре, дори можеш да чуееш съскане от педала ако се заслушаш, натискай много кратно когато е намаясто сутрин при запалил мотор, сигурно се чува съскане, просто си диша от усилватела, това си е опасен проблем защото можеш да останеш без спирачки някой ден... а иначе се купува ново, можш и сам да си го смениш но струва над 150 лв, забравил съм цената. а за предния ми пост, съм сбъркал, това е усулвателя на спирачката, не на кормилото, неволна грешка при толкова термини :)

Слушах, слушах, за щастие не чувам нищо :) , но няма да се откажа... Най-вероятно ще отида да я погледне майстор....

kris11
05-10-2006, 14:08
може да е от серво усилвателя
аа
и не се сменя лесно

Олелей на 155 2,0л с ABS само демонтирах от 9 часа до 11:30 часа , на 156 цата е по-затрупан сервоусилвателя и има повече за разглобяване. И трябват доста чупещи рамена , сваля се и педала даже. Абе жив гърч си е и да имаш здрави нерви.
Не можах да развия шутцерите на сп.помпа и я вадих заедно с тръбичките - тях ги откачих от ABS а , че е на по-достъпно място.

Tinoto
05-10-2006, 14:42
И моята променяше обороти - примерно между 900 и 1000.
След като четох друг пост - се насочих към почистване на дроселовата клапа и окло нея. За съжаление след тази
процедура - колата седи на 1100 оборота и не сваля по-надолу,
и освен това много по-често и се разиграват оборотите само че вече в диапазона 1100 - 1300 :?:

На диагностика не съм я водил - щото дават час за след седмица и смятам след феста да запиша час , освен ако някой дотогава не даде
идея от какво стана така?

Тази сутрин и разкачих акумулатора с идеята да нулирам грешките в компа - ама разлика няма.

Tinoto
06-10-2006, 00:59
Такаа, намерих комп , където отчете грешка в затварянето на дроселовата клапа или проблем с поддържане на ниски обороти.
Всъщност проблема се състоеше в играене на оборотите в рамките
на 100-150, когато колата е на място и изключена от скорост.

Последва нулиране и проблема изчезна.
Другия "проблем" - на таблото показва, че оборотите са малко
над 1000, а всъщност компа показва 860 -880, тоест натаблото не ми отчита вярно оборотомера - обяснението беше "лоши връзки някъде"
- тоест не ми се занимава.
Ако някой има представа за какво става въпрос и има решение да пише?
:frown:

Bloodless
17-11-2006, 20:58
При мен има подобен проблем. Когато колата е в движение и освободя от скорост оборотите започват да играят 700, 800, 1200, 1050, ...... и такива подобни. Не го прави винаги, но доста често а на място няма проблем.
Заведох я да я закачат на комп и не даде никаква грешка, оборотите си седят стабилни 840. Проблема се появява само в движение. От сервиза ми казаха, че понеже била пълна инжекция и те така правели на свободна в движение и да не карам по инерция, пък и щяла да ми харчи по-малко !!!! ???? !!!! Не развирам особенно, но това не ми пречи да разбера, че този ми говори абсолютни простотии. Все пак съм карал и други коли които са инжекции.

Какво да направя за да се оправи проблема.
Мерси предварително.

Tinoto
19-11-2006, 23:15
Като знаят от кво е да го оправят!
Моята не мени обороти като я пускам по инерция - значи излиза, че не е "пълна инжекция"!!! Смени си майсторите - няма да сбъркаш!

Почиствне на дроселова клапа и мотрчето за празен ход - примерно с WD40 или подобно. При мен помогна. Успех :)

Bloodless
20-11-2006, 12:35
Хех, това ми го казаха сервиз на Алфа, умници нали!!! Иначе не ходя при тях на ремонти.
Мерси за информацията ще пробвам и ще пиша какви са резултатие.

VICO
11-12-2006, 17:11
И аз мисля, че най-вероятно е от моторчето за празен ход и (или) дроселовата клапа. Аз имах подобен проблем - оборотите ми падаха (при мен само падаха) и сутрин не държеше високи обороти, когато се предполага, че автоматичния смукач работи... В крайна сметка изчистих моторчето за празния ход и дроселовата клапа и колата заспа.
Ако имаш нужда от майстори ти препоръчвам едни момчета, които работят само Алфи и наистина ги разбират, а и не са скъпчии. Сашо и Боби - тел на Сашо 0899832271

Bloodless
11-12-2006, 18:20
Ами колега клапата я чистиха точно 2 пъти. Първият път съвсем малко подобрение, а след втория който беше по-основен и старателен отново се върна на първоначална позиция. Това ще рече, че си играят доста оборотите.
Относно въпросното моторче. От две места вече ми казват, че моето моторче не се почиствало, било някакво конусовидно и не подлежало на чистене. Не знам до колко е вярно.
Не знам какво да правя вече :cry: Както вървят нещата ще започне да гасне колата на празен ход. В началото нямаше проблеми и постепенно започнаха да играят все повече и повече. Падат до такава степен, че се разтриса колата и аха да изгасне. Интересното е, че не винаги като освободя от скорост го прави. Забелязал съм, че на хубав, равен, гладък път почти не мърдат оборотите.
Познати ми казват да я закарам на Елкон, но не знам дали трябва. Не ми се дават още пари на вятъра, без да знам къде е проблема. Достатъчно дадох вече.
Тези дни смятам да пробвам да променя положението на маркуча за въздух преди въздушния филтър. Четох, че на някой от това им се е оправил проблема.
Някой ако има идея как да се разбере точно от какво е проблема или ако знае човек който може да го премахне и да е от Варна, ще съм му много благодарен за информацията.
Иначе нямам път към София, но бих се свързал с тези момчета, ако ходя. Мерси все пак.

boian
12-12-2006, 09:08
Тоя номер с преместването на маркуча за въздуха върши работа при колите с газово. Според мене най-вероятно е моторчето за празен ход, после идва съмнението за ламбда сонда, ако не отчита коректно дави колата с бензин точно в момента на пускането по инерция, а на празен ход на място няма проблеми. Пробвай да я форсираш на място- ако тогава имаш играене в оборотите, значи не е от маркуча на въздуха. И накрая може да е ТПС-а или лоша връзка някъде. Абе требе си диагностика. И по принцип колата на скорост без да подаваш газ по надолнище разхода според компа е нулев. За това майсторите са прави, ама за инжекцията че така меняла обороти не са.

Bobo
12-12-2006, 12:01
Аз незнам човек във Варна ма съм оправял такива проблеми :wink: Писал съм в други теми как :wink:

Bloodless
12-12-2006, 20:57
На диагностика нищо не излиза. Ламбда сондата като е студена е по-мудна, но в последствие влиза в ритъм.
Май ще карам така докато се влошат нещата и не излезе нещо на диагностика.
Днес бях в Ауто Италия във Варна и казаха, че до месец и нещо, два, чакат нов модел стенд, който ще показва доста повече информация при диагностика. Така че ще изчакам и ще видим на него дали ще излезе нещо.

Bobo
13-12-2006, 14:07
На диагностика нищо не излиза. Ламбда сондата като е студена е по-мудна, но в последствие влиза в ритъм.
Май ще карам така докато се влошат нещата и не излезе нещо на диагностика.
Днес бях в Ауто Италия във Варна и казаха, че до месец и нещо, два, чакат нов модел стенд, който ще показва доста повече информация при диагностика. Така че ще изчакам и ще видим на него дали ще излезе нещо.

Ами нищо няма да излезе на диагностика то не е въпороса да излезе а "майстора" да знае къде да гледа :idea: ама уви такива нема явно :roll: Ако чакаш да се влуши нищо няма да стане се така ще си е, а ако чакаш да излезе на диагностика то ще ти светне и лапмпата в колата споко :lol:

man_on_fire
13-12-2006, 19:59
Бобо, моята е същата, писах ти ЛС, незнам дали си го видял!?!? Дай тел. да ти звънна, че полудях вече с тая кола... :x
0898681137 Боби

Bloodless
13-12-2006, 20:44
Бобо, явно няма кой да ми оправи проблема във Варна или поне няма човек който да отида и да каже ето от това е, за да съм сигурен, че давайки си парите ще се отстрани проблема, а не като досега да давам и да няма резултат. Явно така ще си карам :cry:

Tinoto
13-12-2006, 21:24
@Bloodless
Не те съветвам да ходиш в АутоИталия -ВАРНА, това са същите, които от години обслужват опелите на Каргоекспрес. Повечето ги познавам
повече отколкото те алфа двигатели ....

Разбират от ALFA ROMEO - ама друг път, те самите си признават, че нямат опит. Като, че ли и не желаят да го натрупат - все пак
това не е само моето мнение.
Ела на някоя от срещите - сигурно ще измислим нещо. :D

А относно стенда и софтуера - в края на януари тази година - оправданието им беше същото - до 1 или 2 месеца всичко щеше да е ОК, явно там нищо не се е променило за една година!!!

stoian
11-01-2007, 21:48
скоро си взех `пиявицата`156 1.8 TS но имам проблем.Променя ми обороти на празен ход,ходих на доста места и нищо.Смених л.сонда,настройка на ваноса,презацепване на ремъка почистване на дроселова клапа както и диагностика в най добрия сервиз в Пловдив и нищо немогат да направят в същия`вдигат ръце всички`HELP MI.

todorer
12-01-2007, 11:09
Има едно решение: Моторчето за празния ход. Бош е. Пробвай първо да зачистиш дроселовата клапа и после ново моторче и си готов. Имаше много голяма статия във форума, но не помня точно къде е!

Bloodless
16-01-2007, 23:43
stoian, и аз имам от два месеца и нещо една 156 1,8ТС и имам същия проблем, но така и никой не можа да го разбере от какво е. Все едно е неразположена тая кола. Един ден почти няма проблеми с оборотите, а на другия се побърква.
И така.

Tinoto
17-01-2007, 00:17
@Bloodless

Може и да бъркам, но мисля сме се засичали - колата ти беше на около 30 000км? Има значение как и колко са ти почистили дроселовата клапа - макар и 2 пъти, моята след тази интервенция спря да мени обороти!
Заповядай на някоя среща - виждам, че си от Варна!
Втора и последна неделя на месеца - тоест следващата е на 28 януари, 15.30 на бирария Библиотеката, преди втора буна. :D

mikoasp
05-02-2007, 15:46
И при мен се появи през изминалата седмица същият проблем.Днес направих диагностика ето тук от поста на:
phoenix


http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... c&start=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632&postdays=0&postorder=asc&start=15)

Излиза-"Ламбда-регулиране извън диапазона макс."

Освен,това в момента съм с ламбда сонда от на опел или на още 3 марки,вече не помня от това което пише на тея.
Разбрах,че оригиналната е-L56190 W16 12/1997 0258006190

И с подкрепата на Тиното вече я поръчах.

mikoasp
07-02-2007, 12:07
Понеже съм и с газов инжекцион писах и в раздела Алфи на газ
за проблема с оборотите.Днес той се разреши при мен със смяната на Ламбда сондата и сега мотора си работи перфектно :th_up:

Тук е мястото да кажа,че много съм доволен от диагностиката където я правих и от кадърноста на човека,който е работил около 15 години в сервиза на Фиат във Варна.

ferkata
09-02-2007, 19:25
Като знаят от кво е да го оправят!
Моята не мени обороти като я пускам по инерция - значи излиза, че не е "пълна инжекция"!!! Смени си майсторите - няма да сбъркаш!

Почиствне на дроселова клапа и мотрчето за празен ход - примерно с WD40 или подобно. При мен помогна. Успех :)


Приятел сам ли да ги почистя тия джаджи или трябва да я карам в сервиз.Ако трябва сам,би ли ми казал коя къде се намира,че нищо не ми е ясно.

Lepichi
14-02-2007, 10:08
Моята менеше обороти от 500 до към 1600-1700 постоянно като съм на свободна,чак на моменти имах чувството че ще огасне. Ужасно дразнеща повреда ако може така да се нарече :) Вчера почистих дросела и О чудо :D колата заковава вече обортите на около 800 и не мръдва от там.Струваше си 30-те лева дето ме оскубаха за тази интервенция :)

Bloodless
13-05-2007, 23:33
Здравейте.
Тъй като има малко развитие по моя проблем с оборотите и реших да драсна няколко реда.
Вече 7 месеца станаха откакто я взех моята Алфичка и като изключим проблема с оборотите съм супер доволен.
За въпросния проблем с менене на обороти на празен ход, какво ли не правих: проверяваха дали не смуче въздух отнякъде, чистиха дрьоселовата клапа 2 пъти и аз също 2 пъти, гледаха да не би да е нещо там с вакуума на сервото и спирачките, смених ламбда сонда.
През цялото това време докато се опитвах да намеря проблема, се появи нещо което сигурно е сварзъно с оборотите: когато паля сутрин или когато изстинала колата, още веднага след като запаля за секунда оборотите са наред и после се опитва да гасне. Това започна да го прави все по-често.
Най-накрая реших да сменя моторчето за празния ход, даже това стана преди няколко дена.
Промяна има. Оборотите вече са стабилни, но не на 100% стабилни, а примерно в 70% от случаите. Като цяло си седят стабилно или играят съвсем леко, но почти не се усеща. Но все пак се случва и да паднат доста както преди да сменя моторчето, но се случва по-рядко, поне засега.
Мислех си, че със смяната на моторчето проблема ще се реши, но уви само леко се подобриха нещата. Проблемът с опитите за гаснене при палене когато е изстинала си остана, както и играенето на обороти, но по-рядко.

И така с тези обороти, до задънена улица.

Bobo
15-05-2007, 23:16
Здравейте.
Тъй като има малко развитие по моя проблем с оборотите и реших да драсна няколко реда.
Вече 7 месеца станаха откакто я взех моята Алфичка и като изключим проблема с оборотите съм супер доволен.
За въпросния проблем с менене на обороти на празен ход, какво ли не правих: проверяваха дали не смуче въздух отнякъде, чистиха дрьоселовата клапа 2 пъти и аз също 2 пъти, гледаха да не би да е нещо там с вакуума на сервото и спирачките, смених ламбда сонда.
През цялото това време докато се опитвах да намеря проблема, се появи нещо което сигурно е сварзъно с оборотите: когато паля сутрин или когато изстинала колата, още веднага след като запаля за секунда оборотите са наред и после се опитва да гасне. Това започна да го прави все по-често.
Най-накрая реших да сменя моторчето за празния ход, даже това стана преди няколко дена.
Промяна има. Оборотите вече са стабилни, но не на 100% стабилни, а примерно в 70% от случаите. Като цяло си седят стабилно или играят съвсем леко, но почти не се усеща. Но все пак се случва и да паднат доста както преди да сменя моторчето, но се случва по-рядко, поне засега.
Мислех си, че със смяната на моторчето проблема ще се реши, но уви само леко се подобриха нещата. Проблемът с опитите за гаснене при палене когато е изстинала си остана, както и играенето на обороти, но по-рядко.

И така с тези обороти, до задънена улица.

Както ти казах и миналата година най-сложното решение на проблема е с проба грешка, така че пак имаш нужда от грамотна диагностика :idea: