PDA

View Full Version : Люлеене при бавна скорост



crocodil
07-10-2010, 15:46
Здравейте. Искам да ви питам какво може да кара моята кола да се люлее на равно при бавна скорост? Все едно джантите са криви, ама бая. Като забързам не се усеща вече. Предимно е от задницата, но не съм 100% сигурен. Няма значение дали е запалена, дали е на скорост.
Колата е 156, 1.8, '98.
Прави го и с двата комплекта джанти.

Благодаря предварително.

Георги Живков
07-10-2010, 16:49
Виж да не е крива някоя от гумите.

krasy k
07-10-2010, 17:33
Лагери....?
Окачване....?

endeavour
07-10-2010, 17:45
Виж да не е крива някоя от гумите.
Според мен вероятността да е от крива гума(и то най-вече задна) е около 95 %.

krasy k
07-10-2010, 19:58
Според мен вероятността да е от крива гума(и то най-вече задна) е около 95 %.

Той пише че е пробвал и с др.гуми/джанти/

ФЕРАРИСТ
07-10-2010, 20:01
Няма значение дали е запалена, дали е на скорост.

???????

митака-пловдив
07-10-2010, 20:06
Вдигни я на крик и завърти всяка от гумите.

mirchozo
07-10-2010, 20:06
Аз залагам на втулките на шенкела (надлъжните щанги) или напречните щанги. Хвани гумата и я нятискай от едната страна, а от другата дърпай, не трябва да има луфт по принцип.

speеdddddd
07-10-2010, 21:51
При мен се появи същият симптом малко след като купих колата , оказаха се задни напречни щанги на макферсона . След нови (рециклирани)от ферариста вече повече от 10 хил няма проблем :grandpa:

Ето и снимка преди смяната ..... с червената линия съм маркирал виновника .... Има само ,че едно "но"
при мене люлееше от 50 - 60 нагоре :bored:

crocodil
07-10-2010, 22:13
Въртях гумите на крик, идеални са.

ФЕРАРИСТ
08-10-2010, 10:38
Нямаш особенно голям избор освен да вдигаш задницата, и да почваш сите щанги на ръка - задните напречни първи сдават багажа......надлъжната щанга я опъвай напречно и гледай и тогава дали ще се появи луфт в тампона на шенкела(освен стандартното усукване за проверка)........така тука само си говорим наизуст.....

crocodil
11-10-2010, 11:15
Нямаш особенно голям избор освен да вдигаш задницата, и да почваш сите щанги на ръка - задните напречни първи сдават багажа......надлъжната щанга я опъвай напречно и гледай и тогава дали ще се появи луфт в тампона на шенкела(освен стандартното усукване за проверка)........така тука само си говорим наизуст.....

Отзад нищо не мърда, като нова си е. А и преди 5к километра си ремонтирах задницата. Проблема го имаше и преди и след това. Не съм пипал лагери. Сякаш това е последната възможност.

stkazakov
11-10-2010, 14:06
При мен се появи същият симптом малко след като купих колата , оказаха се задни напречни щанги на макферсона . След нови (рециклирани)от ферариста вече повече от 10 хил няма проблем :grandpa:

Ето и снимка преди смяната ..... с червената линия съм маркирал виновника .... Има само ,че едно "но"
при мене люлееше от 50 - 60 нагоре :bored:

95% и аз съм сигурен че е от тях :) Имал съм подобен проблем и аз го отстратих като смених тампоните на шенкела

spe4elist
11-10-2010, 23:00
Въртях гумите на крик, идеални са.

Пробвай и на балансмашина...

stkazakov
12-10-2010, 12:51
Пробвай и на балансмашина...

Колегата беше писал, че е пробвал с други гуми и джанти, ефекта е същия

Zarini
15-10-2010, 01:30
Щом не е от гумите, трябва да е от окачването, освен в багажника ти да се е мушнал тайно някой шавлив слон :lol:

Аз лично имах подобен случай-гатанка преди повече от четвърт век с първата ми лична кола - Лада 1500. Количката почна лошо да сее при ускоряване и спиране. Сума ти майстори тогава я оглеждаха, проверяваха и нищо - карай, викат, всичко й е наред, напомпи хубаво гумите и др. подобни ... Докато в един хубав ден спирам пред една работилничка да й сменя задното изгнило гърне. Разговарям се с момчето, от дума на дума му се оплаквам, а след две минути той ме вика долу в канала - ела да й видиш проблема! Открил спукано ухо на задна надлъжна щанга, ама пукнатината невидима, искаше много як и под определен ъгъл натиск със щанга, за да отвори няколко десети и да се види! Извадих късмет тогава с това момче!

Не че симптомите са същите, ама дано и ти имаш късмет бързо да намериш истински диагностик!

nikolai8821
18-10-2010, 14:20
гуми или джанти