PDA

View Full Version : Проблем по окачването със симптом.



gjulizar83
07-10-2010, 18:52
Колеги някой ако се е сблъсквал с следния симптом да каже кое е проблемното. Значи алфата е 156 2.4 136 коня. При навиване на пълен ляв на волана точно накрая когато волана е навит се чува глъхнещо чукане. За да се появи отново трябва да се исправи волана и да се навие пак до край. По принцип този шум съм го чувал в тропаща рейка, но тук проблема се явява само когато се навие на пълен ляв. Долните носачи са нови, горните мисля че не са сменяни. Сега няма кога да е взема колата да е прегледаме, понеже момчето с тази алфа си има собствен бизнес и му трябва всеки ден.

dobromirski
07-10-2010, 19:21
На място или в движение ?

Zeppelinist
07-10-2010, 20:19
Хм, при мен го има същото приглушено тропане при пълен ляв или десен на място - за мен най-вероятно са сплескани/втвърдени тампони на мотора и в 2-те крайни положения се получава опиране на мотора в съответната полуоска. При това при работа на място в колата се усещат осезаеми вибрации /2,4 jtd/ - смятам, че не е нормално. За сега един майстор ми каза, че тампоните са наред, но смятам като се видя по-свободен както казва Ферарист да проверя при друг ''проверител", че този нещо не ми вдъхва доверие.

Интересно ми е какво ще се окаже при колегата.

ludkanar
07-10-2010, 20:53
Хм, при мен го има същото приглушено тропане при пълен ляв или десен на място - за мен най-вероятно са сплескани/втвърдени тампони на мотора и в 2-те крайни положения се получава опиране на мотора в съответната полуоска. При това при работа на място в колата се усещат осезаеми вибрации /2,4 jtd/ - смятам, че не е нормално. За сега един майстор ми каза, че тампоните са наред, но смятам като се видя по-свободен както казва Ферарист да проверя при друг ''проверител", че този нещо не ми вдъхва доверие.

Интересно ми е какво ще се окаже при колегата.

Мисля,че не каза нищо с което да си полезен на колегата.1-во той не се оплаква от вибрации по волана.2-ро тва с полуоските никак не ми се вярва,за мен са глупости.Втвърдените тампони може да не дават на мотора да мърда и да предава вибрациите по купето(както и волана),но да мърда и да удря в крайни положения на полуоската са глупости.Ако греша нека бъда поправен,тъкмо ще помогнем на колегата.

Zeppelinist
07-10-2010, 21:22
Мисля,че не каза нищо с което да си полезен на колегата.1-во той не се оплаква от вибрации по волана.2-ро тва с полуоските никак не ми се вярва,за мен са глупости.Втвърдените тампони може да не дават на мотора да мърда и да предава вибрациите по купето(както и волана),но да мърда и да удря в крайни положения на полуоската са глупости.Ако греша нека бъда поправен,тъкмо ще помогнем на колегата.

Аз изказах моите предположения и е възможно поне с нещо да бъда полезен на колегата. Не виждам ти да предлагаш нещо по-компетентно от моите "глупости".

ludkanar
07-10-2010, 22:51
Аз изказах моите предположения и е възможно поне с нещо да бъда полезен на колегата. Не виждам ти да предлагаш нещо по-компетентно от моите "глупости".

Нещо по рейката,но може и да бъркам щото не съм специалист.Затова написах знаещите да поправят.

Bobo
08-10-2010, 02:30
По принцип при пълен ляв се стига до ограничителя на рейката от дясно и е възможно просто да се чува чукването в края, ако обаче не е точно накрая а е преди това означава че гребена на рейката има счупен зъб в единия край ;)

ФЕРАРИСТ
08-10-2010, 10:33
Което е доста болезнен за портфейла ремонт......

ReLeFNIQ
08-10-2010, 19:41
Няма страшно всичко го има на добри цени втора ръка не шашкайте човека

Bobo
08-10-2010, 19:45
Няма страшно всичко го има на добри цени втора ръка не шашкайте човека

Че то и рециклирането не е повече от 160лв на рейката;)

rusiq86
08-10-2010, 20:16
Колега аз лично препоръчвам рецеклиране, защото не можеш да гадаеш в какво състояние е втора ръка рейка (дори прегледно да няма луфтове, тефлоновите втулки може да имат леко износване, което да се увеличи след време, говоря от личен опит). Рецеклирането става доста бързо!

undy
08-10-2010, 21:23
.....при пълен десен,като тръгна по-рязко се чува и усеща притупване.имам горен ляв носач за смяна,възможно ли е да е само от него или да се приготвя и за още нещо за смяна.лошото е,че още незнам в какво състояние са тамп. на двг и ск.кутия.и още нещо-като мина през спящ пол.се усеща едно придръсане на цялата предница и неприятно усещане в купето(другите носачи за здрави)дано не задавам въпрос от "серията тъпи"...

gjulizar83
09-10-2010, 14:37
.....при пълен десен,като тръгна по-рязко се чува и усеща притупване.имам горен ляв носач за смяна,възможно ли е да е само от него или да се приготвя и за още нещо за смяна.лошото е,че още незнам в какво състояние са тамп. на двг и ск.кутия.и още нещо-като мина през спящ пол.се усеща едно придръсане на цялата предница и неприятно усещане в купето(другите носачи за здрави)дано не задавам въпрос от "серията тъпи"...
горен носач само за сега..

ludkanar
09-10-2010, 20:10
Мяза ми на каренце...

undy
10-10-2010, 02:00
Мяза ми на каренце...знам ли,маншона не е мръднал,няма течове на грес..........

tre
10-10-2010, 09:36
колега от моя опит сменяй всичко на ред по окачването то е ясно, че всичко е тръгнало .Аз от началото едно сменям после след 5месеца друго и се ядосах и смехих цялата предница.Иначе нема оправия се нещо изкача и ти бърка сметките постояно.

ludkanar
10-10-2010, 17:38
знам ли,маншона не е мръднал,няма течове на грес..........

Това не е гарат че е здраво.Може да е тръгнало,нищо че маншона е здрав.

undy
13-10-2010, 20:08
днес пък установих,че при пълен десен,на място и на ръчна,на 1-ва скорост като я замъча да тръгне и пак притупва,не е тракане защото колата е на място,а притръсане и почукване.явно и носача не е защото е на място.
колегата е прав,че е най-добре всичко наред,но момента не е такъв,точно сега.

ludkanar
13-10-2010, 21:58
днес пък установих,че при пълен десен,на място и на ръчна,на 1-ва скорост като я замъча да тръгне и пак притупва,не е тракане защото колата е на място,а притръсане и почукване.явно и носача не е защото е на място.
колегата е прав,че е най-добре всичко наред,но момента не е такъв,точно сега.

Колегата въобще не е прав,защото в тази криза сигуро 10% от съфорумниците ни могат да си позволяват такива яки ремонти.Търси добър майстор за да намери причината без да се налага да му плащаш много за това и сменяй каквото е нужно.Здрави и оригинални неща не сменяй че се продават адски много боклуци и не се знае какво ще ти сложат и дали ще издържи месец дори.

ФЕРАРИСТ
13-10-2010, 22:14
днес пък установих,че при пълен десен,на място и на ръчна,на 1-ва скорост като я замъча да тръгне и пак притупва,не е тракане защото колата е на място,а притръсане и почукване.явно и носача не е защото е на място.
колегата е прав,че е най-добре всичко наред,но момента не е такъв,точно сега.
Тампон на двигател.....ако това че си на пълен десен е случайност

undy
13-10-2010, 22:35
опитах и на пълен ляв и направо и няма потропване,само надясно.и аз си мисля за тампон на двг......сега ще трябва да се гледа кой е,че въобще не ги знам кой къде е,и какъв е............