PDA

View Full Version : Вкарах се в ултра, мега, хипер луд филм с моя бял лебед



milenamr
08-10-2010, 19:51
Началото:

В нашия блок живее един тип, който го засичам поне от година насам омазан с масло с гащеризон, типичния вид на работещ в автосферата.До тук нищо ненормално, нищо особено, нищо интересно.Та същия този тип, поне 10 пъти ме заприказва като си паркирам колата и ми обяснява колко много разбирал от алфи, пита ме какви проблеми имам по колата и аз му споменавам за нещата, които знам.
Та така от дума на дума, позавързахме приказка.И всеки път като ме види все ме пита за колата и си предлага услугите да я ремонтира на супер изгодна цена.
И ето че дойде деня-петък-01/10/2010г.
Тъкмо се бях ядосала, че много олива масло и точно тогава той ми предложи да направи смяна на гумички, гарнитури, шлайфане на глава и клапани и всичко това на супер изгодна цена като труд.
Аз се зарадвах, че най-сетне се намери някой сам да си предложи услугите, защото напоследък ми е писнало от майстори, които ме карат да чакам с месеци, защото все не им остава време да се занимават с моята кола, нали е алфа, а алфите са "сложни" ..уж.
Та навих се за ремонта, като междувременно вечерта преди да му закарам колата, ги срешнах с Алекс, размениха си по няколко приказки и Алекс прецени, че вероятно е надежден(поне от нещата, които говори).
Но "вероятно надежден", съвсем по никакъв начин не означава надежден:(.
И закарах му колата в петък на 01.10.2010г. с уговорката в събота да я почне от сутринта и цял ден само с нея да се занимава и вечерта да е готова, в краен случай евентуално за неделя.Чудно(си викам аз:roll:).
И дойде събота- в 14.30 ми се обади, че нямало части в магазина, нямало гарнитура за моята кола, бил скъсал 1 гумено маншонче за колекторите, та за целта трябва да вземем комплект(те са 4 и комплекта струва 48лв.), но и тях ги няма и ще чакаме за части, които щели да дойдат от Благоевград в понеделник по обяд.Звънях веднага на Димо от ТиЕнКар, но за съжаление тъкмо го бях изпуснала, защото те работят в събота до 14;30:(В последдствие разбрах, че при него има всичките части, които са ми нужни:( Но онзи тиквеник да ми се беше обадил по-рано да каже, че ще трябват части, които ги няма в Пловдив.Както и да е, казах си-чаках 2 дни, ще почакам още един.Не е важно да стане скорострелно колата, важното е да стане.
Дойде понеделник, чакам аз да се обади въпросния "майстор" по обяд като дойдат частите, но уви, звънна в 17ч. като ме метна, че току що взел частите, но сега било късно и утре сутринта на зазоряване я почвал и до обяд щяла да стане.
Хм, дойде и вторник, дойде и вторник обяд, няма обаждане, звъни ми към 14.30, при което вместо да ме зарадва че колата е готова, ме "зарадва" с новината, че нещо не можал да напасне и смесил вода с масло и работата станала мазило и айде отиде ми и маслото и айде всичко на ново-2-ра част на сериала започва.
И това не е всичко, бил свършил парите, които първоначално му дадох за гумички, гарнитури и шлайфане на главата и клапаните-общо 150 лв му бях дала и сега му трябвали още пари за да купи гарнитура, масло и не знам си още кво наново.
И бързал да иде да вземе частите и щял да почва да я прави за да станела до довечера.
Е дойде и вторник вечерта-звъни ми в 19ч. да ми каже, че работата не е много на добре, някои неща малко не станали, но няма страшно- утре(тоест сряда) на зазоряване я почвал и към обяд ще станела.
Хм, това ми е много познато, всеки ден го чувам.Дойде и срядата, дойде и сряда на обяд, няма обаждане, обади се вечерта, че е почти готов, имал час и нещо работа само по напасване на кабелите и в четвъртък ми я карал където му кажа -пак по обяд.
Вбесих се, но какво мога да направя, освен да чакам.
Дойде и четвъртък, мина и обяд, звънкам му към 14.30 и той ми заявява, че днес имал рожден ден и му дошли гости и се прибрал, нямало как да работи, но утре(тоест петък-вече днес) щял да я почне по тъмно и до обяд ще е готова :shoot::shoot::shoot:
Навиках го, направих го на половин стотинка по телефона, почна да ми се обяснява и да заеква, но какво от това, пак нищо не мога да направя :brickwall::brickwall::brickwall:
Е, дойде и петък(тоест днес), чакам да звънне, няма никой, звъняхме му с Алекс, пак ни метна, щял в 17 ч да я докара пред блока, стана 17ч, стана и 17.30 и няма никой.
Звъним му, отново обяснения , отново лъжи и до момента колата все още я няма.Ни звук , ни стон, не знам какво да правя. Все бях чувала за всякакви подобни филми и идиотщини, но не вярвах, че може да има такива измислени типове като този и сега се чудя какво да правя :sad:
Явно само с приказки не можем да се оправим с тоя тип, тоест по нормалния начин.Чудим се с Алекс какви мерки да вземаме, но рабоата става все по-шибана, защото все повече започнах да се съмнявам дали ще си видя колата повече :(

thecleaner
08-10-2010, 19:58
Да беше форумна новобранка да ти се накараме за непроверените майстори на Алфи, сега просто няма какво да кажа, вземи си колата и парите които си дала ако можеш и бягай далече от такива типове.

dani_ku4eto
08-10-2010, 20:09
тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.

milenamr
08-10-2010, 20:10
тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.

Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......:(А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам :frown:

Бобби
08-10-2010, 20:11
Колко найвни сте жените ...някой път....не, че и аз не съм го правил това...един ремонт 2-пъти.
Ходи и виж докъде е докарал нещата с колата...телефона работа не върши...само лъжи може да чуеш....и от там заедно с Алекс по твърдо да се действа...:bash:

v1play3r
08-10-2010, 20:13
Според мен си взимай колата по най-бързия възможен начин и му казваш ,че се обаждаш в полицията ако не я върне ... Лично мен ме притеснява ако не съм я виждал и незнам къде я ремонтира дали няма да е на части вече някъде :shoot:

dani_ku4eto
08-10-2010, 20:14
Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......:(А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам :frown:
не ги е зазтопорил като е свалил главата,гледай само да я направи както трябва че манджата е голяма,по добре си я взимай и при читав майстор.

Бобби
08-10-2010, 20:16
Точно така е станало, той каза че е разместил ризите ......:(А какво е правил там , та ги е разместил ,идея си нямам :frown:
...ами нали е свалял главата...как какво е правил.....
...вината по някой път не е чак в майсторана...но все пак незнам.....случва се....сега става по сложно...но е поправимо според мен.....

milenamr
08-10-2010, 20:16
не ги е зазтопорил като е свалил главата,гледай само да я направи както трябва че манджата е голяма,по добре си я взимай и при читав майстор.

Да де, аз това се мъча да направя, да си я взема, но той всеки ден ме хързулва и не я дава.

oem
08-10-2010, 20:22
Ей за това всеки път се карам на жената когато започне да разсъждава, че и да действа без мен или без да ми каже.

Тоя майстор трябва да ти дооправи колата без да ти иска повече пари. Като се е осрал да я оправя с негови пари.

code
08-10-2010, 20:26
И двамата сте си набили голям филм:big_whoops: и ти и въпросния майстор. Моя съвет е, отивай на място и си вземай колата в насипно състояние да я събира някой друг;) И за 150лв такива ремонти не се правят;) С най-добри чувства:kissy:

milenamr
08-10-2010, 20:33
Ей за това всеки път се карам на жената когато започне да разсъждава, че и да действа без мен или без да ми каже.

Тоя майстор трябва да ти дооправи колата без да ти иска повече пари. Като се е осрал да я оправя с негови пари.

Да, но аз не съм действала без да казвам на Алекс, напротив.Срещнах ги, размениха си приказки, оня поне на приказки го докарва, говори компетентно и надеждно, но само до там :(
Как може човек да е сигурен, че ще се натъкне на fake ?
А определено не е лесно(поне в Пловдив) да намеря майстор, който да има желание да го направи този ремонт, уж желаещи има, но ела другата седмица, че , че имам 20 коли, след това ела другия месец, че имам 15 буса и така се минават месеци и години и реших да потърся друг, този даже не съм го и търсила, той ми е под носа(както споменах живее в нашия блок).
По същия начин така съединителите на 2-те 33-ките ми ги сменя един майстор, който също не познавах, но извадих късмет и съм супер доволна, защото си свърши човека работата безупречно , дори бързо.
Та не винаги непознатия майстор е за убиване, като този на който се натъкнах сега :brickwall:

milenamr
08-10-2010, 21:46
Успях да си взема колата в крайна сметка, което е добре :)
Преди малко ми я докара, за сега няма видими белези да е труп, върви си , дърпа си .
Тепърва ще се разбере, ще я карам в понеделник на човек, който разбира, ако може да диагностицира.
Благодаря ви за вниманието :)

oem
08-10-2010, 21:59
По принцип на всеки се случва да направи грешка. Кой знае. Може да я е направил сега добре :) Все пак щом е от твоя блок едва ли ще се изложи така, че да не може да се гледате.

milenamr
08-10-2010, 22:06
По принцип на всеки се случва да направи грешка. Кой знае. Може да я е направил сега добре :) Все пак щом е от твоя блок едва ли ще се изложи така, че да не може да се гледате.

Е и аз на това се надявах като се навих за ремонта, но хора всякви :) Важното е че най-сетне алфата си е при мен :)

Pastora
08-10-2010, 22:09
Аман от таквиз...преди се бях наиграл и сега съм доста мнителен. Надявам се да си се отървала безпроблемно...

TRENDi
08-10-2010, 22:16
...ами нали е свалял главата...как какво е правил.....
...вината по някой път не е чак в майсторана...но все пак незнам.....случва се....сега става по сложно...но е поправимо според мен.....

Учил се е да сваля глава на 155-ца. Превъртял е вала, по някаква негова си причина\да търси белези ли, веригата да си гласи ли, знам ли\, и понеже се е учил, ризите не са били застопорени\http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=753122#post753122\ и са излезли. Като излезнат, уплътненията под тях вече са фира. И понеже за ~15 години, минимум около леглата им всичко е ръждак и гмеж познай, дали само с набутване надолу ще уплътняват\пазят\ антифриза от маслото. И за да е поправимо се започва голямото разглобяване... Само, че при мисълта за това, що хамалогия е и на мен, даже, ми прилошава, та няма да се учудя, ако е пробвал и само с набутване и 2-ри път да ги е миксирал течностите. Вече осъзнал голямото насиране е започнал сериозния ремонт и така... Та както написа Венци :

тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.


И за 150лв такива ремонти не се правят

Ако си я правиш сам\глава на 155 8 клапанова\ - даже ще ти и останат. Иначе, дори и за ремонт при много познат майстор са с до 100 лв отгоре. Но това е друга тема, а и аз разбрах, че тези пари са само за части\пак са в повече, за това, което струват, поне описаните неща\.

Мога само да ви съчувствам и да се надявам, че всичко ще свърши добре за белия лебед...
П.С. Даже и свършило\дано\.

koolio
08-10-2010, 22:35
Да ви кажа тоя майстор че е галфон, галфон е, ама и вие сте за бой. От тоя форум поне можеш да научиш кой майстор е читав, даже с вас със Алекс лично сме говорили по тия въпроси. Да се доверяваш на случайни хора за такива ремонти е меко казано неразумно. Ако беше докарала колата в София щеше да ти излезе и по-бързо, и по-изгодно.

Сега най-добре закарай колата на някой наистина компетентен, който да направи ревизия на "ремонта". И внимавайте, че легендите не останахме много, не трябва да ги губим заради такива грешки! ;)

Gosheto30v6
08-10-2010, 22:39
Абе от всичко което изчетох,незнам за другите ама аз ако бях собственик на колата:furious:,тоя ГОЛЯМ маистор да не казвам кво щеше да му се случи:bangin::chair::paddle::paddle::stretcher: ,че и пари не да взима ,ами щеше да врьща обратно,то грешки стават,ама ти от здрава кола на разместени ризи,пресечено масло,дали е знаел тоя ГОЛЯМ маистор какво прави:calc:..!!!!!! М/у другото ризи току-така не се разместват лесно,дори на извадена глава;-)

Bonev
08-10-2010, 22:41
Аз мисля, че тоя тъпак трябва да се съвземе от кома със счупени ръце..." Разбирайте ме както искате.
А казват, че боя не помагал! Помага и още как... Тоя Ви е взел за мезе направо.

milenamr
09-10-2010, 00:01
И за 150лв такива ремонти не се правят;) С най-добри чувства:kissy:
На мен това ми е ясно, но не аз съм определяла тарифата му, а той сам се предложи и сам си сложи и тарифа, аз просто приех, за мен е важно да го направи, пък и 200 и 300 да излезе, дори повече, поне да знам, че е направено читаво.
А този тип излезе супер измислен герой, защото на думи и обяснения много добре го докарва, на обещания да не говорим, но действията му се оказаха супер неадекватни на първоначалните инвестиции от негова страна.
Може би това си е негова тактика, знам ли, да прави клиентите на маймуни и кой му се вързал -вързал.
Но вероятно от това, че му скръцнахме днес с Алекс и му заявихме, че му се обаждаме за последно с тоя подход, е стоплил, че с нас такива заигравки не стават, та най-сетне(както каза един колега) се е захванал със сериозния ремонт, а до сега си е играл на лъженка:shoot:

Alfa User
09-10-2010, 00:21
Абе майтапа настрана, но вече бяхме намислили вариант какво точно да му се случи на тоя измислен "майстор" ... да не говорим, че дори металната палка си бях приготвил до вратата вече.
Важното е, че колата си е вече при нас, и на пръв поглед и за 5 минути тест се държи добре - работи равномерно, има мощност. Утре на светло ще я огледам подробно - ако изобщо мога да видя нещо от външен оглед - че тоя михлюзин ни я докара по тъмно ... надявам се да не е нарочно това, че вече съм го прежалил така или иначе. Поне ще се подсигуря, че в близките няколко месеца няма да прави такива "ремонти" :paddle: Аман вече от недоучили се самохвалковци, дето да си правят експерименти с колите ни !

Furious 155
09-10-2010, 02:00
Първата работа утре сутринта е да видите маслото и антифриза за белези от смесването им, където и да е - и на щеката и в разширителния съд!!!
Също след това пробвайте да загрее до работна температура и пак проверка на флуидите и степените на перката!
Прави са колегите че ризите не излизат лесно, но въртиш ли вала, без да са застопорени - излизат. При мен на този ремонт нагласихме 1-ви цилиндър на ГМТ и тогава свалихме главата. След това не се пипа вала!!! До сглобяването обратно, естествено!
Дано да няма нужда от допълнителен ремонт, че :shoot:

dimo
09-10-2010, 11:09
В крайна сметка грешки стават не бъдете толкова крайни .... като предпазна мярка снимайте го този хубавец и го качете да го видим и другите че да се пазим от него :)

---------- Post added at 11:09 ---------- Previous post was at 11:07 ----------


....
А определено не е лесно(поне в Пловдив) да намеря майстор, който да има желание да го направи този ремонт, уж желаещи има, но ела другата седмица, че , че имам 20 коли, след това ела другия месец, че имам 15 буса и така се минават месеци и години ...

Тук ми намирисва на "Брадатсервиз " прав ли съм ;)

Alfa User
09-10-2010, 15:56
Тук ми намирисва на "Брадатсервиз " прав ли съм ;)

:th_up:

Тъй, след днешния тест (половин час градско каране с тежкия крак на Милена) :
- няма видими течове на масло по мотора;
- забелязах обаче, че от единия фланец на изходния колектор при началното запалване на колата излизат газове и вода ?!?!?!? (съвсем малко, но все пак...);
- дъното на колата, точно пред пътническата седалка до шофьора, е надигнато доста - тъпака явно е вдигал колата с нещо неподходящо, защото е подбил всичко отдолу, и сега пода е надигнат все едно е от мокър паркет ...
- като че ли не припушва вече колата от ауспуха, но нямах много възможност да гледам след нея;
- маслото, което е сложил "майстора", като за чисто ново е доста тъмничко и рядко ... чак ме притеснява;
- хубавото е, че не виждам масло в казанчето за антифриз, както и не виждам бяла пяна в маслото ... дано така да остане.
Имам обаче тъпото подозрение, че педала изобщо не е купувал втора гарнитура... На всичкото отгоре обеща, че ще даде всички касови бележки за частите - а снощи даже не ги и спомена ... Но като цяло, ако нещата се окажат в норми, ремонта със всички фантастики и нерви, излезе 235лв. Може впоследствие да добавим и две счупени ръце ако нещо се обърка :boxing:

milenamr
09-10-2010, 19:40
:th_up:

Тъй, след днешния тест (половин час градско каране с тежкия крак на Милена) :
- няма видими течове на масло по мотора;
- забелязах обаче, че от единия фланец на изходния колектор при началното запалване на колата излизат газове и вода ?!?!?!? (съвсем малко, но все пак...);
- дъното на колата, точно пред пътническата седалка до шофьора, е надигнато доста - тъпака явно е вдигал колата с нещо неподходящо, защото е подбил всичко отдолу, и сега пода е надигнат все едно е от мокър паркет ...
- като че ли не припушва вече колата от ауспуха, но нямах много възможност да гледам след нея;
- маслото, което е сложил "майстора", като за чисто ново е доста тъмничко и рядко ... чак ме притеснява;
- хубавото е, че не виждам масло в казанчето за антифриз, както и не виждам бяла пяна в маслото ... дано така да остане.
Имам обаче тъпото подозрение, че педала изобщо не е купувал втора гарнитура... На всичкото отгоре обеща, че ще даде всички касови бележки за частите - а снощи даже не ги и спомена ... Но като цяло, ако нещата се окажат в норми, ремонта със всички фантастики и нерви, излезе 235лв. Може впоследствие да добавим и две счупени ръце ако нещо се обърка :boxing:

235 + 60 лв за смяна на масло, което трябва да направя сега.Като се има впредвид, че преди по-малко от месец смених масло и маслен филтър.А и антифриз трябва да купувам, защото моя го няма. Та значи 300 лв и отгоре.
Нямаше да ме е яд да са 300 лв, но да знам ,че съм ги дала за хубавото на белушка, но сега дадох 300 лв, за да се вкарам в притеснения и ядове.
А освен това и педала на газта запецва на няколко пъти, тоест жилото се захваща и стои във високите обороти(където по принцип обичам да се намирам,но не може само там :))Този проблем също ми е бонус от сега след "ремонта".

Petronii
09-10-2010, 19:42
Наистина голям филм. Съжаляваме за което. Но ако може някаква информация или снимка на човека и сервиза му тук във форума ще бъде добра препоръка за бъдещите му клиенти. Дано да си останете само с ядовете.

търтей
09-10-2010, 19:49
А клапаните чукат ли сега?

Щото гумички и пулове са има няма ~100 лв (зависи от къде купува, пък и не може да вземе само 8 ), гарнитура на главата хубава е към 45-50 лв и изобщо къде е киро на кирия?

milenamr
09-10-2010, 19:52
А клапаните чукат ли сега?

Щото гумички и пулове са има няма ~100 лв (зависи от къде купува, пък и не може да вземе само 8 ), гарнитура на главата хубава е към 45-50 лв и изобщо къде е киро на кирия?

Гарнитурата на главата ми я таксува на 65 лв-чакахме я някаква специална за 3 дни да пропътува от Благоевград.

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------


Наистина голям филм. Съжаляваме за което. Но ако може някаква информация или снимка на човека и сервиза му тук във форума ще бъде добра препоръка за бъдещите му клиенти. Дано да си останете само с ядовете.
Ами не знам как да го издебна да го снимам :)) като го видя, предполагам, че сега ще се крие като мишка и няма да се набутва да ме заприказва всеки път като ме види.
Но ако успея да го снимам , ще сложа снимката му.

търтей
09-10-2010, 19:57
Гарнитурата на главата ми я таксува на 65 лв-чакахме я някаква специална за 3 дни да пропътува от Благоевград.[COLOR="Silver"]



Ем, начи ако сметнеш и по 20% отгоре на другите цени дето ти казах излиза, че не е взел пари за труд???? :drunk:

Furious 155
09-10-2010, 20:00
при мен този ремонт на глава ми излезе почти 300лв - масло, антифриз, нови гарнитури и ремонта на самата глава, без труда!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30095

milenamr
09-10-2010, 20:07
Ем, начи ако сметнеш и по 20% отгоре на другите цени дето ти казах излиза, че не е взел пари за труд???? :drunk:

Така се опитва да изкара, че дори се е набутал :)
А аз съм убедена, че втора гарнитура не е сменял и вероятно след оплескването е сложил същата.
И маслото, което ми е сложил е супер измислено като него самия, въпреки че се опита да ме метне, че е купил масло за 70 лв, та евентуално да изкрънка и още 70 лв отгоре.
Имахме уговорка след ремонта да ми остави в багажника всички части, които е сменил.
Показа ми само сменената ганитура(една единствена), която се наложи да вади от кошчето, след като 5 мин преди да ми върне колата я бе изхвърлил:depressed:
И друго нищо не показа, въпреки уговорката ни, знам ли въобще какво е сменял.
А за труд той сам си определи промоционална тарифа(антикризисна) от 60 лв за ремонта.
Не съм го карала аз да ми иска толкова пари.Просто го попитах колко ще ми струва, той каза 60 лв и така се уговорихме.

търтей
09-10-2010, 20:12
Ъ как да ти кажа, за 60 лв и колектора няма да ти сваля един вид.

Я иди някой да я погледне тая кола, че кой знае кво е сътворил.

milenamr
09-10-2010, 20:18
Ъ как да ти кажа, за 60 лв и колектора няма да ти сваля един вид.

Я иди някой да я погледне тая кола, че кой знае кво е сътворил.

На мен това ми е ясно и ми се стори супер ниска и съмнителна цена, но той явно искаше да ни зариби- мен и Алекс като клиенти на абонамент и затова първия път реши цената да е символична.
Освен това натърти, че по принцип за такъв ремонт взема около 120-150 лв, но заради зарибявката ми прави 50 % отстъпка , плюс още малко заради кризата :)
Луда работа!:shutup:

Satanism
09-10-2010, 20:29
както пееха едни поети...
"Голям град...пълно със боклуци" :guillotine:

koolio
09-10-2010, 21:14
Елате до големото село някой дето поне е виждал алфа да направи ревизия, че да не стане беля в най-неподходящия момент.
И кажи име на "майстора" и местонахождение на сервиза, че да се пазят хората.

TRENDi
09-10-2010, 22:00
....

Щото гумички и пулове са има няма ~100 лв (зависи от къде купува, пък и не може да вземе само 8 ), гарнитура на главата хубава е към 45-50 лв и изобщо къде е киро на кирия?

Колко трябва да се купят? От всеки размер по 8 ли?:calc:

Малко цени на части, които знам и/или съм ползвал:
Гумички:
Кортеко ~ 5 лв\к-т 8 бр;
Гьотце ~ 6 лв\к-т 8 бр;
Виктор Рейнц ~ 8-10 лв\к-т 8 бр;
Елринг ~ 10-12 лв\к-т 8 бр;

Пулове:
От 4,5 до 6 лв\бр;

Чашка за клапан 1 бр. - 21 лв;

Клапан всм.\изп. - 9,5 лв\бр;

Водачи за клапани:
всм. 5-6 лв\бр;
изп. 4-5 лв\бр;

Г-ра капак клапани:
Масовия хартиено-картонен тип 21-26 лв;
Елринг\гумена - 54 лв;
Гьотце\гумена - 48 лв;

Г-ра глава читава 55-70 лв:
Гьотце - 69 лв;

Г-ра всм. колектор:
Гьотце ~ 20 лв;

Г-ри изп. колектор:
4 х 3-4 лв;

Г-ри двуцевка:
2 х 4-6 лв;

Цените са на дребно. Естествено, не всичко е задължително да се смени, че главата от Халуминиева почва да приблясква на злато...

А, първият ми ремонт на главата ми излезе точно 78 лв + 4 бири. Този ще е по скъп, че ще се правят и сменяват доста повече неща от предишният ремонт, но мисля да не надхвърли 160-170 лв.

milenamr
10-10-2010, 00:09
При мен работата излезе следната :
65 лв гарнитура на глава
17 лв гарнитура за капака
20 лв=гумички-8бр. по 2.50 лв
25лв -шлайфане на главата
32лв -шлайфане на клапаните(8бр. по 4 лв на клапан)
48 лв- гумени маншони на колекторите
Общо до момента :207 лв , труда е отделно
Сега ми предстои смяна на масло - 60 лв и антифриз(не го знам колко струва)

Възможно е нещичко да съм пропуснала :calc:

dimo
10-10-2010, 00:36
Правилните части + правилните консумативи от правилния магазин + правилен майстор = успешен ремонт.
Обратното не е вярно!
Важи и правилото евтиното излиза скъпо.

milenamr
10-10-2010, 00:59
Правилните части + правилните консумативи от правилния магазин + правилен майстор = успешен ремонт.
Обратното не е вярно!
Важи и правилото евтиното излиза скъпо.
Знам така е, в случая не ги съобразих някои неща, защото съвсем инцидентно се реших да го правя този ремонт, буквално за няколко часа и не се сетих да ти се обадя на теб за частите и т,.н. и т.н...
Но това ще ми е обицище и двете уши, от тук на там ще си карам по каналния ред.
Сега като ми предстои да правя и предница и най-напред към теб ще се обърна за частите, за този ремонт поне майстор съм намерила и то читав, надявам се и той да намери време за мен :)

cyberhill
10-10-2010, 09:28
Колежке.... все още не казваш къде е този сервиз... да не вземе да се набута и друг.....

155_8000rpm
10-10-2010, 12:09
Абе и в Пловдив си има майстори,които разбират от алфи...Поне за двама гласувам с две ръце,защото цял живот с тези коли са се занимавали,но както каза Милена,понякога цената изкушава и сладките приказки също и се лъже човек...Макар,че аз лично не бих дал на случаен майстор да ми отваря мотора(за други дребни ремонти биж склонил,ама за такива-не).
И Милена и Алекс мисля,че знаят за кои майстори им говоря...и макар да ти вземат малко повече за труд,поне ще знаеш,че няма да имаш главоболия после.

milenamr
10-10-2010, 12:14
Колежке.... все още не казваш къде е този сервиз... да не вземе да се набута и друг.....

Сервизът е в Ягодово, ще сложа и карта после къде точно се намира.А "специалистът " се казва Ради.

155_8000rpm
10-10-2010, 12:23
Сервизът е в Ягодово, ще сложа и карта после къде точно се намира.А "специалистът " се казва Ради.

Помня,че някой ми беше хвалил този майстор в Ягодово...
И май,че беше човек от срещите,да си признава кой е,че не мога да се сетя.

Mury
10-10-2010, 19:55
Елате до големото село някой дето поне е виждал алфа да направи ревизия, че да не стане беля в най-неподходящия момент.
И кажи име на "майстора" и местонахождение на сервиза, че да се пазят хората.

Да бе ама тая ревизия нали се сещаш как се прави,за да се види какво е насрал/ако е насрал/пак трябва да се сваля главата,друг начин няма.В такъв слуай,са казали хората евтиното излиза скъпо.Трябва да се мисли,аз не да се мяташ на първата оферта от некъв селски майстор:metal::metal::metal::metal:

П.С.Нека кара Миленка,па то ше си покаже,само да следи температурата,защото в студените дни лесно прегрява.:th_up::th_up::th_up::th_up:

VFTI
10-10-2010, 20:30
А според мен може НИЩО да не ти е правил на колата.

Примерно само гарнитурата на капака на клапаните+некво масло и за другото да е излъгал... Заради това и колата се движи за момента.... Помислите и над този вариант :)

dimo
11-10-2010, 00:56
А според мен може НИЩО да не ти е правил на колата.

Примерно само гарнитурата на капака на клапаните+некво масло и за другото да е излъгал... Заради това и колата се движи за момента.... Помислите и над този вариант :)

това би било най доброто което може да се случи и дано да е така.

pinkmousy
11-10-2010, 10:23
Ама че кошмар :( Не знам как си се решила да си повериш колата на непознат :( Аз дори при непознат гумаджия не ходя, камо ли за нещо по колата. На твое място бих я докарала при Лисан. Изхабените нерви не струват повече от малко бензин :(
Дано всичко е наред все пак :kiss:

vegatta
11-10-2010, 10:45
Милена нама да се плашиш......
Сменяй маслото да знаеш поне че то е читаво и гас на машината
Пък ако стане нещо най много да минеш по същата процедура, сега и да го мислиш нема смисъл, само се ядосваш и нищо не можеш да направиш

Пий една бира пък то ще си каже

MainaCore
11-10-2010, 11:31
Според мен тоя пич за 150 лева е свършил много работа, не може да му се сърдите ;) В Пловдив има не един и двама майстори, които ще ви направят колата както трябва и във форума ги пише и вие ги познавате. Такъв ремонт на много по-евтина за подръжка кола излиза около 300 лева, та просто евтиното винаги излиза скъпо....

cyberhill
11-10-2010, 11:49
Поне не намирам, сбито информация за сервизи в Пловдив. Може пък аз нещо да не тръся правилно... Дайте да направим една тема - примерно със заглавие "Препоръчителни сервизи в Пловдив" и кратко и ясно, да се оставят телефони адреси и т.н.

Не може да се очаква, че ще напишеш в търсачката " Пловдивския бобо" и т.н. :)

Това съвсем сериозно :) Полезно ще е и аз мен и за други колеги предполагам.

infernus
11-10-2010, 16:16
По добре да има тема в коята на първият пост да пише сервизите в цяла България сортирани по големина на населеното мясно и от долу в постовете всеки да пише отзиви или нови открития и критики като майстори, който с времето да се осъвременяват в първият пост, така само за Пловдив е малко егойстично майна :tongue2: Към момента има само отделни секции за поголемите и доказани сервизи в София.
Общ технически раздел (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26)

Иначе жалко на колежката за Белия Лебед, и аз преди така си правих експерименти с майстори. След скъсан ремък 10 000 вече съм мерси. Доказани майстори оставам ги сами да изберат частите. Не вярвам някой да е по в час от самите майстори кой части са наред или не. Дори и магазините гледат от търговска гледна точка.

cyberhill
11-10-2010, 16:20
Ми то за София е ясно, майна :D
Проблема е че в Пловдив хич ги няма....

milenamr
11-10-2010, 16:30
Според мен тоя пич за 150 лева е свършил много работа, не може да му се сърдите ;) В Пловдив има не един и двама майстори, които ще ви направят колата както трябва и във форума ги пише и вие ги познавате. Такъв ремонт на много по-евтина за подръжка кола излиза около 300 лева, та просто евтиното винаги излиза скъпо....
Повтарям отново, че не съм търсила евтин вариант.
За такъв сериозен ремонт е немислимо да се хванеш за без пари, то е ясно че този ремонт е тежък и няма и как да струва евтино.
Това което ме привлече е, че този тип ми предложи веднага да започне работа по колата ми наговори куп привлекателни приказки колко много разбирал и на колко много алфи бил правел такива ремонти.
Цената беше последното нещо, което ме привлече, защото той нея я спомена на последно място.
Стори ми се много съмнителна тази тарифа, но той поясни,че като за първоначален ремонт ще ми го направи почти за без пари, за да ми покажел и докажел колко много разбира и от тук натам да му стана редовен клиент(както и Алекс).А и заради кризата бил свалил малко тарифите.
Е видях колко разбира.
До момента дадох 300 лв за бог да прости, сега тепърва ще я карам колата, където трябва, за да се заемат с каквото трябва:( пък колкото ще да струва....цената нема значение, важното е да знам, че колата ми е във форма, иначе сън не ме хващя :-x

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:23 ----------


Ми то за София е ясно, майна :D
Проблема е че в Пловдив хич ги няма....

Именно, единствено на Боби(в сервиза Боби и Хари) може да се разчита.
Утре ще я карам на Боби да ми сменя сервото, че и то ми е за смяна от няколко месеца.
Ако се наложи, той ще се заеме с ремонта сначале, поне знам че е безупречен и при него грешка няма.
И повече за непроверени майстори не искам и да чувам :(

infernus
11-10-2010, 17:11
И все пак не е лоша темата с адрес и телефона на всички читави сервизи в България (с рейтинг би било чудестно). Лично бих си я изпечатал и сложил в жабката. Все пак не караме нови коли за съжаление, и винаги може да те изненада нещо...

pe60
11-10-2010, 19:04
---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:23 ----------



Именно, единствено на Боби(в сервиза Боби и Хари) може да се разчита.
Утре ще я карам на Боби да ми сменя сервото, че и то ми е за смяна от няколко месеца.
Ако се наложи, той ще се заеме с ремонта сначале, поне знам че е безупречен и при него грешка няма.
И повече за непроверени майстори не искам и да чувам :( Така е колежке,на тях може да се разчита за качествен ремонт,но проблема при тях е че нямат диагностична апаратура и взимат доста скъпо,толкова....,че ако сложиш 50лв. разходи за гориво до София,ще ти излезне по изгодно в някои доказани сервизи откъм диагностика качествени части и майсторлък.

milenamr
11-10-2010, 19:35
Така е колежке,на тях може да се разчита за качествен ремонт,но проблема при тях е че нямат диагностична апаратура и взимат доста скъпо,толкова....,че ако сложиш 50лв. разходи за гориво до София,ще ти излезне по изгодно в някои доказани сервизи откъм диагностика качествени части и майсторлък.

Е, да , но и време е нужно :(
А времето също е дефицитно.

milenamr
14-10-2010, 15:47
Ето къде точно е локализиран обекта на Ради субекта.
Моля не ходете там:bash::bash::bash:

Petronii
14-10-2010, 16:50
Леле!!! Този го знам!

Alfa User
14-10-2010, 17:37
Аз па викам да идем, ама повечко хора, и накуп - да му потърсим на тоя мушморок сметка за натворените лайна !!!
И евентуално да вземем някоя мерка занапред да не прави повече така ... :bash:

vegatta
14-10-2010, 18:20
Алекс най много да си навлечеш още неприятности..... аи колата няма да се оправи като го пребиеш примерно

голямата риба
15-10-2010, 08:49
добре де
въпреки всички неприятности нали колата в момента е в нормално състояние

както казват Así es la vida

milenamr
15-10-2010, 12:22
добре де
въпреки всички неприятности нали колата в момента е в нормално състояние

както казват Así es la vida


Там е работата, че не е :(
За това я закарах при Боби и вече трети ден е при него :(

Furious 155
15-10-2010, 17:12
Там е работата, че не е :(
За това я закарах при Боби и вече трети ден е при него :(какво се случи?

milenamr
15-10-2010, 17:44
какво се случи?

Взех си колата днес :)
Мотора не е отварян, Боби прецени, че не е нужно да го отваря, защото че си работи равномерно и съвсем добре дори и няма подозрителни шумове и течове.
А аз като я настъпих по околовръстното и няма озаптяване, хвърчи като самолет, дърпа сериозно, което само може да ме радва :)
Боби само ми смени сервото, което си беше за смяна от доста време.
Единствено като провери веригата, установи, че не е била обтегната, което можеше да доведе до фатални последници за мотора-дори самия обтегач на веригата не беше затегнат.Ами обяснимо е май, защото "майстора", който ми държа колата 7 дни, се поизпусна, че друг път не е правил кола с верига, а само с ремъци.
А странната издутина до шофьорската седалка се дължи на подбиване на пода, заради некадърно повдигане на колата с крик(или подемник):roll:
Сега остава да сменя маслото, защото въобще не ми е ясно какво масло е сложил онзи, освен това е толкова малко(колкото да покрие дъното) и не ми се рискува с доливане.

squasch
15-10-2010, 18:47
Боже мили... чета я тази тема и още не мога да повярвам... :D що за "майстор"
……………………………………..________
………………………………,.-‘”……………….“~.,
………………………..,.-”……………………………..“-.,
…………………….,/………………………………………..”:,
…………………,?………………………………………………\,
………………./…………………………………………………..,}
……………../………………………………………………,:`^`..}
……………/……………………………………………,:”………/
…………..?…..__…………………………………..:`………../
…………./__.(…..“~-,_…………………………,:`………./
………../(_….”~,_……..“~,_………………..,:`…….._/
……….{.._$;_……”=,_…….“-,_…….,.-~-,},.~”;/….}
………..((…..*~_…….”=-._……“;,,./`…./”…………../
…,,,___.\`~,……“~.,………………..`…..}…………../
…………(….`=-,,…….`……………………(……;_,,-”
…………/.`~,……`-………………………….\……/\
………….\`~.*-,……………………………….|,./…..\,__
,,_……….}.>-._\……………………………..|…………..`=~-,
…..`=~-,_\_……`\,……………………………\
……………….`=~-,,.\,………………………….\
…………………………..`:,,………………………`\…………..__
……………………………….`=-,……………….,%`>–==“
…………………………………._\……….._,-%…….`\
……………………………..,<`.._|_,-&“…………….`\

pe60
16-10-2010, 22:26
Взех си колата днес :)
Мотора не е отварян, Боби прецени, че не е нужно да го отваря, защото че си работи равномерно и съвсем добре дори и няма подозрителни шумове и течове.
А аз като я настъпих по околовръстното и няма озаптяване, хвърчи като самолет, дърпа сериозно, което само може да ме радва :)
Боби само ми смени сервото, което си беше за смяна от доста време.
Единствено като провери веригата, установи, че не е била обтегната, което можеше да доведе до фатални последници за мотора-дори самия обтегач на веригата не беше затегнат.Ами обяснимо е май, защото "майстора", който ми държа колата 7 дни, се поизпусна, че друг път не е правил кола с верига, а само с ремъци.

Колежке,не казваш какви са актуалните цени на услугите при Боби има ли намаления,каквито в "Бриколаж" днес ?

milenamr
16-10-2010, 23:45
Колежке,не казваш какви са актуалните цени на услугите при Боби има ли намаления,каквито в "Бриколаж" днес ?

Ами цените при Боби са същите, каквито бяха миналата година, това мога да кажа :)
Малко по-скъпичко е от другите места, но пък при Боби грешка няма и може да разчиташ на 100 % професионализъм, което според мен е по-важното.
Не съжалявам за нито една стотинка в повече, дадена при него, просто човека си разбира от работата, върши си я съвестно и качествено и дори наременно и съответно си знае цената:), което е напълно разбираемо .
Днес цял следобед я разкарвах колата и се ослушвах за шумове и вибрации и мога да кажа, че след ремонта при Боби, колата има чувствителна промяна.
Върви си много леко, набира се доволно, дърпа си серизно, колкото се и очаква от нея, няма никакви особени шумове и пукания и вибрации, каквито имаше преди няколко дни .
Въобще не мога да кажа, че имам оплаквания. Дай боже наистина всичко да е наред и от тук натам за подобни безумици няма и да си помислям.
След още 200 км ще сменя маслото и филтъра, смятам да сменя и амбреажната и спирачната помпа, а също така и предницата мисля да правя, че тропа и се надявам да се кротнат нещата и всичко да си е както трябва :)

Pastora
25-10-2010, 13:52
Това да разместиш ей така ризите си е направо талант, опитах се да ги разместя моите и с чук може да имам успех, ако обърна блока. Имало и скрити таланти :)

vaklinator
27-10-2010, 23:23
Миленче, като оправиш предницата, ай ги тичаме:ritter:
Щото моята предница вече се разхлопа, пък и сменях чарвата преди 3 месеца.

голямата риба
28-10-2010, 08:13
Това да разместиш ей така ризите си е направо талант, опитах се да ги разместя моите и с чук може да имам успех, ако обърна блока. Имало и скрити таланти :)
при двигател експлоатиран винаги с антифриз няма никакви проблеми

milenamr
31-10-2010, 11:15
Миленче, като оправиш предницата, ай ги тичаме:ritter:
Щото моята предница вече се разхлопа, пък и сменях чарвата преди 3 месеца.
О, добре, тъкмо си ми е категорията :)):kicking:

alfa156jtd
31-10-2010, 20:15
за боби и хари може да се кажат само хубави неща.разбират си много от работата.няма да съжалявате ако отидете при тях.

milenamr
01-11-2010, 12:43
за боби и хари може да се кажат само хубави неща.разбират си много от работата.няма да съжалявате ако отидете при тях.

Да, знам, аз за това финално минах през тях и винаги съм била доволна.Лошото е, че не трябваше да експериментирам с рази случайни и недоказани, но това ми за е урок :big_whoops: