PDA

View Full Version : Дино тест АР 147 !!!



TMAX
08-10-2010, 22:54
Колеги реших да измеря и да видя колко е реалната мощност на колата и това са резултатите!Добре ли е,зле ли е и аз не знам?

tdy
09-10-2010, 00:04
Да и ако може малко разяснение :)

ФЕРАРИСТ
09-10-2010, 07:57
Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....

trustworthy
09-10-2010, 08:11
Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....

И коя е причината?

TMAX
09-10-2010, 08:33
Да и ако може малко разяснение :)
Колата е 115 - ка с ремап и спортен филтър, без други подобрения!


Колега, на дино се ходи преди или след или по време на ремап, или прочее интервенции, ходенето просто ей така, не дава доста често точен резултат.....

В случая колега ходя не преди ремап, а преди да съм започнал да и правя силов тунинг за да знам какво съм направил после!А ако може да го обясниш това че не дава често точен резултат ще съм ти благодарен.

ReLeFNIQ
09-10-2010, 11:06
Колега, до колкото виждам в момента ти е идеално диното, плавно и без спадове до пика и после държи през целия диапазон на обороти. Според мен така трябва да изглежда едно добро дино. Доколкото виждам си около 130 к.с и 316 нм,ама тва е на колела тай че супер около 140-145 к.с на мотор.

oem
09-10-2010, 11:37
Усещам искаш да се похвалиш. Добре изглежда диното. Кажи си сега кой мапва колата :) Overdrive?

ФЕРАРИСТ
09-10-2010, 12:02
И коя е причината?
Ми причината е че валците на единия стенд може да са по натегнати или хлабави от тия на друг.....ходих да гледам едно аверче да си прави отделни сетъпи за тва онва, и накрая примерно диното му каза 220 коня, отиде на друго дино след 2 часа - 261 коня......ся не знам каква е причината, тва ми каза че те правят, 40 коня да се стопят за нула време, все си мисля че ще се усети......

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:01 ----------



В случая колега ходя не преди ремап, а преди да съм започнал да и правя силов тунинг за да знам какво съм направил после!А ако може да го обясниш това че не дава често точен резултат ще съм ти благодарен.
Така е ОК - ходиш после пак на същото място.......

TMAX
09-10-2010, 12:52
Усещам искаш да се похвалиш. Добре изглежда диното. Кажи си сега кой мапва колата :) Overdrive?

Не колега!Въобще не искам да се хваля!Исках хора , които имат представа от това да ми кажат като показатели къде стоя!Колата не сам я ремапвал аз като собственик, а предишния и собственик и ми беше интересно какви са и показателите!
А на въпроса ти - колата е ремпната от Бобо е Extreme -a!

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:48 ----------


Колега, до колкото виждам в момента ти е идеално диното, плавно и без спадове до пика и после държи през целия диапазон на обороти. Според мен така трябва да изглежда едно добро дино. Доколкото виждам си около 130 к.с и 316 нм,ама тва е на колела тай че супер около 140-145 к.с на мотор.


Ми причината е че валците на единия стенд може да са по натегнати или хлабави от тия на друг.....ходих да гледам едно аверче да си прави отделни сетъпи за тва онва, и накрая примерно диното му каза 220 коня, отиде на друго дино след 2 часа - 261 коня......ся не знам каква е причината, тва ми каза че те правят, 40 коня да се стопят за нула време, все си мисля че ще се усети......

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:01 ----------


Така е ОК - ходиш после пак на същото място.......

Благодаря колеги

oem
09-10-2010, 12:55
Ами добре си е. По-добре от това здраве му кажи. :) Радвай се, карай си хубавата колица. Дай боже без проблеми и това е :) Повече такива хубави коли дай боже на всеки :)

Mury
11-10-2010, 13:43
Все пак това е едно от най вървящите 8 клапанови ЖТД-та които аз съм карал :tongue2::tongue2::tongue2::tongue2:

Nikiboy
12-10-2010, 11:04
Като гледам кривите, много да сходни с данните от Г-тека.
При ЖТД-тата обикновенно кривата изглежда така:

Не коментирам максималните стойности... много е субективно. Единствено може докато чипвате колата да стои на стенда и да се пробва с разлини версии.

Тук съм писъл това онова по темата - Мерене на мощност преди и след чип тунинг (http://nikiboy.com/g-techpro.html)