PDA

View Full Version : Леко пищене от задна лява гума



savage309
10-10-2010, 15:49
Здравейте. Имам една Алфа Ромео, 147, 2002г, 1.6 120к.
Днес докато карах по магистралата ми се стори, че колата взе леко да тресе, слязах да погледна гумите и чух, че от задната лява гума има някакво пищене (издава характерения звук "иииИИИииИИииИИиии"). Дали тресе не зная, след това уж я ръчнах, ама по тези пътища е трудно да се разбере ..
Ако загася колата, звука спира да се чува, ако я запаля започва пак.
От коли не разбирам нищо, някой ако има идея дали това е сериозно и дали мога да карам из София тая седмица с този проблем, welcome :)
При спряло положение е същото.

dobromirski
10-10-2010, 17:30
Бензиновата помпа ти изпраща гласово съобщение :D

savage309
10-10-2010, 17:41
:D Дали е наложителна смяна ? Какво може да се случи ако реши да поспре съвсем ?

dobromirski
10-10-2010, 17:59
Ще поспреш и ти :) . Сменяш и продължаваш !

savage309
10-10-2010, 18:02
Здраве. 'Ше я покарам малко така, ако не и мине до края на седмицата ще я водя на преглед.
Благодаря за инфото ;]

ФЕРАРИСТ
10-10-2010, 18:06
Двойката така понякога ми цвърчи помпата, понеже капака е видим отгоре поради липсата на излишните седалки и прочее, и цвърчене и фъщене ми се е чувало през целия път от СФ до СТЗГ да речем, друг път го няма, но запаля ли колата почти винаги в началото го има, вече свикнах с тоя шум и не ми прави впечатление дори и да го няма - това е от година и нещо откакто сглобих колата, проблем не ми е правила помпата, хем един ден я въртях яко на сухо, щото бях спрял на наклон и явно малкото бензин не щеше да се засмуче.......
Това не значи че случая ти е точно такъв де.....