PDA

View Full Version : Не работят ел. стъклата



rankovtsv
10-10-2010, 23:04
Алфа ромео 156 има ел. стъкла само отпред.. Снощи си свалях прозореца но сутринта влизам в колата и не работеха и двата - десен и ляв прозорец.. проверих бушоните под волана и са наред.. свалих минуса на акумулатора за няколко секунди но пак не се оправи. От къде да започна :)

viktorivanov
10-10-2010, 23:53
Попринцип на автомобилите с ЕБУ -електронен блок за управление не е препоръчително честото разкачане на акумулаторната батерия , казвам го да го имаш в предвид. Доколкото знам стъклата се управляват от модул , най-добре я закачи на диагностика , тя ще покаже.

Satanism
11-10-2010, 00:01
Попринцип на автомобилите с ЕБУ -електронен блок за управление не е препоръчително честото разкачане на акумулаторната батерия , казвам го да го имаш в предвид. Доколкото знам стъклата се управляват от модул , най-добре я закачи на диагностика , тя ще покаже.

Какво ще покаже диагностиката, що не му работят стъклата ли?!:please::please::please:

myato
11-10-2010, 08:17
Предпазителя и управлението на прозорците са в дясно.Отвори капачето в жабката и виж предпазителите там,ако не тръгне след това,работата не е за теб.

RokFort
11-10-2010, 10:36
Опа ,прочетох по добре....

M.Gruev
11-10-2010, 11:01
Бушон е колега. Онзи ден ми се случи и на мен същото. Не съм сигурен кой точно беше, но по памет най-горния ред 2-рия или 3-тия от дясно на ляво.

myato
11-10-2010, 13:08
Фигура 52 (в жабката)
Реле D и предпазители 3 и 4 по 20А

Фигури 49 и 50(на таблото в ляво от волана)
Предпазител 5 - 30А

rankovtsv
13-10-2010, 18:19
в ляво под волана има два бушона и те са добре.. в дясно където трябва да има бушони в жабката няма нито един бушон.. има едно или две релета и нищо друго...

rankovtsv
15-10-2010, 00:17
малко помощ ?

Bobo
15-10-2010, 17:29
Оффф над бушонното табло има две стойки с бушони провери всички 20амп бушони и си готов ;)

Godfather
12-03-2011, 23:24
F2, F3, F4(10А), F6, F12(30А) участват.
J/B2 и J/B! са мощните
с червено е за задните
Но бутоните от предните врати участват за задните, както и бутонът за забрана от предната лява врата. Това е за SW и другите след 2001г. (не ми се гледа точно от кога)
За първите до към 2001 е:
В-F6 (7.5A крайният десен на второто допълнително табло), F1(10А долу в средата) и F12(30А горе вдясно) - от централното табло.
Все пак има значение и годината на производство

Godfather
13-03-2011, 16:12
Готов да помогна, но вие явно не четете:
"Все пак има значение и годината на производство"
Питайте, но ми дайте точния модел и коя година е. Или ZAR................. Има разлики за един и същи модел различни години и те са съществени!!!
Давайте сега

Godfather
13-03-2011, 19:38
AR 156SW 2.0 JTS / 2003
това е от 03.2002 до 09.2003 и е валидно за теб
F2, F3, F4(10А), F6(7.5А), F12(30А) участват.
J/B2 и J/B! са мощните
с червено е за задните
Но бутоните от предните врати участват за задните, както и бутонът за забрана от предната лява врата. Това е за SW и другите коли след 2001г. (не ми се гледа точно от кога)
Номерацията ти е дадена в книжката на колата
F6 - горенн ред най-вляво, F2 - под него, F3 - вдясно от F2
F12 - горен ред най-вдясно, F4 - под F12
J/B2 и J/B! - при акумулатора (полюс +)

doomy
10-03-2014, 14:38
За да не пускам нова тема , ще попитам и аз тук !

Наскоро взех Алфа Ромео 156 1.9 JTD SW 2004 година 10ти месец , но имам проблем с прозорците!

Десния / пасажерския прозорец/ при натискане на комчето се чува , че машинката върти , но прозореца не се мести нито надолу нито нагоре ..... ?!?!?!?!?
Другия проблем е със задния прозорец от същата страна. Там пък - нищо!
От вратата на водача - нито звук нито нищо, от самата врата пак така. Свалих конзолата с копчето от вратата и се оказа ,че не е свързана. Буксата представлява голяма букса с 6 ли колко бяха крачета , от вратата се подава само едан букса с 2 крачета , която няма нищо общо с тази за конзолата!

Най-лошото е ,че задния прозорец не е затворен до край! Остават му около 1,5 см , и като вали влиза вода .....

Дайте съвет какво да правя и какво да гледам. Корите ще ги махам то е ясно , но от там нататък какво следва ??!?!

П.п Другите два прозореца от страната на водача си работят без проблем !!

dimitar_vd62
10-03-2014, 15:10
Свали си кората на дясната задна врата и потърси съответния куплунг.Не може да изчезне, явно е някъде вътре.Това дето викаш че е с две крачета най вероятно е от пищялката или говорителя.За предната връта щом върти моторчето а не мърда прозореца, вероятно е скъсано жило или счупен държач на стъклото - пластмасов е, за него са закрепени двата края на жилото.Най вече те се измъкват поради счупване или износване на държача.Нов държач или нова или по-добре машинка с целия механизъм.В подраздел купува-продава има много коли на части.Виж тази тема,за 166 е ама е същото - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73434&highlight=%F1%EC%FF%ED%E0+%F1%F2%FA%EA%EB%EE&page=3

ecotronic
10-03-2014, 15:16
Трябва да намериш буксата за конзолата.
Тя трябва да изглежда по един от двата начина:

http://snimki.be//store/1/241394457121.jpg

И при двата варианта пинове 1 и 2 от буксата отиват до двата пина от буксата на мотора.
Не намирам ел схемата на стъклата, но от това, че моторът е вързан на тази букса съдя, че веригата му минава през нормално-затворените и контакти. Това обяснява и защо прозорецът не може да се движи и от шофьорската конзола.

doomy
10-03-2014, 16:18
Блгодаря Ви много за бързите отговори, ще сваля и ще погледна какво е положението и ще нашиша за резултата...

Колкото до тая двупинова букса , не е от говорителя , говорителя си работи и то напълно нормално, няма проблем....

П.п Буксата е от като тази от първата снимка с 6 крачета...

nexs7910
11-03-2014, 07:56
Колега по твоя проблем не мога да кажа нищо което да ти е от полза, мога само да кажа какъв беше проблема като купих моята 156sw и не и бачкаше задно ляво стъкло...... Гледах за изгорели бушони, сменявах копчета....нилъв звук или реакция, свалям аз кората и о чудо :) нямаше го моторчето с механизъма а стъклото беше подпряно с трупче, леле щях да се пръсна от яд

doomy
11-03-2014, 08:32
Колега по твоя проблем не мога да кажа нищо което да ти е от полза, мога само да кажа какъв беше проблема като купих моята 156sw и не и бачкаше задно ляво стъкло...... Гледах за изгорели бушони, сменявах копчета....нилъв звук или реакция, свалям аз кората и о чудо :) нямаше го моторчето с механизъма а стъклото беше подпряно с трупче, леле щях да се пръсна от яд

Хахх Е това вече е...... нямам думи , не знам каква е точно ситуацията , понеже времето е лошо , а гаража ми е тесничък за да отворя вратите до край...
Тея дни ще го гледам .... то един проблем да беше и само в стъклата ... хахахах
Вярно дребни нещица са , но ме дразнят много и гледам да ги оправя ! :):firstprize:

doomy
15-03-2014, 08:53
Видях за какво иде реч със стъклата ми !! На предния десен прозорец има счупен водач + машинката е превъртяла в шлиците /те са пластмасови както знаете/ + жилата са се разплели и не стават за нищо!

На задната врата проблема беше ,че моторчето не работи, т.е работи, но когато си поиска! Извадих моторчето и не тръгва, помогна му с ръка и уж тръгне , но като го поставя на място му спира да работи + едното жило се беше разплело и беше заседнало в кожуха /заради това най-вероятно са прегрели и развалили моторчето/ , а и не на последно място , машинката на задна дясна врата мога да я командвам само от мястото на водача! От самата си врата при всичко закачено - не става! Или има нещо объркано с жиците или копчето е дало фира!

А сега въпросите: Днес ще търся жила , машинка /цяла, не само моторчето/ и
водач. Тея неща предлагат ли се по магазините и г-д на какви пари , в случай ,че не мога да си ги намеря ? И има ли разлика между комбито и седана на 156цата по отношение на машинките за стъклата ?

dimitar_vd62
15-03-2014, 20:16
Копчета и машинка комлект ще намериш в раздела купува-продава.Има коректни колеги там, доволен съм, не ги споменавам, да не кажат че правя реклама.Цените са добри.За комби и седан не знам дали са еднакви въпреки че предполагам да е така.

tonov
16-03-2014, 00:07
А задно ляво командва ли се от копчето?

doomy
16-03-2014, 00:23
А задно ляво командва ли се от копчето?

Да , другия си се командва , няма проблем с него !!

tonov
16-03-2014, 20:11
Да , другия си се командва , няма проблем с него !!

Задните стъкла са без релета, т.е всичкия ток за мотора минава през бутоните. Може да се е стопил някой от контактите. А може проблемът да е в ключа за разрешаване на задните стъкла. Ако лампичката на задното копче свети, го отвори, прегледай го и при нужда почисти контактите. Ако не свети - търси проблем около ключа за разрешение.

doomy
17-03-2014, 00:35
Задните стъкла са без релета, т.е всичкия ток за мотора минава през бутоните. Може да се е стопил някой от контактите. А може проблемът да е в ключа за разрешаване на задните стъкла. Ако лампичката на задното копче свети, го отвори, прегледай го и при нужда почисти контактите. Ако не свети - търси проблем около ключа за разрешение.

Точно това направих, отворих конзолката на задната врата и тази на водача , почистих , събрах всичко и след теста задното стъкло проработи и се командва и от двете позиций. Явно е имал лош контакт на бутоните . Благодаря ви още веднъж !

TheBlueOne
17-03-2014, 15:21
Да използвам и аз тази тема...
Спря да ми работи автоматичният режим и на двете стъкла (нито надолу, нито нагоре). При продължително натискане на копчето стъклата слизат до край, обратно обаче качват само около два-три сантиметра, което означава, че трябва да натисна 10-15 пъти за да ги вдигна изцяло :ranting:. Учудващото е, че някой път (много рядко) изведнъж се оправя я едното я другото и след някой и друг ден пак изпадат в същото положение. В клубен сервиз ми ги "обучиха" веднъж, но след известно време пак се развалиха.
Само да вметна, че няколко пъти се развалиха в следствие на използването на бутона на дистанционното при опит да ги вдигна/сваля. Той също така не функционира, когато са в "кофти режима".
Модули за управление ли трябва да сменям или причината може да се крие някъде другаде?

TheBlueOne
21-03-2014, 10:59
Никой ли няма идея какъв може да е проблема :roll:, че сега като се оправи времето става все по дразнещо?

lordliness
21-03-2014, 11:05
Никой ли няма идея какъв може да е проблема :roll:, че сега като се оправи времето става все по дразнещо?

Моите правеха нещо подобно. Но кривяха и спираха. На всеки режим .
Оправих го елементарно.

dimitar_vd62
21-03-2014, 17:49
Абе мааму стара, как работят тези стъкла в края на краищата.Значи, предно ляво - като натисна и задържа копчето около секунда и после го пусна, джама си слиза до долу.Качването става по същия начин - натискам и задържам за около секунда и се качва сам.Този на пасажерската врата обаче само слиза в автоматичен режим, а за да се затвори тряа да държа копчето натиснато иначе спира.задните и двете трябва да държиш копчетата за да се отворят или затворят докрай.А ся де.Ако не бях ва чел нямаше да се загледам, извода - не си пъхай гагата дет не ти е работа.:brickwall:

ecotronic
21-03-2014, 17:56
Абе мааму стара, как работят тези стъкла в края на краищата.Значи, предно ляво - като натисна и задържа копчето около секунда и после го пусна, джама си слиза до долу.Качването става по същия начин - натискам и задържам за около секунда и се качва сам.Този на пасажерската врата обаче само слиза в автоматичен режим, а за да се затвори тряа да държа копчето натиснато иначе спира.задните и двете трябва да държиш копчетата за да се отворят или затворят докрай.А ся де.Ако не бях ва чел нямаше да се загледам, извода - не си пъхай гагата дет не ти е работа.:brickwall:

Всичко си е наред. Това е направено така за да не може шофьорът да защипе някое детско пръстче погрешка.

danko84
28-03-2014, 13:15
Колеги и на мен не ми работи заден десен прозорец нито от шофьорската врата нито отзад няма никакъв звук откакто съм е купил колата, а копчето си свети. Размених копчетата на двете задни врати но пак не тръгва. Напръсках и буксата между купето и вратата с контактен спрей и пак нищо. Мога ли да проверя дали идва ток до моторчето чрез пиновете на буксата или да търся проблема по релета или бушони защото не ми се иска да разглобявам вратата?

ecotronic
28-03-2014, 14:37
Би трябвало между пинове 2 и 10 от буксата между вратата и купето да се появяват 12 V, когато задейсташ бутона от конзолата на шофьорската врата и да се сменя поляритета на това напрежение в зависимост от посоката.

danko84
28-03-2014, 23:21
Ок мерси ще пробвам.