PDA

View Full Version : ДУПКА = Човешки живот



AGS
08-07-2006, 21:01
Колеги,подема се инициатива,
която никой нормален човек не би подминал
с безразличие...
Нека да докажем ,че сме силна и отговорна нация...
Време е да опитаме да променим нещата по пътищата...

http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=22918

http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=13452&st=0&p=149648&#entry149648

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=12770

http://www.renault-bg.com/forum/viewtopic.php?t=14004

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=38700

http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php?showtopic=1532

Crusader
08-07-2006, 21:45
Абсолютно подкрепям протеста на колегите от другите автофоруми ->крайно време е нещо да се промени :!:

Dodo 155
08-07-2006, 22:17
И аз съм ЗА с две ръце :!:
Крайно време е да се сложи край на войната по пътищата поддържана от безхаберието на популисти и некадърници в тази държава мислещи само за собственото си благо :idea:

pinko
08-07-2006, 22:21
И аз съм ЗА с две ръце :!:
Крайно време е да се сложи край на войната по пътищата поддържана от безхаберието на популисти и некадърници в тази държава мислещи само за собственото си благо :idea:

Аз съм ЗА, с двете ръце.

Кажете кога и къде, пък ще уредя да дойдат разни вестници и телевизии, и АутоБилд естествено ще там :shock:

Grozdan
09-07-2006, 12:46
Напълно подкрепям!!!

KikoBo
09-07-2006, 17:01
Всеки ден умират хора, но нищо не се променя!
Трябва да се действа...

AGS
09-07-2006, 20:27
Идеята набира скорост...
Всякакви идеи,къде ,как кога са добре дошли....
http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=6375

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=35640

Brix
09-07-2006, 22:07
Здравейте, колеги! Съгласен съм, че безобразието по пътищата трябва да спре. Всеки от нас се сблъсквал с последиците от разбитите пътища, някои дори са били в опасност в стремежа си да предпазят возилото си от сериозни поражения. Други са платили доста по-висока цена. Но само да се говори и недоволства не е решение на проблема, не е решение и безцелното обиждане и псуване на всички власт имащи с отношение към този проблем. Ако всички сме единодушни, че това не трябва да продължава, ако всички сме на мнение че е крайно време да се погледне на въпроса с по-голяма строгост и внимание трябва да има единност. Нека ръководствата на авто-клубове у нас намерят начин да се съберат и обсъдят този проблем, дано да се присъединят и управителните тела на траснпортните фирми. Да бъде изработена обща декларация, която да обедини всички наши искания и ясно да покаже общото ни недоволство от окаяното състояние на пътищата по които сме принудени да шофираме. Тази декларация да бъде разпратена до парламента и президента, МВР, МТС, МРРБ, НСОРБ и т.н. Да се получи разрешение и да се осъществи протест, който да придаде поне някаква тежест на нашето искане. Винаги има начин да се постигне целта по културен и цивилизован начин, стига всички да бъдем единни и да се изправим срещу институционалното безхаберие в България.

Боян Симеонов
Член на Рено Клуб България

Alex
09-07-2006, 23:47
До момента из всички авто форуми които изчетох, ми направи впечатление, че много малко (единици) са смислените постове.
Ето един който ми направи впечатление и се допълва с часта на мнението на колегата @ Brix в часта си

дано да се присъединят и управителните тела на траснпортните фирми



YES-Race за съжаление ежедневно стават подобни инцинденти, но те не се обявяват публично. По подобен въпрос имам един пост (http://www.yes-race.net/forum/index.php?showtopic=740&view=findpost&p=9342).
За съжаление тия които управляват нашите пари т.е. данаците които плащаме, все още ги употребяват не по предназначение във всяко едно перо. Но да се върнем на пътищата.
Не помня точно в коя тема, бях написал:
Евалата на Бургазлиите, единствени те от цяла България направиха протест! Организиран по всички правила на "играта" (което е много важно при подобни мероприятия). (Протеста беще в началото на годината) Излезнаха на улиците таксита, автобуси, камиони и дори и граждани се включиха. Тогава общината им се видя в малко чудо.

Ще се отклоня малко от темата и ще дабавя и един не маловажен факт.

От няколко години през активния летен сезон се отбива движението на тежкотоварните автомобили движещи се от и за Бургас по обходен маршрут. Този така наречен “обходен” маршрут е през Ямбол – Средец – Бургас, като се преминава и през села.
Целта на това действие е облекчаване на трафика с цел намаляване на ПТП-тата (!?!). Принципно ДА – прекрасно! Но за жалост само на пръв поглед.
Само на пръв поглед е прекрасно поради следните причини:
-Преминава се през населени места където населението не е свикнало на подобен трафик. Следователно не е научено да се пази и е предпоставка за инцинденти с неблагоприятен изход. Не казвам, че водачите не са длъжни да пазят пешеходците.Помисли само как деца си играят на улицата където са играли цял живот и изведнъж почнат да преминават 40-сет тонни камиони, дали тези деца имат инстинкт за самосъхранение като тези от градовете и селата през които преминава основният път София - Бургас! Ами възрастните хора... или те са и без това възрастни?
-Пътната инфраструктурата през тези населени места не само въобще не е пригодена за подобен трафик а е и достатъчно разбита – още една предпоставка с обратен ефект за горе спомената “цел”, но вече по друга пътна артерия. Да не говорим тези тежки камиони колко още ще доунищожат и без това съсипаните пътища, защото пътя по обходният маршруте "втора категория" което означава, че основите не са направени да поемат силен трафик от тежки автомобили.
Не бих желал да изпадам в подробности за точният маршрут през Ямбол, Средец и селата, покрай кой квартали преминават камионите – на всички потърпевши им е ясно. Интересно как се постига през други градове да се отклонява движението по околовръстни пътища, да не се преминава въобще през населени места а за Ямбол и околноста да е точно обратното?
Това “облекчаване” на пътният трафик не знам кой го инициализира от самото начало на въвеждането му, но знам кой го подържа и предприема действия за продължаването му. Не само това! Същият се опитва да вкара други населени райони в същият ужас както Ямболския. И вече е успял - вкарал е в силен трафик всички подбаркански селца и градове Ето и скорошно негово изявлиние http://mediapool.bg/show/?storyid=118046&srcpos=17 придобиващо вече не само регионален проблем а цял южно - Български. Като гледам не виждам други коментари освен негативни, при това и доста сдържани (прочетети ги интересни са!) – защо ли?

Не искам да остане никой с впечетление, че съм против тираджиите – на тях просто им съчувствам за това което са принудени да търпят.

Лично съм против тези своеволия в действие защото не са с третираната цел а просто някой миропомазани желаят да пътуват безпрепятствено с по 200 км/ч! На мен лично много по често са ми пречили леки автомобили отколкото товарните, дори не еднократно още докато ги настигам са ми давали десен мигач и аз съм ги изпреварвал, без дори да намалявам и на 90% сигурен, че ако тръгне да става критична ситуация то тираджията ще направи и невъзможното да не стане проишествие. А дали няма да има по малко проишествия ако бъдем всички по толерантни към останалите участници в движението, дори и да караме с превишени скорости?

------------

Ако мислиш, че би имало отзвук във форума на VW може да го използваш, но без да променяш смисъла ако орязваш нещо, същото важи и за всички останали проявили интерес.


Ето линк тъм темата (http://www.yes-race.net/forum/index.php?showtopic=755)

Alexanderbb
10-07-2006, 08:35
Крайно време е като сме се запътили уж към Европа да почнем да се държим като се държат гражданите на тези държави. На всеки е ясно че само с приказки, подписки и декларации на никой управляващ няма да му се направи впечатление. Докато ние сами не се организираме и не излезем с колите си и да блокираме непроходимите и без това от дупките улици на градовете в които живеем нищо няма да се промени и ще продължаваме да си изпразваме джобовете за части и което е по-лошото за погребения.

Слав
10-07-2006, 10:10
Аз също съм "ЗА" с две ръце!Ако има някаква организация срещу това безобразие, когато и да е тя, аз съм там 100% ! :idea:

50 cent
10-07-2006, 10:39
и аз съм за с 2 ръце!!!!!!
миналата седмица когато бяха големите порои се спусках по една уличка в слатина която беше станала като река и не се виждаше асвалт....както се спусках със скорост по-бавна от човешки ход изведнъж колата ми потъна а задницата се вдигна във въздуха....не знам с какъв рефлекс дадох пълен ляв и дадох газ до ламарината та колата излена
като спрях да я огелдам отдолу цялата беше надрана но нищо сериозно като по чудо...помислих си добре, сега ще викна кат да ми направят протокол за да осъдя общината и какво се сетих? за да ми напишат протокол те 100% ще ми напишат акт за несъобразяване с метеорологичните условия или нещо такова....ЩО ЗА ТЪПА ДЪЖАВА??????
всеки сигурно се пита защо пък му е хрумнало че ще му пишат акт??
отговора: преди месец приятел с пежо партнер пукна картер след като падна в дупка и вика кат за протокол за да може после да реагира по някакъв начин .... и какво става?
идват интелигентните катаджии и му казват протокол без акт не може....и му пишат акт за несъобразена скорост при полужение че е карал с 50....

50 cent
10-07-2006, 10:43
с две ръце и два крака съм за идеята да излезнем всички на улицата и да протестираме както колегита в Бургас... дълбок поклон пред тях...това са българи а не мишоци

Димо
10-07-2006, 18:47
И аз съм ЗА !!! Само кажете кога и къде ?
А за капак на цялата наглост на държавните и общински чиновници доскоро, ако в резултат на дупка си счупиш колата и викнеш КАТ за протокол, тези изроди пишеха и акт за каране със "скорост несъобразена с пътната обстановка" (независимо, че може да си карал с 20 км/ч.) :twisted: С две думи - "Да си гледал ! Сам си си виновен !"
Лошото е, че ако дойдат представители на пресата, на протеста ще кацне и влюбения в телевизионните камери полуинтелигентен мутроподобен пожарникаро-каратист, който се води кмет на София и ще вземе да обяснява, че за дупките е виновно международното положение.

mladej_it
11-07-2006, 09:48
За инициативата съм на 1000%!!!
Според мен обаче не трябва само автоклубове и транспортни фирми да участвт в един такъв протест , трябва да участват всички , цялото общество ,защото не само дупките са проблема не нашите пътища , а вече самите пътища са проблем и ако някой в този момент си каже "тоя сега ще иска цялата държавна уредба да оправи" ще му кажа:Трябват ни пътища с по-голям капацитет!!!! Трябва да се иска приемане на стратегия за общонационално развитие на инфрастроктурата ,а не само някакви мутри , фирми и т. н. да строят блокове, хотели , адм. сгради и никой да не мисли за канализация и пътища, тротоари с които да се стига до това "върхово строителство" неможе да се строи 8-етажна сграда едвалине на самия ъгъл на улицата да не се оставят тротоари (норомални за разминаване на 2-ма човека) . Неможе да се строи и да не се оставя място за паркинги, а улиците да са толкова тесни ,че 2-е коли да не могат да се разминат и това + дупките изброихте ли колко предпоставки за ПТП изникват ! Неможе пътните артерии в страната да служат за спонсориране на нечие семейство Неможе пътищата ни да не могат да поемат трафика. Искаме мегаполиси и развита държава трябва да си оправим пътищата и вобще цялата инфраструктура иначе , ще си трошим нашите и чуждите коли , нашите и чуждите глави и върху тях ще се изсипва канализацията ни (ако вобще има такава),а парите ни ,те ще си текат към някоя Швейцарска банка!!!

Mury
11-07-2006, 14:02
:lol: :lol: :lol: 1000% ЗА :!: :!: :!:

plamen petrov
17-07-2006, 16:29
Колеги,и аз напълно подкрепям инициятивата. Знаете ли мисля,че има още един проблем:именно проблема с водопроводната мрежа,енергото,и изграждащата се газова мрежа.Тъкмо оправят някоя улица и ВИК решава да копае за да си отстранява авария,после идва енергото и то копа......И така екип след екип и никой не запълва поразийте.Аз мисля,че няма синхрон в действията на тези монополисти.Затова нека да подменят старата амортизирана водопреносна мрежа,да си пускат кабели в изградени за тази цел канали под земята на тротоарните площи за да не затварят важни пътни артерий заради ремонтни дейности,и да направят улиците така,че да са удобни за предвижване и за тяхните деца,а не да ги сочат с пръст.А по въпроса за пътищата в провинцията мамка им на общините все се оправдават,че пари от министерството не се отпускат а дворовете на общинарите и улиците до тях асвалтирани да не си калят свинските обувчици и изтъканите от корупция дрехи. Благодаря Ви за разбирането.

Nikiboy
17-07-2006, 19:25
Абе то хубаво подкрепяме ама какво от това?

Какво ще направим? Нека ако има някой грамотен юрист да поведе делото и хайде. Да им направм един граждански иск и да ги осъдим!!! Вижте що клубове сме.

Ако останем само с приказки аз съм за, аз съм 100% ще го лапаме.

Nikiboy
18-07-2006, 10:10
Май мн бързо ни свърши ентусиазма?

belov
23-07-2006, 22:18
прав си има нещо такова триабва да се организира един сериозен протест и то не само един а сериа от такива за да могат да се осетят че вече са се .......... достатачно