PDA

View Full Version : Демонтаж на панел-а с часовника-help



viperman
14-10-2010, 15:24
Колеги,
Както виждате на моя панел няма индикатор за отворена врата. Моля запознатите да споделят как става демонтажа и дали ако си сложа такъв с индикатор ще работи при мен(дали имам подходящо окабеляване).
Благодаря предварително!

soldier
14-10-2010, 16:18
Виждам, че не си с оригиналното Радио. Значи най лесно:
1. Махаш жабката под радиото
2. Махаш радиото
3. Махаш пепелника
3. Които винтчета се покажат ги отвиваш
4. Внимаваш при ваденето на цялата конзола на папелника, заедно със запалката. Помня, че запалката правеше малки проблеми/
5. Вече нямам спомен, защото го правих преди година, но никой не ми беше показал как. Просто каквото се покаже като винт го отвиваш и вадиш панелите. Точно това с часовника, вратите и аварийките е един общ панел. Само него махаш и от зад вадиш буксите и гледаш къде са лампите. Този панел също се разглабя, имаше няколко болтчета и така.

Абе не е сложно, трябва само внимателно да се вадят отделните части, без много да натискаш и дърпаш, за да не ги счупиш.

Gogata
14-10-2010, 16:24
Колеги,
Както виждате на моя панел няма индикатор за отворена врата. Моля запознатите да споделят как става демонтажа и дали ако си сложа такъв с индикатор ще работи при мен(дали имам подходящо окабеляване).
Благодаря предварително!

Първо трябва да свалиш централната конзола,за да видиш дали има още една букса.Този за панел с часовника се държи на 3 винтчета,но за целта трябва да свалиш конзолата.Потърси с търсачката,имаше такава тема за свалянето й.

vlado_iv
14-10-2010, 19:21
Първо разглоби както ти е писал-soldier и провери дали има букса отзад -панела.
За да свалиш иначе панела(с часовника) трябва да свалиш централната конзола ,а там е малко по сложно.
За това първо виж дали има букса(отворени врати) и тогава вече предприемай по-големия ремонт.
УСПЕХ :th_up:

patrona
14-10-2010, 21:10
Букса има 100 процента.Щпм е 2000г..Пък и то инсталацията е стандартна.

viperman
15-10-2010, 08:41
Благодаря за съветите!
Първо ще се уверя, че има букса и тогава ще свалям централната конзола.

viperman
18-10-2010, 10:30
Букса има!Остава да си намеря подходящ панел (по-старите не стават, защото са по-големи)

Жабката под радиото и самото радио въобще не сме ги пипали.Успахме да сменим и няколко крушки на таблото. Благодарности на колегата Стоян!