PDA

View Full Version : Слабо налягане в пръскалките на предния капак



AR147
20-10-2010, 22:01
Колеги изкажете мнение към следната ситуация :

Пръскалките ми по принцип обливат стъклото доста обилно ,даже по тавана хвърлят,но след като днес ми свърши течността и я напълних до горе започнаха да плуят и едва хвърлят до стъклото.
Виждам че просто няма достатъчно налягане.

Как мислите,къде да търся проблема.Този автомобил с каква помпичка е и къде се намира ?

tonov
20-10-2010, 22:16
Сигурно е имало утайки, помпичката ги е засмукала и набила в пръскалките, от което са се позапушили.

Помпата е на самото казанче, най-долу.

AR147
21-10-2010, 08:23
Сигурно е имало утайки, помпичката ги е засмукала и набила в пръскалките, от което са се позапушили.

Помпата е на самото казанче, най-долу.
Мерси за бързия отговор :bowdown:
А рецепта за почистване на пръскалки имаме ли си или ще трябва да ги сменяме

vegatta
21-10-2010, 10:07
има един тройник преди пръскалките виж първо него

b_angelov
21-10-2010, 10:42
Мерси за бързия отговор :bowdown:
А рецепта за почистване на пръскалки имаме ли си или ще трябва да ги сменяме
Един приятел ги отпуши на 145-цата си като изпръска 2 пълни казанчета с разтвор на Калгон в чушмяна вода ;)

koko156
22-10-2010, 16:34
има един тройник преди пръскалките виж първо него

дааа,това е клапанче което не пуска водата да се връща,за да може още като цъкнеш,да пръска.
при фиатчето не пръскаше вода,изхвърлих троиника сложих обикновен троиник.само дето сега изчакваш 2 секунди докато дигне налягяне по маркучлетата и почне да пръска.

Nimi
26-10-2010, 09:43
При мене причината се оказа притискане на маркучето за течността от капака. С няколко отваряния и затваряния... мърморене под носа и се намести. До следващото отваряне на капака.

Първо пробвай дали при отворен капак пръска добре!

stefoo
26-10-2010, 11:52
при мен се оказа троиника от там изпускаше течноста оправих го и сега няма ядове