PDA

View Full Version : Е ,това е.........



156 m-jet
11-07-2006, 19:16
да си монополист на паЗара, праи си кот си искаш



Майкрософт “погребва“ Windows 98 и МЕ
11 юли 2006 / БГНЕС
Американският софтуеърен гигант “Майкрософт” призова приблизително 70-те милиона потребители на операционната система Windows 98 да я обновят, тъй като компанията спира поддръжката й.
От днес, 11 юли, “Майкрософт” няма да помага повече по телефона на потребителите, които имат някакъв проблем с остарялата система. Освен това фирмата ще спре да предоставя и ъпдейти за сигурността на системата. Продуктите, които ще бъдат засегнати от този ход на “Майкрософт” са Windows 98, Windows 98 Second Edition и Windows Me (Millennium Edition). От компанията обясняват, че са взели решението, защото операционната система е остаряла и това може да изложи потребителите на голям риск относно сигурността и уязвимостта й. Все пак от компаниите за антивирусен софтуеър успокояват потребителите на Windows 98. Според тях рискът няма да е толкова голям, защото просто новите видове вируси просто не могат да работят с тази система. Според Secure Science има една единствена фирма, която се е специализирала в производството на програми, които са насочени срещу слабите места на Windows 98 и тази компания се намира в Източна Европа.



Е това и нас ни чака скоро, като пуснат Вистата и айде XP у джаЗа :evil:

georgyg
11-07-2006, 19:28
Само една съпоставка 98 - 98 година - сега е 2006г. Това да не е кола та да подържат части 100 години. А като се сетя миналата година търсих термостат във Ванто и.................. НЯМАХА И САМО С ДОСТАВКА.

А като се сетя, че не съм виждал 98 поне от 2-3 години.

П.С. Никой не ги спира да си го използват. Те хората си карат и ретро автомобили, така че какъв е проблема.

valjo
11-07-2006, 19:44
замисли се какъв път са извървели ПРЕДИ да станат монополисти .....

секи случай не с помощта на държавата и не със субсидии

а в тоя ред на мисли шо не напраиш една съпоставка с производителите на антивирусен софтуер ?;)

аз имам един НАВ 2000 - доста по нов от Вин98
и наш ли къде мога да си го навра...... ?

та така ;)

ма нямате яд бе е ски кви хубави убунто-вци има;)

Alexanderbb
12-07-2006, 08:24
Ми то моя 64 битов процесор от самото начало отказваше да ги инсталира. Така че не е голяма изненада.

pent
12-07-2006, 09:13
ХП няма да е скоро у джаза, за това си има мноого причини, та има доста време

За Милениум и 98 са си прави, то това дори не е новина, МС спряха софтуерите за тях, за крайни потребители още преди години! От има няма 2-3 години няма и офциални ъпдейти... та това 'решение' е горе долу протоколно и само 'прес'.

Няма грижи МС рулз!

BatVas
12-07-2006, 11:13
То нас пиратите не ни бърка - слагаме си квото ни е кеф - да му мислят фирми които ползват 98, сега да се бъркат за Виндоус нов :D :D
Бат Вальо и той хора и той Алфа храни :D :D :D