PDA

View Full Version : проблем с чистачките



borko11
23-10-2010, 22:30
здравейте колеги, от два дни съм в притежание на 1,9 jtd sportwagon oт 2001. Освен обичайните проблеми с горни и долни носачи и главоболието от сумите за плащане :-) имам и проблем с чистачките-не искат да се включват от лостчето, функцията за бързо почистване, когато го натиснеш "към теб" си е ОК- пръска си течност и чистачките си се движат, като врътнеш лостчето обаче-не ще. Някакви съвети за новака? гледам. че има бушон само за помпичката за водата... или не виждам нещо?

SPEEDY-SD
23-10-2010, 22:40
здравейте колеги, от два дни съм в притежание на 1,9 jtd sportwagon oт 2001. Освен обичайните проблеми с горни и долни носачи и главоболието от сумите за плащане :-) имам и проблем с чистачките-не искат да се включват от лостчето, функцията за бързо почистване, когато го натиснеш "към теб" си е ОК- пръска си течност и чистачките си се движат, като врътнеш лостчето обаче-не ще. Някакви съвети за новака? гледам. че има бушон само за помпичката за водата... или не виждам нещо?

Здр,добре дошъл във форума!Преди да пускаш някаква тема виж първо с търсачката... предполагам,че моторчето ти е изгоряло...

tonov
23-10-2010, 23:09
Здр,добре дошъл във форума!Преди да пускаш някаква тема виж първо с търсачката... предполагам,че моторчето ти е изгоряло...

Интересно тогава как движи чистачките когато пръска :roll: четете по-внимателно.

Колега borko11, да не прозвучи тъпо, ама лоста за чистачките надолу натискаш ли го за различните режими? На никаква позиция ли не работят?

koko156
23-10-2010, 23:13
предполагам,че е от самото моторче на чистачките.моята като я взех само вода пръскаше,чистачките не работеха на никоя скорост.разглобих моторчето -целия ротор в ръжда,спекал не мръдва.почистих го и сега върви,но не идеално.
-като дръпнеш към теб,пръска и се движат чистачките.
-нагоре като задържиш също работят бързите
-като включвам надоло маи 3 позиции бяха и те работят
-само врътката,примерно като си на някоя позиция и врътнеш би трябвало да променя интервала за включване,не ебава.
имаше някъде тема но не мога да я изровя.иска отваряне при теб,не самото моторче,ами пласмантерията върхунего има едни писти намазани с грес,почисташ и гресираш.аз не го направих,щото се съмнявах дали изобщо ще тръгне моето.то взе,че тръгна и не ми се занимава за сега с него.

borko11
24-10-2010, 01:31
:-) да матискам надолу лостчето- не ще на нито една от трите позиции, а токущо забелязах и още нещо-сега като я карах на фарове (в тъмното) забелязвам, че при пуснат ляв мигач изчезват всичките светлини по таблото-мига само стрелката за лява посока, махаш ,мигача и таблто(и часовницитв) светва пак... може би целия механизъм с лостчетата е за смяна.

koko156
24-10-2010, 14:07
провери си всички крушки отвън и тогова се занимавай с механизма с ръчките.
нов е над 200 и кусур лева.почти съм сигурен че не е от механизма.

borko11
24-10-2010, 21:49
колеги, само да кажа, че днес се натресох доста яко в една дупка и в последствие забелязах, че чистачките проработиха и таблото не гасне вече при ляв мигач. Може би някоя клема се е разместила/донаместила (или пък е просто съвпадение)

П.С. коко 156: иначе да, "дългата" светлина в дясно е изгоряла.

SPEEDY-SD
28-10-2010, 21:53
Интересно тогава как движи чистачките когато пръска :roll: четете по-внимателно.

Колега borko11, да не прозвучи тъпо, ама лоста за чистачките надолу натискаш ли го за различните режими? На никаква позиция ли не работят?

не знам но при беше така и това се оказа..