PDA

View Full Version : Слаб сигнал от код ключ



val_mcrae
24-10-2010, 09:13
Колеги, имам един проблем с ключа. От време на време колата не го разпознава и не угасва на таблото контролната лампа. След няколко упражнения, вадене и мушкане в контакта се оправя. Като закача колата на диагностика ми дава грешка на която пише че има слаб сигнал от ключа.
Въпроса ми е този сигнал може ли да отслабва ако батерията в ключа е пред умиране?

me4o4ko
24-10-2010, 10:04
Най-лесно е да смениш батерийката и така ще разбереш...:coolio:

EMo0o
24-10-2010, 10:19
При всички положения си смени батерията на ключа ;) Но на мен ми правеше същия проблем и беше от обрача на контакта.

Christweil
24-10-2010, 11:11
Лампата на таблото няма нищо общо със алармата (т.е. със батерята във ключа), но със имобилайзер които си работи без батеря (RFID технологя). Ако отвориш ключа ще видиш платката със батериите за алармата и от пред един маничък черен блок, това е имобилайзер.
Шансът да се скапа rfid-то е почти нулев. Обаче по често има проблем свързано със антената които е вградена във ключалката (т.е. кадето вкараш ключа) : може полускъсана жица, лош контакт, т.н.т. но сигурно е една тъпотия от този сорт.
Първо изолирай проблем като изполваш резервня ключ, чистиш грешката (във този ред а не обратно ;) ) и чакаш да видиш дали пак се поевява грешката. Ако да, ориентирай се към антената.
Успех.

val_mcrae
24-10-2010, 12:02
Най лошото е че купих колата с един ключ. Но грешките си ги чистя чрез Ваг-кома, точно на него когато отчете грешката пише, че "има слаб сигнал от ключа или ключа не е оригинален!"
Ще започна от батерията на ключа, по късно ще видя около ключалката.
Благодаря ви за бързите отзиви! :)

pr_00f
25-10-2010, 14:13
Виж как е реализирано при 156.
При 166 едва ли е нещо коренно различно.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=45678

Pepko-Bepko
25-10-2010, 21:34
Добре де ние как можем да знаем кои е кода на имобилаизера!Да разбирам че трябва да го имам на картонче така ли ?

myato
26-10-2010, 00:10
Добре де ние как можем да знаем кои е кода на имобилаизера!Да разбирам че трябва да го имам на картонче така ли ?

По принцип колата си върви в комплект с три ключа и две картончета с електронен и механичен код на ключа.Ако го нямаш,може да идеш да ти го прочетат при ключар,дето се занимава с това,а вероятно и в някои от сервизите могат да го направят.
Най-вероятно е разместена феритната антена(пръстена около патрона на ключа) или е хлабава буксата на имото.

svetlastf
26-10-2010, 09:25
Виж как е реализирано при 156.
При 166 едва ли е нещо коренно различно.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=45678
Да не спамя в тази важна тема...
Това с механичното вкарване на кода важи ли за 156 1,8 97г на която педала на газта е с жило?

b_angelov
26-10-2010, 10:37
Да не спамя в тази важна тема...
Това с механичното вкарване на кода важи ли за 156 1,8 97г на която педала на газта е с жило?

Да, в пълна сила. ;)

svetlastf
26-10-2010, 10:59
Да, в пълна сила. ;)
С риск да се изложа... но как ЕКУ-то разбира кога е натиснат педала? Не съм видял да има датчик некъф?

b_angelov
26-10-2010, 12:11
С риск да се изложа... но как ЕКУ-то разбира кога е натиснат педала? Не съм видял да има датчик некъф?
Има на самата дросел клапа, зацепен с оста, на противоположната страна, където е захванато жилото. Казва се TPS (това черното с буксата с трите пина):

http://photo-zona.net/images/user43385/album24515/preview/1284141277_exbg3804_P1350757.JPG

http://photo-zona.net/images/user43385/album24515/preview/1284141332_uwph7212_P1350759.JPG

svetlastf
26-10-2010, 15:15
Ясно... Беше повече от изчерпателен...:cheers:

leketo84
27-10-2010, 20:17
И така само не стана ясно става ли тоя номер за 166 :jumping:

mian4o
10-04-2011, 11:37
За да не пускам нова тема защото проблема ми е подобен ще пиша тук. Та ето какво стана от 2 или 3 дни от десет паления при едно или две не разпознава ключа от първият път а може би от третия или четвъртия път и другото което е установих че ключа ми се вади при всяко едно положение а не трябва да е така според мен. Прочетох всичко писано по въпроса. Утре ще ходя на ключар в Бургас /Бургазлии могат да ми препоръчат/ но си мисля друго ако си взема само патрона с кабелите и ключовете + двата патрона на вратите и на багажника от друга кола дали ще тръгне или имобилайзера е свързан с ИЦС.

Поздрави

balev64
10-04-2011, 11:50
Колега,мисля че имаше тема по въпроса.И аз се бях панирал по едно време, по същите причини каквито са и при теб.Та на кратко,разглабяш пластмасовите панели на кормилото и проследяваш кабелчето от ключа до една кутийка от долу близо до педалите,намираш края му който завършва с букса,вадиш и слагаш буксата на мястото и няколко пъти и край с проблема(лоша ел.връзка),при мен поне по този начин ми се свършиха мъките.Да са живи и здрави колегите с изследователски дух,благодарение на такива като тях ние се справяме с наглед огромни проблеми които в края на краищата се оказват с елементарни решения.Извинявам се ако повтарям някой колега от форума но не съм чел всичките постове.надявам се да намериш въпросната тема където колегат е описла много по дбре от мен как става лечението.

mian4o
10-04-2011, 15:15
Колега,мисля че имаше тема по въпроса.И аз се бях панирал по едно време, по същите причини каквито са и при теб.Та на кратко,разглабяш пластмасовите панели на кормилото и проследяваш кабелчето от ключа до една кутийка от долу близо до педалите,намираш края му който завършва с букса,вадиш и слагаш буксата на мястото и няколко пъти и край с проблема(лоша ел.връзка),при мен поне по този начин ми се свършиха мъките.Да са живи и здрави колегите с изследователски дух,благодарение на такива като тях ние се справяме с наглед огромни проблеми които в края на краищата се оказват с елементарни решения.Извинявам се ако повтарям някой колега от форума но не съм чел всичките постове.надявам се да намериш въпросната тема където колегат е описла много по дбре от мен как става лечението.

Прочетох всичко и го направих но без разлика.

oem
11-04-2011, 13:03
Варианти за решаване на проблема мноооого:

1. Премахване на имото
2. Прочитане ПИН-кода на имото за аварийно запалване.
3. Ремонт на имото ако е възможно.

mian4o
11-04-2011, 19:50
Варианти за решаване на проблема мноооого:

1. Премахване на имото
2. Прочитане ПИН-кода на имото за аварийно запалване.
3. Ремонт на имото ако е възможно.

Обясни ми повече защото съм на Вие с тези неща. Днес не ми е правила проблеми.

Поздрави

oem
12-04-2011, 13:37
Вариант 1. Премахване на имото значи, че се изтрива кода записан в ЕКУ-то и той вече не го търси за да разреши запалването. Вече няма да има нужда от чипа в ключа.

Вариант 2. Прочитането на ПИН кода от иммобокс-а е все едно да имаш код картата която ти дават в магазина на Алфа. С него КОД ако ти направи проблем можеш да запалиш авариино и да се прибереш или да отидеш в сервиз.

Вариант 3. Ремонт на имобилайзера може да означава много неща :) Зависи какво му е.

mian4o
12-04-2011, 13:51
Мерси за изчерпателният отговор но такава диагностика тук в Бургас няма кой да направи, опитвал съм на много места а ключарите искат трицифрена сума която според мен е неоправдано висока. Засега ще карам така и да се надявам да не ме остави някъде че.......................

Поздрави

DJANI 86
18-04-2011, 15:24
колега и аз имах същия проблем но се разминах само с едно пристягане на клемите на акумулатора и то само (-).:hmm:

balev64
18-04-2011, 15:27
Колега,гледам че си написал че подобрение няма,а същевременно ми се струва че вече май не си на такъв зор на какъвто беше до скоро.

mian4o
18-04-2011, 18:04
Колега,гледам че си написал че подобрение няма,а същевременно ми се струва че вече май не си на такъв зор на какъвто беше до скоро.

Как да разбирам мнението ти? В момента си търся имобилайзер ако това те интересува, а колата я карам при положението както беше.

Дано не се дразниш защото мнението ти е излишен СПАМ в темата.

Поздрави

balev64
19-04-2011, 08:17
Ами извинявай ако съм те засегнал, но просто реших че щом успяваш да запалиш значи проблема ти е изчезнал.Явно е обаче че не е.И все пак факта че от време на време успяваш да запалиш ме кара да си мисля че твоя все още не е за изхвърляне,мисля си че има нещо което не правите както трябва.