PDA

View Full Version : Подгревна свещ за антифриза



Conqueror
25-10-2010, 00:33
Здравейте, колеги!
С наближаването на зимата дойде моментът да задам 1 въпрос, по който се чудя от доста време.
А именно въпросната подгревна свещ за антифриза кога работи? Само преди запалване като подгревните свещи или до достигане на 90 градуса? Съответно има ли принос за това колко бързо ще загрее колата или не?

myato
25-10-2010, 08:24
Подгревните свещи са три.Работят след запалването на колата до достигане на около 60 градуса температура на охлаждащата течност в малкия кръг.

dimi bs
25-10-2010, 08:49
къде се намират

myato
25-10-2010, 09:33
На маркуча от двигателя към радиаторчето за парното.Представлява алуминиев блок,в който са завити свещите.Закрепва се на планка към купето.Като погледнеш зад двигателя,малко под нивото на термостата е,ако го има.

myato
25-10-2010, 09:53
Ето цяла тема по въпроса:http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=27986&page=2

Ето и снимки,но от Fiat.

Conqueror
26-10-2010, 21:12
Изчетох темата в детайли, даже и в други форуми четох по въпроса. За жалост май го нямам това и ще трябва да се слага допълнително. Все пак ако има някой колега със 147 да постне една снимка ще съм благодарен, защото прегледах всички маркучи при мен и искам да видя как е когато го има.

търтей
26-10-2010, 21:14
Ето цяла тема по въпроса:http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=27986&page=2

Ето и снимки,но от Fiat.

Това е на фиат. При алфа положението е различно :comphits:

Satanism
27-10-2010, 00:12
Am...аз изчетох темите, ама нещо не ми стана съвсем ясно, пък гледам сега аз нямам такова чудо, ама ще се местя на бая студено евентуално, та в списъка са тва чудо и подгрев на седалките...та някаква идея как седят нещата при 2.4 20В?

pr_00f
27-10-2010, 00:56
Това е на фиат. При алфа положението е различно :comphits:

Koлко по -различно чадо мое?
Фиат- Алфа - все свещи за подгрев на антифриза.
Да не е като на либрата да грее въздуха в купето?
Че утре като те напъна да монтираш такова да няма хън мън.

п.с Провери на мосю Драгнев кочината дали има такова нещо?

Conqueror
27-10-2010, 08:28
Am...аз изчетох темите, ама нещо не ми стана съвсем ясно, пък гледам сега аз нямам такова чудо, ама ще се местя на бая студено евентуално, та в списъка са тва чудо и подгрев на седалките...та някаква идея как седят нещата при 2.4 20В?

С подгрева на седалките ядове нямаш. Продават се такива плочи и се монтират под тапицерията. Има даже и по-прости и евтини решения , които се включват в запалката (но може и да се преработи) и ако имаш калъфки на седалките са идеални. Иначе по другия въпрос ако измислиш нещо драсни 1 ЛС :)

myato
27-10-2010, 09:44
Това е на фиат. При алфа положението е различно :comphits:

Аз за това съм и написал,че е от Fiat,това обаче не пречи да се присади и на Alfa.Ако ми припадне от някъде по-тънко,сигурно ще бодна и на мойта.Не че имам проблем със загряването ма си е делаверка да ти духне парното по-бързо.

pr_00f
27-10-2010, 10:00
Ами и аз мисля да си присаждам на либрока.
Днес ще гледам това онова по колата.

Satanism
27-10-2010, 11:51
С подгрева на седалките ядове нямаш. Продават се такива плочи и се монтират под тапицерията. Има даже и по-прости и евтини решения , които се включват в запалката (но може и да се преработи) и ако имаш калъфки на седалките са идеални. Иначе по другия въпрос ако измислиш нещо драсни 1 ЛС :)

По-скоро мисля да си намеря салон с подгрев...другото ми е малко циганско... :S

Conqueror
27-10-2010, 16:10
По-скоро мисля да си намеря салон с подгрев...другото ми е малко циганско... :S


Че има и цигански варианти е ясно, но има и професионални решения, които монтирани в сервиз не можеш да познаеш, че е слагано допълнително ;)