PDA

View Full Version : Фарове и седалки...



morfius
25-10-2010, 21:25
Здравейте...
От няколко места вече ми казват, че за мое здраве е по-добре да си сменя шофьорската седалка на 156 та... поиздънена е отдолу в задната си част, а и повдигащия механизъм откача честичко.
Въпроса е, че трудно ще се намери читава втора употреба... с подлакътник и да не е кожа (алкантра в Алфа не ползват за съжаление).
Та да питам... от 147, 159, 166 ... или от какво може да стане добре и да ми е удобно - като цяло формата на седалките на 156 ми допада.
Възможен е и вариант с подмяна на предните 2 седалки... стига да си запазим комфорта и да не се получи грозно.

Фаровете... абе слабички са си... гледам и у нас се навъдиха тия вграждащи се лупи - в рефлектора.
10 см място им трябвало, някой пробвал ли е дали стават в фарове от 156?
Малко шаренийка си падат обаче... ангелски очички... биксенон - чудя се как се нагаждат със стандартните габарити, дълги и най-вече светкавицата.
Другия вариант знам, че е с лупите от 146 та... имам един комплект фарове от нея... но нерви и време да се занимавам май нямам.
Някой тук помня, че правеше подобни операции?

Sunny
25-10-2010, 21:35
Здравейте...

Фаровете... абе слабички са си... гледам и у нас се навъдиха тия вграждащи се лупи - в рефлектора.
10 см място им трябвало, някой пробвал ли е дали стават в фарове от 156?


Колегата pinifarina е с такива . Питай го кое и как .
Аз доколкото го разбрах като обясни е ,че се монтират на мястото на самата крушка без да се реже рефлектора и да се "нагажда" както с тия от 146 , само стъклото отпреде трябва да се отлепи .

Peter_63
26-10-2010, 08:08
Фаровете... абе слабички са си... гледам и у нас се навъдиха тия вграждащи се лупи - в рефлектора.
10 см място им трябвало, някой пробвал ли е дали стават в фарове от 156?
Малко шаренийка си падат обаче... ангелски очички... биксенон - чудя се как се нагаждат със стандартните габарити, дълги и най-вече светкавицата.



Колегата pinifarina е с такива . Питай го кое и как .
Аз доколкото го разбрах като обясни е ,че се монтират на мястото на самата крушка без да се реже рефлектора и да се "нагажда" както с тия от 146 , само стъклото отпреде трябва да се отлепи .

Мда, и аз си взех такива биксенони които ми ги сглоби pininfarina. Сглобяването е малко играчка, но си струва. Отлепя се стъклото на фара, за да се вградят, естествено на мястото на късите. Биксенона играе роля и на габарити, и на къси, и на дълги, светкавицата също си работи, т.е. включваш си ги както стандартните фарове от ръчката, чека не свети. Стандартните габарити и дълги вече не ти трябват. Аз съм доволен, разликата е осезаема, преди по тъмно бях като слепец, и без това нося към няколко диоптъра лупи на очите :D Надявам се че pininfarina не ми се сърди дето обяснявам вместо него, използвам случая да му благодаря :thumbup:

136
26-10-2010, 12:12
По принцип фаровете на 156 цата светят доста добре.Ако си сложиш ксенон ( хубав ) просто разликата е огромна.Нощно време на 140-150 км/ч се вижда перфектно.Според мен проблема на лупата е че много рязко отделя края на свтлинния поток и е дразнещо поне за мен.

morfius
26-10-2010, 13:06
По принцип фаровете на 156 цата светят доста добре.Ако си сложиш ксенон ( хубав ) просто разликата е огромна.Нощно време на 140-150 км/ч се вижда перфектно.Според мен проблема на лупата е че много рязко отделя края на свтлинния поток и е дразнещо поне за мен.

Трябват някакви особени лампички за ксенон в нашите фаорве, ако уцелиш такива става... инак прави облаци и само заслепява.
Имах ксенон на оригиналните, на пътя нищо особено, спираха ме 2 пъти, че карам на дълги в града като я купих... отидох на реглаж... оказа се невъзможно с обикновени ксенонови лампи.

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

За седалките никой нищо не казва... някакви идеи?

gjulizar83
26-10-2010, 14:07
регулиране на фаровете и найт брейкър препоръчвам аз

morfius
26-10-2010, 16:03
По-регулирани от моите трудно ще намериш ... поне веднъж годишно ги проверявам.
А тоя осрам има много къс животец... не ми се сменят крушки толкова често (аз фаровете си не ги гася).

136
26-10-2010, 16:30
Ксеноновата крушка трябва да е по къса и тогава няма проблеми.Няма облаци и е супер.Повечето от китайския ксенон са с по дълга крушка и опира в металната шапчица отпред пред крушката.Някои ги махат и тогава става мазлото.

gjulizar83
26-10-2010, 17:21
от година съм с найтбрейкър. и да изгорят, 30 лева на година не е скъпо

Mury
26-10-2010, 18:01
По-регулирани от моите трудно ще намериш ... поне веднъж годишно ги проверявам.
А тоя осрам има много къс животец... не ми се сменят крушки толкова често (аз фаровете си не ги гася).
Има по-къси крушки както каза колегата,иначе за седалки,търси от 156 ФЛ,Кольо има една за части,направо взимай целия салон;-);-);-)

morfius
26-10-2010, 18:15
Червената с горелия двигател ли... писах за уточнение, преди да видя, че е кожен... не искам кожа.
Ще се търси...
А тия по-къси крушки от къде се намират... не съм виждал по обявите за ксенони такова описание, гарантират ли нормален светлинен сноп или пак ще свети в небесата?

ФЕРАРИСТ
26-10-2010, 19:58
Колегата Мирчозо ги прави, и на двете си 156 съм с такива......

V_A_N_K_A_T_A
26-10-2010, 20:03
Колегата Мирчозо ги прави, и на двете си 156 съм с такива......

Аз също съм от доста време с негови фарове и съм много доволен.Препоръчвам...

gjulizar83
27-10-2010, 10:01
явно само аз съм доволен от стандартните фарове. ако ти е се е замътило стъклото ще са слаби и с ксенон. обикновенните крушки също не светят.

-Bobby-
27-10-2010, 12:07
Има по-къси крушки както каза колегата,иначе за седалки,търси от 156 ФЛ,Кольо има една за части,направо взимай целия салон;-);-);-)

Той Кольо, тази за части, вече я е продал цялата, без да й свали нищо друго освен джантите...