PDA

View Full Version : Трудно паля! Трудно върти 156 2.4 JTD



bstoyanov
28-10-2010, 11:40
От няколко дни стана по-студено и взех трудно да паля сутрин, пък и следобяд. Колата ми е 156-ца 2.4жтд и я купих скоро. Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера. И все още се мъчи сутрин, даже на моменти трябва да въртя 4-5 пъти ключа че да запали. Притеснявам се да не остана без кола някоя сутрин. Дайте някой идеи от какво може да е и препоръчайте сервиз, защото сам няма да мога да го оправя.

mim
28-10-2010, 11:43
подгревни свещи?
че сега в студеното има нужда от тях

morfius
28-10-2010, 11:54
За свещите колежката много добре е казала... аз бих добавил, че и качеството на нафтата има значение за това.
За сервиз... 2 съвета, добави си новата кола в подписа и местоживеенето в профила... как да ти кажа сервиз като не знам къде си.
Инак проверени сервизи тук (закачените подраздели):
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/forumdisplay.php?f=26

cyberhill
28-10-2010, 12:01
Аз също залагам на свещи.

Тук има сервизи : http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
Но не разбрах от къде си....

F5 ми е бавен. Изпреварили са ме :)

bstoyanov
28-10-2010, 12:04
Да, съжалявам че не споменах. От София съм и в интерес на инстината нямам никаква представа в какво състояние са свещите... Благодаря

morfius
28-10-2010, 12:07
Само на теория, времето не е чак толкова студено, че само от едни свещи да пали толкова трудно.
Не, че нямат значение... но моята 156 се беше лишила от 2 свещи и палеше с мин. затруднение на по-студено време.
След оправянето им нещата станаха доста по-добре... но да види и гориво и зареждане на акумулатор и т.н.
Че 146 та почива 2 седмици заради "лятна нафта" една зима.

gjulizar83
28-10-2010, 12:08
върти ли ти силно стартера или се мъчи?

morfius
28-10-2010, 12:11
Да, съжалявам че не споменах. От София съм и в интерес на инстината нямам никаква представа в какво състояние са свещите... Благодаря

В линка има сервизи... бил съм в няколко от тях.
За конкретния проблем и Вентура и Бобо и Лисан могат да ти помогнат, не знам Румен има ли апаратура за това.

bstoyanov
28-10-2010, 12:19
В линка има сервизи... бил съм в няколко от тях.
За конкретния проблем и Вентура и Бобо и Лисан могат да ти помогнат, не знам Румен има ли апаратура за това.

Мерси!

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------


върти ли ти силно стартера или се мъчи?

Ами мъчи се.. мисля че не му стига ток... ама има нов акумулатор...

morfius
28-10-2010, 12:23
Мерси!

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------



Ами мъчи се.. мисля че не му стига ток... ама има нов акумулатор...

Нов... нов... ама дали е достатъчно зареден?
Я иди да те видят в сервиз, че ще се окажа прав и не са само свещи проблема.

gjulizar83
28-10-2010, 12:35
Мерси!

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------



Ами мъчи се.. мисля че не му стига ток... ама има нов акумулатор...
колега оправи си стартера защото ще имаш лоши проблеми точно когато не трябва

endeavour
28-10-2010, 12:50
колега оправи си стартера защото ще имаш лоши проблеми точно когато не трябва

:thumbup:
Или поне иди да го проверят,за да си сигурен,че не е от него.

delian1978
28-10-2010, 13:07
Като почнеш да проверяваш,освен свещите и стартера,виж и филтъра за нафтата,че ако е стар и затлачен и той ще ти създава ядове в студеното време.

bstoyanov
28-10-2010, 13:08
Като почнеш да проверяваш,освен свещите и стартера,виж и филтъра за нафтата,че ако е стар и затлачен и той ще ти създава ядове в студеното време.

Нов е колега. Преди 500км го смених.

136
28-10-2010, 14:49
Ако е от свещи на таблото щеше да ти мига лампа.И аз залагам на стартер както по горе колегата ти е казал.Типично за него е да дърпа ток при нов ак.Има едни втулки които се износват и се получава затягъне и трудно въртене.

Jivko7777
28-10-2010, 19:31
подгревни свещи?
че сега в студеното има нужда от тях


За свещите колежката много добре е казала...


Аз също залагам на свещи.

Само ще спомена за статистиката че дизел с директно впръскване пали без никакви проблеми и без подгревни свещи ;) Тей че тях ги отпишете ;) отдено на което ако дори има някоя изгоряла на таблото си показва ;)

Другите неща са вярни да си провериш акумулатора, просто го свали и зареди 24 часа...
Но за мен също си провери компресията...колкото и да не ми се ще да го казвам :bored:

morfius
28-10-2010, 19:57
Само ще спомена за статистиката че дизел с директно впръскване пали без никакви проблеми и без подгревни свещи ;) Тей че тях ги отпишете ;) отдено на което ако дори има някоя изгоряла на таблото си показва ;)

Другите неща са вярни да си провериш акумулатора, просто го свали и зареди 24 часа...
Но за мен също си провери компресията...колкото и да не ми се ще да го казвам :bored:

Свещичките му улесняват живота... което при слаб акумулатор или други проблеми може да направи разликата.
А дали лампичката на таблото свети или не никой не ни казва...

gjulizar83
28-10-2010, 21:53
за мен проблема е в стартера. като не върти силно и не можи да направи налягане за да възпламени нафтата.дори и да не е от това трябва да се оправи. това се оказа на една 2.4-ка 136 коня на скоро.всъщност просто решихме да изолираме проблема с стартера за да видим дъли ще има проблем с паленето. само че при него си палеше. но понякога неможеше. не е имало трудност с запалването. или палеше или не. момчето му пламна главата докъто не оправи стартера. ся е кибрит. свещите се сменят като изгорят :) за тва е лампичката на таблото.

AlfaMan
28-10-2010, 22:28
Най-добре на сервиз, че както може да е стартера, така може и да е алтернатора и да не зарежда добре акумулатора. А иначе за свещите - при толкова студено време изобщо няма и да разбере, че са му изгорели, ако нямаше индикация на тазблото. Снощи гледах на едно браво - 3 изгорели и пали като барут.

bager
29-10-2010, 11:15
При мен се появи такъв проблем преди време. Колата не палеше, трудно въртеше и в един момент отказа.
Гледам колегите са казали вече - стартер би трябвало да се казва проблема!Ако акумулаторът е зареден, значи че не е алтернатора. Това при условие че акумулатора ти е напълно зареден(можеш да го замериш).

bstoyanov
29-10-2010, 11:22
Мерси за многото коментари!
Утре ще замервам как се зарежда акумолатора, а колкото до таблото нищо не мига. Като дам на контакт светва жълтата лампа за свещите и след по-малко от секунда угасва и това е. Дано да не е скъп ремонта на стартера.

gjulizar83
29-10-2010, 11:24
стотина лева

spe4elist
29-10-2010, 11:40
стотина лева

Може и повечко да е, не се знае кой червулак му е за смяна ... Докато не се отвори ...

търтей
29-10-2010, 11:44
стотина лева


Може и повечко да е, не се знае кой червулак му е за смяна ... Докато не се отвори ...

И още стотина лева за свалянето щото е заврян ...

fiore
29-10-2010, 11:54
И още стотина лева за свалянето щото е заврян ...

И двете цифри са над максимума

spe4elist
29-10-2010, 13:03
И двете цифри са над максимума

А бе, сто лева за сваляне е несериозно, Търтея да си гледа работата ;), ама за ремонт мое и да ги стигне ...

търтей
29-10-2010, 21:45
А бе, сто лева за сваляне е несериозно, Търтея да си гледа работата ;), ама за ремонт мое и да ги стигне ...

Да и затва стартерите на 90% от алфите правени в България се държат на два болта :drinking:

Mario Salieri
29-10-2010, 23:57
Имах същия проблем,нов акумулатор и бавно въртене на стартера,оказа се прекъсната на 90% дебелия кабел който излиза директно към стартера от акумулатора и съответно през моста 10% не може да мине достатъчно ток.....

155
30-10-2010, 14:16
Колега аз моята като я взех също много трудно палаше.Сутрин ток и давах ама тя не та не.Отидох при един майстор в Надежда(и старата алфа там съм я карал много читав майстор)и каза,че е стартера.Понеже филтъра горивния се намира точно над него и при смяната изтича известно количество нафта към стартера и малко прах и сметай кво става.Та човека го свали изчисти пресътрга и вече 3 години съм забравил за тоя проблем.Поздрави!!!

syfer
02-12-2010, 15:38
Колеги това ,,......Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера..." , което е написал инициатора на темата не е ли прекалено слаб акумулатор за 2.4 дизел.Кжете си мненията защото ми стана интерестно.при положение, че на бензиновата на жена ми е 62 ампера а на дизела е 74 ми се струва прекалено малка разликата но нека по знаещите да кажат. :-)

zloster
02-12-2010, 17:34
Колеги това ,,......Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера..." , което е написал инициатора на темата не е ли прекалено слаб акумулатор за 2.4 дизел.Кжете си мненията защото ми стана интерестно.при положение, че на бензиновата на жена ми е 62 ампера а на дизела е 74 ми се струва прекалено малка разликата но нека по знаещите да кажат. :-)
По книжка минималния за 2.4JTD e 70Ah. Също така можеш да провериш 2-3 каталога: например каталога на Магнети-Марели казва същото. Цък: http://www.magnetimarelli-checkstar.it/get/247/791/Magneti_Marelli_Batteries_90_2009-10-LR%5B1%5D_.pdf (http://www.magnetimarelli-checkstar.it/get/247/791/Magneti_Marelli_Batteries_90_2009-10-LR%5B1%5D_.pdf)

Jivko7777
02-12-2010, 20:54
Колеги това ,,......Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера..." , което е написал инициатора на темата не е ли прекалено слаб акумулатор за 2.4 дизел.Кжете си мненията защото ми стана интерестно.при положение, че на бензиновата на жена ми е 62 ампера а на дизела е 74 ми се струва прекалено малка разликата но нека по знаещите да кажат. :-)

За да пали лесно не е важен колко ампера е, а колко е пусковия ток ;) А именно по спомен за 2.4 трябва да е над 700А ;)

bstoyanov
03-12-2010, 13:34
Здраси пак на всички,

Забравих да дам резолюцията на проблема! Оказа се стартера, ремонт 70лв и сега варти та ще литне! Черпи три пъти повече ток от нормалното и върти 3 пъти по малко! Сега е наред.

За акумолатора: Абсолютно достатъчен е Валентине, не ти трябва повече, особенно ако е BOSCH !

Megadet
04-12-2010, 18:38
Колеги при 166jtd, по книга дават акумолатора да е 100Ah. Преди бях с 77Ah и въртеше повечко особено в студените дни, колега провери първо с друг акумолатор да видиш дали ще е същото.

promiss
15-12-2010, 20:44
Мерси!

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------



Ами мъчи се.. мисля че не му стига ток... ама има нов акумулатор...

и моя на предната кола се мъчеше мъчеше и накрая вообще не можеше да завърти... оказа се втулките на стартера са затегнали.
Но има веруятност и акомулаторът да не се зарежда добре от динамото. а за др веруятности колегите ги изброиха

Satanism
15-12-2010, 21:06
Колеги при 166jtd, по книга дават акумолатора да е 100Ah. Преди бях с 77Ah и въртеше повечко особено в студените дни, колега провери първо с друг акумолатор да видиш дали ще е същото.

на 20ве-то пък го дават 74....