PDA

View Full Version : Проблем с ръчната



Satanism
30-10-2010, 01:52
Колеги, имам малко проблем с ръчната...чудя се, дали някой от вас се е сблъсквал с това.

Самата ръчна си държи екстра, но имам следният проблем:

Когато я дръпна , особено когато колата не е мърдала доста време(и е студена), самата ръчка не задържа, а пада надолу отново.Случва се да хване и след някоя друга секунда сама да се свали...като се затопли самата кола държи горе-долу като хората.Прилича ми да е нещо от механизъма, но по-конкретно?

някакви идеи какво може да е?

dobromirski
30-10-2010, 07:40
Вземи един спрей и удави тресчотният механизъм ( в основата на лоста) в лубрикант ! Не вярвам да са се заоблили зъбите, по скоро палчето някъде заяжда. Бутона отпред има ли нормален ход ? Да не би той да подпира някъде и да не може да излезне достатъчно ?

morfius
30-10-2010, 10:54
Жилата ти мръзнат според мен... и аз имам подобен проблем, на 146 ги смених и е ОК но на 156 та все не стигам до тях.
Та зимата ръчната стои за украса...

gjulizar83
30-10-2010, 11:37
колко излиза смяната на жилата?

Satanism
30-10-2010, 12:16
добре, ако замръзваха жилата, не би ли трябвало да не лови изобщо.Като стане мизерията, като я дигам ръчната лови, просто като я пусна не застава докъдето съм я вдигнал, а пада надолу.все едно не захваща там където трябва да спре.бутончето има ход..

myato
30-10-2010, 15:47
добре, ако замръзваха жилата, не би ли трябвало да не лови изобщо.Като стане мизерията, като я дигам ръчната лови, просто като я пусна не застава докъдето съм я вдигнал, а пада надолу.все едно не захваща там където трябва да спре.бутончето има ход..
Ако проблемът е в жилата,ще хваща и при пускането на лоста,ще продължава да задържа.Проблемът ти е в законтрящия механизъм на лоста.Свали облицовката и огледай състоянието на законтрящия палец и лостовата му система към бутона.

ludkanar
31-10-2010, 22:36
Не е от замръзнали жила.Или нещо задържа механизма или са се повредили зъбите на ръчната,ма на тая нова кола неми се вярва.Иди бобо да я погледне набързо.

Satanism
31-10-2010, 22:53
Не е от замръзнали жила.Или нещо задържа механизма или са се повредили зъбите на ръчната,ма на тая нова кола неми се вярва.Иди бобо да я погледне набързо.

ей ся тръгвам, тамън във вторник като отваря ще съм там :D :D :D
пп.днеска я гледах ама явно се уплаши и хващаше...то е и по-топло сега, де...

ludkanar
01-11-2010, 18:57
ей ся тръгвам, тамън във вторник като отваря ще съм там :D :D :D
пп.днеска я гледах ама явно се уплаши и хващаше...то е и по-топло сега, де...

Ха...може да съм се убъркал,но не бешели твоята за маховик скоро там за маховик.Че аз останах с убеждение че е твоя,но сигурно греша.

Satanism
01-11-2010, 19:20
Ха...може да съм се убъркал,но не бешели твоята за маховик скоро там за маховик.Че аз останах с убеждение че е твоя,но сигурно греша.

Август? :)

Вече е на 2300км от Бобо :)