PDA

View Full Version : Powerbox(Genercom)



warbah
30-10-2010, 08:12
Колеги пускам темата в (общи)защото си мисля че повече е посещаван от тунинга,и така дайте мнения за този"чип" или каквото и да се нарича.Нека да пишат хора които са го ползвали и да споделят опит,какъв е ефекта има ли смисъл от цялото това нещо,ползи и вреди за ДВГ-то,и т.н. То е ясно че качественият ремап е по добро решение,но това което се предлага тук изглежда (много хубаво за да е истина).И дано в тази тема да открием истината за пауърбокса,ползите или вредите му.Пускам линк който смятам че повечето от вас сте гледали. Макар и да съм леко негативно настроен към тази кутийка,бих се радвал ако греша.
http://genercom.bg/montage/

Jivko7777
30-10-2010, 16:27
Ами за начало е хубаво да кажеш на каква кола ще го слагаш, защото виждам че има 155 1.7, а Power box се слага амо на дизели и до колкото знам на Common Rail :)

warbah
30-10-2010, 17:15
Saab 9-5 3.0 TID

Ichkin
30-10-2010, 17:29
И по-големи капацитети от мен ще се изкажат след малко, но специално на Сааб, ако го видя това нещо, бих се смял със глас ...
Нещо от сорта на CL туинтурбо да спре и да зареди газ ...

warbah
30-10-2010, 17:50
И по-големи капацитети от мен ще се изкажат след малко, но специално на Сааб, ако го видя това нещо, бих се смял със глас ...
Нещо от сорта на CL туинтурбо да спре и да зареди газ ...

Тц,няма да се слага нищо всъщност конете и стигат на тая кола(поне за мен),питането е да разбера що за животно е туй,и има ли смисъл,щото звучи привлекателна офертата.

А пък и човек като не знае пита,затова са и форумите.

Jivko7777
30-10-2010, 18:47
Тц,няма да се слага нищо всъщност конете и стигат на тая кола(поне за мен),питането е да разбера що за животно е туй,и има ли смисъл,щото звучи привлекателна офертата.

А пък и човек като не знае пита,затова са и форумите.

Като цяло 3.0TiD с тия 176 коня си е добре, но гледам че за показателите си е мудничка :)
Иначе ефект от това ще имаш на 100% и той ще е положителен като вървеж...но за друго вече не може да се гарантира...зависи...ето има тема примерно предполагам както всички са я чели за Тойотата с Power Box еми върви си колата, така че ти си решаваш ;)

голямата риба
30-10-2010, 21:36
пауърбокс не е ли търговска марка?

така като четох, се слага на датчика за налягането в общата рейка
така, че освен да дава манипулирани данни за този датчик, не виждам какво друго може да направи

warbah
30-10-2010, 21:45
пауърбокс не е ли търговска марка?

така като четох, се слага на датчика за налягането в общата рейка
така, че освен да дава манипулирани данни за този датчик, не виждам какво друго може да направи

Да това е така както казваш,а смяташ ли че може да вреди на ДВГ-то.:pirate:

santo_traficante
30-10-2010, 22:02
Виждал съм Марея внос от Италия с копче се вкл/изкл. подобен пауър бокс:)Имаше ефект при Фиата:)Гледам цифрата на този продукт е приемлива и ако бачка ще е добре:)

pinko
30-10-2010, 22:45
Saab 9-5 3.0 TID


Тоя матор на Исузу е толкова бъгав и ненадежден, че по-добре да му се сложи чип за намаляване, а не за увеличаване на мощността.

Бъди много внимателен с тоя дизел, защото има температурен проблем и страда от т.нар. "потъване на ризите" - а ремонтът струва майка си и баща си и е само временно решение.

Най-добре продай колата, докато мотора още работи - това е приятелски съвет.

ReLeFNIQ
30-10-2010, 23:10
Хах колегата pinko направо те скри с тоя пост :D.
А колкото до powerbox-а това само лъже Еку-то и е компромисен вариант ако не може да ти се чипоса машината, иначе най-добрия вариант е да ти се направи чип спрямо твоята кола писан а не някав готов сетинг който я съвпадне я не...

warbah
31-10-2010, 08:23
Хах колегата pinko направо те скри с тоя пост :D.
...

А бе не баш тъй,макар че е имало проблем и то с мазането на това ДВГ,Сааб са монтирали нов кит за картерната вентилация какъвто имам и аз,и въобще проблема е ликвидиран ако мога така да се изразя.Никви ядове относно мотора нямам(надявам се и в бъдеще)
Ма като кажат че сестра ти е курва иди докажи че нямаш сестра.
ще цитирам (няма лоша кола има лош собственик)не е моя мисъл,но е вярна.:thumbup:

santo_traficante
31-10-2010, 08:44
Исузото е здраво докато не се счупи:spiteful:А счупи ли се става олеле майко:)Имам опит с една корса на сестра ми с такъв мотор преди години:scherzkeks:Просто започва да се чупи всичко едно след друго:scherzkeks:Но е факт че преди да започне да се чупи я ползва 4год. без никакви проблеми:)

warbah
31-10-2010, 09:02
Исузото е здраво докато не се счупи:spiteful:А счупи ли се става олеле майко:)Имам опит с една корса на сестра ми с такъв мотор преди години:scherzkeks:Просто започва да се чупи всичко едно след друго:scherzkeks:Но е факт че преди да започне да се чупи я ползва 4год. без никакви проблеми:)

Всичко се чупи един ден братле,важното е че ако си гледаш колата и не си небрежен можеш значително да намалиш тази вероятност.Сега аз като знам че мотора е капризен за масла и горива ами ще сложа максимално добри и качествени а и съм често зад граница така че има възможност,а също така и филтри и други консумативи,тва не е бюджетна кола а е за кеф,щото живота взе да минава и така взех да разсъждавам.Трябва нещо да ти носи радост днес,щото за много хора "утре" не идва,не се знае кога и за нас.

AlfaFen145
31-10-2010, 10:40
Всичко се чупи един ден братле,важното е че ако си гледаш колата и не си небрежен можеш значително да намалиш тази вероятност.Сега аз като знам че мотора е капризен за масла и горива ами ще сложа максимално добри и качествени а и съм често зад граница така че има възможност,а също така и филтри и други консумативи,тва не е бюджетна кола а е за кеф,щото живота взе да минава и така взех да разсъждавам.Трябва нещо да ти носи радост днес,щото за много хора "утре" не идва,не се знае кога и за нас.


Евала ти правя батка на цитата !