PDA

View Full Version : официална титла "Селяк прост"



Alexanderbb
30-10-2010, 15:13
Возя си се днес със служебната кола (алфата нещо малко се повреди) и и от Младост тръгвам да се качвам на Цариградско, престроявам се в дясната лента както си му е реда, отпред едно фиатче и то така аха да почнем да се качваме по детелината и изведнъж ми се мярка накакъв силует до мен от ляво и яко свиркане. Викам си може да се е повредил нещо тоз шевролет щото онзи (мерцедес 3 - 4 ръка) продължава да свири та аз леко намалих и си свалих стъклото да разбера какво го притеснява. Изравнява се с мене юнака, запенен чак с един странен поглед и крещи "Ти що не ме пускаш да мина бе селяк прост". Явно съм го погледнал неразбиращо аджеба защо да го пускам като хем се движа правилно хем други коли на пътя няма и не е необходимо да излиза по детелината директно от най-лявата лента и затова последва още по интересната фраза "Искаш ли сега да те блъсна" и се опитва да ме натисне в бордюра. Аз обаче не съм хич плашлив пък за служебата кола още по-малко та не мръднах и той направо щеше да си изяде волана.
Ама после се замислих колко такива дето си мислят че пътя си е техен имаме по нашите улици и защо само у нас те виреят така добре. И ако утре този тръгне да натиска не мене дето не помня вече от кога карам кола а някоя майка с бебе или току що взел книжка колега какво може да стане. И защо този дето кара по правилата е "селянин прост" .......

Ramsezsh
30-10-2010, 15:40
Пътищата ни са пълни с подобни существа.Всеки си мисли, че е царя на пътя и може да прави квот си иска, че на всичкото отгоре се сърди и на "тъпаците" дето спазват правилата. Ама проблема ни е в органите на реда, които вместо да започват разговор с "ми ся кво ша праим", се опитат наистина да прилагат правилата, току виж движението ни стане по-добро.

myato
30-10-2010, 16:04
Ми то щото държавата ни е пълна с такива "тарикати",а тези дето спазваме правилата сме "селяци прости" така сме я цъфнали,та вързали.Май е време за "селски" бунтове:paddle:

code
30-10-2010, 17:40
Уменията зад волана са като чувството за хумор - всеки си мисли, че го има . .

Alexanderbb
30-10-2010, 19:24
Не бе, плашещото в случая е че индивида беше абсолютно убеден че е прав. Че аз някак си трябва да предвидя че смята да направи безумна маневра нарушавайки поне 3 правила, да набия рязко спирачки и да го пусна да се движи така както си му е кеф.

aMoRe
30-10-2010, 19:32
Ами да..и на мен се случи скоро това.. и наистина си надрасках колата в един бордюр..имам книжка от скоро и исках да избегна удър с него..а то кво стана..мойта си отиде :( трудно е да караш сред идиоти ;(

AlfaFen145
30-10-2010, 19:38
..аз затова сега ,ще си поръчам едни бухалчици продават ,горе-долу големи 70-80 см.15 лева ще дам,слагам си я от ляво до седалката и такива тарикати ,като твоя приятел "искаш да те блъсна ли" им казвам ,да ела ме блъсни и спирам :)))



Същия случай,само че от цариградско слизам на доло към Малинов.Пуснал съм мигач ,бавно в дясно и вече почти влизам в завоя.От ляво един таксиметров свири и бибипка,аз си викам "бреййййй,кой ли засякох ,че такава тревога".Засече ме много брутално,пък и от горе на всичко ,взе че намали и спря.Чувам само някво зверско хранене от него и слизам.Отивам до пасажерската му врата ,тоя сваля стъклото и почва да ми крещи ,защот съм карал толкова бавно и как е можел да се убие в Това Жълтото ,дето е пълно с водя...С цялата си наглост намеси и хубавата ми и добра Майка ,в нашата история.От там бушоните ми изключиха и отворих вратата му ,за жалост "големия тарикат" даде газ и успях да си отбележа подметката на задния му калник с поне 2 см на вътре...

Според мен философията е следната:Ако не набиеш такъв,няма да му дойде акъла.Всичко мой роднини и приятели ме упрекват за това ,но преди и аз се правех на тарикат за някои неща,биха ме 1-2 пъти и сега вече по-разумно го карам..
Ще го набият 1-2 пъти тоя въпросен "селси ПИЧ" и на 3-я път ще си каже "аджеба,ами и ако тоя е някъв ненормален и ми излезе с бухалка".
Естествено ще кажете: "Ами колега,ако ти излезе и такъв като тебе ,кво става?"
Кво става ли ?
Става бой :) Пък ,който е по-ненормалния си тръгва пръв..

Преди векове най-бързите,умните,силните и най-големите измамници са оцелявали.Така е била йерархията :най -силен >най -слаб.....

Колега извинявай ,ако ти флууднах темата излишно ...просто и аз се запалих ..

fred
30-10-2010, 20:16
В селяндурска държава, селяндурите взимат връх.Няма отговороност, наказания, ред и започва закона на джунглата.Това да се бие човек по улиците за мен е кретенизъм пълен, не че като бях в Париж не видях една такава случка, ама не е оправдание.
Тук не става дума да критикувам AlfaFen145 примерно, а по скоро тоя маниер на поведение.Има идиоти, дето това заслужават и да им се набие кофата, ама това ще оправи ли нещо?Ми то да вземем да се гърмим направо, има и такива случаи.
Честно казано, вече разбирам, защо сума ти народ напуска България, ами да я напуска, трябваше и аз може би да го направя преди 10 тина години, ама така явно ми е било писано:bangin:

aMoRe
30-10-2010, 20:40
Еми да ама ти си мъж :) а ние женските какво да правим :)

Galeano
30-10-2010, 21:00
За жалост в БГ не може да си шофираш нормално. Винаги трябва да се махаш от пътя на някой много бързащ тъпак, който за нищо може да ти развали настроението.

Kuku
30-10-2010, 23:28
..аз затова сега ,ще си поръчам едни бухалчици продават ,горе-долу големи 70-80 см.15 лева ще дам,слагам си я от ляво до седалката и такива тарикати ,като твоя приятел "искаш да те блъсна ли" им казвам ,да ела ме блъсни и спирам :)))Мани ги тия бухалки.... вземи си 1м. кабел от тези с капсолованите щепсели - правят чудеса ;)

fred
30-10-2010, 23:43
Кви са тия, нещо като палка ли става, или един вид въже с нещо си на края?

AlfaFen145
30-10-2010, 23:47
Мани ги тия бухалки.... вземи си 1м. кабел от тези с капсолованите щепсели - правят чудеса ;)

Ти се оправяй с тея кабели ,като направих съсирек 30 сантиметра на бедрото на някои и после като си извади медицинско за 30 000 хиляди лева ,ще си говорим :)))

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

#aMoRe (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=15337) при вас е достатъчно да се усмихнете :))))
ако не викате мен :) хахха :))

infernus
31-10-2010, 01:18
Еми да ама ти си мъж :) а ние женските какво да правим :)

Разказаха ми случай в Благоевград как двама тарикати си отворили прозорците и си лафят и затварят някаква малка уличка за да си кажат клюкините. В този момент отзад пристига жена с джип и с дете вътре и ги моли да се поместят да мине, следва майката от онези двамата и продължавата така. Жената вдигна един телефон дойдоха две коли с бабанки, кютек на клюкарите и всички са щастливи. :)

nikolaaaay
31-10-2010, 01:24
Що се занимавате с глупости? Бухалки, кабели и тем подобни глупости. Ще ви застрелят за едното нищо! Не си заслужава за едно засичане да се прави такъв проблем. Знам, че е много изнервящо, мен ме засичат супер грубо на 2 пъти последните няколко дни. Единия път даже ми скачаха на бой и давах обяснения в полицията. Днес пък една Хонда Акорд замалко щеше да ме отнесе на ХМС, но въпреки това не е ясно кой кара. Може да е кретен и да си мисли, че пътят е негов и така да си кара по принцип, но може и да е нормален човек, който е преценил ситуацията по-различно от вас. Трябва някак си да сме над тия неща, доколкото е възможно.

П.С. Преди година и нещо бяхме командировка в Германия с кола. Бяхме в един малък град и понеже не го познавахме, спряхме на един импровизиран паркинг в центъра и заразглеждахме картата на града. В един момент вдигам поглед и гледам, че съм спрял на изхода на паркинга и една кола седи и не може да излезе. Човекът беше седял може би няколко минути и търпеливо ни чакаше да свършим "работата" си и да се поместим без дори да свирка. Тук на 10-тата секунда щеше да има псувни до 9-то коляно, бой, шамари, стрелба и какво ли още не.

Kuku
31-10-2010, 10:37
Ти се оправяй с тея кабели ,като направих съсирек 30 сантиметра на бедрото на някои и после като си извади медицинско за 30 000 хиляди лева ,ще си говорим :)))Е, ти с бухалката целувка по бузата ли ще му оставиш?! :hmm:

AlfaFen145
31-10-2010, 10:42
Е, ти с бухалката целувка по бузата ли ще му оставиш?! :hmm:

Няма да коментирам :)

adv_petrov
31-10-2010, 11:38
За съжаление тука шофьорите нямаме толерантност и търпимост. И тоя с по-скъпата кола е с негласно и общоизвестно предимство (като съм с Ягуара не смеят да карат близо до мен и да ми вземат предимство...) Дори и някой да е в нарушение, ако няма друг начин и най-важното ако има риск за собствената ми кола, го пускам и отминавам. 300 ядове и разправии са ако се сблъскаме, независимо кой виновен. Той ако е бил толерантен, е нямало да ме засече.Затова е безмислено да споря и "да си изясняваме картинката"...
давайте кротко, няма смисъл да се палим по пътищата, ако няма ПТП. Пък и от собствен опит съм разбрал, че поради неуредеността на забатачения пътен трафик може без да искаш да си на част от пътя, на която не трябва да си.
А вече ако някой ми блъсне колата - ей богу 11 бона съм пръснал само по тая алфа и ще ми притъмнее-то откакто ми ударят колата излизам да го трепя и много ми е зор като мен ли е, ненормален ли е, с пистолет ли е.

badmadafaka
31-10-2010, 13:38
Няма за какво да му се ядосваш... 99% съм сигурен, че той самия ще попадне на неправилния човек с такова държание, защото явно това си е нещо нормално за тоя гражданин учен...

Знам за подобен случай при който някакъв подобен извадил пистолет и го насочил към шофьора, който бил в точно същата ситуация като теб, човека обаче без да се замисли и за секунда дал "леко у лево" като видял извадения пистолет и гражданина учен не само, че поизпънал мантинелата за сметка на колата си, но и в процеса се оказал със счупен врат...
Лошото е, че не знам дали случката му е подействала образователно :haha:

tokata_pz_flex
31-10-2010, 17:30
Днес ходих до село ... да видя баба :)
Нямате си идея , за какви идиоти става въпрос по пътищата ... средно правя по 50 000 км. годишно . Ако за всеки тъпак слизам да се карам и да се бия ... щяха да са ме взели в националния по бокс ! Скапаняците си ги слагам на к... ! Карайте си , и не обръщайте внимание . По някога човек не издържа ...то е пълно с дебили .
Някъде из Северна България ми се случи преди 2 зими ... пред полицаите !
Един калъф ... с един ТИР ( турски ) ... ми засече пътя ( не спря на СТОП на междуградски път ) , а на самото кръстовище имаше патрулка с радар !
От зор влязох в канавката до патрулката ! Полицая вика ... момче , дай да ти видим документите ! Е тираджията ли да бия , или да изкарам пистолета и да гръмна полицая ? :dunno:

ludkanar
31-10-2010, 17:42
Возя си се днес със служебната кола (алфата нещо малко се повреди) и и от Младост тръгвам да се качвам на Цариградско, престроявам се в дясната лента както си му е реда, отпред едно фиатче и то така аха да почнем да се качваме по детелината и изведнъж ми се мярка накакъв силует до мен от ляво и яко свиркане. Викам си може да се е повредил нещо тоз шевролет щото онзи (мерцедес 3 - 4 ръка) продължава да свири та аз леко намалих и си свалих стъклото да разбера какво го притеснява. Изравнява се с мене юнака, запенен чак с един странен поглед и крещи "Ти що не ме пускаш да мина бе селяк прост". Явно съм го погледнал неразбиращо аджеба защо да го пускам като хем се движа правилно хем други коли на пътя няма и не е необходимо да излиза по детелината директно от най-лявата лента и затова последва още по интересната фраза "Искаш ли сега да те блъсна" и се опитва да ме натисне в бордюра. Аз обаче не съм хич плашлив пък за служебата кола още по-малко та не мръднах и той направо щеше да си изяде волана.
Ама после се замислих колко такива дето си мислят че пътя си е техен имаме по нашите улици и защо само у нас те виреят така добре. И ако утре този тръгне да натиска не мене дето не помня вече от кога карам кола а някоя майка с бебе или току що взел книжка колега какво може да стане. И защо този дето кара по правилата е "селянин прост" .......


Сега остава да ми кажеж,че е било и черна 124-ка и тоя с очила.Значи и при мен се е получила такава картинка пак вчера.

mim
01-11-2010, 10:51
дам, черен жиБ сутринта за 2 минути успя да ни засече 2 пъти
да не говорим, че мигачите горят много и икономисваме гориво от тях
и какво да го правим с астричката, че и клаксон няма да го напсуваш, да ти мине

badmadafaka
01-11-2010, 11:24
Тия, дето пестят ток от мигачи/фарове или са им скъпи изгорелите крушки на стоповете, всичките заслужават: :hump: и после: :sniper:

Вчера карах зад една "Брава" на която и светеха само две крушчици от тези малките в третия стоп (а те вътре са доста повече от две) при натискане на спирачките... добре, че видях навреме и погледа ми беше все в тях докато карах зад този защитник на природата :boxed:

Mind_Control
01-11-2010, 11:29
Такива случки колко много има :) Мечтая да си взема един москвич, да му сложа метална клетка вътре и ролбари отвън и да играя на блъскащи се колички.

badmadafaka
01-11-2010, 11:32
Джип "УАЗ"-ка е колата за такива изпълнения... Иначе и аз от одавна си го мечтая :boxed:

siniqtzmey
01-11-2010, 20:21
С един Т-72 и ще си играете на Агент 007 :evil:

Alexandrov70
01-11-2010, 23:52
Без да давам съвети или мнения искам да споделя на какво станах свидетел преди време на кръстовището на НДК .Светофара свети червено , първа кола е доста нов(1-2 годишен) мерцедес с-клас. От хемус по заснеженият булевард приближават с крайцерска скорост няколко автомобила сред които ауди а8 бакшиши и пр. Аудито се движи във втората лента броени от ляво на дясно.С-класата чака в най-лявата.Един от жълтите спецове със завидно подаване на газ и виртуозна маневра се опитва да се вмъкне пред аудито.За да избегне страничният удар човека върти волана в ляво и се опитва да спре ....успява ... в задницата на с-класата. Падат стопове , фарове ...Бакшата се възползва от вече зеления сигнал и изчезва в посока община Лозенец.Очаквам от двете коли да слязат разни мамуни и да се хващат за гръцмулите...Нищо подобно - слизат двама изискани типа оглеждат безмълвно колите си (установяват , че щетите са малки), разменят си визитките , качват се и най-спокойно си продължават на следващият зелен сигнал.
Честно казано бях и във възторг от развоя и леко разочарован ,все пак българинът си е сеирджия.

bouncer
02-11-2010, 16:10
Преди време по неведоми причини баща ми имаше една ловешка лада 7-ца и ми беше адски любимо някой като ме засече или засвири да се подам през прозореца с въпроса "Кво искаш, селски?". Физиономията им е неописуема.

pinkmousy
03-11-2010, 10:12
Днес един на нула за мен пред един селянин прост с пежо - дядо почти, возеше момче на около 10 на предната седалка и тръгнал да излиза от кварталната улица от лявата част, където аз трябва да вляза съответно. Редовен номер, защото в платното за излизане сутрин си става доста опашка. А аз чакам 10 мин някой да благоволи да ме пусне да си завия в уличката с ляв завой. Спират колите (не че нещо, то и без това им свети червено, но пак си трябва малко мозък да оставят пролука да мина) и тръгвам аз да си влизам, онзи срещу мен почва да ми крещи. Спирам и най-спокойно му правя зняк да изчезва. Повъртя се, видя, че няма да стане номера и даде заден. После се опита да ми обясни да се качвам на тротоара, за да минел. Казах му той да ходи по тротоара, аз си имам платно за тази работа :) Направи 3 маневри, изхлузи се, напсува ме, и сигурно целия му ден се скапа, че жена не е могъл да прецака :) Та така стоят нещата - днес един прост селянин дава пример на един подрастващ прост селянин, утре ще са двама и така. Добре се развива държавата... На мен ума ми не го побира как може хем да е виновен, хем да псува пред дете, но явно аз съм сбъркана :crazy:

aMoRe
03-11-2010, 12:19
infernus (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6084) дам.. и тва е вариант ама.. :Д




#aMoRe (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=15337) при вас е достатъчно да се усмихнете :))))
ако не викате мен :) хахха :))
окк ;)

piqnica
03-11-2010, 18:11
Спокойно колеги, ще се оправиме :) Дано да гласувате за нас на следващите избори, защото ще има много промени по законите (и не само) и повярвайте ми, няма да смеят да ви засичат и обиждат...А да, обещавам и дупките да оправиме :):):)

Ramsezsh
03-11-2010, 19:57
Та така стоят нещата - днес един прост селянин дава пример на един подрастващ прост селянин, утре ще са двама и така.

Това ни е най-големия проблем. Децата се възпитават в простотия. Най-редовно освирквам разни баби, дето пресичат не където трябва, водейки за ръка деца. Докато хората не се научат, че правилата са направени за спазване все ще си живеем в тая простотия!

splendor
03-11-2010, 20:05
Много често тъй наречените "селяни" карат служебни коли за които не са дали и един лев, и знаят, че имат пълно каско и ги боли фара за колата пък камоли за твоята. Преди няколко месеца имах случка с такъв. Последвах го чак до склада му а същия се беше затворил като мишка в буса и звънеше на колегите му да излязат да го спасяват. Няма оправия в тази държава за съжаление.

Бобби
03-11-2010, 20:46
Савсем нормално ежедневие по пътищата на нашта Родина и най вече в София...селения до шия....макар, че за мен селянин е балгородна дума!
Едно време като карах "КАМАЗ"....нещо липсваха такива тарикати...иначе сега си пазя ламарините...но не винаги:torch:

viki
03-11-2010, 21:01
Днес един "селяк проЗ" мина назадна цялата улица ,като видят кола с рег номер 4400 :crazy::roll2:

Tedo
03-11-2010, 21:31
Днес един "селяк проЗ" мина назадна цялата улица ,като видят кола с рег номер 4400 :crazy::roll2:

Абе мойта е 3055 ама пак се пазят :-D

detelazurno
04-11-2010, 12:32
Бобби, аз ще си позволя малко да разместя думите ти....


селения до шия....и най вече в София...

Mind_Control
04-11-2010, 14:02
Днес един "селяк проЗ" мина назадна цялата улица ,като видят кола с рег номер 4400 :crazy::roll2:

Тоя номер някакъв респект ли трябва да всява?

tanatos
04-11-2010, 14:34
Днес един "селяк проЗ" мина назадна цялата улица ,като видят кола с рег номер 4400 :crazy::roll2:


Муахахахахха, ще мине не ами....дет се вика града е малък, колите се знаем, собствениците също :roll2:

BatVas
04-11-2010, 14:58
Муахахахахха, ще мине не ами....дет се вика града е малък, колите се знаем, собствениците също :roll2:

Що - на кого е 4400, светнете ни :)

viki
04-11-2010, 15:57
Муахахахахха, ще мине не ами....дет се вика града е малък, колите се знаем, собствениците също :roll2:
една приятелка разправя,че не била респектирана ,докато не се блъснали с един местен н*рко дилърhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gifhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif