PDA

View Full Version : Трип компютър - няколко неизвесни.



Derry
31-10-2010, 19:41
Ръководството ми е на талянски и освен картинки и няколко думи нищо друго не вдявам. Та интересува ме как става Reset GENERAL TRIP и как Reset TRIP B. Другото е за SET бутончето, пише нещо за 2 секунди да се натисне, но какво става - божа работа. Това BUZZER - що е то? Pneum invernali - също неясно.

Satanism
31-10-2010, 19:43
Ръководството ми е на талянски и освен картинки и няколко думи нищо друго не вдявам. Та интересува ме как става Reset GENERAL TRIP и как Reset TRIP B. Другото е за SET бутончето, пише нещо за 2 секунди да се натисне, но какво става - божа работа. Това BUZZER - що е то? Pneum invernali - също неясно.

трип компютъра се рестартира от ръчката за фаровете, където едно време слагаха клаксоните отстрани, от където сменяш инфото на компютъра.задържаш и то изписва ресет трип-воала

nikolaaaay
31-10-2010, 20:15
Ръководството ми е на талянски и освен картинки и няколко думи нищо друго не вдявам. Та интересува ме как става Reset GENERAL TRIP и как Reset TRIP B. Другото е за SET бутончето, пише нещо за 2 секунди да се натисне, но какво става - божа работа. Това BUZZER - що е то? Pneum invernali - също неясно.
Задържаш бутона, с който сменяш менютата на компа няколко сек. и се нулира. Само трип Б се нулираше май когато компа е на трип Б. Има книжка на английски тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27926). Бузер е зумер, който пищи много гадно когато има разни съобщения. Може да му се регулира звука и да се изключва.
Не е безсмислен тоя трип комп. Благодарение на него знам, че тоя месец съм бил в колата 56 часа със средна скорост (100% Сф.) 19 км/ч. На 156 показанията за разхода на гориво, обаче не са от най-точните. Надвам се на дизела да не е така.

Satanism
31-10-2010, 20:31
Задържаш бутона, с който сменяш менютата на компа няколко сек. и се нулира. Само трип Б се нулираше май когато компа е на трип Б. Има книжка на английски тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27926). Бузер е зумер, който пищи много гадно когато има разни съобщения. Може да му се регулира звука и да се изключва.
Не е безсмислен тоя трип комп. Благодарение на него знам, че тоя месец съм бил в колата 56 часа със средна скорост (100% Сф.) 19 км/ч. На 156 показанията за разхода на гориво, обаче не са от най-точните. Надвам се на дизела да не е така.

на дизела са отвратителни....4.9 по борд реално 7-8, може и нагоре :D
рекорд. 6.5 по борд-11/100

А само да попитам, гледам в книжока волана се регулира освен по височина и по дълбочина....тва на всички 156-ци ли е, щото пробвах на моята, ама нещо не се справих?

nikolaaaay
31-10-2010, 20:35
На моята се регулира и в дълбочина. След като го освободиш може да се дърпа напред/назад.

mboge
31-10-2010, 20:43
Аз малко ни в клин ни в ръкав , но за да не отварям нова тема да питам тук .. та моята 147 е с малък дисплей на километража сиреч ги нямам тия глезотии , ако го сменя с такъв с голям дисплей какво още трябва да променя за да заработи ..?

Satanism
31-10-2010, 21:05
Аз малко ни в клин ни в ръкав , но за да не отварям нова тема да питам тук .. та моята 147 е с малък дисплей на километража сиреч ги нямам тия глезотии , ако го сменя с такъв с голям дисплей какво още трябва да променя за да заработи ..?

на 147-ците такова нещо нЕма...

AR147
31-10-2010, 21:09
Аз малко ни в клин ни в ръкав , но за да не отварям нова тема да питам тук .. та моята 147 е с малък дисплей на километража сиреч ги нямам тия глезотии , ако го сменя с такъв с голям дисплей какво още трябва да променя за да заработи ..?
Дай някоя снимка,че аз 147 без централен дисплей не съм виждал.

mboge
31-10-2010, 21:23
Е явно само моята е такава :dunno:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=59669&stc=1&d=1288552835
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=59668&stc=1&d=1288552835

Въпросът е ако сложа такова табло какво ще трябва да преправям за да заработи и да мога да гледам разход и др.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=59667&stc=1&d=1288552895

vovata
01-11-2010, 07:53
Според мен това табло не е от тази кола.

mboge
01-11-2010, 08:07
Абе баш от тая си е защото го нямам и бутона set на лоста за мигачите или на чистачките , че не помня на кой беше. А и в книжката на колата са описани два варянта на таблото явно този е рядкост.

brnthlmt
01-11-2010, 10:05
мисля че прогресив варианта на 147'те са с това табло дет нямат екстри, в книжката ги има описани всички варианти

Burkan
01-11-2010, 11:53
Искам да попитрам за какво точно служи този "trip B" четох някаде какво е, но нищо не разбрах и също имам някаква опция "DST" on/off. Някаква система ли е и за какво?
мерси :)

DiStefano
01-11-2010, 14:36
аз лично на 147-цата 1.9 тунджа
съм тествал и Trip и Trip B и смея да твърдя
че са доста точни .. сега сигурно има разлика 100 грама плюс или минус .. но пълно - пълно и празно - празно съм тествал с туба нафта в колата е гасне си и доливам толкова колкото ми е засекъл trip-a на аверидж ...

zloster
01-11-2010, 14:37
Искам да попитрам за какво точно служи този "trip B" четох някаде какво е, но нищо не разбрах и също имам някаква опция "DST" on/off. Някаква система ли е и за какво?
мерси :)
"Trip B" (частично пътуване) се ползва да следи и покаже показанията за среден разход, средна скорост, време и т.н. независимо от основните показания за същите неща.
Пример:
Ще правиш пътуване от София до Бургас. Изчистваш показанията на борд-компютъра преди да тръгнеш от София. Пускаш да следиш и "Trip B". Спираш за почивка на Стара Загора. Така можеш да си видиш средния разход и средната скорост до спирането на Стара Загора. Преди потегляне изчистваш показанията на "Trip B". Пристигаш в Бургас. Показанията на "Trip B" вече се отнасят за пътуването Стара Загора-Бургас, а "general trip" ти пази показанията за пътуването София-Стара Загора-Бургас. Виж и картинката, тя е от User Manual-a.

-------Edit-------
Mъничка се е получила картинката. Намира се на стр. 87 от User Manual-a.

Burkan
01-11-2010, 18:09
благодаря ти колега за отговора вече го разбрах :laughing1:
иначе общо взето и тая екстра ми е непотребна, тъй като колата не е излизала извън Пловдив, освен на Италфеста.
За това "DST" имате ли идеи, има някаава такава система за стабилизиране на патя но незнам :)

zloster
01-11-2010, 18:55
благодаря ти колега за отговора вече го разбрах :laughing1:
иначе общо взето и тая екстра ми е непотребна, тъй като колата не е излизала извън Пловдив, освен на Италфеста.
За това "DST" имате ли идеи, има някаава такава система за стабилизиране на патя но незнам :)
Oт "User manual" за 147, стр.67:
"DST (SUMMER TIME)
With this option it is possible to turn
ON/OFF the summer time function (which
corresponds to + 1 hour in relation to the
daylight time).
Proceed as follows:
❒ press the MODE button briefly: the dis-
play shows ON;
❒ use the ▲/▼buttons to select acti-
vation or deactivation;
❒ press the MODE button briefly to re-
turn to the menu screen or press the but-
ton for a longer time to return to the
standard screen.
Selecting and activating the “DST ON”
function, the display switches from daylight
time and vice versa, with no need to inter-
vene manually on the “TIME” function de-
scribed previously.

"DST" - Daylight Saving Time - Лятно часово време. Тази опция ти позволява да управляваш настройката на вградения часовник и да указваш дали да ползва лятно или стандартно часово време (т.е. дали показанията да са му коригирани с +1 час).

Burkan
01-11-2010, 19:02
оффф ква била работата, мерси много пак :)

AR147
02-11-2010, 08:14
Само едно малко уточнение "трип Б" ,не може да се нулира ръчно,той се занулява сам.

zloster
02-11-2010, 12:41
Само едно малко уточнение "трип Б" ,не може да се нулира ръчно,той се занулява сам.
Според книжката на 147 може да се нулира ръчно (стр.73 на User's Manual). Виж прикачените файлове. Трябва на екранчето да гледаш някоя от стойностите за TripB и да натиснеш и задържиш Set бутона (все едно ще рестартираш General trip).
При 156 FL е същата процедура.

DiStefano
02-11-2010, 16:28
Трип Б СЕ нулира ръчно

AR147
02-11-2010, 18:39
Пропуснал съм я тази подробност,при мен трип Б се нулира при всяко спиране на автомобила,явно затова не съм се опитвал да го нулирам ръчно

nikolaaaay
02-11-2010, 18:50
Пропуснал съм я тази подробност,при мен трип Б се нулира при всяко спиране на автомобила,явно затова не съм се опитвал да го нулирам ръчно
При спиране за повече от 2 часа се нулира автоматично.

mik mik
02-11-2010, 19:16
Тва DST за кво било... :big_whoops: