PDA

View Full Version : Прагове 156...някой слагал ли е?



Satanism
04-11-2010, 23:36
Ам...намерил съм си прагове на голяма далавера от едно седанче (бяха еднакви с на комбито, нали).
Та въпросчето ми е, как точно ще ги фиксирам върху сегашните прагове?Доколкото знам фабрично правените с прагове имат щипки, на които се държат тея прагове...моята няма прагове фабрично....тоест как ще стане цялата далавера?

KirilSol
05-11-2010, 07:38
Ам...намерил съм си прагове на голяма далавера от едно седанче (бяха еднакви с на комбито, нали).
Та въпросчето ми е, как точно ще ги фиксирам върху сегашните прагове?Доколкото знам фабрично правените с прагове имат щипки, на които се държат тея прагове...моята няма прагове фабрично....тоест как ще стане цялата далавера?

еднакви са...аз моите също ги взех от седан.
само съм ги залепил с монополимер и нищо друго. вече втора година нямат мърдане

S_Ivanchev
05-11-2010, 07:45
Мойте прагове също не са фабрични и съм ги закрепил отдолу с щипки(има си фабрично място за тях) и винтове в тях,а отгоре съм ги прилепил с високоякостен силикон и нямам проблеми-стоят си перфектно.

rusiq86
05-11-2010, 17:26
Колеги дайте инфо за това силиконче и за др мазала които могат да се използват, за да не се отлепя от вибрации, имам отлепено на едно място :)

undy
05-11-2010, 17:43
и мойте са от седан и пасват идеално,оригиналните прагове имат легла(каналчета) за щипки и отстрани.купих си щипки които влизат плътно,пробих отвори в старите прагове с подходящо свредло(за да няма мърдане),намазах хубаво със силикон около отворите и по цялата дължина(по ръба на праговете),и стана идеално.отдолу се свалят тапите,естествено се счупиха всичките.взех си подходящи щипки и за там.силикона ми е в гаража и в момента нямам снимка,иначе е мн.здрав,лошото е че не помня как се казваше.

benji_gb
05-11-2010, 17:43
Еиния ми праг се беше отлепил (допълнително са слагани) и го залепих с черен силикон, с който лепят дограмите. За сега доволно :)

dobromirski
05-11-2010, 21:42
Колеги дайте инфо за това силиконче и за др мазала които могат да се използват, за да не се отлепя от вибрации, имам отлепено на едно място :)
Полиуретанов силикон ! Може и да се боядисва върху него !

Satanism
05-11-2010, 21:48
ем...да ми е честито, имам си прагове от английско Велосе....дано не са с обратен волан :D

haljscho
05-11-2010, 23:30
ем...да ми е честито, имам си прагове от английско Велосе....дано не са с обратен волан :D
Кви пари излязоха...........
Ако не е тайна........:notworthy:

Satanism
05-11-2010, 23:40
Кви пари излязоха...........
Ако не е тайна........:notworthy:

120 лйеа с доставката :)

undy
06-11-2010, 22:44
ако са оригинални за тия пари,евала.по принцип по толкова вървят отливките.може да качнеш и некоя снимка,да видим как си се издокарал:)

Satanism
06-11-2010, 22:49
ако са оригинални за тия пари,евала.по принцип по толкова вървят отливките.може да качнеш и некоя снимка,да видим как си се издокарал:)

Eм....оригинални са, да.А току-що ми отговори още един, дава ги за 24 паунда комплекта, много ме е яд...цвят като твоя черен.Ако искаш ми пиши може и тебе да те оборудваме ;)

undy
06-11-2010, 22:53
благодаря все пак:)аз съм с прагчета:)даже горе съм описал как съм ги монтирал:)

ФЕРАРИСТ
07-11-2010, 15:48
Полиуретанов силикон ! Може и да се боядисва върху него !
Мда, на едната съм с такъв, достатъчно здрав за да държи, и достатъчно за да се разлепи ако се натисне прага повече от допустимото, щото иначе прага ще се счупи....а е по лесно за го залепиш наново към купето, отколкото да ти е счупен....

ziko
09-11-2010, 10:27
Аз моите съм ги захванал отдолу с 5 самонарезни видички и отгоре със черен силикон.Тази зима ще съм за пръв път с прагове мисля да сложа калобрани за да не сабере лед и заедно с леда да не падне и прага.Искам да питам колегите дали има нужда от калобрани защото тука в лудогорието зимите са доста бурни.

-Bobby-
09-11-2010, 11:57
Ти остави, че са бурни, ама аз и без да имам прагове, живо се интересувам има ли калобрани за предните калници специално за 156 и ако да, къде могат да се намерят, някой ако знае?
Щото то красивите формите на Алфата радват окото, ама недостатъка е, че предните гуми хвърлят де що има по пътя директно по тях - прагове, че и по вратите дори...

Satanism
09-11-2010, 19:06
Понеже сигурно 10 човека ми писаха вече за тея прагове, който има желание да ми пише на скайп.Според броя желаещи може да ви организирам една пратка от Лондонския Еконт с 5-6 комплекта прагове направо...

lubo_red
10-11-2010, 18:52
Eм....оригинални са, да.А току-що ми отговори още един, дава ги за 24 паунда комплекта, много ме е яд...цвят като твоя черен.Ако искаш ми пиши може и тебе да те оборудваме ;)
Може ли да се възползвам от услугите ти и да ги взема тия прагове?

Versace
18-03-2011, 22:15
Здравей те искам да разбера има ли някаква философия? Какво ще ми е нужно за да ги сложа, какъв Силикон да си купя и преди или след като са сложени да се боядисат?
Ако е преди, силикона, който ще изхвръкне как се маха?
Гледам, че имат и щифтове отстрани, нужно ли е и аз да дупча странично прага за да ги захващам и за там? Какви щипки са ми нужни?
Каква марка е силикона и колко като количество ще ми трябва?

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------


и мойте са от седан и пасват идеално,оригиналните прагове имат легла(каналчета) за щипки и отстрани.купих си щипки които влизат плътно,пробих отвори в старите прагове с подходящо свредло(за да няма мърдане),намазах хубаво със силикон около отворите и по цялата дължина(по ръба на праговете),и стана идеално.отдолу се свалят тапите,естествено се счупиха всичките.взех си подходящи щипки и за там.силикона ми е в гаража и в момента нямам снимка,иначе е мн.здрав,лошото е че не помня как се казваше.

Колега ти от къде си купи щифтовете за отстрани и колко пари?

undy
19-03-2011, 17:14
от магазин за авточасти.имаше абсолютно всякакви щипки.взех единия праг с мен и хоп в магазина,премерих на място кои са най-подходящи и така....тогава реших да си взема и щипки за отстрани...така ,че имам щипки и силикон навсякъде-няма мърдане..предполагам и сваляне:)...зимата колко лед и буци минаха от там и нямам никакви поражения...успех:)

Versace
19-03-2011, 19:58
А за отдолу какви трябва да са? Аз там имам само тапи и гледам правоъгълни са отворите, някой ако има снимка да знам къде да търся, че тук в Ямбол само на едно място продават подобни неща

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

Някой ще ми каже ли ориентировъчно колко ще ми струва да ми ги боядисат сиви двата прага?

И каква е процедурата, купил съм си всичко, боядиса ни са и какво правим, хващам ги с видите от долу и тогава мажа отстрани със силикон и притискам? И колко време трябва да се притиска и с какво да го фиксирам да стои така докато изсъхне?
На тия прагове на единия си личи силикона да го изчистя до пластмаса ли? На другия, може би по-качествено е слаган, стои като уплътнение. И на двата там където е имало силикон да ги изчистя до пластмасата?

undy
20-03-2011, 13:39
на оригиналния праг,има лента(нещо от сорта на двойнолепещите,за уплътнение),хубаво е да се изчисти до основа за да лепне силикона както трябва.ако лентата си е здрава,може и да си остане.за отдолу трябва да си намериш такава щипка,която да е за квадратен отвор,и да влезе сито,ясно защо.мойте прагове когато са сваляни от предишната кола,съвсем леко бяха накривени.след като наслагах щипките,винтовете и т.н..там където беше отворило,заради кривините,наслагах летви(предварително нарязани на място),които да запънат в стената на гаража.....селско изпълнение на пръв поглед,но нямах друга алтернатива......и така след 4 часа всичко беше ток......

Versace
20-03-2011, 18:12
А с хартиено тиксо може ли да се фиксира?

undy
20-03-2011, 18:18
зависи,колега,ако е само за фиксация да,но ако се налага сила,няма да помогне......всичко зависи от това колко са ти прави праговете......ти преди да вземеш да мацаш със силикона и да навиваш винтовете и щипките......... наложи праговете на колата,и ще видиш дали има нужда от нещо по сериозно или само ще ги лепнеш с тиксото за фиксиране.....

Versace
20-03-2011, 18:24
Ами наложех ги единствено гледам там където е снатката на предния калник и прага има леко разминаване, всмисъл калника е малко по-изпъкнал и там се получава като лека чупка

undy
20-03-2011, 18:42
....,има един винт за калника,койот се намира под пантата ан вратата..като отвориш вратата ще го видиш......виж дали няма да стане ако го отвиеш и натиснеш калника навътре и го завиеш и по този начин да ти се изравнят калника и прага и да изчезне фугата която се образува....и съответно дек.праг ще пасне идеално в последствие........

Versace
20-03-2011, 18:47
А ако не стане ще държи ли силикона там?

undy
20-03-2011, 18:51
ми слагаш малко повече там и няма как да не държи...ако е хубав естествено.....но мисля,че с винта за който споменах вече,ще стане работата:)

S_Ivanchev
25-03-2011, 19:46
Тва е силикона(безцветен е),който аз ползвах и за сега не са мръднали.При налагане само на праговете върху колата и при мен нелягаха идеално(имаше фуги около 3-4мм,които неможаха да ги прикарат и винтовете).Почистих ги от прах,старо лепило и др.бокуци,намазах ги хубаво с въпросния силикон и ги запънах с едно дърво докато стегне :-P(около 2-3часа).Важно е остатъчния силикон да се изчисти навреме,че стегне ли става много,много трудно...

Versace
07-04-2011, 15:57
Със силикон на cerasit или moment ще стане ли? И с какво да почистя двете повърхности, с корселин може ли?

-Bobby-
07-04-2011, 16:36
Коресилинът разтворя боята и лака, и то за секунди. Не прави подобна глупост. Такова нещо се прави с чист етилов спирт или бензин.

Ladjov
07-04-2011, 19:22
спирт за горене има го във всяка железария

Versace
07-04-2011, 19:48
Добре, за това е ясно. Имам проблем с намирането на щипки (дюбели) за отдолу да хвана праговете. Намерих едни които са по форма същите, малко по-тесни от към дългата страна. Мерил съм отвора, той е правоъгълен и е с размери 12мм/8мм (до колкото можах да го измеря на място). Но не ми харесва как влиза този дюбел, гладък е и го натискам опира по периферията, но се повива един такъв. Аз си мисля че странично трябва да има зъбци или каналче, като го сложа да щракне и да стои там, защото после като навивам видата, тя ще го издърпва навън ако няма каналче. Някой, който е купувал такива щипки нека покаже какви са и от кои магазин за авточасти ги е взел. Ходих в axm-auto.com нямат, на едно място където е пълно с такива има но като гледам не ми вършат работа.
Остана да проверя Фуго, Ауто плюс, Косер.

Другото което искам да попитам е именно какви други варианти на силикон има да използвам. Тук в града не намирам на Soudal и на Bestsil. Теразит намерих високоякостен, но го дават за стъкло (аквариуми)

Ето и снимка на дюбелчето което пасва по размери, но не ляга така както би трябвало според мен

oem
08-04-2011, 11:19
Не ти трябва високоякостен. Трябва ти бързосъхнещ, но и да можеш и да го разлепиш при нужда.

Versace
08-04-2011, 11:39
ами тоя на судал, който ми каза не го намирам тук. предложиха ми pu50 лепели стъклата на автомобилите с него

П.С. Намерих днес въпросният силикон, то по-точно е лепило а не силикон, който ми препоръча колегата OEM, а именно Soudal Fix All Crystal

Versace
11-04-2011, 17:08
Ето и малко снимки на това което се получи след поставянето на така търсените прагове :) :) :)

undy
11-04-2011, 17:54
чудесно са станали...видя ли,че не е кой знае каква философия:)браво ,заспали са перфектно..поздравления

Versace
11-04-2011, 19:39
Благодаря. Да не е имам една две забележки, ама не са фатални. Просто силикона беше дерта. Ама да видим тоя как ще издържи.


Ето с този силикон съм ги залепил аз. Казвам го да има инфо за колегите на които им предстои.

vesko_iotov
12-04-2011, 10:47
Браво колега мн добре изглежда с тези прагове ,а и в кобинация с тези джанти просто супер,аз също съм намислил такава интервенция но нещо не мога да си намеря прагове

Tifozza
04-05-2011, 20:59
Колеги , за да не отварям друга тема , искам да попитам някои има ли не монтирани прагове и ще се навие ли да ми даде да си направя калъп .Попринцип ми трябва само десния праг :) Благодаря предварително :)

DiStefano
04-05-2011, 21:38
Ето и малко снимки на това което се получи след поставянето на така търсените прагове :) :) :)

айй кукличка ...
И моите прагове пристигнаха само че няма да монтирам аз. Обаче веждите за раздувка по калниците нещо ме притеснява, че няма да ми се засекат с праговете .. нещо не мога да си ги представя. В петък ще наложа пробно да видя и ще снимам.

ludkanar
09-05-2011, 20:42
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57458&page=3 ето колеги какъв силикон използвах аз като на следващата страница има сниман и тримера който се ползва за контакт и се маже на повърхностите преди да се маже силикона.Мисля че е доста здрав и където е мазано с тримера и после този силикон няма махане.Ако някой изка да го пробва и ако има питане за нещо ще следя темата.

Versace
11-09-2011, 15:50
Значи сега ми предстой сваляне на единия праг, който е залепен със силикон на Судал и ме интересува как да го сваля, без да го натроша.Гледам не помръдва, яко залепя силикона?

Satanism
11-09-2011, 15:56
Ако са ти оригинални праговете, да знаеш, че много трудно ще го строшиш...на мен ми висна колата на праговете, като я вдигаха с един подемник...и се разлепиха, но не се счупиха...

Versace
11-09-2011, 16:00
Е оригинални са, но сам ги слагал аз допълнително. ами незнам как увисва, ама сега го счупиха на един бордюр и трябва да се сваля да се лепи и боядисва на ново.

ilya75
11-09-2011, 18:53
пробвай с помощта на макетен нож

Versace
11-09-2011, 18:58
И аз така си мисля, просто питам някой който допълнително е слагал и му се е наложило да ги сваля!

Satanism
11-09-2011, 19:38
И аз така си мисля, просто питам някой който допълнително е слагал и му се е наложило да ги сваля!

Ами и аз си ги бях слагал допълнително....трябва само да "резнеш" силикона и ще паднат самички... :)

Versace
11-09-2011, 22:32
Въпроса е да не надера боята. Ще видя утре кво ще стане!

Versace
12-09-2011, 19:42
Така, свалих праговете, но силикона остана по металните и няма махане! Някой знае ли с какво да го третирам за да омекне ли и аз не знам и да се свали лесно?
Силикона е Судал Фикс Ол Кристъл! Нещо което да не навреди на боята на колата?

dimitar_vd62
12-09-2011, 22:24
Доста силикон ми е минал през ръцете и не знам да има нещо да го размекне.Аз го свалям с макетно ножче с подходяща форма, като внимателно го плъзгам по повърхността от която искам да го сваля, като внимавам да не задере ако е боя или пластмаса.Остава много тънък слой, който не пречи за повторно лепене на детайла.Комплект макетни ножчета с различни форми и удобни дръжки има в Практикер , около 10лв., в кутийка са.За съжаление само с това мога да помогна.Ще ми е интересно ако някой знае начин за сваляне на силикон.А, излишния силикон най-добре се почиства с тоалетна хартия, ако повърхноста позволява може да я мокриш с ацетон.Най-лесно силикона се заглажда като си намокриш пръста в разтвор на вода и веро - 1към1 или 2към1.

Versace
12-09-2011, 23:23
Тва за заглаждането го знам, ама трябва да не е втвърден, но ацетона ще повреди боята на колата. Незнам и аз как да го измисля, с тва макетно ножче ще има поражения май, не съм от най-спокойните типове :)

oem
13-09-2011, 13:28
На соудал има препарат за отстраняване на точно този силикон. Купи си го. Има го и на спрей който между другото направо си го отлепя.

Versace
13-09-2011, 16:49
Да гледах в нета за някакъв спрей Removal на Soudal, но не знаех дали става за Фикс Ол. Ами аз ги отлепих, то незнам как ще пръснеш там за да ги отлепи като са залепени.
Интересуваме нещо на боята вреди ли?

Versace
19-09-2011, 17:27
На соудал има препарат за отстраняване на точно този силикон. Купи си го. Има го и на спрей който между другото направо си го отлепя.

Търсих, никъде в Ямбол няма въпросния препарат!
Някакви други идеи?