PDA

View Full Version : Родното ни БДЖ



mihail_mladenov
07-11-2010, 10:41
На 1 ноември отивам на Мездра за да си хвана влака за Свищов, че колата ми няма още зимни гуми. Към 14 и 25 бях там и си взимам билет и отивам да чакам бързият влак от София за Варна да дойде в 14:58 на гарата. Няколко минути преди да пристигне влака съобщават, че влака ще закъснее с около 5-6 минути. Той пристигна към 15:04 - 15:06 и се качвам на него. А и на Мездра сигурно се качихме над 100 човека, като почти всички бяхме студенти. Места във влака нямаше, та съм стоял прав до Левски. При навлизането на влака във Плевен, той спря извънредно, защото имаше стадо овце на линията, въпреки че там имаше поне 8-10 коловоза. След това тръгна и стигаме в Левски в 17:00, като иначе по разписание влака трябва да дойде в 16:45 на гарата. Пътническият влак от Левски за Свищов заминава в 17:06 и при пристигането на бързия влак сигурно към 200 човека тръгнаха да се качвам на влака, който е от новите дизелови мотриси на Siemens. Като видях влака, седящите места бяха заети и не знам как успяхме да влезем около 150 души(може и повече да са, но не съм сигурен). Натъпкахме се като сардини в консерва и отгоре на всичко някои от пътниците викаха на кондукторите, че място няма във влака, а те не направиха нищо по въпроса, само казаха, че сега така се е случили и много пътници са се събрали във влака. Малко след 17:06 машиниста или кондукторите затвориха вратите и на гарата останаха около 50-тина човека да чакат за следващият, който е в 21:30. По време на пътя доста снимки и клипове се правиха за това, как в 2 вагона могат да се съберат около 300 и повече човека, но все пак нямаше някакви инциденти. Дано утре да не бъде същото, като миналият понеделник, че не ми се мисли...

koolio
07-11-2010, 11:10
С БДЖ последно пътувах за една Нова Година от Пловдив за Плевен. Не че нямах кола и гуми, бях решил, че не ми се минава Балкана махмурлия. Проклех си и майчиното мляко. Студ, смрад, мизерия ... А всъщност, ако е с прилични вагони и е редовен, ЖП транспортът е много удобрен, особено за дълги разстояния. Ама ако ...

mihail_mladenov
07-11-2010, 11:29
Прав си колега. Вчера пътувах от Свищов до Бойчиновци. Първият влак дизелова мотриса Siemens, чисто вътре и приятно да се пътува. Вторият влак теглен от локомотив Шкода и пак чисто вътре. И накрая в последният влак електричка - боядисана отвън със спрей, вътре не е чистено от не знам колко си време, нищо не се вижда през прозорците или съвсем малко. Там където седях някой беше написал "За това ли давам 1.40лв?!". Тези електрички или трябва да ги освежат отвън и отвътре или да ги махнат.

old alfist
07-11-2010, 20:52
Този влак за Свищов доскоро си беше много каубойски. През зимата след локомотива се намираше отделен вагон-отоплител дето произвеждаше парата за отопление, но нещо маркучите на вагоните издишаха и прозорците бяха все мокри от парата, която не стигаше до салона, подовете бяха заледени, а по седалките насядали онези зелено-черните и тук-таме студенти. След Левси следваха едни баири и имаше разни спирки между лозята. В началото човек си мисли, че се счупил влака - а, бе все едно, че си в прерията.

Satanism
07-11-2010, 20:56
Този влак за Свищов доскоро си беше много каубойски. През зимата след локомотива се намираше отделен вагон-отоплител дето произвеждаше парата за отопление, но нещо маркучите на вагоните издишаха и прозорците бяха все мокри от парата, която не стигаше до салона, подовете бяха заледени, а по седалките насядали онези зелено-черните и тук-таме студенти. След Левси следваха едни баири и имаше разни спирки между лозята. В началото човек си мисли, че се счупил влака - а, бе все едно, че си в прерията.

То като с пътя за Свищов...по някое време след Плевен си мислиш, че си объркал пътя и си хванал за Пичковци....

firedragon
07-11-2010, 21:28
Аз пътувам на 2 седмици с влак до Бургас и не е като да съм безкрайно недоволен.Че има какво още да се направи така си е,спор за това няма. Само не разбрах колегата от какво се оплаква?Били сте много?Добре те как да предвидят,че точно на този ден половин България ще се юрне в този влак,може в другите дни да не е така? Нямало места? Колега има влакове със задължителна резервация и такива с пожелателна на невероятната цена от 50 ст. Като искаш място още 50 ст. и никой не може да ти каже нищо. За мръсотията не са виновни само БДЖ,виновни са и пътниците. Виждал съм какви ли не картини в тези влакове,всякакви олигофрени и отрепки се качат,като първата задача е нещо да се счупи или да се направи някаква мизерия. Каквито са хората,такива са ни и железниците,още повече,че за тези цени, на които са билетите нямаме право на оплакване.

Galeano
07-11-2010, 21:38
Преди 3 години заминавах за САЩ, реших да пътувам с влак от Бургас до София. Пътувах 9 часа с БДЖ-то ,а презокеанския полет беше 8 часа. :screwy: Това беше и последното ми пътуване с влак.

koolio
07-11-2010, 22:12
Я кажете сега добър ли е влакът за Самоков? :info:

Max
08-11-2010, 00:50
Я кажете сега добър ли е влакът за Самоков? :info:

:shutup:

morfius
08-11-2010, 10:08
То като с пътя за Свищов...по някое време след Плевен си мислиш, че си объркал пътя и си хванал за Пичковци....

Пътя го пооправиха (Плевен - Русе и отбивката за Свищов) с пари от европрограма.
Всъшност ако влизаш по първата отбивка за Свищов не знам какво е... а пряката връзка Търново - Свищов май още е затворена.
Но през Вързулица се минава по 99% читав път... само в Царевец са кратерите.