PDA

View Full Version : Няма светлини.



franki1
07-11-2010, 12:05
Вчера забелязах че, Късите и дълги светлини на колата вече не работят. Всичко друго работи дори и халогените.
Днес проверих предпазителите, но както подозирах причината за повредата не е в тях, вероятно някакъв куплунг или нещо друго... Ако някой се е натъквал на подобен проблем, или има яснота къде може да е проблема моля да ми отговори. А и от този месец карането през деня с включени светлини е задължително.

Алфа 156/2.0

hristo 156
07-11-2010, 12:49
Колега преди време имах подобен проблем.Първо изчезнаха късите,дългите също ги няма има само светкавица.Проблема се оказа в превключватела на на волана.
Успех с ремонта.

Galeano
07-11-2010, 13:02
Колега преди време имах подобен проблем.Първо изчезнаха късите,дългите също ги няма има само светкавица.Проблема се оказа в превключватела на на волана.
Успех с ремонта.

Тъкмо щях да напиша същото. Свали корите зад волана и провери буксите дали са си на мястото. При мен на едната букса беше счупено фиксиращото зъбче.

franki1
07-11-2010, 17:56
Благодаря:clap: на колегите за помоща оказа се превключвателя на на волана-това малкото което се върти-за къси и габарити. Оправи се като го влючвах и изключвах малко. Ще го напръскам и с контактен спрей и съвсем ще заспи.:respect:

viktorivanov
07-11-2010, 22:53
Благодаря:clap: на колегите за помоща оказа се превключвателя на на волана-това малкото което се върти-за къси и габарити. Оправи се като го влючвах и изключвах малко. Ще го напръскам и с контактен спрей и съвсем ще заспи.:respect:

Провери контактната пластинка на включвателя на фаровете дали не се е окислила. Окислява се когато има искра ( протича силен ток по веригата ) но не би трябвало да има , защото той минава през релета. Все пак я провери да нямаш ядове занапред :)

slavco_156
08-11-2010, 11:41
При мен е сштија проблем, един пријател ми сврза со кабелче ксите директно да светат. Мисла че проблемо е в лостчето. Ас сам го купил това лостче и сега тази седмица ако го сменам ке пишам дали проблема е решен.

slavco_156
09-01-2011, 22:40
Извињавајте колеги заштото не писах веднага, заборавих какво сам обештал.
Смених лостчетоси и сега си работат перфектно. Меси за колешката Mim за работештето лостче което ми продаде за многу добра оферта.
Ас ти порчвам и ти колега да си купиш друго лостче заштото мислам дека за оправане на старото ќе да е много друдно.