PDA

View Full Version : JAMAL's new ride



JAMAL
07-11-2010, 19:36
От днес, личната ми безопастност намаля с няколко единици:). За сметка на това, адреналинът се покачи:). Причината е тази симпатична машинка, Aeon Cobra 350, 27к.с. приблизително, които наистина се усещат. Ускорението е зашеметяващо, поведението на пътя и извън него е много задоволително. Като начинаещ си позволих едно максимално ускорение до почти 100км/ч и лек офроуд, който в един момент не ми се стори никак лек:).
Ако има колеги с подобни машинки и ентусиазирани за походи, аз съм насреща.

soldier81
07-11-2010, 19:56
Честито колега,добре дошъл,пожелавам ти леки падания!:bravo:
Съветвам те да му направиш обстойна проверка на всички болтове и гайки,че китайчетата са слаби в ръчичките и оставят всичко хлабаво.
За походите няма проблем,ще те разходим с нашата група ако искаш.

JAMAL
07-11-2010, 20:06
Искам, как да не искам:),
задните гуми са карани повече на асфалт и на кални терени си мисля, че ще се предадат. Предполагам, че всичко по него е наред, две години е било в доста надеждни ръце.

tanatos
07-11-2010, 20:44
В началото си е голяма тръпка ама с времето ще ти писне. Имам един поларис дето събира прах от няколко години.Сега обмислям варианта да го дам за тунинг и да стане шосеен.

Задължително си купи спец. обувки, и протектори за гръдния кош, краката и ръцете.Ако караш зимата си вземи и подгреви за ръкохватките.Най-важното, прави си кефа :)

JAMAL
07-11-2010, 20:53
Доколкото разбрах марката Aeon има общо със споменатия от теб Поларис.
Мисля постепенно да се оборудвам с нужната екипировка. Ще се информирам и за въпросите подгреви, защото зимата определено ще бъде атрактивен сезон. Задното предаване е вълнуващо:smartass:.

mirchozo
07-11-2010, 22:10
много симпатична машинка колега, със здраве да си я караш

пп малко ми прилича на излязло от филма "звездни рейнджъри" :respect: (в добрия смисъл естествено)

Kuku
07-11-2010, 22:22
Ти постепенно се оборудвай с екипировка, но до тогава непременно внимавай как го караш, да няма ОХче ;)
Не случайно, неписано правило е, че първо се купува екипировката!
Иначе, ЧЕСТИТО и със здраве да си го ползваш :)

П.П.
Чистия крос нямаше ли да те радва повече?

Ramsezsh
07-11-2010, 22:47
Честито! Много радост и адреналин да ти носи машинката.

pikli4ka
07-11-2010, 23:16
Честито! И да знеш, че ти завиждам :bouncing_smiley: много да те радва новата играчка :)

MUROMAN
08-11-2010, 08:59
Честито на гордия притежател,със здраве да се вози.:biker:
Имали място и за мен на тази машинка?:innocent:
Въпреки,че много много не съм за тези неща аз.

Pinky
08-11-2010, 09:19
Тебе може да те качим на жипка. С предимство :tooth:

DarkKnight
08-11-2010, 09:27
Честито колега! Много радост и адреналин да ти носи и никакви ядове :respect:

JAMAL
08-11-2010, 09:29
малко ми прилича на излязло от филма "звездни рейнджъри" :respect: (в добрия смисъл естествено)

Правилно рече, в комплект с каската съм си чист рейнджър:biker:.


Ти постепенно се оборудвай с екипировка, но до тогава непременно внимавай как го караш, да няма ОХче ;)
Не случайно, неписано правило е, че първо се купува екипировката!
Иначе, ЧЕСТИТО и със здраве да си го ползваш :)

П.П.
Чистия крос нямаше ли да те радва повече?

Kuku, подкрепям правилото, без екипировка може, без машинка - не:). Мисля, че Атв-то повече ме влече, допада ми начина му на поведение по неравни терени.


Честито на гордия притежател,със здраве да се вози.:biker:
Имали място и за мен на тази машинка?:innocent:
Въпреки,че много много не съм за тези неща аз.

Марияне, доста ще се сближим, ако се возим двамата, виж поединично по-разумно ми се струва:bouncing_smiley:.

Благодаря за пожеланията!

Flame
08-11-2010, 17:54
Леле мале Джамалееее,мнооо яко това бе,и аз искам такова,трябва да те измуфтя за кръгче.Да ти е честито,ей.

JAMAL
08-11-2010, 18:45
Ники, ако ме измуфтиш кръгче, пиши се в категорията зарибен:yes:. В което няма нищо лошо, ще организираме италианско, офроуд преследване. Уикенда може да се посъберем, нейде в покрайнините на София...MUROMAN-а и той навит.

MUROMAN
08-11-2010, 19:40
Ники, ако ме измуфтиш кръгче, пиши се в категорията зарибен:yes:. В което няма нищо лошо, ще организираме италианско, офроуд преследване. Уикенда може да се посъберем, нейде в покрайнините на София...MUROMAN-а и той навит.

Той винаги е навит.:naughty:

Flame
09-11-2010, 15:02
Аз съм си зарибен по тия машинки,но няма къде да я държа и нямам излишни пари за нея:biker:

Ранобудниче
09-11-2010, 15:15
От днес, личната ми безопастност намаля с няколко единици:). За сметка на това, адреналинът се покачи:). Причината е тази симпатична машинка, Aeon Cobra 350, 27к.с. приблизително, които наистина се усещат. Ускорението е зашеметяващо, поведението на пътя и извън него е много задоволително. Като начинаещ си позволих едно максимално ускорение до почти 100км/ч и лек офроуд, който в един момент не ми се стори никак лек:).
Ако има колеги с подобни машинки и ентусиазирани за походи, аз съм насреща.


Ха, честито!

Много удоволствие да ти носи (в което изобщо не се съмнявам) : )

Galof
09-11-2010, 17:21
честито атв колега безавариино каране и много кал по гърба

mim
09-11-2010, 17:24
честито, безаварийно и кеф на макс!

JAMAL
09-11-2010, 18:51
Благодаря за пожелания!
Тези дни май ще пренебрегна службата, не ми е спокойно, като имам желание, а нямам възможност:grin:.

Kuku
09-11-2010, 22:25
Само внимавай!!!

Pinky
10-11-2010, 15:45
"Добре, мамо"

Kuku
10-11-2010, 16:00
Клевър!!!

nightroller
11-11-2010, 12:53
"ATV-тата са взели повече жертви отколкото всички войни" - Жеръми Кларксън ;) Голяма оса е тва ама внимавай има навика да захапва краката ;) иначе да си гледаш кефа с него !!!! Честито!!!!

AntiLuuP
13-11-2010, 19:19
Честито със здраве да си го караш дълго и безаварийно!
Аз имам само 1 въпрос - тази машинка с каква категория се кара и въобще търсят ли ти такава като те спрат евентуално???

JAMAL
13-11-2010, 19:58
Машинката се кара с категория Б.
Вчера беше един вълнуващ ден, доста прах издишах и доста кал поех:thumbup:. Тръпката е голяма.

acko88
13-11-2010, 20:09
Леле мале ЕВАЛА Джамалееееее :thumbup: Ха честито,трябва да го полеем наща си бригада!Аз принципно несъм зарибен по АТВ нищо че съм карал няколко пъти,но мисля да ти го измувтя някой път за повече от едно кръгче :native:

soldier81
15-11-2010, 08:53
След каране трябва да изглеждаш горе-долу така:

60647

JAMAL
15-11-2010, 14:03
Красота:super:.
Някакси стъклото на каската ми беше по кално отвътре, отколкото отвън. Получава се интересно завихряне на водата/калта, така че да те нацапа максимално. Имам чувството, че умишлено така са проектирани Атв-тата:grin:.
ps много сушина тези седмици, едвам намерих въпросната локвичка:biker:.

soldier81
15-11-2010, 16:19
Каската ти е неподходяща,трябва ти каска за крос с очила.На ммен единственото чисто място ми остава под очилата.

JAMAL
27-12-2010, 13:50
След каране трябва да изглеждаш горе-долу така:

60647

Постепенно напредвам с образа от снимката:super:.

Хубавичко закъсах онзи ден. Докато хората си поливат кротичко празниците, аз водих едночасова борба да се изкопая от калта.

MUROMAN
27-12-2010, 16:48
Хехехе супер си такъв кален. :new_Eyecrazy:
Полезно е за лицето мен.:evil:
Попътен вятър и газ яко.