PDA

View Full Version : Ремонта на моя скъп кораб



BlackP
09-11-2010, 19:05
Здравейте колеги....
купих си 166 2.4 досега с нея сам на як минус, но се надявам след ремонта по нея и подобренията, тя да остане при мен, защото още не съм напълно сигорен дали я искам. Много я харесвам луд манияк съм по тези автомобили, но тази ме върна много назад....... и така да почнем с ремонта по нея.
турбо може би това е най-скъпото в нея, но е нещо нормално в момента го правят в реал турбо, като го отвориха казаха че странно но е много запазено за автомобил на 156000 км целият проблем в него е че според тях през умрелия вуздушен филтер е минало нещо малко което е ударило перките и баланса в турбината е заминал иначе оста е здрава без никакви поражения всичко в нея е ок... с много връзки ми смъкнаха 40% от цената с чисто нов СЕТ + другите му малки работи в турбината ми излиза 490 лв + което ми дават 1 година гаранция....
Сега аз искам да ви попитам някакъв ефикасен начин за прочистване на интеркулиера... и също така радиатора, защото и без това е разглобено всичко поне да почистя и тях защото като ги гледам все едно някой зидар и правил шплаковка с бубулечки и листа.
Другият проблем е хидравликата, която и нея ще я оправя..... както и носачите.. :)))))

vnimavai
09-11-2010, 19:16
Не, че нещо ама ако ти си "на як минус" с красивия кораб........... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12108 :-D
Както казват Кеф цена няма, стига пари да имаш!

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Ето за кулера.......... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33736&highlight=%EA%F3%EB%E5%F0

kiko73
09-11-2010, 19:56
Колега, преди да продължиш да я позлатяваш - разгледай по-подробно този сайт - по-специално радел "платени обяви". Току виж си намерил правилните сервизи и правилните опции за ремонт на предници, задници и т.н. ....

BlackP
09-11-2010, 20:12
ми колега остана хидрафличната помпа и предницата иначе колата е с нов съеденител сменени ролки ремаци..
за обявите, че ще карам алфа ще карам.... , но ще е бензинова :) , но още нямам крайно решение

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

иначе ще оправям всичко ..... защото не искам да се трепя по пътищата, защото и без това имам тежак крак :)

BlackP
14-11-2010, 11:32
и така колеги днес се започва с разглобяването на предните радиатори после ще кача и снимки кое как е било... доколкото разбрах от един познат при изчистване на радиаторите климатика започва да работи по хубаво, но това ще го видим след като се зглоби всичко... утре също така ще кача и снимки на новата турбина която я чакам с нетърпение за да видя разликата все пак старато турбо е взело 30% от мощноста на мотора заради маслото в него...

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

също така колеги някой може ли да ми препоръча добър спортен филтер мотора е 2.4 нафтова печка... че искам да избегна да купувам още една турбина... защото както казах и по нагоре в постовете ми проблема в турбината е било от въздушния филтер за 20 лв който е пропуснал нещо малко което е влезнало на вътре в системата и така е разбило перките на турбината

didod
14-11-2010, 11:45
Въпроса е това малко нещо къде е сега...

BlackP
14-11-2010, 11:49
за това свалям всичко и ще го почистя но според тези от реал турбо е било нещо като троха от хляб малко което 10000000000% е изгорено от мотора аз попитах как може това нещо така да разбие перките и те ми отговориха ще турбото като работи 10000РПМ е нормално от тази троха да разбие 3 перки

alsped
16-11-2010, 16:33
Искам да попитам, някой дали знае къде в Благоевград мога да си обслужа колата ? Да ми препоръчате някой сервиз ?

BlackP
21-11-2010, 16:08
ще трябва да попиташ колегите от там аз лично нямам представа.....

Ето и малко снимки....... с ремонта до 10 дни трябва да излезне от бокса
http://pics.data.bg/myalbums

Linkestis
25-11-2010, 18:04
Да вземеш да свалиш и входящият колектор ако си нямаш работа :)

BlackP
29-11-2010, 21:42
ми определено си нямам :) то аз съм я разкостил но мерси колега се продложението ще го сваля и него да го погледна :) все пак правя всичко и се надявам като го орпавя тези дни най на края ще свърши с проблемите по нея поне скъпите проблеми :) и да и се радвам подобаващо :go:

BlackP
30-11-2010, 18:23
Колеги да ви питам ще имам проблем с ел стъклата 2 от тях не се прибират както трябва, точно преди да се затворят прозорците се едно подава от едната страна...... и единия се затваря със сила , а другия с 5 пъти натискане на копчето... та има ли някаква функция вътре в кората за центроване на функцията за вдигане на прозорците или нещо подобно....

Linkestis
02-12-2010, 20:33
Ммм не,това е от уплътненията на водачите.