PDA

View Full Version : Alfa 147 115 vs Alfa 156 105+



gjulizar83
10-11-2010, 22:08
http://vbox7.com/play:2dd2ce39

клипа го слагам понеже само него снимахме. иначе като цяло нечипнатата 147-ца неможеше да ме мине, но и неможеше да и избягам. във високите километри идваше леко предимство за мойта. след чипването на 147-цата пак ще направим замерване и психологически се подготвям от ся да падам с много :please:
това означава че или е нормално или крайслера ,който е 134 коня и го минах с един автовоз, е 100 коня , а мойта 120. http://vbox7.com/play:7a4b14f4

AR147
10-11-2010, 22:33
Какво се крие зад твоя +

gjulizar83
10-11-2010, 22:40
чип само

nastybg
10-11-2010, 23:56
Мислим, че в случая по-важен е минуса на собственика на 147-цата, а именно, че трябваше да изключи ASR :surrender: :priest: :waving:

haljscho
11-11-2010, 01:00
Какво се крие зад твоя +
Миии, чипа е за 5евро от ибея........:smile: (това според едни видни мапери) ма кат сложиха техния разлика..........йок..........

Мислим, че в случая по-важен е минуса на собственика на 147-цата, а именно, че трябваше да изключи ASR :surrender: :priest: :waving:
В случая, както се вижда на клипчето минуса е за мен :surrender: не стартирах добре.....
Ама това ни беше последната гонка....... и единствена заснета.....
Иначе 147-цата се представи повече от добре......
При равностоен старт до 140-50км. 156-цата е с един калник напред и почти не се откъсва.

В случая е с изключен ASR и с включен пробвахме..........:idea2:
На първата гонка gjulizar83 доста подцени колегта с 147-цата и бая се озори......:smile:
Тъй като момчето е решило да си мапва колата, та решихме да видим къде се намира в момента, та да знаме какво да очакваме след мапването........

Да се надяваме, че ще е по-скоро, докато времето е хубаво, та да идем пак на пистата........ все пак тая вечер за спорта минахме някакви си 30-35км. в едната посока......:holiday2:

nastybg
11-11-2010, 09:34
В случая, както се вижда на клипчето минуса е за мен :surrender: не стартирах добре.....
Ама това ни беше последната гонка....... и единствена заснета.....
Иначе 147-цата се представи повече от добре......
При равностоен старт до 140-50км. 156-цата е с един калник напред и почти не се откъсва.
В случая е с изключен ASR и с включен пробвахме..........:idea2:

Значи 147-цата е с включен ASR за мене, просто колата тръгва от никакви обороти, иначе нагоре по мое мнение колите са общо взето равностойни, което значи, че от 105 156-цта е станала 115 коня ... дали е много или малко за чип на дизел незнам, нямам аз такива екстри по колите :)

AR147
11-11-2010, 09:41
Принципно 115 върви доста повече от 105,стокови.
С чип вече върви по малко,щото е в бокса за съединител,турбина или скорости :bouncing_smiley:
Не ме нападайте форумни мапери ама ремапа си е :screwy:

gjulizar83
11-11-2010, 09:47
аз съм е купил чипната. и кой знай колко преди това е била чипната. не изглежда като да се разпада. пък и турбината ако испатка поне ще има причина да сложа по голямка, че гаджето ако разбере че съм сменил турбина която си работи и ще ми издере очите

ziko
11-11-2010, 11:25
Мислим, че в случая по-важен е минуса на собственика на 147-цата, а именно, че трябваше да изключи ASR :surrender: :priest: :waving:

Колега аз с включен ASR постигам по добри резултати.

Satanism
11-11-2010, 12:57
Колега аз с включен ASR постигам по добри резултати.

Това, което съм открил аз е, че ASR-а много зависи дали ще помогне или не при гонка.
При мен, например, ако мога да стартирам с АСР-а и да го изключа някъде веднага след превключването на 2ра ще ми даде много предимство....но на 3та, например, през цялата трета ми дърпа газта ненужно....

acko88
11-11-2010, 20:14
Аз нямам такива проблеми ASR....

Това нещо не е измислено за гонки!Като се дърпате го изключвайте,решението е да се научите да тръгвате максимално добре без него и така ;)

haljscho
12-11-2010, 07:40
Значи 147-цата е с включен ASR за мене, просто колата тръгва от никакви обороти, иначе нагоре по мое мнение колите са общо взето равностойни, което значи, че от 105 156-цта е станала 115 коня ... дали е много или малко за чип на дизел незнам, нямам аз такива екстри по колите :)
Не мога да дам кой знае какво обективно мнение, защото тази кола съм е карал едва няколко пъти........
Но при изключен ASR и рязко потегляне, в момента в който гумите превъртят лампата на ASR-а премигва няколко пъти и колата почти не пребоксува, незнам дали така трябва да бъде.........
При равностоен старт съм написал какво е положението.......;-)
Ей за тва гонки без видео...............
Следващия път ще гледаме да е през деня и старта да не е с клаксон......
Купон да има..........:-)

nastybg
12-11-2010, 08:30
Не мога да дам кой знае какво обективно мнение, защото тази кола съм е карал едва няколко пъти........
Но при изключен ASR и рязко потегляне, в момента в който гумите превъртят лампата на ASR-а премигва няколко пъти и колата почти не пребоксува, незнам дали така трябва да бъде.........
При равностоен старт съм написал какво е положението.......;-)
Еми не, когато го изключиш ASR на таблото изписва ASR OFF и после лампата свети постоянно, а колата боксува колкото си прецени шофьора, кет ти леко, кеф ти първа, кеф ти втора :-)



Ей за тва гонки без видео...............
Следващия път ще гледаме да е през деня и старта да не е с клаксон......
Купон да има..........:-)
Какво общо има едното с другото, благодарение на видеото разбрахте или че не изключвате ASR или че на колата и има нещо ;)

Burkan
12-11-2010, 11:20
въпросната 147 е моя, на колата нищо си и няма, даже много си е добре. Много внимание обръщаме на това АСР. АЗ като се дърпах, карах с включен такъв, като потеглям за малко се включи но, общо взето няма голямо забавяне до 100-120 км сме равни с колегата, Колегата haljscho е пробва и с изключен и с включен АРС и както вече каза с изключен такъв е някакси по "спъната"
Поздрави :)

gjulizar83
12-11-2010, 11:55
баси проблема. ние напрайхме дръпка за горе доло да видим разликата, вие спорете за глупости. дъли един калник отзад или отпред, работата беше за горе доло да се види. като стане време за дръпки да се види кой е по бърз тогава мислете за тия супер излишни системи за боксуване.

nastybg
13-11-2010, 10:01
баси проблема. ние напрайхме дръпка за горе доло да видим разликата, вие спорете за глупости. дъли един калник отзад или отпред, работата беше за горе доло да се види. като стане време за дръпки да се види кой е по бърз тогава мислете за тия супер излишни системи за боксуване.

Ама колега това отново няма общо, аз също съм на мнение, че всичките тея глупости и гонки трябва да са за кефа и замерката, а не да си късам косите и разплета чорапите, ако някой ме бие. Но това е форум = дискусии съвети,информация,проблеми, монолози, спорове, хвалби ! Като пускаш тема знаеш, че се коментира, това ми е направило впечатление това коментирам, неможе всяко мнение да е "евалата за труда, много върви, яката помпачка и т.н."

ПП Това за излишните системи и, че разбираш ли без АСР колата ти се спъва, също е добра основа за диалог !!!

gjulizar83
13-11-2010, 11:08
за мен тракшъна е излишна система. можеби за мощни коли ще има смисъл от нея. хора дето незнаят че трябва да се изключи при искачване на заснежен баир остават в преспите. освен това съм забелязал при мерцедес е класа че ESP се включва тогава когато вече съм готов да реагирам. говоря при заснежен път.

RPWWD
16-11-2010, 11:54
Абе момци, то от тоя клип нищо не се вижда ;-) Камерата в 147-цата ли е?

Burkan
16-11-2010, 18:14
дам колемрата е в 147цата, но за сажеления този клип се забави на старта :)

gjulizar83
17-11-2010, 15:05
дам колемрата е в 147цата, но за сажеления този клип се забави на старта :)
:dark2: наказах та бе признай си :kiss: хаха

Burkan
18-11-2010, 17:31
:dark2: наказах та бе признай си :kiss: хаха

Обстоятелствата бяха против мен :lol: