PDA

View Full Version : Как сте с бившата/бившия!?



mordohy
10-11-2010, 22:24
Днеска нещо ми прещрака в изхабената ми мелница на житейски случки!
Днеска отидох да си видя детето. Изкарахме си в наш стил.
Откарахме Катъра на една чешма до язовира и почнахме да чоплиме по него. Врати, свирки, 4х4,касетофон, колони...
Ръчкахме и всеки си мислеше за едно и също.
Какво щеше да е, ако бяхме постоянно заедно.
Огладняхме, прибрахме инструмента и отидохме в една култова баничарница за баница с пилешко и айран.
От куртоазия решихме да се обадиме на майка му- моята бивша.
Посрещна ни във фирмата в която работи.
Хвърли ми се на врата и ме нацелува пред погледите на сестрата на настоящия си мъж, братовчедка му и целия персонал.
Поясни, че мъжа и е на работа в София и е сготвила и се е подготвила подобаваща- демек да си направиме една софра и тн.
Пусна целия си чар, който някога ме побъркваше.
Тя е тъмноруса, дългокрака хубавица и сега все още мъжете задължително се обръщат след нея.
Мислех си, че сме в прекрасни отноишения.
Това обаче ме провокира!
Има и друго!
Аз съм борец!
Допира с мъжкото тяло за мене е хармония, с която се бориш.
Сила и техника, срещу техника и сила.
В това няма нищо лошо.
Когато тя ме прегръщаше и целуваше, все едно ме целуваше и прегръщаше педераст!
Нямам нищо против обратните по принцип, но все пак...

old alfist
10-11-2010, 22:45
Все пак кажи по отношение на какво от написаното търсиш мнение и аз поне бих дал мнение за много отделни моменти от прочетеното, като естествено не се абстахирам от факта, че това са ти най-близките хора от един отминал живот, който естествено не можеш да заличиш от паметта си.

AlfaFen145
10-11-2010, 22:45
...и аз така :)
евала колега!

Kuku
10-11-2010, 22:58
И аз не разбрах въпроса :?
А ти май нещо криво си разбрал жената.... :alien:

mordohy
10-11-2010, 23:10
Въпроса е, че градиш някакви нормални отношения!
В новото и семейство, мъжа е много достоен човек. Грижи се добре за детето ми и по неговите думи:
" Тате, човека си е съвсем наред. Нашето си е проклето!"
Познава ме се и човека наистина е достоен за уважение.
Няма как да му причиня някаква такава ситуация!
Как бихте реагирали вие?
Аз, боя се изглеждах тъпо!

old alfist
10-11-2010, 23:22
А, ми тъпо е - просто бившата ти жена си е отнесена от вихъра и добре, че е срещнала един земен човек, но не ясно тя кога пак ще се отнесе някъде в небесата.

mordohy
10-11-2010, 23:44
Ама то си е ясно!
Тя пак се отнесе!
Някой ще каже;какво пък толкоз
Където е текло пак ще тече
За мене обаче не е така
То тече ама ми изтече после мозъка

Kuker
10-11-2010, 23:58
Мдаа, очевидно си развълнуван от случката, след като споделяш с нас.Поне си взел правилното решение.Сега най-много да сънуваш тийнейджърски сънища.:)
Ще ти мине.;)

mordohy
11-11-2010, 00:07
Кукер тука говоря за хигиената в отношенията и до къде можеме да стигнем
Как успяваме да потдържаме баланса
Колко сруваме ние самите когато дявола ни изкушава
До колко се потдаваме на стари амбиции и до къде могат да ни отведат
Едит:Темата е само за патили хора
За останалите е твърде абстрактна теория

Ichkin
11-11-2010, 00:07
Кукер, май не го разбра правилно ;)
Моят въпрос по случилото се е :
Ами ако не ти беше бивша ... ами ако е просто ... жена ... ?
Пак ли щеше да ти е така сконфузно и неприятно ?

raiders
11-11-2010, 00:10
Живота е да се живее, а теб каквото те влече и искаш прави го, одобрено или не от форума.

Иначе аз с мойте бивши нямам деца или брак, така, че отговора ми е- не съм ги виждал и чувал и така ще си остане.

Kuker
11-11-2010, 00:22
Кукер тука говоря за хигиената в отношенията и до къде можеме да стигнем
Как успяваме да потдържаме баланса
Колко сруваме ние самите когато дявола ни изкушава
До колко се потдаваме на стари амбиции и до къде могат да ни отведат
Едит:Темата е само за патили хора
За останалите е твърде абстрактна теорияСпоред теб си взел правилното решение, а според нея!?Годинките минават, шансовете намаляват.
Освен това, на всички разбирането за хигиена е различно.

code
11-11-2010, 09:23
Когато тя ме прегръщаше и целуваше, все едно ме целуваше и прегръщаше педераст!

Преди да се оженя, аз лично бивши нямах. Срещнем ли се - случка. Нищо, че вече са били с друг и т.н. Може би защото не съм се изказвал никога така за жена, с която съм бил.

Mind_Control
11-11-2010, 10:16
Аз с бившите си нито се виждам, нито се чувам- така мисля че е най- добре, няма смисъл човек да се връща към нещо отминало. Сега ако имате дете е различно разбира се..

Flame
11-11-2010, 10:37
И аз съм така,пука ми за тях докато сме заедно,после-не,всеки си хваща пътя и дотам.

Kuku
11-11-2010, 12:01
А Яз кЪ да сЪ виждам с бившите ми гаджета, кат они даже не ми и говорят :D

Sm0k
11-11-2010, 13:01
А Яз кЪ да сЪ виждам с бившите ми гаджета, кат они даже не ми и говорят :D

Е ти начи си си наредил добре нещата още като сте се разделяли, че сега да не го мислиш как си с бившата ;) По-добре да не ти говорят отколкото да ти звънят да се виждате :)

danchev63
11-11-2010, 14:15
Ха сложна тема. Аз я реших още при развода. Взех си децата със съдебна заповед и я оставих да си троши главата. Сега вече големи почва да ги търси ама те я сиктирдосват и тя престана. Най добре нищо общо с нея щом е с "въртящи очи". Което е направила с теб това ще направи и с него въпрос на време. Ако ситуацията е различна - всмисъл ти си "виновната страна" тогава и ситуацията която описваш е коренно различна.

infernus
11-11-2010, 14:37
Честно да си кажа, навремето като бях млад и наивен успяване някоя бивша да ме излъже да преспя с нея и после съм си имал главоболия "ама ти ще се жениш ли за нея?!?" :shocking: Напоследък не бих се занимавал, колкото и мерак да имат някой, било каквото било всеки по собствения си път, не бих направил нещо с чужда жена което не искам да ми правят на мен...

fred
11-11-2010, 19:58
Ми аз си нямам бивша, жена от която да имам дете.Ама много зависи в случая, яко има такава, как сте се разделили и т,н.Рецепти няма, добре е да се разбират и уважават двамата, ама не винаги се получава, поне в доста от случаите

Flame
12-11-2010, 21:33
А Яз кЪ да сЪ виждам с бившите ми гаджета, кат они даже не ми и говорят :D

Ма те и моите не смеят да ме погледнат в очите-хахахха,тука говоря за сериозните връзки,просто винаги като сме се разделяли,много се излагат:mf_Flush:

Yureti
12-11-2010, 21:40
Аз па мисла, че единственото верно нещо е (макар и доста изтъркано)


Просто направи (не прави) каквото трябва...
Пък да става квото ще !!!

....
Кое е чисто ?
Кое е хигиенично .. ??
Кое е вярно ???

... Разсъдъкът е нещото, което различава човекът от животното ...
Имаме определено време... Наше решение е, как да го изживеем ...
Самият тек, надали е нещо, за чийто пропуск ще съжаляваш цял живот ...
Нали трябва да можеш и да се обръснеш заран преди работа... (имам предвид, да можеш да се погледнеш в огледалото)
Главата не е само да носиш шапка ..
Ако съм разбрал правилно историята де ...

rusiq86
12-11-2010, 23:52
Както се казва: "И аз мога и татко може, но козата си иска пръча".

mordohy
12-11-2010, 23:56
Гавраджии!
Казх ви по-горе, само патилите да изказват крайни мнения!
По принцип аз съм виновен за раздялата, щото не съм се справил.
Все пак срещу мене бяха сестра и-поради имотни интереси, завода в който работеше, защото имаше опора с мене, както и дребните: секта, наркотици и малко лесбо секс!

Yureti
13-11-2010, 00:11
искаш мнения ..
получаваш...
не се сърди ... :th_up:
патил съм..

mordohy
13-11-2010, 00:23
Аз не се сърдя , бе!
Ама като се боря с един :brickwall:
Иначе нали аз повдигнах темата.
Няма на какво да се сърдя!
Освен на себе си!

fade
13-11-2010, 00:46
Мдааа...
Що ли не съм изненадан, глей ся как изглеждат нещата от мойта камбанария.
Мноо ми прилича таа случка на поведението на всяка женска котка. Когато убие мишка и редовно я донася да се похвали... Та сори адаш ама и поведението на въпросната жена прилича точно на това. Леко демо пред останалите, колко мноо сме цивилизовани и как все още моем да водим някой за носа. Не се фащай на тия номера... това им е в природата... нали знаеш онази приказка за скорпиона който помолил жабата да го пренесе на другия бряг и точно по средата на реката забил жилото си в жабата... проста такава им е природата. Важно е да демонстрират доминация пред други самки, така, че не търси някакви дълбочини, особено в прозрачна и плитка вода. :flirt:

milenamr
13-11-2010, 11:16
Ще си позволя да се изкажа по темата, не от позицията на "патил", а от опит с бившите, нали все пак за това е и самата тема.:)
При мен така са се случили нещата, че "бившите ми" в момента са едни от най-близките ми хора и приятели.Разделили сме се някъде там във времето по съвсем културен и цивилизован начин, без екшъни, без ексцесии.
И от тук на сетне, ако е имало причини да запазим отношения в друга форма, то сме го направили.
Ако ли не, с някои от тях сме се загубили и дори забравили...и точно така е и трябвало да стане.
А с тези, с които сме продължили отношенията си, просто сме затворили страницата на любовта и сме отворили страницата на чистото приятелство и щом то продължава повече от 15 години, значи има защо да сме приятели.Единствените ми желания към тези хора са да са щастливи и да се чувстват добре(в настоящите им връзки), а тяхното желание към мен е аналогично.
Изключен е варианта някой на някого да се хвърля на врата, не защото не трябва, а защото нито аз, нито ответната страна имат такива потребности.
И от казаното дотук следва, че нямам лоши чувства към тези хора, както и те към мен, дори напротив, това са хората, които най-много уважавам и през годините са ми доказали, че има защо да ги уважавам, както и те мен и можем да разчитаме винаги един на друг.
И както нямам лоши чувства към тях, така нямам и скрити и подмолни намерения
Те са последните хора, към които бих проявила типично женското коварство(което ненавиждам) и съм убедена, че и от тяхна страна е същото, а именно на това се гради и нашето приятелство.

old alfist
13-11-2010, 17:13
Ще си позволя да се изкажа по темата, не от позицията на "патил", а от опит с бившите, нали все пак за това е и самата тема.:)
При мен така са се случили нещата, че "бившите ми" в момента са едни от най-близките ми хора и приятели.Разделили сме се някъде там във времето по съвсем културен и цивилизован начин, без екшъни, без ексцесии.
И от тук на сетне, ако е имало причини да запазим отношения в друга форма, то сме го направили.
Ако ли не, с някои от тях сме се загубили и дори забравили...и точно така е и трябвало да стане.
А с тези, с които сме продължили отношенията си, просто сме затворили страницата на любовта и сме отворили страницата на чистото приятелство и щом то продължава повече от 15 години, значи има защо да сме приятели.Единствените ми желания към тези хора са да са щастливи и да се чувстват добре(в настоящите им връзки), а тяхното желание към мен е аналогично.
Изключен е варианта някой на някого да се хвърля на врата, не защото не трябва, а защото нито аз, нито ответната страна имат такива потребности.
И от казаното дотук следва, че нямам лоши чувства към тези хора, както и те към мен, дори напротив, това са хората, които най-много уважавам и през годините са ми доказали, че има защо да ги уважавам, както и те мен и можем да разчитаме винаги един на друг.
И както нямам лоши чувства към тях, така нямам и скрити и подмолни намерения
Те са последните хора, към които бих проявила типично женското коварство(което ненавиждам) и съм убедена, че и от тяхна страна е същото, а именно на това се гради и нашето приятелство.
Доста е трудничко с някой който ти е бил всичко на света да бъдеш само приятел. Според мен - всичко или нищо, всичко друго е мъка.

sen7
13-11-2010, 18:42
ми чувствай се горд, че не си с нея сега, че можеш да виждаш сина си и че другия мъж с когото живее той се отнася добре с него.що се отнася до бившата ти.........мнооогоооо по-добре, че ти е бивша.

Sm0k
13-11-2010, 22:10
Доста е трудничко с някой който ти е бил всичко на света да бъдеш само приятел. Според мен - всичко или нищо, всичко друго е мъка.

И аз винаги съм бил на това мнение. И винаги съм се чудил, защо жените толкова масово искат да подържат "приятелство" с бившите си гаджета и да се уважават като личности. Това може да е някакъв друг вид отношения, не според мен не може да се нарече чисто и истинско приятелство. Аз от всичките ми бивши гаджета, има само едно момиче, което мога да кажа, че ми е наистина близка, но не мисля, че това е приятелство, просто сме били много близки заради това, че сме били заедно дълго време и се познаваме много добре. Но няма как напълно да изключиш бекграунда на отношенията ви и да кажеш, че сте просто приятели. Щото не сте приятели, а бивши ;) Просто има разлика между цивилизовано отношение между двама души, които така или иначе вече са били близки и приятелство :)

Пък и наистина възниква въпроса, защо след като толкова много харесвате и уважавате като личности, защо вече не сте заедно ;)

И наистина е така... всчико или нищо. По средата между двете често се оказва по-болезнено от нищо :)
А пък в случаите, когато с бившата имате дете, тогава е очевидно, че трябва да подържате отношения, които е най-добре да са цивилизовани. Прекалената близост може би е най-разумно да се избягва, също като прекалената хладност в отншенията :)

fade
13-11-2010, 22:53
Изобщо адаш к'т едно обобщено заключение:
Едно Приятелство моЙ да прИрастнИ в лИбоФ
Ама еднЪ лИбоФ в Приятелство ... нивгиш!
:tooth:

Derry
13-11-2010, 23:21
Доста е трудничко с някой който ти е бил всичко на света да бъдеш само приятел. Според мен - всичко или нищо, всичко друго е мъка.

Женската логика е различна, когато споделят за проблем, никога не искат да им предложиш решение. По добре ужасен край, отколкото ужас без край.

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

mordohy, на колко години ти е сина?

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:19 ----------


И винаги съм се чудил, защо жените толкова масово искат да подържат "приятелство" с бившите си гаджета и да се уважават като личности...

Куртоазия, резервен план или божа работа.

mordohy
14-11-2010, 00:53
На 18 Дери, но вече е вряла кратуна.
Бил е с мене всяко лято по целия свят и е видял много.
Както и това, шефа ти да те оцени и без принуда да ти вдигне заплатата.
Цаних го за 3 евро на час, като чирак, а накрая му платиха по 4.5, щото имах шефове алигатори!
Хищници, бе!
Те си бяха направили сметката!
Така той си беше техен за винаги!
И сега изказват готовност да му отпуснат една добра стипендия.
Абе сапиенси!

Derry
14-11-2010, 01:01
Ми момчето те радва значи :), то е бъдещето с него ще се гордееш и радваш. Жената не си я слагай много на акъла, каквото и да си направил с нея е било правилно за момента, за в бъдеще дръж се на ниво.

Flame
14-11-2010, 01:15
Ще си позволя да се изкажа по темата, не от позицията на "патил", а от опит с бившите, нали все пак за това е и самата тема.:)
При мен така са се случили нещата, че "бившите ми" в момента са едни от най-близките ми хора и приятели.Разделили сме се някъде там във времето по съвсем културен и цивилизован начин, без екшъни, без ексцесии.
И от тук на сетне, ако е имало причини да запазим отношения в друга форма, то сме го направили.
Ако ли не, с някои от тях сме се загубили и дори забравили...и точно така е и трябвало да стане.
А с тези, с които сме продължили отношенията си, просто сме затворили страницата на любовта и сме отворили страницата на чистото приятелство и щом то продължава повече от 15 години, значи има защо да сме приятели.Единствените ми желания към тези хора са да са щастливи и да се чувстват добре(в настоящите им връзки), а тяхното желание към мен е аналогично.
Изключен е варианта някой на някого да се хвърля на врата, не защото не трябва, а защото нито аз, нито ответната страна имат такива потребности.
И от казаното дотук следва, че нямам лоши чувства към тези хора, както и те към мен, дори напротив, това са хората, които най-много уважавам и през годините са ми доказали, че има защо да ги уважавам, както и те мен и можем да разчитаме винаги един на друг.
И както нямам лоши чувства към тях, така нямам и скрити и подмолни намерения
Те са последните хора, към които бих проявила типично женското коварство(което ненавиждам) и съм убедена, че и от тяхна страна е същото, а именно на това се гради и нашето приятелство.
Окей Миленке,ма няма такова нещо приятелство м/у бивши според мен,трябва тоя човек вече въобще да не ти харесва,за да не се стигне пак до секс,имайки впредвид какви са ви били преди отношенията,най-малкото като се присетиш нещо за него,или за това какво сте правили.Жените ги изопачавате малко тези неща,дали от някакво чувство за вина,че вече не сте стози мъж,или пък просто от кеф че дори и да не е с теб,пак се виждате,има нещо.Аз съм само приятел с жените които не са мой тип сексуално,иначе не става,познавам се.

MUROMAN
14-11-2010, 18:25
Окей Миленке,ма няма такова нещо приятелство м/у бивши според мен,трябва тоя човек вече въобще да не ти харесва,за да не се стигне пак до секс,имайки впредвид какви са ви били преди отношенията,най-малкото като се присетиш нещо за него,или за това какво сте правили.Жените ги изопачавате малко тези неща,дали от някакво чувство за вина,че вече не сте стози мъж,или пък просто от кеф че дори и да не е с теб,пак се виждате,има нещо.Аз съм само приятел с жените които не са мой тип сексуално,иначе не става,познавам се.

Ммммм да и ние те познаваме. :flirt:
Аз съм на същото мнение като Ники.:grin:
По темата на колегата ,аз нищо не бих направил с бившата Жина.:whistle:

milenamr
14-11-2010, 20:43
Окей Миленке,ма няма такова нещо приятелство м/у бивши според мен,трябва тоя човек вече въобще да не ти харесва,за да не се стигне пак до секс,имайки впредвид какви са ви били преди отношенията,най-малкото като се присетиш нещо за него,или за това какво сте правили.Жените ги изопачавате малко тези неща,дали от някакво чувство за вина,че вече не сте стози мъж,или пък просто от кеф че дори и да не е с теб,пак се виждате,има нещо.Аз съм само приятел с жените които не са мой тип сексуално,иначе не става,познавам се.

За мен изобщо не стои подобен въпрос, понеже всичко което сме имали с "бившия", като чувства, любов, привличане, желания и т.н. са си останали точно там на онзи кръстопът, на който сме решили да се разделим.
И от този момент на там, моя емоционален и любов живот е тръгнал в съвсем друга посока, в която"бившия" не съществува, защото той е останал в обратната посока, но посоката на приятелството е нещо съвсем друго.
И на въпроса защо все пак сме се разделили, ами защото в онзи момент сме гледали в сравнително еднакви посоки, имали сме близък мироглед, но в един момент нещата са се разминали и поглеждайки ги перспективно сме установили, че е най-добре да се разделим, за да не разваляме отношенията си, поради различния мироглед.Не виждам нищо ненормално, изкушаващо и предизвикателно в това.Напротив:)
И не виждам и как може това да е пречка да бъдем много добри приятели, всеки може да си има собствен мироглед и светоглед, но пак да имаме приятелство, не и любов обаче.
За мен това е един от най-важните критерии в една връзка-да гледаме в една посока и да споделяме общи перспективи.Няма ли го това, връзката приключва :)
Но ако човека е стойностен, качествен и имаме много общи интереси и допирни точки в характерите, а особено след като и се познаваме добре и сме били близки, не виждам причина да не сме приятели:)

BLUE1
14-11-2010, 21:27
Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти,
да се здрависват едва, да се здрависват едва.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Не, ние не можем да бъдем добри познати -
няма среда в любовта, няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най чужди в света.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най чужди в света.
Ще сме най-чужди в света.

http://vbox7.com/play:21ec9e31
Това е моят отговор, макар, че аз поддържам добри отношение с бившите си любови.

old alfist
14-11-2010, 21:40
За мен изобщо не стои подобен въпрос, понеже всичко което сме имали с "бившия", като чувства, любов, привличане, желания и т.н. са си останали точно там на онзи кръстопът, на който сме решили да се разделим.
И от този момент на там, моя емоционален и любов живот е тръгнал в съвсем друга посока, в която"бившия" не съществува, защото той е останал в обратната посока, но посоката на приятелството е нещо съвсем друго.
И на въпроса защо все пак сме се разделили, ами защото в онзи момент сме гледали в сравнително еднакви посоки, имали сме близък мироглед, но в един момент нещата са се разминали и поглеждайки ги перспективно сме установили, че е най-добре да се разделим, за да не разваляме отношенията си, поради различния мироглед.Не виждам нищо ненормално, изкушаващо и предизвикателно в това.Напротив:)
И не виждам и как може това да е пречка да бъдем много добри приятели, всеки може да си има собствен мироглед и светоглед, но пак да имаме приятелство, не и любов обаче.
За мен това е един от най-важните критерии в една връзка-да гледаме в една посока и да споделяме общи перспективи.Няма ли го това, връзката приключва :)
Но ако човека е стойностен, качествен и имаме много общи интереси и допирни точки в характерите, а особено след като и се познаваме добре и сме били близки, не виждам причина да не сме приятели:)
Един човек е живял известно време с друг човек и са гледали по един и същи начин на настоящото и са гледали в една и съща точка и в бъдещето, но единият откача и започва да гледа в друта точка и вижда по друг начин.
И какви общи интереси освен комерсиални или по задължение, като единия е съвсем друг човек. Всяка такава среща е като другарска среща на випуска, което като се има впредвид с кой я правиш тази среща е пълна пародия с преобладаващо лицемерие.
За мен е тъпо е да се говорят общи приказки между хора, които са били една обща цялост.

milenamr
14-11-2010, 22:57
Един човек е живял известно време с друг човек и са гледали по един и същи начин на настоящото и са гледали в една и съща точка и в бъдещето, но единият откача и започва да гледа в друта точка и вижда по друг начин.
И какви общи интереси освен комерсиални или по задължение, като единия е съвсем друг човек. Всяка такава среща е като другарска среща на випуска, което като се има впредвид с кой я правиш тази среща е пълна пародия с преобладаващо лицемерие.
За мен е тъпо е да се говорят общи приказки между хора, които са били една обща цялост.
Съвсем по друг начин стоят нещата :)
Едни са факторите, които кефят и удовлетворяват човек на 20, други са на 30, други на 40 и т.н.
Всеки човек се развива в определена посока и това е съвсем нормална и препоръчителна насока в естествения ход на живота.
И ако в даден момент двама души са се "засекли" и са гледали в една точка(но не в бъдещето, а в настоящето), то в следващ момент са се поразминали и това е защото всеки човек се развива с различно темпо и в различна посока- някои доста по-бавно, други по-бързо, трети тъпчат на едно място.
И като се получи такава разминавка, обикновено се наблюдава опит от по-бързо развиващия се да "дръпне" другия, но когато той е неуспешен, то или се продължава ходенето по-мъките в опити за "дръпаване" на другия и се почват едни дразги, разправии и т.н или връзката приключва, за да не се стига до тези ненужни и нееефективни форми на ексцесия.
А съществува и варианта по-бавно разчиващия се да дръпне другия назад и втория да се примири, понеже е по-пасивен и отстъпчив само"мир да е"и така връзката да позакрепи за момента, но не след дълго пак ще се"разклати" и ако има неудовлетвореност от едната страна е по-добре връзката да приключи навреме.
Но пак казвам, това не значи, че тези хора не могат да бъдат приятели-като характери имат сходство, като душевности са близки, единствено не е желателно да делят един покрив, това само би попречило на близките им отношения.
То е нещо и като с роднините, може много да обичаш баща си, майка си, брат си и т.н, да са ти близки, но ако трябва да живееш заедно с тях, вероятността да изникват различни форми на конфликти и неразбирателство е твърде голяма.
Това от една страна, а от друга, това че обичаш баща си и брат си, в никой случай не значи, че би ти се приискало да си легнеш с тях.
Та въпроса с "бившите" за мен е сходен, чувствам ги близки и то много, но по-скоро като братя или бащи, чувствата към тях са ми по-скоро от роднински тип, отколкото от междуполов:)
Не виждам нищо ненормално и противоестествено в това :)

old alfist
15-11-2010, 01:51
Е, ми различни семейства, живяли по различен начин, различен огън горял, само, че е много тъжно да се разделят двама човека, особенно ако има деца, колкото и да са големи.

Sm0k
15-11-2010, 02:46
Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
...

Tва е гениално.



...Всяка такава среща е като другарска среща на випуска, което като се има впредвид с кой я правиш тази среща е пълна пародия с преобладаващо лицемерие.
За мен е тъпо е да се говорят общи приказки между хора, които са били една обща цялост.

Абсолютно точно казано. И наистина, да си говорите общи приказки с някой, който е бил най-важното нещо в живота ти е някак... както казват англичаните "не е моята чаша чай" :) По-малко боли ако си спестите smalltalk-а и куртоазията. В края на краищата с тоя човек или нямате нищо да си казвате, или ако имате то е много по-сериозно от "как си" :)

Като гледам темата за пореден път се убеждавам, че жените са по-големи фенки на тоя тип отношения. И моята хипотеза е, че за мъжа просто е трудно приемливо, че жена, която го е харесвала като мъж, била е влюбена в него, сега изпитва към него някаква обикновена симпатия и се държи просто добре. Това е болезнено за мъжкото его и така трябва да си остане, така е устроен света, преди да стане прекалено "цивилизован" и така е най-добре :) За това един мъж не си пие бирата в бившите си гаджета за щяло и нещяло... за тая работа си има приятели.

И с цялото ми уважение към Милена (и към вижданията по тоя въпрос на доста жени) тва дето го казваш ми е дежа ву. Чувал съм го много пъти от момичета, включтиелно и някои бивши. И честно казано, звучи прекалено сложно и на жените винаги им трябват прекалено много думи да го обяснят. А истините в живота обикновено могат да се кажат много просто и с много малко думи :)

milenamr
15-11-2010, 09:47
И с цялото ми уважение към Милена (и към вижданията по тоя въпрос на доста жени) тва дето го казваш ми е дежа ву. Чувал съм го много пъти от момичета, включтиелно и някои бивши. И честно казано, звучи прекалено сложно и на жените винаги им трябват прекалено много думи да го обяснят. А истините в живота обикновено могат да се кажат много просто и с много малко думи :)
С цялото ми уважение към теб и към останалите представители на мъжката част, смея да твърдя че нещата са твърде прости, много по-прости отколкото си ги представяте дори :)
Явно грешно сте ме разбрали или може би ви е трудно да разберете този тип виждане, понеже вероятно таите все още чувства към бившите си.И точно в това е проблема и неразбирането.
Е при мен няма такова нещо и затова положението е от просто по-просто.
Чувставата са останали там където сме се разделили, в началото след раздялата може и да е имало остатъци от такива, но с времето постепенно са избледнели до окончателното им заличаване, особено от момента, в който всеки е поел собствения си път и се е завързал в нова връзка.Какво чудно и сложно има в това да се радвам на щастието на тези хора с новата им връзка, както и те за мен ?
И за какви общи приказки говорите?Та ние се познаваме достатъчно добре и имаме твърде много общи теми за разговор, че да стигаме до ниво "общи приказки".
Аз поне такъв случай с "общите приказки" нямам.
На мен вашата гледна точка ми се струва сложна и дори невъзможна, защото не доумявам как е възможно да складирате в сърцето си толкова много чувства към бивши, настоящи, а може би и бъдещи :)?
Щом имате проблем с бившата и нещо ви измъчва или човърка, то значи има и остатъци от чувства:)
Е при мен такъв проблем няма, понеже и чувствата ги няма :)Тогава защо отхвърляте моя житейски опит и го определяте като сложен и невъзможен, само защото на вас ви е непонятен :) ?

Sm0k
15-11-2010, 11:39
Щом имате проблем с бившата и нещо ви измъчва или човърка, то значи има и остатъци от чувства:)


Е за тва си абсолютно права. Ако нещо те мъчи и ти е трудно да сте просто приятели, значи има остатъци от чувства. Ама когато мине време и тия чувства напълно си отидат, пък започваш да не виждаш причина и да не изпитваш потребност да се видите или да се чуете или да бъдете приятели :) Защото вие и преди не сте били приятели, били сте някви други, отношенията ви са били изградени на друга основа, не на приятелска. А после просто всеки е продължил по пътя се. Наистина не виждам необходимост, някой с който сме приключили, това което е имало и което не е било приятелство, после периодично да ми дава пресконференции какво става с живота му ;)

И да - вероятно грешно сме те разбрали. Но не е защото таим или не таим нещо. Просто нашето виждане е различно и за това не те разбираме, не че искам да те убедя ти да приемеш нашата позиция. Така е устроен света мъжете и жените просто са различни и гледат различно на някои неща :) И щом така е устроен, значи така трябва да си остане, така че едва ли има смисъл да спорим :)

BLUE1
15-11-2010, 11:51
Милена, вярваш ли в чистото приятелство между мъж и жена? Краткият ми житейски опит казва, че такова животно няма- единият от двамата често тай и други чувства.

Ранобудниче
15-11-2010, 12:11
Нищо не разбирате от жени :tooth:

Личното ми мнение е, че приятелство е възможно в случаите, в които не е имало любов. Наблюденията ми показват, че не една и две връзки са базирани на емоции, които са около любовта, но не точно. Няма общ знаменател, не може и да има. Често бъркаме с любов онова усещане, което нахлува, когато човек е наранен и търси/намира утеха. Объркващо е и привличането (физическо, духовно - каквото щете). Объркващи са и други категории, които не ми се изброяват (от една страна - от мързел, а от друга, защото със сигурност ще пропусна не една). Та - да, в такива случаи не виждам проблем с приятелството "след".

Но приятелство след връзка, в която всеки е дал всичко от себе си - бурно и без задръжки, ми се струва кауза пердута. Дори да има такова - то е форма на компромис. Компромис от страна на този, който не е спрял да изпитва онова чувство, което го е изпълвало, но което стаява, за да продължи да е близо до човека, към когото го изпитва. А това пък си е самоунищожение и агония, откъдето и да го погледнеш. Но човек сам прави собствените си избори.



BLUE1, има го, бре.. това животно. Може още да не си го срещал :)


п.п. А не знам защо подложихте на такъв сложен анализ ситуацията на автора на темата - бившата му може просто да има нужда да се почувства неотразима. Вие пък :tooth:

Flame
15-11-2010, 12:13
Аз нямам никакви чувства вече към бившите,за да са бивши всичко е свършило-нито ме е яд за нещо нито ми е гадно,просто нищо.Аз и това им го казвам-разделим ли се всеки си поема по пътя и това е-било ни е хубаво заедно-окей,повече не става -добре,явно просто нещата не се получават и това е.Като с колите,караш я,омръзва ти или гълта много пари за ремонти,айде продаваш и купуваш нова.Аз поне се грижа за колите и жените си докато съм с тях,после някой друг да се грижи.Има и друг момент-ако се видим с някоя случайно,няма да се направя на интересен,ще я поздравя,ще говоря с нея,но да излезна с нея пак някъде-не.Пък и като си помислиш за приятелката си в този момент-ми мило аз излизам на кафе с бившата,спокойно м/у нас няма нищо,но може да закъснея ако седнем да пием някъде,малко мъжете сме си боклуци,а жените като пиинете ставате едни любвеобвилни,но пък е гадно да се възползваш от пияна жена,ма нали ти е бивша,няма нещо дет не си виждал.... и така-нещата малко се усложняват и за това аз не виждам смисъл да се поддържа едно излишно натоварващо приятелство м/у мъж и жена които са споделяли живота си,защото такова приятелство няма.Пак казвам че говоря за сериозни връзки в които човека до теб ти е бил и приятел и гадже.:kiss:
Е докато го пишех това колежката го написа-приятелство не може да има там където е имало любов.

milenamr
15-11-2010, 12:21
Милена, вярваш ли в чистото приятелство между мъж и жена? Краткият ми житейски опит казва, че такова животно няма- единият от двамата често тай и други чувства.
Да, вярвам и то не сляпо, а фактически.
Най-добрите ми приятели винаги са били мъже :)
И това са хора, на които съм разчитала в най-критични моменти и те са доказали, че може да се разчита на тях.
А и аз от своя страна бих направила и съм правила всичко, което е по-силите ми за тях, като са имали нужда.
СПоред мен приятелството си е приятелство, независимо дали между мъже, жени или смесено.
А ако вие не сте успели да се натъкнете на такова "животно", то моля не оспорвайте факта, че то съществува :)
Животът продължава, пожелавам го от сърце на всички :)
И ми стана супер интересно как така факта, че нещо лично на вас не се е случвало в досегашния ви живот, ви дава повод да го отричате :)
Аз не бих си позволила да отричам наличието на даден факт, само защото аз самата не съм се натъкнала на него и не съм си го доказала лично за себе си :)
А гледните точки, които сте изложили ги разбирам, понеже и аз имам случаи, в които не подържам отношения с бившите си, още по-малко приятелски, но това се е получило не защото са ми останали чувства към тях, а по-скоро защото не съм намерила основателна причина да продължа отношения с тях.
Но това е толкова назад във времето, че съм го позабравила :)

code
15-11-2010, 12:52
Милена, вярваш ли в чистото приятелство между мъж и жена? Краткият ми житейски опит казва, че такова животно няма- единият от двамата често тай и други чувства.
Аз също вярвам, имах преди няколко приятелки. Е, със тях се объркахме по 1-2 пъти, ама то изключенията нали само потвърждават правилото. :kiss: За 2-3 години приятелство, че сте се уважили 2 пъти, голяма работа . .

morfius
15-11-2010, 13:11
Аз също вярвам, имах преди няколко приятелки. Е, със тях се объркахме по 1-2 пъти, ама то изключенията нали само потвърждават правилото. :kiss: За 2-3 години приятелство, че сте се уважили 2 пъти, голяма работа . .

И какво се случи с приятелството ви след уважението? :oops:

milenamr
15-11-2010, 13:15
Аз също вярвам, имах преди няколко приятелки. Е, със тях се объркахме по 1-2 пъти, ама то изключенията нали само потвърждават правилото. :kiss: За 2-3 години приятелство, че сте се уважили 2 пъти, голяма работа . .

Аз мисля, че най-сетне разбрах цялата работа и от двете страни :)
И въпроса наистина е от прост по-прост :)
Но след малко ще си кажа мнението, че сега отивам на майстор за колата :)

Pinky
15-11-2010, 13:19
1-2 пиянски уважения при дългогодишни приятели не могат много да объркат нещата :)
Ама това е съвсем друго нещо.
Наистина не се получава (поне при мен) да другарувам с жена, с която съм споделял всичко с години. Не за друго, ами за да се разделим, наистина се е стигнало до крайност. За малките неща сме правили компромиси и за раздялата вече е нещо, заради което не можем да се понасяме. Е, какво приятелство?

code
15-11-2010, 13:55
И какво се случи с приятелството ви след уважението? :oops:
Все същата работа ... Като знаеш какво търсиш това не може да те обърка. Нито нея, нито мен.

BLUE1
15-11-2010, 15:01
Милена, твоите добри приятели- мъже са наистина такива! Те никога няма да объркат отношенията ви с дълбоко прикритите чувства. Не казвам, че няма приятелство между мъж и жена, но винаги единият изпитва и мъничко нещо друго. За съжаление хората с опит и семейства не бихме могли да дискутираме тази тема съвсем открито във форума. Поне аз не мога.

Flame
15-11-2010, 16:08
И аз имам добри приятелки,и наистина сме си само приятели,точно защото не са мой тип жени,и няма как да стане друго освен просто да сме приятели:nono:

tipo1960
15-11-2010, 16:17
Добре че няма обяснения за любовта,та е така интересна с неизвесността си.Всеки чувства себе си за най-важния,и че е центъра на вселената.И в повече от случайте мненията са му крайни,изведнъж и другия се е почувствал център на неговата си вселена,и после идва свършека,или не,единия признава вселената на другия и става точица в неговата вселена, а той е още по важен,ако ли пък е обратното-абе каква е тая/тоя дето ще ми дава наклон на ......мене,та аз съм центъра на вселената.И почват между вселенски войни.Абе хората са го казали,без компромиси една връзка е за никъде.Ахааа,дизел или бензин.........Колкото хора толкова възгледи,и още повече мнения.

BLUE1
15-11-2010, 16:33
?бъг?

BLUE1
15-11-2010, 16:33
Ако бях Mordohy щях да напиша аз есето, но не съм, за това го откраднах:
Позната ли ви е следната ситуация: Те прекарват почти цялото си свободно време заедно, споделят си всичко или по-точно тя споделя, а той слуша, доверяват си тайни един на друг. Тя го възприема като най-добрия си приятел, а той…ами…”Спрайт иска да ти каже нещо за най-добрия ти приятел“…или пък обратната ситуация: тя тайничко си пада по него, но не смее да направи първата крачка. Виждат се всеки ден и си изкарват страхотно. Тя му прави всякакви косвени намеци, но той остава сляп за тях. Просто я възприема като приятел. И чука друга. Обожава друга. Подарява цветя на друга. Говори всички тези красиви думи и прави всички тези жестове на нежност за някаква кифла, която изобщо, ама изобщо не ги заслужава.
Вие имате ли си истински приятел от противоположния пол? Защото аз имам. Няколко дори. Повечето са лесбийки, а другите изобщо не мога да ги възприема като жени. Не защото са грозни или имат мъжки черти, напротив, защото са прекалено големи пичове, израснали са изцяло в мъжка компания, разбират се по дефолт единствено с мъжете, т.е нямат жени приятелки и се сприятеляват прекалено лесно с мъжете. Толкова лесно, че са готови да пият бира с тях и да отидат веднага на мач, вместо да ги карат да ги чакат в коридора два часа, докато се гримират. И им липсва типично мъжката смелост да направят първата крачка и което е още по-лошо: чувстват се задължени да направят първата крачка, но не им стиска. А отсрещната страна просто не разбира от косвени намеци. Нека да анализираме и другата ситуация, в която срамежливата роля се пада на влюбения приятел. Много кофти е да попаднеш в категорията „приятел” на някоя жена, която харесваш. И много лесно. Това обаче означава, че шансовете връзката ви да се развие до някакво по-високо, жадувано от теб равнище, е нулева. Има само два варианта: 1) да се примириш с посредствената си роля на безполов, импотентен развеждач, компаньон и душеприказчик или 2) да не се виждате никога повече. Подобно на мъжете, жените се сприятеляват истински само с хора от противоположния пол, към които изпитват точно 0% сексуално привличане.
Където го няма сексът, само там вирее приятелството между двата пола.
Затова моите приятелки са лесбийки и „мъжки” момичета. Защото го няма сексът. Усъмня ли се поне за миг в женствеността им, нещата коренно се променят. Започвам да гледам по различен начин на тях. И приятелството отива на кино.
Къде е проблемът всъщност? Какво не се получава като хората? Защо толкова много хора страдат от този модерен проблем? Ще се опитам да дам конкретен отговор на този въпрос. Всъщност, отговорът е доста прост: Мъжете се опитват да превърнат своите приятелки в приятели, а това не се получава, защото те все пак си остават жени и обратното – жената, допуснала те до себе си само като приятел, всъщност се опитва да те превърне в нейна приятелка, с която да си споделяте всичко, да си лакирате ноктите на краката и да си говорите за връзки, а на тебе просто не ти отива тази роля, защото не си гей, а хетеросексуален мъж. Но търпиш и се примиряваш. Страдаш. Надяваш се. Ами успех, duude, никога няма да се получи, от мене да го знаеш. Ще затъваш все повече и повече в унизителната позиция на безполовия хермафродит, който трябва да я успокоява, след като я е зарязал поредният пиян мухльо. И ще си го заслужаваш това положение, защото не са ти ясни правилата на играта. Нека обобщя.
Момичета, мъжете не се интересуват от разговори за връзки. Те предпочитат да ги практикуват, вместо да ги теоретизират. Приятелка може да ви бъде само истинският гей. Неслучайно гейовете се разбират чудесно с жените. Няма го секса, нали се сещате?
Момчета, жената, която ви харесва няма да си губи времето с тричасови монолози за бившите си и настоящи гаджета. Дори напротив, ще мълчи като гъз и ще избягва тази тема на всяка цена. Не бъдете многословни. Не споделяйте много с жените. И не ги оставяйте да ви натикват там, където не ви е мястото. Ако пък вече сте сглупили достатъчно и разберете, че тя ви е лепнала отвратителния, безполов етикет „приятел”, можете да направите само едно – кажете си всичко, още в самото начало, преди да е станало прекалено късно. Захапете я за врата и я вкарайте в леглото или просто й наредете да си обира парцалките и да отива при най-добрата си приятелка, която съществува на тази планета с една единствената цел – да води шестчасови разговори, в които да анализира най-малките детайли от поведението на мъжете и да изслушва всички глупости до припадък. Вие не сте евнух, в крайна сметка.
Приятелството между мъжа и жената е невъзможно там, където съществува сексуалното привличане, дори и едностранно, дори и под формата на половин процентова, теоретическа вероятност. Ask Tisho about it. http://s2.wp.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif?m=1268755323g )

code
15-11-2010, 17:24
Приятелството между мъжа и жената е невъзможно там, където съществува сексуалното привличане
Добре да помислим сега. Една жена може да ти е приятелка без да е Шарлийз Терон, но се предполага, че ще е поне . . как да кажа - биваща. Оттук нататък ви трябва един сгоден момент, който при двама души, които прекарват доста време заедно неминуемо ще дойде. И после за какво говорим . .
Теорията е едно, на практика става друго.
Колко женени мъже имат приятелки, с които да излизат примерно вечер без проблеми и обратно. Май не са много, и това не е от болна ревност.:oops: Просто всеки знае за какво става въпрос, другото е прах в очите.

Flame
15-11-2010, 19:20
Има доста женени мъже които излизат без проблем.....с любовниците си:naughty:

milenamr
15-11-2010, 19:42
1-2 пиянски уважения при дългогодишни приятели не могат много да объркат нещата :)
Ама това е съвсем друго нещо.
Наистина не се получава (поне при мен) да другарувам с жена, с която съм споделял всичко с години. Не за друго, ами за да се разделим, наистина се е стигнало до крайност. За малките неща сме правили компромиси и за раздялата вече е нещо, заради което не можем да се понасяме. Е, какво приятелство?
Ето това е проблема при повечето от вас вероятно, че ряздалата е вследствие на стигане до крайност и на момент, в който не можете да се понасяте с другия.
И като следствие от това е напълно разбираемо и нежеланието да подържате приятелство с този човек и аз не бих искала :)
А моя опит е по-различен, всъщност май имам само една такава връзка и точно при нея, не подържам отношения с човека, забравили сме се и това е идеалния вариант, нито той нито аз сме искали да имаме каквито и да са отношения занапред, така е и станало:)
Но при всички останали случаи не съм стигала да момент на непоносимост, дори и близо до такъв момент не съм допускала да стигам.
Признавам си, че обикновено аз съм предусещала, че нещата между нас ще се "разминат "в бъдещето и съвместния ни живот ще стане невъзможен и обикновено инициативата за радяла е била моя и то в момент твърде далече от момента на ексцесии и непоносимост като резултат.
Не е нужно да си извадите по едно око с партньора за да разберете, че не сте един за друг :)
Има десетки признци, които в нстоящето дават достатъчно основателен и сериозен знак, че в бъдеще нещата ще се оплескват все повече, само да има кой да "гледа" :)

fred
15-11-2010, 19:47
Има доста женени мъже които излизат без проблем.....с любовниците си:naughty:

Да, това са супер мъже, браво, ако имаш дъщеря ти пожелавам такъв зет :biker::super:

Derry
15-11-2010, 20:04
Ако нямаше секс, мъжете щяха да живеят в Европа, а жените в Австралия. Това с приятелството между мъж и жена е трудна работа, но случва се от време на време. Между бивши е също трудна, но и сложна работа и е поскоро изключение. От толкова четене в тая тема сега седя замислен и се чудя с коя от познатите си мога да съм приятел - май с никоя, за кафенце и празни приказки има, но чак за приятел. Пък и какво значи да си приятел с някого? Човек с който ти е интересно да си говорите, от време на време сте заедно за някое весело мероприятие и не те изоставя в беда, дори и да не може да ти е полезен, няма я историята "аз толкова ти помогнах, а ти нищо не си направил", всичко е безвъзмездно, имаш - даваш, нямаш - правиш всичко възможно. Горе-доло това е приятел, може да съм изтървал нещо. Та за сега не съм срещнал жена да ми свърши работа за приятел. Само една се доближава до критерийте ама пък живея с нея та тя отпада.

Sunny
15-11-2010, 20:35
Колега Derry вярно е трудна , но не и невъзможна мисията - приятелство между Мъж и Жена .
Казвам го като човек който има удоволствието да има такова приятелство с жена още от детските си години и до ден днешен без да сме прекрачвали границата дори и след злоупотреба с алкохол .
И в труден момент с жените винаги съм получавал точния съвет .И докато приятеля винаги би застанал на твоя страна само защото е мъж , то една жена приятел ще ти покаже и къде грешиш защото малко или много го вижда и от женската страна на проблема . Друг е въпроса как една настояща/бивша съпруга би приела едно такова приятелство между съпруга си и друга жена - аз знам как го прие моята .....
И все пак в период на криза най-ценните съвети и подкрепа получих от две жени - въпросната приятелка и една почти непозната до тогава жена на която съм много благодарен за оказаната подкрепа . Докато приятелите - ами те гледаха да те отдалечат от проблема по мъжки .

milenamr
15-11-2010, 20:47
Пък и какво значи да си приятел с някого? Човек с който ти е интересно да си говорите, от време на време сте заедно за някое весело мероприятие и не те изоставя в беда, дори и да не може да ти е полезен, няма я историята "аз толкова ти помогнах, а ти нищо не си направил", всичко е безвъзмездно, имаш - даваш, нямаш - правиш всичко възможно. Горе-доло това е приятел, може да съм изтървал нещо. Та за сега не съм срещнал жена да ми свърши работа за приятел. Само една се доближава до критерийте ама пък живея с нея та тя отпада.

Именно, точно това е приятел :)
Хората, за които говоря са точно такива, пожелавам ти да срещнеш жена, с която може да бъдеш приятел.
Но от всичко изписано до тук стигам до извода, че целия проблем май идва от жените и от това, че те когато им скимне си пожелават да изкушат "бившия" и както са си го пожелали, така то вече е факт.
Е, представете си вариант, в който бившата няма абсолютно никакво намерение да ви изкушава(дори да ви се иска), по простата причина, че не я привличате като мъж, но като човек ви обожава, е къде е проблема да има приятелство тогава :)?
За мен нещата са такива :)
Сексуалното привличане е приключило назад във времето , дори още преди раздялата да стане факт .
А щом се е стигнало до категорично решение за раздяла, то значи със сигурност нещата, които са се случили или съм предусетила, че ще се случат са ме отблъснални по някакаъв начин от човека, а в това число и сексуално.
И съм преценила, че този човек може да притежава прекрасни качества и то много, но да не притежава някои от необходимите и достатъчни такива за съвместен живот(тоест за сериозна и перспективна връзка).
Има огромна разлика между приятелсвтво, флирт и сериозна връзка, това са 3 различни категории отношения, за всяко от които критериите са напълно различни.
Не бива да ги смесвате.

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:35 ----------


Друг е въпроса как една настояща/бивша съпруга би приела едно такова приятелство между съпруга си и друга жена - аз знам как го прие моята .....
И все пак в период на криза най-ценните съвети и подкрепа получих от две жени - въпросната приятелка и една почти непозната до тогава жена на която съм много благодарен за оказаната подкрепа . Докато приятелите - ами те гледаха да те отдалечат от проблема по мъжки .

Още в началото на настоящата ми връзка, една от първите ми работи беше да запозная мъжа с моите приятели, по една случайност някои са "от бившите", но това са моите приятели и аз ги чувствам на 100 % като такива, затова и не съм си помисляла да ги крия, защото нямам какво да крия.
За щастие всичко се приема много добре и няма и как да е иначе, понеже когато човек е искрен, сърдечен и истински, това си личи и както казах в предните ми постове, тези мои приятели ми желаят от сърце щастие с мъжа, с който съм и действията им го показват и това се вижда , а следователно се възприема добре :)
Ето че стигаме до другия проблем в отношенията между хората, малко са тези, които са искрени и чистосърдечни :), но слава богу аз познавам такива, макар да са много малко.

Sm0k
15-11-2010, 20:59
Нищо не разбирате от жени :tooth:...

Па аз лично нямам и претенции, че разбирам :) Ма нали не съм и жена, ако ги разбирах идеално, щеше да има нещо съмнително ;)



Колко женени мъже имат приятелки, с които да излизат примерно вечер без проблеми и обратно. Май не са много, и това не е от болна ревност.:oops: Просто всеки знае за какво става въпрос, другото е прах в очите.

Тва е много интересен въпрос. Тия "с него сме просто приятели", "той ми е като брат", "тя ми е като сестра" сички сме ги чували, ама не винаги са точно така ;) Аз по принцип съм доста либерален, не съм ревнив и ако някое гадже ми каже, че ше излиза с някой бивш, щото много се уважават като приятели, няма да вдигна врява до небето... ма не бих повярвал и съвсем безрезервно на тоя фарс ;) Има съществена разлика между това да имаш доверие и да си наивен ;) И не бих обвинил никого в излишна ревност, ако му стане неприятно, че гаджето му или мъжа му/жена му излиза да си цъка приятелски с някви бивши :)

А в края на краищата, мисля че много го бистрим тва ;) Както се казваше в един хубав филм "Да говорим за любов е като да танцуваме за архитектура" ;)

koolio
15-11-2010, 21:08
Що да не може да има приятелство между бивши гаджета? Може, ама само във Фейсбук.:naughty:

Иначе сериозно - според мен приятелство или добро познанство може да съществува между мъж и жена. Разбира се, не може да се сравнява с истинското мъжко приятелство, но доверие, уважение, разчитане в трудни моменти, дори само приятна компания -защо не?
Ако е имало обаче нещо повече много трудно могат да се върнат към чистото приятелство. Вече не е същото, не се гледат със същите очи.

milenamr
15-11-2010, 21:10
Аз по принцип съм доста либерален, не съм ревнив и ако някое гадже ми каже, че ше излиза с някой бивш, щото много се уважават като приятели, няма да вдигна врява до небето... ма не бих повярвал и съвсем безрезервно на тоя фарс ;) Има съществена разлика между това да имаш доверие и да си наивен ;) И не бих обвинил никого в излишна ревност, ако му стане неприятно, че гаджето му или мъжа му/жена му излиза да си цъка приятелски с някви бивши :)


А ако те е запознала с него и сте станали семейни приятели и се виждате често по семейно и ти го харесваш, той тебе също, тогава какво, пак ли е проблем :)?
Ами в моя случай е така, колкото и да не ви се вярва, такива отношения съществуват и аз лично в това виждам само плюсове и никакви минуси :)

Sunny
15-11-2010, 21:25
Иначе сериозно - според мен приятелство или добро познанство може да съществува между мъж и жена. Разбира се, не може да се сравнява с истинското мъжко приятелство, но доверие, уважение, разчитане в трудни моменти, дори само приятна компания -защо не?
Ако е имало обаче нещо повече много трудно могат да се върнат към чистото приятелство. Вече не е същото, не се гледат със същите очи.

Точно там е и тънкият момент ..............
След това минава вече в графа - бивши приятели . :gruebel:

CHILIEV
15-11-2010, 21:32
Това като един виц:
"да си останем само приятели"
е все едно да кажеш на детето си
"да, кучето ти Рошко е мъртво, но все пак можеш да го задържиш"

По темата - много зависи от хората. Според мен не можеш да имаш чувства към някой и в следващия момент да не можете да се гледате.
Нещата не вървят - ОК - било каквото било. Живи и здрави виждаме се от време на време, кафенце, общи приятели и толкова. ;)

old alfist
15-11-2010, 22:29
Но приятелство след връзка, в която всеки е дал всичко от себе си - бурно и без задръжки, ми се струва кауза пердута. :tooth:
Така си е - при всички случаи има предателство при едната от двете страни и след всичко това за какво приятелство говорим.
Всичко или нищо - това е и живота продължава.

Flame
16-11-2010, 00:39
Да, това са супер мъже, браво, ако имаш дъщеря ти пожелавам такъв зет :biker::super:

Абе не знам дали е супер,аз малко не си падам по тия неща.А и за деца има време:Yoda:

Sm0k
16-11-2010, 02:42
А ако те е запознала с него и сте станали семейни приятели и се виждате често по семейно и ти го харесваш, той тебе също, тогава какво, пак ли е проблем :)?
Ами в моя случай е така, колкото и да не ви се вярва, такива отношения съществуват и аз лично в това виждам само плюсове и никакви минуси :)

Виж, радвам се че имаш толкова балансирани отношения с всички, които някога са били в живота ти, това е много хубаво, но не всички имаме такъв късмет ;)

И да дори и по двойки да си излизате, няма никаква гаранция, че няма проблем, дори и иначе да сте си много симпатични един на друг всички в тая всела компанийка. Опитвал съм го и смятам че не работи, намирам го за безсмислено :) Не ми се развиват теории за това, щото съвсем ще затанцуваме за архитектура, но не виждам никаква причина да навирам някви бивши под носа на някого с когото съм щастлив ;) Това ми е мненито, и опита ми го е потвърдил, не съм си го измислил от нищото и не виждам защо искаш да се съглася :) Пак казвам: ЗА МЕН в тия отношения има голяма доза куртоазия, която граничи с лицемерие. А аз тия умения си ги пазя за когато ида на работа, не искам да си ги хабя в свободното си време :) Приеми, че просто така го усещам, може и да не мога да го обясня и не ми пука защо така го усещам :) Както казах малко по-рано, просто "не е моята чаша чай" :)

А тва, че твоя случай е друг е чудесно, но това че има такива примери, не може да промени мнението ни по тоя въпрос, щото ние не сме си го измислили от въздуха :) Предполагам, че и колегите са стигнали до своите виждания, след като лично са се убедили кое е по-добре за тях :)

code
16-11-2010, 07:58
http://vbox7.com/play:1086c840 :tooth:
това е брутално

milenamr
16-11-2010, 08:23
Виж, радвам се че имаш толкова балансирани отношения с всички, които някога са били в живота ти, това е много хубаво, но не всички имаме такъв късмет ;)

И да дори и по двойки да си излизате, няма никаква гаранция, че няма проблем, дори и иначе да сте си много симпатични един на друг всички в тая всела компанийка. Опитвал съм го и смятам че не работи, намирам го за безсмислено :) Не ми се развиват теории за това, щото съвсем ще затанцуваме за архитектура, но не виждам никаква причина да навирам някви бивши под носа на някого с когото съм щастлив ;) Това ми е мненито, и опита ми го е потвърдил, не съм си го измислил от нищото и не виждам защо искаш да се съглася :) Пак казвам: ЗА МЕН в тия отношения има голяма доза куртоазия, която граничи с лицемерие. А аз тия умения си ги пазя за когато ида на работа, не искам да си ги хабя в свободното си време :) Приеми, че просто така го усещам, може и да не мога да го обясня и не ми пука защо така го усещам :) Както казах малко по-рано, просто "не е моята чаша чай" :)

А тва, че твоя случай е друг е чудесно, но това че има такива примери, не може да промени мнението ни по тоя въпрос, щото ние не сме си го измислили от въздуха :) Предполагам, че и колегите са стигнали до своите виждания, след като лично са се убедили кое е по-добре за тях :)

В крайна сметка мисля, че мнението ти не противоречи на моето :), до този извод стигнах след известно количество размишления.
И цялата работа опира до разликата между мъжа и жената.Във вашия случай наистина е по-вероятно да възникнат проблеми и като се замисля съм била свидетел на доста такива случаи.
Много по-вероятно е бившата да "скача на врата" и да се опитва да изкушава бившия, отколкото обратното и това се дължи на заложенеото в природата на жената женско коварство, което никога няма и да разбера.
И затова и за жените е по-трудно да приемат, че може мъжа им да подържа отношения с бивша, понеже се знаят много добре какви са и на какви мизерии са способни.
Докато при мъжете сякаш по-рядко се среща, поне моя личен опит и наблюдения върху познати и приятели показва точно това.
Нямам нито един случай бивш да е искал да ме изкуши или да ме накара отново да бъда с него, независимо дали за малко или за много.А е възможно да си го е помислил(дори някой път са ми споменавали, че ме харесват като жена), но въпреки това не са ми правили нито намеци, нито официални предложения.
И съм убедена, че няма и да го направят, защото това наистина би попречило на приятелството ни, каквото сме имали като интимност, имали сме го, но то вече е приключило и от този момент натам сме минали в друг тип отношения.
И няма нито една причина да възраждаме наново друг тип отношения, които така или иначе сме проверили, че не са нито успешни, нито перспективни.
Да не говорим, че не само смисъл няма, но и желание също.А това е дори по-важното :)
Затова и всеки е поел своя път, намерил е нов партньор, с който се чувства щастлив и това само може да ни радва.
А мъже(и жени), с които да си легнеш има много, но истински приятели трудно се намират.

danchev63
16-11-2010, 09:07
Темата не е за приятелството а за бившата и начина на държане със нея. Явно колеги се отклонихте на светлинни години от нея.
Ако си живял с дадена личност в семейни отношения, то след раздялата ви няма начин за приятелство. Единия винаги е наранен и частично озлобен. Всичко след това трябва да приключи защото е огромен фалш и лицемерие. Всички хубави думи за цивилизованост;приятелство и само добри чувства са прикрита форма на лицемерие, прикритост и опит за заблуда на противника.
Ако анализираме изказванията се оказва че женското съсловие поддържа вграденото в EKU-тата им коварство показност и манипулативност. Мъжкото съсловие пък поддържа вграденото в техните EKU-та желание за секс и отчитане на бройка(количество). Отново повтарям първия ред - не това е темата.
За съжаление всички хора са малко или много мазохисти към себе си. Винаги има един стремеж да върнеш това което според теб е било твое. В природата няма такова нещо. Всичко там само сменя притежателя си не се губи.
И в заключение щом сте бивш или бивша - няма нито приятелство нито близост нито каквото и да е. Всичко е плод на EKU-то на съответния индивид.
Всички други разсъждения и представени мнения са верни и наистина ги има но в сверата която изключва съвместно съжителство като семейство.

koolio
16-11-2010, 12:16
Мисля, че за да няма неясноти, трябва да разграничим бивши и бивши. Едно е да си бил "гадже" с някого като сте били на 16-20-25 години, просто сте били двойка, излизали сте заедно, правили сте секс, дори това да е продължило достатъчно дълго, за да се нарече връзка. Тогава, ако в един момент сте разбрали, че се уважавате, но не може да има нищо по-трайно между вас по една или друга причина, няма пречка да си останете добри познати, дори приятели.
Но ако говорим за бивш съпруг или съпруга, с когото вече сте навлезли в по-дълбоки отношения - деца, семейство, общи ангажименти, общо домакинство или дори само планове за това - тогава вече се подразбира, че причината за раздялата е доста по-дълбока и приятелството е почти изключено.

milenamr
16-11-2010, 12:37
Мисля, че за да няма неясноти, трябва да разграничим бивши и бивши. Едно е да си бил "гадже" с някого като сте били на 16-20-25 години, просто сте били двойка, излизали сте заедно, правили сте секс, дори това да е продължило достатъчно дълго, за да се нарече връзка. Тогава, ако в един момент сте разбрали, че се уважавате, но не може да има нищо по-трайно между вас по една или друга причина, няма пречка да си останете добри познати, дори приятели.


Точно за това става въпрос :)

Не ми се развиват теории за това, щото съвсем ще затанцуваме за архитектура, но не виждам никаква причина да навирам някви бивши под носа на някого с когото съм щастлив ;) Това ми е мненито, и опита ми го е потвърдил, не съм си го измислил от нищото и не виждам защо искаш да се съглася :)
Да, този тип отношения явно в твоя случай няма шанс да сработят, понеже такава е ситуацията при теб.Напълно разбираемо е и твоето виждане по въпроса.
А в моя случай-на никой никого не набутвам.Както споменах и преди, при положение, че настоящия мъж харесва и уважава мой приятел(независимо, че е бивш) и не само, че няма нищо против, но му е приятно да се срещаме по-семейно или както и да е.Понеже познавайки го вече добре сам се е убедил в положителните качества, които притежава и заради които си струва да сме приятели.Тоест те са се превърнали в приятели и помежду си.
Ами какво лошо има в това, когато двама души си допаднат, сами решават да бъдат или да не бъдат приятели.
Ако имаше дори малък елемент на неприязън от негова страна, не бих си позволила да го дразня.
Но такъв елемент няма, дори напротив и затова и проблеми няма :)

old alfist
16-11-2010, 15:40
Що не вземете да се сближите повече - може пък да ви хареса и тогава хармонията ще бъде пълна.

milenamr
16-11-2010, 15:46
Що не вземете да се сближите повече - може пък да ви хареса и тогава хармонията ще бъде пълна.

Мерси за съвета, но най-хубавите неща стават, когато се случват по естествен начин, без напъни, без режисури ;)

alfaz
16-11-2010, 21:28
На здравей/ здрасти сме. :drunk:

mordohy
17-11-2010, 02:34
Мерси за съвета, но най-хубавите неща стават, когато се случват по естествен начин, без напъни, без режисури ;)
Малииий!
Писали сте бая!Ама как сте подгонили Миленчето!
95% от нас не сме и на интелекта и за това тя не е на нашия.
Към казуса има и усложнения.
преди 4-5 години, пак започнахме семеен живот. Тоест аз в чужбина носейки 2500-3000 евро на месец. Всичко беше ОК.
После, пак почна да изплескава.
Тоест, на това, което никой не обърна внимание, пак влезе в сектата.
В допълнение, сега съм с жена, която е почти копие на Миленчето! Или тя на нея! Интелекта и е убийствен и както казва, нямаме нужда от външи хора за да си прекарамр приятно. С нея просто си сядаме и си говориме цяла нощ.Винаги имаме тема за разговор.
На всичко отгоре, как го прави не знам, но все още нямам нужда от поезия, за да и покажа, колко съм и навит!:big_love:
Все пак, скоро ще стан на 48 лазарника, а тя ме кара всяка вечер да съм като на 18 -се

danchev63
17-11-2010, 08:50
Малииий!
Писали сте бая!Ама как сте подгонили Миленчето!
95% от нас не сме и на интелекта и за това тя не е на нашия.
Към казуса има и усложнения.
преди 4-5 години, пак започнахме семеен живот. Тоест аз в чужбина носейки 2500-3000 евро на месец. Всичко беше ОК.
После, пак почна да изплескава.
Тоест, на това, което никой не обърна внимание, пак влезе в сектата.
В допълнение, сега съм с жена, която е почти копие на Миленчето! Или тя на нея! Интелекта и е убийствен и както казва, нямаме нужда от външи хора за да си прекарамр приятно. С нея просто си сядаме и си говориме цяла нощ.Винаги имаме тема за разговор.
На всичко отгоре, как го прави не знам, но все още нямам нужда от поезия, за да и покажа, колко съм и навит!:big_love:
Все пак, скоро ще стан на 48 лазарника, а тя ме кара всяка вечер да съм като на 18 -се
Mordohy радвам се за тази развръзка със сегашната.Карай все в този дух и се радвай на постигната хармония още много дълго. Лично аз не съм подгонил или набедил никого от писалите (най малко не ги познавам). Просто се придържам към темата пусната от теб. Пояснението ти е показателно за това, че тя (бившата) е материалистка търсеща изява на твой гръб и с това потвърждава моите заключения за жените като цяло (разбира се има изключения винаги). Сектата е само последствие или по скоро изразно средство с което е искала да привлече внимание.
Така че ако искаш да си добр забрави за нея и все едно не съществува. Това е решението.

milenamr
17-11-2010, 10:03
. С нея просто си сядаме и си говориме цяла нощ.Винаги имаме тема за разговор.
На всичко отгоре, как го прави не знам, но все още нямам нужда от поезия, за да и покажа, колко съм и навит!:big_love:
Все пак, скоро ще стан на 48 лазарника, а тя ме кара всяка вечер да съм като на 18 -се

Тръпки ме побиват като чета това:)
Винаги съм си представяла, че идеалната жена трябва да кара мъжа да се чувства точно по този начин :)
А ти вероятно много добре съзнаваш, че си ударил шестицата от тотото на живота с такава жена, която те кара да се чувстваш на 18 :)
Пожелавам ти още поне 2 пъти по толкова лазарника на колкото си да усещаш красотата на живота и то точно с тази жена :)

old alfist
17-11-2010, 21:07
Тръпки ме побиват като чета това:)
Винаги съм си представяла, че идеалната жена трябва да кара мъжа да се чувства точно по този начин :)
А ти вероятно много добре съзнаваш, че си ударил шестицата от тотото на живота с такава жена, която те кара да се чувстваш на 18 :)
Пожелавам ти още поне 2 пъти по толкова лазарника на колкото си да усещаш красотата на живота и то точно с тази жена :)
Е, да ама идеалната според теб жена не може според мен да издържи повече от 10-15г. по този начин - ще се умори от театъра.

BLUE1
17-11-2010, 21:37
Цялата тема се гради върху илюзия! Няма любов!

Derry
17-11-2010, 21:49
Цялата тема се гради върху илюзия! Няма любов!

Как тъй?

morfius
17-11-2010, 21:49
Цялата тема се гради върху илюзия! Няма любов!

А какво е любовта?
Влюбване ли имате предвид, обич ли, привързаност... навик дори?

Отричането на нещо не доказва нищо :)

Реални, идеални... дрън, дрън... всичко е суета, отношенията се крепят на 3 крако столче.
- Емоции/чувства.
- Ментална съвместимост и компромиси.
- Физическа/телесна съвместимост и компромиси.

milenamr
17-11-2010, 21:52
Защо така крайно и критично реагирате бе хора, да разбирам ли че сте адски разочаровани от жените и от личните ви взаимоотношения:(?
То не че няма от какво да се разочарова човек, но съществуват и много красиви моменти, с подходящи хора, човек само трябва да има сетива и нагласа да ги види.
Пожелавам ви от сърце да обичате истински и да бъдете обичани.
Любовта е най-силното и красиво чувство, което е основен двигател на житейския процес.
Обичайте се и бъдете щастливи:)

BLUE1
17-11-2010, 21:52
Или просто биохимия.

morfius
17-11-2010, 21:55
Изобщо не е крайно... това е обективен поглед :)

Биохимията е много надценено нещо, сама по себе си нищо не върши.
Все пак говорим за сериозни отношения... щом иде реч за бивши.

BLUE1
17-11-2010, 22:07
Приятелю, моногамността в природата се определя от нивото на тостестерон в мозъка, при ниски нива като при гълъбите , вълците и някой други животни любовта е завинаги. Обаче при хората не е така, моногамията е наложена от културата и религиозната ни традиция.

fade
17-11-2010, 22:33
Всъщност се бях наканил да не пиша в таа тема повече, ама като гледам посоката, и реших, ей така на воля да се изцепя още веднъж! :oops:
Ето какво ми каза преди време един мноо мъдър човек, в момент, в който се носех като ударен самолет над полетата на любовта, с прекъсващ двигател и бълващ черен дим и търсещ отчаяно място къде да се приземи, без да се разбие окончателно.
Та...:

"Любовта мойто момче е като клечка кибрит, като я драснеш и се запали в първият момент гори бурно и излъчва силна светлина и топлина. След това се успокоява и гори плавно и равномерно и ако имаш късмет и няма вятър ..."

Ся мноо вжното допълнение дето си го измислих аз след приземяването на самолета ;)


Та като гори клечката бавно и равномерно внимаваш мноо, ама мноо да не изпуснеш момента да я хвърлиш или да я духнеш (може и под опашката) та да не ти изгори пръстите накрая :flirt:

П.П. Следиш ли ми тънката нишка на още по тънката мислА адаш?

old alfist
17-11-2010, 22:38
Обаче при хората не е така, моногамията е наложена от културата и религиозната ни традиция.
Именно това отличава човекът от животните.

morfius
17-11-2010, 22:40
Моногамията е социален феномен, има доста човешки общества които са минали чудесно и без нея... докато не са били принудени да я приемат.

Но ако тръгнем в тази посока, ще трябва да си отделим тема, че е по-дълга и от настоящата.

Alfa User
17-11-2010, 22:53
Тва всичкото, дето изчетох досега (с малки изключения), са много депресантски мисли относно това как не можем да намерим истинския човек, дето да стои до нас ... Това, че не сте имали късмет ДО СЕГА, не означава, че няма да имате и занапред, или че трябва да отричате късмета на другите ...
А относно бившите - ако човека си струва да е наоколо точно като ЧОВЕК, а не като сексуален обект, то какво лошо има в това ? Факта, че в даден момент нещо не се е получило в любовта не означава, че този човек не е ценен или че не трябва да ви бъде приятел. Аз познавам такива хора, също както познавам и такива, с които не искам да имам нищо общо повече.
Пожелавам на всички с отрицателно мнение да намерят най-сетне поне един истински приятел/ка, които да са такива и след бурните преживявания, обобщавани с каноническия термин "любов" !

mdterziev
17-11-2010, 22:59
"Любовта мойто момче е като клечка кибрит, като я драснеш и се запали в първият момент гори бурно и излъчва силна светлина и топлина. След това се успокоява и гори плавно и равномерно и ако имаш късмет и няма вятър ..."

.... Но и клечката кибрит има край, нали?

morfius
17-11-2010, 23:03
Колега, да ми кажеш поне едно нещо безкрайно в познатия ни свят?

Ранобудниче
17-11-2010, 23:14
Една философска тема да вземете да си отворите ли.. :gruebel: И дървета ще ви посадим, в случай, че се налага.

old alfist
17-11-2010, 23:19
И дървета ще ви посадим, в случай, че се налага.
Няма нужда - в недяля ще садим пет дървета. Спрял съм се на - явор, ясен, липа, клен и едно иглолистно.

milenamr
17-11-2010, 23:24
Колега, да ми кажеш поне едно нещо безкрайно в познатия ни свят?

Може ли аз да кажа :)?
Човешката глупост е безкрайна например;)

Ранобудниче
17-11-2010, 23:26
Няма нужда - в недяля ще садим пет дървета. Спрял съм се на - явор, ясен, липа, клен и едно иглолистно.

Да ги бъде!

И сус, че сега ще ни сиктирдосат набързо.

Виждам как прииждат зелени орди с размахани пръчки :tooth:

Всъщност, темата беше за бившата на Иво. И принципно бившите (все трябва да я озаглави някак човекът). Продължавам да смятам, че в неговия случай иде реч за самочувствие, което е имало нужда от подхранване (нейното, не неговото).

fade
17-11-2010, 23:27
Може ли аз да кажа :)?
Човешката глупост е безкрайна например;)

Ахахаха....
Ей под това нещо се подписвам с две ръце!

Ранобудниче
17-11-2010, 23:27
Може ли аз да кажа :)?
Човешката глупост е безкрайна например;)

Като кръг ;)

Простете - окръжност : )))

milenamr
17-11-2010, 23:39
Всъщност, темата беше за бившата на Иво. И принципно бившите (все трябва да я озаглави някак човекът). Продължавам да смятам, че в неговия случай иде реч за самочувствие, което е имало нужда от подхранване (нейното, не неговото).

И аз така мисля или пък пореден акт, с който смята, че си осигурява още някой см отворена вратичка, защото знае ли се утре може пък да и трябва .

old alfist
17-11-2010, 23:45
Като кръг ;)

Простете - окръжност : )))

При кръгът има по-голяма пълнота - окръжността е нещо ограничаващо, макар,че именно тя определя докъде стига пълнотата.

Sm0k
18-11-2010, 01:38
Защо така крайно и критично реагирате бе хора, да разбирам ли че сте адски разочаровани от жените и от личните ви взаимоотношения:(?


Разбирай (и всички останали също), че от няколко дни в тая тема танцуваме за архитектура. По темата за бившите и за любовта, квото и да се каже, няма да е казано всичко, нито ще е казано достатъчно ясно :)


Колега, да ми кажеш поне едно нещо безкрайно в познатия ни свят?


Може ли аз да кажа :-)?
Човешката глупост е безкрайна например;-)

И Вселената... ама за второто не сме съвсем сигурни нали ;)

danchev63
18-11-2010, 08:34
Еееее. Пак я завъртяхте на криво и далече от темата. Любовта е съвсем различно нещо. Първо любов няма. Има привързаност, излъчване, желание, нужда,физическо привличане и каквото искате още но любов няма. Както е казал народа от недалечното ни славно минало, по бай Тошово време: "Любовта са я измислили комунистите за да не плащат". Всичко се гради в мозъка на човека - а какво става там един господ знае - химия, физика, математика и т.н.

morfius
18-11-2010, 10:03
Колега, как може нещо което го няма да се гради с химия, физика и т.н. :)

Изобщо доводите зад тезата любов няма, са като зад тезата - бог няма, извънземни няма, паранормални явления няма и т.н. - не мога ли да го пипна или вкуся - не съществува :lol:

Аз не напразно попитах какво се влага в тая думичка, като излезем от поезията 8-)
Защото трудно се намират двама души с еднакви понятия, та камо ли повече... ако се сещате какво искам да кажа.

milenamr
18-11-2010, 10:31
Изобщо доводите зад тезата любов няма, са като зад тезата - бог няма, извънземни няма, паранормални явления няма и т.н. - не мога ли да го пипна или вкуся - не съществува :lol:



Най-вече тесногърди.
Всеки от нас не трябва да забравя, че земята не се върти около него точно и поради този факт е смешно и несериозно да отрича всичко, което лично не му се е случило.
И в тази връзка, както и във връзка с темата- и на мен не ми се е случвало да се залюбя отново с бивш, но съм убедена, че тази акция съществува и дори масово се практикува, както и вие потвърдихте.
А любовта съществува и то в най-различни форми
Една форма на любов е към любимия/любимата/, друга към приятел, трета към родител, четвърта към брат/сестра/, пета към дете, щеста към колата.......и т.н.
Лично за мен любов е всичко, заради което си готов на саможертва.
Пожелавам на всички да разберат какво значи това.

BLUE1
18-11-2010, 11:01
Любовта е като вярата, но май говорим за различни неща. Любов на майката към детето- това е единствената която аз мога да нареча безгранична и безрезервна любов. Всичко друго е някакъв вид, обвързаност, нужда, навик, че защо не и полза. Влюбването, това с пеперудите в корема си е чиста химия на мозъка и като казва Бегбеде- Любовта трае три години.

morfius
18-11-2010, 11:06
Лесно отнасяш контра, че бъркаш любов с маичини инстинкти ... и става мазало :)
Ако ще го играем адвокати на дявола... всичко мога да обоснова, но е безмислено.

Не забравяйте, че думата не означава обекта, а само частично го описва... това частично се различава при различните хора :)
Като ти кажа стол... може да си представиш кухненски или президентски, бял или черен и т.н.
Същото е и в случая.

BLUE1
18-11-2010, 11:11
Аз за това отбелязах, че въпроса за любовта е като въпроса за вярата. Или приемаш или не приемаш, доказателства не се търсят.

morfius
18-11-2010, 12:30
Малко по-различно е... а доказателства се търсят ежедневно, когато започнеш да се чувстваш не на място в ситуацията :)

BLUE1
18-11-2010, 16:00
За съжаление писменото слово не ми се отдава, щом не ме разбираш. Първо трябва да уточним какво е любов и за коя нейна форма говорим.

morfius
18-11-2010, 17:16
Аз твоята теза я разбирам, не разбирам защо отричаш другите :)
Някъде по-нагоре го написах това, че трябва дефиниция.

А като цяло темата се изроди в обобщения и за това се включих... аз съм последовател на девиза:
- Unlimited possibilities in unlimited combinations 8-)

code
18-11-2010, 18:34
Любов на майката към детето- това е единствената която аз мога да нареча безгранична и безрезервна любов.
Айде бащата пак кучетата го яли . . :chair:

danchev63
18-11-2010, 18:42
---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

Колега, как може нещо което го няма да се гради с химия, физика и т.н. :)

колега имах предвид че стават някакви процеси в мозъците ама никой незнае какви.

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

[QUOTE=milenamr;797754]А любовта съществува и то в най-различни форми
Една форма на любов е към любимия/любимата/, друга към приятел, трета към родител, четвърта към брат/сестра/, пета към дете, щеста към колата.......и т.н.
Лично за мен любов е всичко, заради което си готов на саможертва.
Пожелавам на всички да разберат какво значи това.
Миленке не бъркай обич със любов. Всичко изброено е обич към дете към майка към брат или сестра.

milenamr
18-11-2010, 19:06
Миленке не бъркай обич със любов. Всичко изброено е обич към дете към майка към брат или сестра.


Ще се въздържа от коментар по този въпрос, понеже ако се разпиша и не знам дали ще мога да се спра:), само ще кажа следното :
Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако ли нямаш, не е от особено значение какво друго имаш.
И както казах в предния пост, да обичаш значи да си готов на саможертва, защото :
„Да обичаш нещо, означава да искаш то да живее."-Конфуций.
И само още една мисъл на Ерих Фром:
"Любовта е единствения смислен и задоволителен отговор на проблема за човешкото съществуване."
А за който не я познава или докосвайки се до нея е крайно огорчен, мога да кажа, че любовта не се лекува с билки ;)
Mordohy, много се извинявам за спама :(

gkalinov
19-11-2010, 01:15
Привет и от мен.Любовта-хормонален дисбаланс.Много як.Когато човек е влюбен,мозъка му отделя хормони-така наречените ендорфини,чието въздействие е до 3 пъти по-силно от морфина.Така,че за влюбения човек спокойно може да се каже,че е под наркоза и по-голямата част от деиствията му може да бъдат не много логични.Затова и влюбения човек е малко странен.Обикновено това състояние трае от 2 до 4 години,според науката.Много е хубаво,няма по-хубаво от това състояние в което изпада човек ,но за съжаление рано или късно настъпва,,изтрезняване,, и мозъка спира да отделя въпросния хормон или поне не в такова голямо количество,каквото в началото на процеса.Въпроса е-Какво правим след това?Или иначе казано,когато приказката свърши.А това вече зависи от много неща-както от личноста на човек,неговото възпитание и мироглед,така също и от редица други обстоятелства,които определят последващите действия и процеси между двамата вече ,,бивши,,влюбени.Винаги е добре да се запази едно прилично ниво в отношението между вече,,БИВШИТЕ,,отколкото да се действа с неприязън.Все пак живота е кратък.

danchev63
19-11-2010, 08:59
Мммм дааа,
философите дават философски обосновки а не житейски, но това е друга тема. Ако се върна на един от постовете си, че всичко се развива и придобива смисъл само в мозъка на отделния индивид, защото всеки е свободен да мисли каквото си поиска, то тогава всичко е относително и за сега никой ама никой не е успял да разбере как и какво става в мозъка. Та в този ред на мисли човека индивид може да си кръщава всичко по свое усмотрение но то да не кореспондира със действителността. Обичта тласка индивидите да създават живот да го пазят с цената на собствения си и да са готови на всичко за този когото обичат. Любовта е измислено състояние, от група индивиди за да оправдаят пред други временно състояние на тялото и духа за да разграничат това състояние от друго подобно наречено лудост. В това състояние мозъка не функционира по предназначение а със отклонения - за това е измислен и термина "не мисли с главата а със сърцето си" , макар че, или именно за това , че сърцето е мускул без мисловни процеси. Определено нямам желание да споря или да налагам тезата си на някого но когато се придържаме към факти и сме трезви(не от пиянство) в разсъжденията си всички стигаме рано или късно до това заключение.
Съжалявам , че се отклоних от темата която касае бивш / бивша.

Derry
19-11-2010, 12:39
Тука се прокрадва едно течение което се опитва да обясни любовта като химичен процес от научна гледна точка. Човек го има от сума години и през всичките тия години той се влюбва, разлюбва, плаче, радва се и какво ли не още, всички чувства са резултат от нещо там в мозъка, но от всички хиляди години никой не се интересувал въобще от научно обяснение, факт е, че се случва и че това са най-хубавите моменти в един човешки живот, също така, че всяко влюбване е неповторимо и уникално. Само това чувство осмисля живота, другото си е монотоно търкане на обущата по пътеката на живота.

old alfist
19-11-2010, 21:28
А, бе то си е много мното хубаво да си се влюбва човек така през 5-6год., ама от любовта обикновено се появяват едни деца.

BLUE1
19-11-2010, 22:51
Да и разбираш колко напразни са ти били чувствата. Виж за дъщеря ми затривам цели народи.

mordohy
20-11-2010, 20:50
Значи, за да разграничиме нещата, трябва да отделиме любовта от влюбването, което, колкото и да не ви се вярва, става по около три-четри пъти на ден при по-младите, пишещи тука примати.
Влюбването предполага дивашки секс, ревност, оглупяване и всички ония неща, дето ги описват поетите.
Истинската любов е нещо съвсем друго.
То е саможертвата, компромиса, търпимостта , уважението и ред други неща, които явно са имали пра-баба ми и пра-дядо ми. Те попрхвърлили по 90 лазарника, все още под масата се държаха за ръце.
Такива хора не се чукат!
Те се любят, а двете неща са коренно различни!
Така, че никога не чукайте бившата/бившия, защото така те ще си мислят, че ще могат да го правят до безкрай и винаги да ви се бъркат в живота, защото сте им дали повод да мислят, че имат власт над душите ви!
А те имат за цел само едно!
Да ви извадят душицата.
Какво друго!
Нали сте се чукали!
А това е борба и противопоставяне!
Какво друго да очаквате!
Аз го разбрах навреме!

old alfist
20-11-2010, 20:57
Значи, за да разграничиме нещата, трябва да отделиме любовта от влюбването, което, колкото и да не ви се вярва, става по около три-четри пъти на ден при по-младите, пишещи тука примати.
Влюбването предполага дивашки секс, ревност, оглупяване и всички ония неща, дето ги описват поетите.
Истинската любов е нещо съвсем друго.
То е саможертвата, компромиса, търпимостта , уважението и ред други неща, които явно са имали пра-баба ми и пра-дядо ми. Те попрхвърлили по 90 лазарника, все още под масата се държаха за ръце.
Такива хора не се чукат!
Те се любят, а двете неща са коренно различни!
Така, че никога не чукайте бившата/бившия, защото така те ще си мислят, че ще могат да го правят до безкрай и винаги да ви се бъркат в живота, защото сте им дали повод да мислят, че имат власт над душите ви!
А те имат за цел само едно!
Да ви извадят душицата.
Какво друго!
Нали сте се чукали!
А това е борба и противопоставяне!
Какво друго да очаквате!
Аз го разбрах навреме!
Тъй, тъй, право хортуваш - когато е загубено уважението и доверието всичко рухва и е напълно безмислено да се подържат някакви контакти.

MUROMAN
20-11-2010, 21:17
Значи, за да разграничиме нещата, трябва да отделиме любовта от влюбването, което, колкото и да не ви се вярва, става по около три-четри пъти на ден при по-младите, пишещи тука примати.
Влюбването предполага дивашки секс, ревност, оглупяване и всички ония неща, дето ги описват поетите.
Истинската любов е нещо съвсем друго.
То е саможертвата, компромиса, търпимостта , уважението и ред други неща, които явно са имали пра-баба ми и пра-дядо ми. Те попрхвърлили по 90 лазарника, все още под масата се държаха за ръце.
Такива хора не се чукат!
Те се любят, а двете неща са коренно различни!
Така, че никога не чукайте бившата/бившия, защото така те ще си мислят, че ще могат да го правят до безкрай и винаги да ви се бъркат в живота, защото сте им дали повод да мислят, че имат власт над душите ви!
А те имат за цел само едно!
Да ви извадят душицата.
Какво друго!
Нали сте се чукали!
А това е борба и противопоставяне!
Какво друго да очаквате!
Аз го разбрах навреме!

Мисля,че това е много,моного добре казано и изчерпва темата.:-D

milenamr
21-11-2010, 20:58
Значи, за да разграничиме нещата, трябва да отделиме любовта от влюбването, което, колкото и да не ви се вярва, става по около три-четри пъти на ден при по-младите, пишещи тука примати.
Влюбването предполага дивашки секс, ревност, оглупяване и всички ония неща, дето ги описват поетите.
Истинската любов е нещо съвсем друго.
То е саможертвата, компромиса, търпимостта , уважението и ред други неща, които явно са имали пра-баба ми и пра-дядо ми. Те попрхвърлили по 90 лазарника, все още под масата се държаха за ръце.
Такива хора не се чукат!
Те се любят, а двете неща са коренно различни!
Така, че никога не чукайте бившата/бившия, защото така те ще си мислят, че ще могат да го правят до безкрай и винаги да ви се бъркат в живота, защото сте им дали повод да мислят, че имат власт над душите ви!
А те имат за цел само едно!
Да ви извадят душицата.
Какво друго!
Нали сте се чукали!
А това е борба и противопоставяне!
Какво друго да очаквате!
Аз го разбрах навреме!
Напълно съм съгласна с всичко, което казваш :)
Но явно всяко нещо идва с времето си.Нужно е време на човек за да узрее и да ги почуства сам тези неща.
И на мен никога никой не ми е казвал-не прави секс с бившите си, но явно сама съм го усетила и почуствала, че за да стигна до там да си лягам с бившите, то трябва да са последните мъже на тая планета :))))
А е факт, че не са :)
Една от основните разлики между влюбването и любовта е, че при първото обикновено липсва съзнание, разсъдък и преценка, докато при истинската и дълбока любов, всичко става с много пълно и ясно съзнание и доста сериозна оценка и преценка и всичко това става при напълно "трезва" (и в пряк и в преносен смисъл) глава :)

code
22-11-2010, 08:54
И на мен никога никой не ми е казвал-не прави секс с бившите си, но явно сама съм го усетила и почуствала, че за да стигна до там да си лягам с бившите, то трябва да са последните мъже на тая планета )))
Малейй, Миленче значи трябва да вдигаш летвата :lol_sign:
Шегувам се разбира се:laughing1:

JAMAL
22-11-2010, 10:41
Аз се опитвам да си обясня, каква е цялата тази работа с открехнатата вратичка? Моите уважения, към тези които смятат това за вариант, но това е изключително долно, лишено от чувства и емоционално натоварващо, за този, срещу който е насочено действието. Това за мен е пълно неуважение към човека, с който си делил всичко, определен период от живота си. Най-интересното, е че освен неуважението, което се показва към другата страна, това е неуважение и към себе си. Защото смятайки някой за "резервен" вариант и случвайки се така, че да останеш с този "резервен" вариант, какво?....ще живееш с "резервен" вариант, с който си имал причина да не бъдеш?!?!:clap: Не, не говори добре за тези хора!

code
22-11-2010, 11:07
Секса си е секс и няма нищо емоционално натоварващо в него, дори напротив. Да бъдем по-малко лицемерни, викам аз . . Да ходиш като си женен е друга бира, то е ясно че си много тъп.

JAMAL
22-11-2010, 11:12
Секса си е секс и няма нищо емоционално натоварващо в него, дори напротив. Да бъдем по-малко лицемерни, викам аз . . Да ходиш като си женен е друга бира, то е ясно че си много тъп.

Ако визираш моя пост, ц...идеята не е насочена единствено сексуално. Ако пък не - упс:-).

morfius
22-11-2010, 12:44
Добре де, темата за отношенията с бившите изобщо ли е ... или просто за креватна гимнастика?
Щото май си говорим за различни неща и на различни езици :)

Derry
22-11-2010, 21:58
Ми... темата е за бившите с който правим креватна гимнастика и въпросите произлизащи от това, а имено: "Има ли почва секса с някой когото мразиш почва у нас" и другия въпрос "Да се влюбя ли в нея или просто да я опъна" и други такива. Абе намира ме се на приказка.:bouncing_smiley: Бе то и в любовта е така, всеки си приказва неговата пък накрая взме та се получи нещо.

Flame
23-11-2010, 00:04
Аз пак при бивша за секс не съм се връщал-няма и да се върна,толкова много жени има,не бива да се повтаряме:tongue2:

alfaz
23-11-2010, 01:06
Аз пак при бивша за секс не съм се връщал-няма и да се върна,толкова много жени има,не бива да се повтаряме:tongue2:

"Уби рибата", както се казва :super:

mayhem
23-11-2010, 03:03
доста време не съм писал у форумо ама поне с бат Иво се знаеме по един или друг начин и сме си чатили в скайпа за теа неща с бившите и децата ма и аз да цитирам тате :
- "яз къде плюем не лижем" викаше човечеца и пак у пиянски устрем ще звънне от майната си да пита как съм и покрай всичко тва ше запита как е "парламента" - демек майка ми...
та тука си мисля е момента да оставиме на страна и част от заглавието на темата
защото като си мъж и имаш дете от жена дето си обичал нема бивша, нема настояща нито бъдеща, защо? хм? ами защото нито настоящата, нито бъдещата са майки на детето ти от първата жена с която имаш наистина нещо общо-синът ти., затва е майката на синът ми, не бившата...ама и аз съм сдухан та не знам и аз - трее да се прави всичко в интерес на детето а при мордохай говориме за мъжага на 18+ ....да са живи и здрави па що ги акъл учи.

milenamr
23-11-2010, 06:57
Аз пак при бивша за секс не съм се връщал-няма и да се върна,толкова много жени има,не бива да се повтаряме:tongue2:

Ей за това точно става дума :):clap2:
Мъже-бол и жени също ;)

code
23-11-2010, 08:47
И на мен никога никой не ми е казвал-не прави секс с бившите си, но явно сама съм го усетила и почуствала, че за да стигна до там да си лягам с бившите, то трябва да са последните мъже на тая планета )))
Малейй, Миленче значи трябва да вдигаш летвата :lol_sign:
Шегувам се разбира се:laughing1:
В тоя ми пост с червените букви съм цитирал Миленчето, правя това уточнение щото получих съобщение "Винаги съм си мислел,че си мъж!" :big_whoops: Мъж съм, просто цитата нещо не е излязъл!! :rotfl:

.. чак пък толкова кодиран . . хех

milenamr
23-11-2010, 17:57
В тоя ми пост с червените букви съм цитирал Миленчето, правя това уточнение щото получих съобщение "Винаги съм си мислел,че си мъж!" :big_whoops: Мъж съм, просто цитата нещо не е излязъл!! :rotfl:

.. чак пък толкова кодиран . . хех

Някой явно е силно заинтересован за твоята полова принадлежност :)
Ми може да е някоя мераклийка-бъдеща например, не бивша ;)
Е сега вече нещата са пределно ясни и уточнени и всичко е наред :)