PDA

View Full Version : Плащаш и продължаваш



soldier
12-11-2010, 23:21
Няма какво повече да кажа:
http://www.dnes.bg/index/2010/11/12/letish-s-200-na-pytia-plashtash-i-si-trygvash.103655

Ramsezsh
12-11-2010, 23:30
Да идеята е имаш кинти плащаш глоби.
Тая тема вече я разисквахме в http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=52799 . Само ако се вярва на статията, то е идеята е доразвита не само в посока на глобите от камерите по пътищата, а като общо правило. Както писах в другата тема май се получава, че "черен джиб е с предимство" се инстутционализира!

morfius
13-11-2010, 10:58
Май пропускате нещо, навика на куките да се крият зад изоставени знаци 30 - 40 км. и т.н.
А и който е джигит бързичко ще направи 3 нарушения... после ще почива 1 година.
Дали 3 пъти по месец-два или година на куп е по-тежко наказание?
Логиката е същата като условните присъди, единствено можеше да не е 3 пъти, а 2 ... но и 3 е преживяемо.

Доста познати изгоряха с по 1 или 2 месеца точно покрай скрити или забравени знаци хранилки ... защото не искат да плащат рушвети - а колко са платили рушвета и са минали метър запитвате ли се?
Та кое е по-добре?

ФЕРАРИСТ
13-11-2010, 18:55
Че какъв им беше проблема на тия с 200 досега.......?????

old alfist
13-11-2010, 22:21
Интересно ми е с каква скорост презареждат камерите, защото много ги обичам такива когато ме изпреварят - разчистват ми напред и си карам си по-спокойно след тях.

iee
13-11-2010, 22:33
Не е крайно лош тоя закон......само, който не е изгарял ще е твърдо притив. Мен примерно ме изгърмяха на табелата на населено място с цивилна кола и стоях месец без книжка, освен глобата и точките, които ми взеха. В никакъв случай не се смятам за джигит на пътя......вярно карам с 150, карам и с повече, но само, когато обстановката го позволява и застрашавам само себе си! Както каза колегата по-горе можеше да е 2 пъти, но и 3 пъти се преживява даже, ако ти се случи 2 пъти със сигурност ще се позамислиш доста;)
Иначе аз доста си патя, че не давам пари на куките за някакви дребни нарушения;)

Ramsezsh
13-11-2010, 23:13
Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва. А идеята на промяната на даден закон е да се коригират пропуските в него. Не да се нагажда закона към ситуацията, както се опитаха при случая Ставийски. Та в тая връзка доводи от типа, че и в момента се плащат пари за рушвети, вместо точки не е много логичен. Целта трябва да бъде да се ограничи възможността за взимане на рушвети.

ФЕРАРИСТ
14-11-2010, 08:20
Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва.
Ама разбира се - само че когато закона е направен така че да поставя водачите пред невъзможноста да го спазват, с което милата държава да измие от себе си отговорноста за така наречената "война по пътищата" чрез дългогодишната си неспособност да създаде на водачите приятна обстановка, хубави и широки пътища, без особени препятствия по тях, не наблъсква пътя с излишни знаци, и прочее неща.......тогава тоя закон може с чиста съвест да се игнорира, или поне аз го правя, и карам така както да се чуствам аз сигурен, и така както преценя че спрямо обстановката и обстоятелствата не застрашавам околните........

koolio
14-11-2010, 10:46
Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва. А идеята на промяната на даден закон е да се коригират пропуските в него. Не да се нагажда закона към ситуацията, както се опитаха при случая Ставийски. Та в тая връзка доводи от типа, че и в момента се плащат пари за рушвети, вместо точки не е много логичен. Целта трябва да бъде да се ограничи възможността за взимане на рушвети.

Само че българският ЗДвП е правен точно така, че да не се спазва с цел да подпомага бюджета - пряко от парите от глоби и косвено - като отпада необходимостта от нормални заплати на служителите на Пътна полиция.

Ramsezsh
14-11-2010, 11:54
Ама разбира се - само че когато закона е направен така че да поставя водачите пред невъзможноста да го спазват, с което милата държава да измие от себе си отговорноста за така наречената "война по пътищата" чрез дългогодишната си неспособност да създаде на водачите приятна обстановка, хубави и широки пътища, без особени препятствия по тях, не наблъсква пътя с излишни знаци, и прочее неща.......тогава тоя закон може с чиста съвест да се игнорира, или поне аз го правя, и карам така както да се чуствам аз сигурен, и така както преценя че спрямо обстановката и обстоятелствата не застрашавам околните........


Само че българският ЗДвП е правен точно така, че да не се спазва с цел да подпомага бюджета - пряко от парите от глоби и косвено - като отпада необходимостта от нормални заплати на служителите на Пътна полиция.

Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".

koolio
14-11-2010, 12:52
Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".

Ако си плати примерно 50 бона на година, съмнявам се, че ще си прави каквото си иска ;).

Ramsezsh
14-11-2010, 13:10
Едва ли някой ще плати 50 бона. Замисли се колко нарушения са това. В момента 7 пъти ако си в границите 31-40 (в момента се отнемат по7т) над допустимото ще са ти свършили всички точки (говоря за чистата ситуация - без "ми ся кво ша праим). Глобата за това е 7*150=1050. Ако се увелиат двойно прави 2100. Това не са 50000 нали.

morfius
14-11-2010, 14:28
Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".

Напротив колега, намаляват се поне 2 пъти хранилките... още няколко пъти с електронния фиш.
И това е положителното в идеята!
Инак недостатъци винаги има... но ако чакаме идеалното решение, няма да имаме по-доброто.
А останалото е въпрос на култура - която се гради с десетилетия.

Ramsezsh
14-11-2010, 14:38
И как точно се намаляват хранилките?

morfius
14-11-2010, 14:52
Да смятам ли, че за теб е по-допустимо да платиш рушвет от глоба (при положение, че и в двата случая плащаш само пари)?
Да смятам ли, че ако имаш електронен фиш ще търсиш начин да го заличиш (връзки и рушвет отново), както е с актовете отнемащи точки от камерите?

Май пропускаш факта, че катаджиите в храстите са ербапи само на редовия човечец, ония дето мислиш, че тия промени са писани за тях и сега минават метър!

Ramsezsh
14-11-2010, 15:04
Както казах вече целта на закона е да се спазва!
Всеки нарушава правилата понякога, но няма право да се оплаква, че е глобен за това.


Май пропускаш факта, че катаджиите в храстите са ербапи само на редовия човечец, ония дето мислиш, че тия промени са писани за тях и сега минават метър!

Не ми отговаряш на въпроса.

morfius
14-11-2010, 15:12
Мисля, че отговорих достатъчно ясно... но нека видим първо ще се приеме ли и после какъв ефект ще има.
Пък тогава ще си покаже кой е бил прав :)

gjulizar83
14-11-2010, 15:22
ще правим квото ни са каже. тва е положението. черния жип ще е с предимство, сивата алфа ще кара с 50 и сички ще са с колани за да не ни вземат парите дето сме определили за смяна на тампони по предницата.

warbah
14-11-2010, 15:57
Добре де,как смятате с въвеждането на новите правила ще се увеличи ли корупцията сред катаджиите,която и сега си се шири сред тях.
Какво в крайна сметка трябва да се направи да се пресече този бич,щото така отново няма да се получи предвидения ефект,а именно парите да отиват в хазната а не в джобовете на катаджиите.:sniper:

gjulizar83
14-11-2010, 17:42
ми тряя да стане 20 лева глобата за квото и да е нарушение :D

Mind_Control
15-11-2010, 14:44
Добре де,как смятате с въвеждането на новите правила ще се увеличи ли корупцията сред катаджиите,която и сега си се шири сред тях.
Какво в крайна сметка трябва да се направи да се пресече този бич,щото така отново няма да се получи предвидения ефект,а именно парите да отиват в хазната а не в джобовете на катаджиите.:sniper:

Знаеш ли как ще се пресече корупцията- когато всеки направи компромис със себе си и престане да погазва закона. Аз лично първо спрях да давам пари, но продължих да нарушавам и след като ми останаха 10 точки, спрях и да нарушавам. И в момента нито нарушавам, нито давам пари. А в крайна сметка тия точки са за това- случайно като нарушиш да ти вземат част от тях и след това да си по- внимателен. А познавам хора, дето си пазят точките, все едно в гроба ще ги носят. За съжаление знам и за такива, дето си отнесоха пълния размер точки заедно с тях в гроба.

koolio
15-11-2010, 15:26
Знаеш ли как ще се пресече корупцията- когато всеки направи компромис със себе си и престане да погазва закона. Аз лично първо спрях да давам пари, но продължих да нарушавам и след като ми останаха 10 точки, спрях и да нарушавам. И в момента нито нарушавам, нито давам пари. А в крайна сметка тия точки са за това- случайно като нарушиш да ти вземат част от тях и след това да си по- внимателен. А познавам хора, дето си пазят точките, все едно в гроба ще ги носят. За съжаление знам и за такива, дето си отнесоха пълния размер точки заедно с тях в гроба.

И си купи Лексуса, за да караш само с 90 на главен път и с не повече от 130 на магистрала? Ай сиктир моля другарке разбираш ли ;).

morfius
15-11-2010, 15:49
Колега, 90-100 на главен път са ОК, ако не са нарязани от 60, 50, 40 през километър.
Има (макар и рядко) такива участъци, 156 та на 5 ... и е чак удоволствие да си караш със 90 - 100.
130 (120-140) на магистрала също са ОК, ако е магистрала като света.
450 км (колкото е на теория София - Бургас при налична магистрала от-до читава) със 130 се вземат за под 3 часа.

Проблема не са ни главните ограничения по пътищата, те са си добре.
Проблема са нацвъканите де що падне знаци хранилки и куки рекетьори.

Идеята на точките е точно такава, да те научат да не нарушаваш, без да ти отнемат възможността да се придвижваш.
Ако не искаш да се научиш... свършват и наново на изпити.
Но правилото - първо нарушение и 2 - 3 месеца без книжка е идиотско от където и да се погледне (все пак говорим за нарушение на скорост без ПТП, алкохол и т.н.).

За това настоящето предложение е добро, още повече никъде в него не виждам предложение да отпада отнемането на точки което си вървеше и преди с нарушения на скоростта над 30 км.

Просто ако пропуснеш някоя хранилка няма да си изправен пред избора - да оставаш без работа или да кихнеш, да дадеш 2 заплати за таксита и т.н. или да кихнеш, да не можеш да си прибираш детето от ДГ или да кихнеш, да не можеш да си ползваш отпуската или да кихнеш... и т.н. трябва ли да изреждам всички глупости дето съм виждал.

Да после ще гледаш двойно или тройно по-внимателно, пак не е гаранция, че няма да те изработят (знак в храстите или паднал надолу например и отнемане на книжка или стотака в дикиментите)... но е добре като начало.

pr_00f
15-11-2010, 16:01
След като "знаците хранилки " са любима тема на една камара колеги, ето ви малко полезно инфо :






Чл. 14. (1) Пътните знаци трябва да са видими от разстояние, което позволява на водача своевременно да предприеме действия за осигуряване безопасността на движението.
(2) Минималното разстояние за видимост на пътния знак (в m), в зависимост от скоростта на движение V (в km/h), е, както следва:
1. при V до 30 km/h - 50 m;
2. при V до 50 km/h - 100 m;
3. при V до 90 km/h - 150 m;
4. при V над 90 km/h - 250 m.
(3) Когато разстоянието за видимост по ал. 2 не може да се осигури:
1. пътният знак се дублира над или отляво на платното за движение;
2. пътният знак се поставя предварително, като с допълнителна табела Т1 се указва разстоянието, след което пътният знак е валиден.

Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената" се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движение съгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП).
(2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тя неколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояния съгласно приложение № 16.
(3) Когато скоростта на движение трябва да се ограничи с 30km/h, намалението е еднократно.



Та примерно си карате съвсем спокойно на извънградско със 90 и изведнъж хоп знак 50 .
Е аа ви пишат акт: :)

Mind_Control
15-11-2010, 16:23
И си купи Лексуса, за да караш само с 90 на главен път и с не повече от 130 на магистрала? Ай сиктир моля другарке разбираш ли ;).

е не.. карам със 150-160 по магистралата. Въпросът е, че не правя фрапиращи нарушения. А в града повече с от 10 км над допустимото не карам.

cyberhill
15-11-2010, 16:23
Според мен, дакато го има човешкия фактор, процента на корупция ще остане не променен. Аз честно ви казвам, пътен полицай в Англия не видях...
Камера > Снимка > Поща > Плашташ :) Simpe :)
Другото което е важно, е да го обвържат с данък или застраховка... стъпаловидно и доста хора ще почнат, не да се чудят как ще бутнат някой лев...

Аз от както имам книжка, винаги си получавам актовете и 1 лв не съм дал на полицаи.... бях останал с 10 точки... увря ми главата, 2 години без нарушение и ми ги върнаха (точките). Може да се каже че са ме култивирали :D

Mind_Control
15-11-2010, 16:28
След като "знаците хранилки " са любима тема на една камара колеги, ето ви малко полезно инфо :






Та примерно си карате съвсем спокойно на извънградско със 90 и изведнъж хоп знак 50 .
Е аа ви пишат акт: :)







Обикновенно тези условия са изпълнени и видомостта на знака е много повече от 100 метра.

pr_00f
15-11-2010, 16:29
Аха :)
А другото условие ?
За постепенно намаляване на скоростта - то май обикновено не е.

Mind_Control
15-11-2010, 16:31
бях останал с 10 точки... увря ми главата, 2 години без нарушение и ми ги върнаха (точките). Може да се каже че са ме култивирали :D

Абсолютно по същия начин се случиха и нещата при мен.

---------- Post added at 14:31 ---------- Previous post was at 14:29 ----------


Аха :)
А другото условие ?
За постепенно намаляване на скоростта - то май обикновено не е.

Ще дадеш ли пример, че не се сещам къде на извънградски път е необходимо, като изключим магистралите.

koolio
15-11-2010, 16:38
е не.. карам със 150-160 по магистралата. Въпросът е, че не правя фрапиращи нарушения. А в града повече с от 10 км над допустимото не карам.

Да де, ама а си се отпуснал малко над 160 и си за без книжка ;). И по хубав участък на главен път 120 си е нормално.
Иначе как е Лексусът? Не си споделял впечатления.

pr_00f
15-11-2010, 16:43
Няма значение дали е необходимо или не.
Въпроса е че не е спазена буквата на закона.

Примерно по обичайният ми маршрут - Младост 4 - Х.Димитър по околовръстното има 2 места със ограничение 50 ( от 90 ) и едно с 40.
Без междинни знаци.

Furious 155
15-11-2010, 16:54
Няма значение дали е необходимо или не.
Въпроса е че не е спазена буквата на закона.

Примерно по обичайният ми маршрут - Младост 4 - Х.Димитър по околовръстното има 2 места със ограничение 50 ( от 90 ) и едно с 40.
Без междинни знаци.Което не е правилно и е редно всяко намаление на ограничението на скоростта да става със знаци, а не рязко от 90 на 50 или на 60 както е обикновенно по извънградските пътища в България! Единствено по магистралите е ок, но не навсякъде!

Mind_Control
15-11-2010, 16:56
Няма значение дали е необходимо или не.
Въпроса е че не е спазена буквата на закона.

Примерно по обичайният ми маршрут - Младост 4 - Х.Димитър по околовръстното има 2 места със ограничение 50 ( от 90 ) и едно с 40.
Без междинни знаци.

Чакай сега. От 90 за да смъкнеш на 60 не мисля, че трябва да има междинен знак, поне според извадката от закона.

pr_00f
15-11-2010, 17:00
А аз някъде да съм говорил за знак 60 ?
Още от първото ми мнение по въпроса съм споменал изрично 50.

BatVas
15-11-2010, 17:08
Знете ли за мен кое е най-тъпото в системата. Факта , че трябва да загубя един ден за да се редя , да си взема акта и да си платя глобите. Поне за София е така. Сега ако ми кажете и кой ще поеме загубите на икономиката от БВП загубен от висене по гишета в КАТ - щото като гледам там винаги са големи опашки от ранни зори. Ако ми кажете и защо няма гишета работещи събота и неделя. Ами аз така заради това губене на време съм склоне при глоба 200 лева да дам рушвет 200 само за да не си губя времето. Тук даже да спомена че при акт написан в Търново да речем , отивам след месец в КАТ София и постановлението не ми е излязло, което значи още един ден ( а те работят когато ми е работното време и няма как и при двете ходения да не отсъствам по няколко часа от работа) Ей това най дразни.

П.П. Да спомена че от повече от две години съм нямал акт (имам сега от миналата седмица един за 23 км превишение, при патрулка в абсолютна тъмница , без включени светлини и скрита назад от пътя. Преди да ме обвините искам да кажа , че знака 60 е заради бензиностанция, а аз зареждах на въпростанта брнзиностанция, абсолютно пуст път, бях единствен клиент на бензиностанцията и като излязах дадох газ - първа , втора ...ПАЛКА и светене с ръчен фенер срещу мен. Просто бях на кеф с новото GTV и не ми се разправяше с плевенски катаджии.

Mind_Control
15-11-2010, 17:20
Знете ли за мен кое е най-тъпото в системата. Факта , че трябва да загубя един ден за да се редя , да си взема акта и да си платя глобите. Поне за София е така. Сега ако ми кажете и кой ще поеме загубите на икономиката от БВП загубен от висене по гишета в КАТ - щото като гледам там винаги са големи опашки от ранни зори. Ако ми кажете и защо няма гишета работещи събота и неделя. Ами аз така заради това губене на време съм склоне при глоба 200 лева да дам рушвет 200 само за да не си губя времето. Тук даже да спомена че при акт написан в Търново да речем , отивам след месец в КАТ София и постановлението не ми е излязло, което значи още един ден ( а те работят когато ми е работното време и няма как и при двете ходения да не отсъствам по няколко часа от работа) Ей това най дразни.

П.П. Да спомена че от повече от две години съм нямал акт (имам сега от миналата седмица един за 23 км превишение, при патрулка в абсолютна тъмница , без включени светлини и скрита назад от пътя. Преди да ме обвините искам да кажа , че знака 60 е заради бензиностанция, а аз зареждах на въпростанта брнзиностанция, абсолютно пуст път, бях единствен клиент на бензиностанцията и като излязах дадох газ - първа , втора ...ПАЛКА и светене с ръчен фенер срещу мен. Просто бях на кеф с новото GTV и не ми се разправяше с плевенски катаджии.

В такъв случай си се прецакал сам и е трябвало да им напомниш, че знакът важи до първото кръстовище, а ти излизайки от бензиностанцията си минал през тамън 2. Значи ако е бил преди бензиностанцията след нея не важи вече, освен ако няма табелка под него, че важи ХХХ метра.

ФЕРАРИСТ
15-11-2010, 21:52
абсолютно пуст път, бях единствен клиент на бензиностанцията и като излязах дадох газ - първа , втора ...ПАЛКА и светене с ръчен фенер срещу мен. Просто бях на кеф с новото GTV и не ми се разправяше с плевенски катаджии.
Ся не казвам че ти си луд, но ако ми се случи на мен, трябва да съм луд за да спра, може да си пуснат сичките буркани, ако ще и от багажника да си извадят допълнителни, ако ще и 3 коли да въртят след мен, спирам на първото осветено и оживено място......два пъти ми махаха така извън града, веднъж в града, и трите пъти не спрях, нито газ дадох, нито намалих, все едно нямаше кука отстрани.......сори, кьорав съм, трябва да се вижда надпис полиция, аз както казах съм кьорав и не виждам такова нещо в тъмното и неосветеното, и не знам тва кука ли е, или каруцар......то се същото де, ама карай.....:super::super::super:

gigi
16-11-2010, 10:00
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/11/16/krai-na-katadjiite-izskachashti-ot-hrasti.103877
А дано спрат да се крият като партизани, и да спират на най-тъпите възможни места.

morfius
16-11-2010, 10:04
Не знам дали е само шум в медиите... но ако горното и това станат в по-голямата си част факти, ще има напредък.
Странното е, че никъде обаче не се говори за превенция... явно още не са стигнали до тая точка на развитие.

ФЕРАРИСТ
16-11-2010, 19:11
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/11/16/krai-na-katadjiite-izskachashti-ot-hrasti.103877
А дано спрат да се крият като партизани, и да спират на най-тъпите възможни места.
През тъмната част от денонощието проверките ще се извършват по възможност на добре осветени места.
А ако няма тая възможност......ся го чух по новините, куките ще затягат коланите.....

old alfist
16-11-2010, 21:04
Всеки знак за ограничение на скоростта не е случаен - това, че в повечето случаи числото върху знака не е адекватно, не изключва опастност.
Не съм перфектен по отношение спазване на ограниченията, но винаги имам едно наум при преминаване през такива участъци - дори, когато някой пред мен ме пази по отношение на радарите.
Не винаги, особено по непознат път можем да преценим опастността, затова дори да превиша скоростта го правя с повишено внимание.
Та приказката ми е - плащането си е плащане, но по-важното е мисленето през времето на шофиране.

infernus
16-11-2010, 21:37
Знете ли за мен кое е най-тъпото в системата. Факта , че трябва да загубя един ден за да се редя , да си взема акта и да си платя глобите. Поне за София е така. Сега ако ми кажете и кой ще поеме загубите на икономиката от БВП загубен от висене по гишета в КАТ - щото като гледам там винаги са големи опашки от ранни зори. Ако ми кажете и защо няма гишета работещи събота и неделя. Ами аз така заради това губене на време съм склоне при глоба 200 лева да дам рушвет 200 само за да не си губя времето. Тук даже да спомена че при акт написан в Търново да речем , отивам след месец в КАТ София и постановлението не ми е излязло, което значи още един ден ( а те работят когато ми е работното време и няма как и при двете ходения да не отсъствам по няколко часа от работа) Ей това най дразни.

П.П. Да спомена че от повече от две години съм нямал акт (имам сега от миналата седмица един за 23 км превишение, при патрулка в абсолютна тъмница , без включени светлини и скрита назад от пътя. Преди да ме обвините искам да кажа , че знака 60 е заради бензиностанция, а аз зареждах на въпростанта брнзиностанция, абсолютно пуст път, бях единствен клиент на бензиностанцията и като излязах дадох газ - първа , втора ...ПАЛКА и светене с ръчен фенер срещу мен. Просто бях на кеф с новото GTV и не ми се разправяше с плевенски катаджии.

От 5 години вече не живея в Плевен, последният ми акт е от там преди повече от 2 години:super:, и днес пак ми натресоха фиш тия малоумници:bash:, сутринта в час пик че съм пресекъл път на пешеходец който не беше на зебра ?!? втф?!? Много са ми хитри милинките особено като видят софииска кола всякаш видат златна мина... И аз не се разправях не им дадох пари да киснат там кавалите. А по темата: Просто в България е пълно със знаци 30км/лв в час, за пример мога да ви дам Луковит, където по неведоми причини трябва през целия град да караш с 30 40 като наказан и винаги има по една две патрулки на различни места. И съм твърдо за това да не се отнемат точките, шЪ ма извинявате но Плащаш и Продължаваш никога няма да намали корупцията, даже колкото по големи глобите толкова повече. Докато ги има пътните полицаи и момента с договорката на място няма начин. Вместо да платя акт 150 лв защо да не дам на краипътния бастун 30 40 зависи според договорката и да продължа. А като има камера и автоматизирана система където директно собственика на колата получава честитутката да си плати акта и глобата работата е съвсем друга. Въпросът е че в момента с наличните камери чакаме по 7 месеца да доиде такава, да не говорим ако се опашат всички магистрали еле пък главни пътища, ще се чака по 7 години. Май се по увлякох сори за което ама още ми етегаво заради фиш-а.

old alfist
16-11-2010, 21:54
От 5 години вече не живея в Плевен, последният ми акт е от там преди повече от 2 години:super:, и днес пак ми натресоха фиш тия малоумници:bash:, сутринта в час пик че съм пресекъл път на пешеходец който не беше на зебра ?!? втф?!? Много са ми хитри милинките особено като видят софииска кола всякаш видат златна мина... И аз не се разправях не им дадох пари да киснат там кавалите. А по темата: Просто в България е пълно със знаци 30км/лв в час, за пример мога да ви дам Луковит, където по неведоми причини трябва през целия град да караш с 30 40 като наказан и винаги има по една две патрулки на различни места. И съм твърдо за това да не се отнемат точките, шЪ ма извинявате но Плащаш и Продължаваш никога няма да намали корупцията, даже колкото по големи глобите толкова повече. Докато ги има пътните полицаи и момента с договорката на място няма начин. Вместо да платя акт 150 лв защо да не дам на краипътния бастун 30 40 зависи според договорката и да продължа. А като има камера и автоматизирана система където директно собственика на колата получава честитутката да си плати акта и глобата работата е съвсем друга. Въпросът е че в момента с наличните камери чакаме по 7 месеца да доиде такава, да не говорим ако се опашат всички магистрали еле пък главни пътища, ще се чака по 7 години. Май се по увлякох сори за което ама още ми етегаво заради фиш-а.
Ако завиваш пешеходеща на такъв вид пътека има предимство. На кое място стана туй чудо.

morfius
16-11-2010, 22:19
Продълженията на тротоарите се водят пешеходни пътеки, дори необозначени... това го приеха защото им е по-лесно така вместо да обновяват боята на пътеките.
Изобщо всичките малоумия по пътищата са все на гърба на шофьорите.

infernus
16-11-2010, 22:34
Ако завиваш пешеходеща на такъв вид пътека има предимство. На кое място стана туй чудо.

Пробива и Гренадерска, 8:20 сабахлян бързах за чудния ни съд, завивах на дясно от гренадерска да хвана по пробива към Дом на Книгата...


Продълженията на тротоарите се водят пешеходни пътеки, дори необозначени... това го приеха защото им е по-лесно така вместо да обновяват боята на пътеките.
Изобщо всичките малоумия по пътищата са все на гърба на шофьорите.

Няма по абсурдни знаци и правилник от нашият, при положение че пешеходеца дори не намали защото беше пи*ка си майна в цаверичака от мен. Ама като сме овци и търпим така ще е....

Най голямата кретения е че и в момента е Плащаш и Продължаваш стига да се договориш полицая, а с този новият закон ще стигнем до момента в който някой ще отнесе дете и ще си плати и продължи защото има пари...

morfius
16-11-2010, 23:18
Няма по абсурдни знаци и правилник от нашият, при положение че пешеходеца дори не намали защото беше пи*ка си майна в цаверичака от мен. Ама като сме овци и търпим така ще е....

Най голямата кретения е че и в момента е Плащаш и Продължаваш стига да се договориш полицая, а с този новият закон ще стигнем до момента в който някой ще отнесе дете и ще си плати и продължи защото има пари...

Е търпим, за това сме държава на абсурдите...

Колкото до последното, точно то се случва нееднократно в момента, с настоящия закон.
За кон няма закон, за кокошка няма прошка...

А промените изобщо не касаят ПТП, да не говорим за жертви.

danchev63
16-11-2010, 23:46
Всичко е за пълнене на хазната(джоба). Никаква превенция и тем подобни. Заповедите са " днес да донесеш 6 акта за скорост ", " 3 акта за светлини" и " 5 акта за колани ". За да изпълни плана трябва да се скрие иначе няма хващане. А закона е направен така че да те скубят а не да те предпазват. Първо трябва да се затегне зверски режима за издаване на свидетелство за правоуправление. След това да се съобразят маркировките - хоризонтална и вертикална - съобразно условията. И чак след това да се въвеждат тези глоби и тем подобни рестриктивни мерки. Така нищо не се постига освен да увеличат псуването. Ако се спре купуване на книжки и водачите станат правоспособни в истинския смисъл на думата, то тогава и движение със 120 по първокласен път няма да е проблем, а по магистрала примерно 160. В закона ако залегне за населени места условието съобразена безопасна скорост то тогава няма проблем и със 80 да се движиш. Така или иначе има текст в закона и сега с който седнеш ли зад волани за всичко си виновен ти ( перефразирано). Така че не са необходими никакви други рестрикции а единствено обучение на тези които претендират че карат, и принуждаването им да научат закона и да го спазват.
Но така ще пресъхне и сухото и суровото, за това правителствата - които и каквито и да са те - нямат желание и не предприемат нищо в тази насока.
Това си е живата истина.

mdterziev
24-01-2011, 09:44
http://e-vestnik.bg/10916/gerb-vavede-novi-globi-za-shofyori-ili-novi-rushveti-za-politsaite/