PDA

View Full Version : дефиниция що е то реклама



голямата риба
13-11-2010, 10:20
по повод редактирано мнение в тази тема
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=54051

няма ли да е добре да се даде точна дефиниция какво е точно реклама в този форум

чак Добромирски да не смее да пусне сайтовете на фарнел и комет е смешно

П.П. дори не съм прочел редактираното мнение, но така излиза, че отиди в ЕМК33 при еди кой си или VGZ в Асеновград е твоя човек , аз бях при Драго е все реклама

голямата риба
29-11-2010, 00:26
явно няма кой да отговори

да попитам, защо след като горната тема е редактирана,
в момента в тунинг раздела има тема която е пряка реклама на автосервиз?

ne0
04-12-2010, 13:50
Чакаме отговор от доста време от ръководството на форума???

Какво лошо има като някой е доволен от VGZ или Драго или примерно вафла мура да го сподели. Да се презеня според случая поне като няма правила. Щото с тези мнения поне се помага хората да ходят при проверени и особено Добри форумни хора.

morfius
04-12-2010, 17:43
Аз за това давам линка на раздела със сервизите като някой пита... щото и аз вече не мога да разбера, ако кажа един от тях дали няма да го третират като реклама.

голямата риба
05-12-2010, 18:33
Аз за това давам линка на раздела със сервизите като някой пита... щото и аз вече не мога да разбера, ако кажа един от тях дали няма да го третират като реклама.
добре де нали сега си един от "власт" имащите
какво направи за подобряване на положението?

morfius
05-12-2010, 18:59
Не съм властимащ или управител, а прост чистач & охрана на отделение... 2 в 1 :)

Рекламната политика във форума се определя от собственика/собствениците му.
Не знам администраторите, дали имат само технически права или и управленски.
Та и да искам, нищо не мога да променя.

голямата риба
05-12-2010, 19:57
то и за това власт беше в кавички, ма карай


...Та и да искам, нищо не мога да променя.

интересно ми е това последното как се вписва в мирогледа ти и темата за докторите и полицаите?

morfius
05-12-2010, 20:02
Никак, просто нямам информация за да имам позиция и да предприемам действия.

ne0
10-12-2010, 10:58
чакаме отговор

136
10-12-2010, 11:17
Аз ще ти кажа отговора.Като на повечето неща .КЛЮЧ. После защо имало такива като г-н Николов

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

Иванов ,Петров няма значение.

stani4a
10-12-2010, 13:45
нека и аз споделя мнение:

преди известно време админ ми направи забележка, че аватара ми бил рекламен да съм го махнел. беше логото на радио Фреш. имахме спор, и накрая ми го махнаха без мое желание.

така, че с интерес ще следя темата!

me4o4ko
11-12-2010, 10:42
нека и аз споделя мнение:

преди известно време админ ми направи забележка, че аватара ми бил рекламен да съм го махнел. беше логото на радио Фреш. имахме спор, и накрая ми го махнаха без мое желание.

така, че с интерес ще следя темата!

Хахаха
Сега почитателите на Немската овчарка да не ме обвинят,че пропагандирам Сибирското хъски с комерсиална цел и да ме нарочат,че имам кучкарник за такива кучета и аватара ми е с цел реклама,за да ми върви "стоката" :baby:

голямата риба
11-12-2010, 11:15
поредният абсурд от вчера
рапортувах мнение на Нено, в което има препратка към mobile.bg, след което мнението му беше изтрито, а аз дори съм получил зелени точки за това си действие.

по късно обаче рапортувах тема, в която модератор и член на УС на КАРБ, пряко рекламира фирма Мустанг
разбира се на него не са наложени никакви санкции

П.П. Нено, Даги си е купил праговете благодарение на теб

136
11-12-2010, 11:30
Кучетата си лаят,кервана си върви.

pr_00f
11-12-2010, 11:50
То хубаво си лаят кучетата, ама ако лаеха информирани щеше да е още по добре.
Лесно е да се плюе, ама модератора на раздела си е свършил работата и то добре.




Мнението на Нено
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...151&f1=details (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11257876631646151&f1=details)
и следващото на


Dagi (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=12033)

Обаждах се още одавна и каза,че е продал спойлера и праговете още 1-вия ден :grin:


са изтрити за да се опази темата чиста.

morfius
11-12-2010, 12:13
поредният абсурд от вчера
рапортувах мнение на Нено, в което има препратка към mobile.bg, след което мнението му беше изтрито, а аз дори съм получил зелени точки за това си действие.

по късно обаче рапортувах тема, в която модератор и член на УС на КАРБ, пряко рекламира фирма Мустанг
разбира се на него не са наложени никакви санкции

П.П. Нено, Даги си е купил праговете благодарение на теб

Някой е запомнил колко обичаш зелените точици и е проявил ирония :whistle:

А за рекламата, ЛС реклама ли е?

ne0
11-12-2010, 13:39
То хубаво си лаят кучетата, ама ако лаеха информирани щеше да е още по добре.
Лесно е да се плюе, ама модератора на раздела си е свършил работата и то добре.

и следващото на

са изтрити за да се опази темата чиста.


Профе с теб въобще пък не смятам да споря ама да си споделя мнението.

В случая просто скоро се бях ровил за някакви части и бях забелязал търсените неща от Даги във форума. Ама въобще незнам на кой в Русе е моргата и... просто споделих информация.... ТОВА Е ФОРУМ

Понеже познавам и Даги и Еньо нема как да има проблем между нас (даже не бях забелезял че е изтрито мнение) ама ситуацията е смешна.

Накрая ще стане форум с модератори и без потрбители.
Или измислете правилник или просто си кажете и ние не знаем как да преценяме просто на моментно състояние и така.

Не може като някой има опит и споделя примерно че ВГЗ е добър майстор и е доволен от него и това да е комерс.
А да се коментират марки на гуми и т.н.

Не може като съм пуснал снимка на валове, понеже е интересно и смятам, че сме едни от първите в бг които са се сблъкали с валове за без вариатор да се прави проблем че на кутията видиш ли имало надпис на АЛФИСТИ.бг, а за КАТКАМС никой да не бере грижа. Каква е разликата. Исках да пусна тази тема в тунинг ама там нямаше и един час да оцелее като "ОЧЕВАДНА РЕКЛАМА", затова си викам дай в нашия си раздел да ги покажем. Или това не е автофорум а ФОРУМ ЗА СПАМ И ПОЛИТИКА И ГЛУПОСТИ!!!!
Не може Венци да се чуди в кой раздел да си пусне темата за колата за да не бъде изтрита и обвинен в някаква самореклама.

ОЛИГОФРЕНИЯ. Какво трябва да се направи друг форум ли където хората да са свободни и да е интересно и полезно.

Ами тогава искам всички марки на гуми които са споменати във форума да се изтрият. Абе въобще и клиповете, от какъв зор ша рекламираме youtube или vbox, като КАРБ не лапа пара. Абе изтрийте всичко. Мирише. На петнадест модератора съм казал че има реклами с подписите на поне 5 забелязани юзера от мен... какво правим или "СЪДИЯТА КИХАШЕ"

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

Сетих се нещо, така и така форума се води че се ползва от Клуб Алфа Ромео България, що не пробвате да направите платени регистрациите, щото щом е на този клуб би трябвало да е само на членовете му а не за феновете на Алфа Ромео по принцип. Тъкмо ще е пълен само с "качествени юзари" и няма да имат проблеми модераторите. И ако решите че пък може да оставите поле за простосмъртните оставете и отворен форум с либерални права. А вече ако форума има други интереси и Клуба и той ами разберете се. Кой иска парата и за какво е цялата тая тоталитарна репресия.

Щото каквото и да говорите.. за пари става въпрос.

136
11-12-2010, 13:51
:thumbup:

голямата риба
11-12-2010, 14:15
То хубаво си лаят кучетата, ама ако лаеха информирани щеше да е още по добре.
Лесно е да се плюе, ама модератора на раздела си е свършил работата и то добре.



и следващото на



са изтрити за да се опази темата чиста.
Добре де Стефане, този довот мога да го приема, макар, че е изсмукан от пръстите.
Защо обаче не коментираш мнението на Цецо(fiore) който прави очевадна реклама на фирма Мустанг автостъкла?

П.П. и да вметна, че репортите ми са за да покажат абурдноста на модерирането

---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:12 ----------


Някой е запомнил колко обичаш зелените точици и е проявил ирония :whistle:

А за рекламата, ЛС реклама ли е?
ако не си забелязал, това за репутацията успях да ги заобиколя

според това което виждам , във форума не бих се учудил ако приемете и ЛС-тата за реклама

morfius
11-12-2010, 14:30
Виждам аз, явно и този дето ти помага да събереш бобчета отново и той е видял :)
Шегувам се бре...

А за ЛС като реклама... е до там не бях стигнал в абсурдизирането 8-)
Това ще е интересен спам подход... ама ще иска едно кликане, бая АутоИТ ще трябва :D

голямата риба
11-12-2010, 15:13
Виждам аз, явно и този дето ти помага да събереш бобчета отново и той е видял :)
Шегувам се бре...

А за ЛС като реклама... е до там не бях стигнал в абсурдизирането 8-)
Това ще е интересен спам подход... ама ще иска едно кликане, бая АутоИТ ще трябва :D
не е за тази тема, обаче пък твоята позиция не мога да я разбера

в общите приказки, пишеш за абсурдите в държавата ни
докато тук във форума, където малко или много си близък до "власта", не се бориш с абсурдите

morfius
11-12-2010, 16:56
Тук във форума и в клуба изобщо сега се запознавам с историята и фактите, за това гледам да не вземам генерална и крайна позиция докато не ги знам добре.

Old Fox
11-12-2010, 17:54
На петнадест модератора съм казал че има реклами с подписите на поне 5 забелязани юзера от мен... какво правим или "СЪДИЯТА КИХАШЕ"


И паралелно в твоят подпис стои надпис alfisti.bg
Но ти ще кажеш, че е различно, не е реклама. Ок съгласих се.

pininfarina
11-12-2010, 18:56
Искам и аз да попитам нещо, след като имам платена обява, докато си я лпащам, мога ли да сложа името на сайта си в подписа?
Благодаря предварително за отговора :-)

marian
11-12-2010, 20:15
Искам и аз да попитам нещо, след като имам платена обява, докато си я лпащам, мога ли да сложа името на сайта си в подписа?
Благодаря предварително за отговора :-)
Нестава,поне на мен не ми позволиха.
Тогава,царя даваше а пъдаря не.

pininfarina
11-12-2010, 20:31
Нестава,поне на мен не ми позволиха.
Тогава,царя даваше а пъдаря не.

Мисля да изчакам да го решат на съвет и да излязат с някакво становище. Така и другите ще знаят и няма да нарушават правилата ;-)

spe4elist
11-12-2010, 21:01
Искам и аз да попитам нещо, след като имам платена обява, докато си я лпащам, мога ли да сложа името на сайта си в подписа?
Благодаря предварително за отговора :-)

Въпроса е поставен на високо клубно и форумно ниво. Чакаме решение.

ne0
11-12-2010, 22:50
И паралелно в твоят подпис стои надпис alfisti.bg
Но ти ще кажеш, че е различно, не е реклама. Ок съгласих се.

Tи ли?
Така ли мислиш че е реклама! Моля скрий си личните нападки, много моля!

Ще те информирам малко тъй като не съм сигурен че си запознат.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ДА ИМАТ ПОДПИСИ КАТО МОЯ. Аз се гордея с това нещо, това че някой вероятно ти е промил мозъка е друг въпрос.
На колата ми и до ден днешен пише Клуб Алфа Ромео България, и на другата ми алфа 155 пише огромни букви и има сайта от хит.бг.
За същаление са рядкост подписите като моя, но взеха да се появяват, това е изтинския подпис за автофорум.
Ще намеся примерно и Бобо ей така щото е перфектен пример какво един заклет фен трябва да има в подписа. Загледал ли си се в аватара му или подписа???? Знаеш ли защо ги има и защо са такива. Знаеш ли откъде са. Бил ли си там. Знаеш ли че този кадър отдолу в подписа му беше даден по-телевизията от италфест 2007, мисля благодарение на Светльо и Петко. Знаеш ли чи минахме със 100км/ч покрай главата на оператора. Знаеш ли че като ГТВ-то му чийто надпис е сниман на аватара няма такова в БГ или може би и никъде. Видял ли си отдолу колко МПС-та са изброени. Това трябва да е гордост за КЛУБА, още повече че той му е член.
И сега към моя подпис или аватар. Дадах пример с трето лице защото ми е по-лесно да спомена трети човек и никой къг неможе да каже за примера. Що не питаш що пише Ектрийм.. ами ще пише много ясно - ГОРДОСТ.
Ама пък за кakво да скромнича.
Това гледал ли си го http://www.streetfire.net/video/auto-show-dupnitza-2008_205362.htm
знаеш ли че там бяме с КОСТА, знаеш ли че се бях записал под КАРБ, знаеш ли че возих приятели и колеги, знаеш ли че си счупих колата там, знаеш ли колко ми струва. Знаеш ли коя алфата с най-добро време на писта Дракон към момента????

Кажи ми ти акво имаш да покажеш и ако си струва ще се гордея... ама да ми пишеш ТАВРИии и цитати на Пинки...

СОРИ

и да алфисти.бг е нещо което събра доста еднакви инетереси и се случват несъмнено добри неща,,, и ти това много добре го знаеш

П.С. И благодаря на колегите истински фенове от форума които винаги изкарват качествени кадри БЕЗПЛАТНО

Old Fox
11-12-2010, 23:05
Не те познавам за да има лични нападки. Подписа ти още стои нали?
Питах те и преди питам те и сега:
Ако аз се гордея с моя магазин за вибратори мога ли да си го туря в подписа.
Кога рекламата става реклама?

ne0
11-12-2010, 23:13
ами тури си го ама във форума на bgsamoebachki.com или bgonanizum.bg или в някакъв подходящ форум не и в автофорума на алфа ромео

Old Fox
11-12-2010, 23:25
Тоест нещата свързани с Алфа Ромео не са реклама, а всичко останало е?
Ок това би могло да бъде разграничител, но реално ли е?

ne0
11-12-2010, 23:39
и реално и правилно

pr_00f
12-12-2010, 00:57
Ще се съглася с всички изписани мнения.

Резултат от дискусията ще има когато УС и Админите уточнят тези подробности.
И то под формата на кратки и ясни правила.
А до настъпването на този момент всичко е "чепкане на вълна".

mordohy
12-12-2010, 01:33
До като аз и някой други чепкахме вуната у цетъро на Софето, други я чепкаха за имидж у Милано. Там търсете връзката и не псувайте Прууфа

gigi
12-12-2010, 12:05
До като аз и някой други чепкахме вуната у цетъро на Софето, други я чепкаха за имидж у Милано. Там търсете връзката и не псувайте Прууфа

:roll::roll::roll:

morfius
12-12-2010, 20:40
Тоест нещата свързани с Алфа Ромео не са реклама, а всичко останало е?
Ок това би могло да бъде разграничител, но реално ли е?

Перфектен и реален разграничител за фен клуб и форум си е.
Ако става дума за организирани или комерсиални мероприятия/търговия и т.н. - се води отделна графа - фен зона.

Така имаме 4 случая:
- Некомерсиални събития/обяви - продавам си колата, части от нея, стария компютър или моделите от колекцията които не са в 1:43...
- Фен зона - събития/обяви/препратки към всичко което е свързано с Алфа Ромео - дори автокъща ако продава само Алфи, ще е вид фенщина, не смятате ли?
- Комерсиални събития/обяви - всичко що не попада в горните случаи, а е организирано с цел печалба.
- Реклама на всякакви други марки и стоки (само трябва да се уточни кое е реклама и кое съвет, отговор или предупреждение).
Създадени правила май имаме само за 2 от 4 те... после защо стана хаос... :devil:

голямата риба
12-12-2010, 23:02
аз да питам тази тема реклама ли е?
http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=790354#post790354

gigi
12-12-2010, 23:56
Перфектен и реален разграничител за фен клуб и форум си е.
Ако става дума за организирани или комерсиални мероприятия/търговия и т.н. - се води отделна графа - фен зона.

Така имаме 4 случая:
- Некомерсиални събития/обяви - продавам си колата, части от нея, стария компютър или моделите от колекцията които не са в 1:43...
- Фен зона - събития/обяви/препратки към всичко което е свързано с Алфа Ромео - дори автокъща ако продава само Алфи, ще е вид фенщина, не смятате ли?
- Комерсиални събития/обяви - всичко що не попада в горните случаи, а е организирано с цел печалба.
- Реклама на всякакви други марки и стоки (само трябва да се уточни кое е реклама и кое съвет, отговор или предупреждение).
Създадени правила май имаме само за 2 от 4 те... после защо стана хаос... :devil:

Абсолютно съм съгласен. И си мисля че форума е за взаимопомощ и съвети (или поне едно време беше така) и съответно определяне на правила при съвет, отговор и т.н. е тъпо. Някой пита къде да си направи генерация, друг си е правил и препоръчва Драго(Екстрим Тунинг) или VGZ щото е доволен и кво ся триеме го щото било реклама а и Драго и ВГЗ ги боли шпека за нас обаче масово хората са доволни и какво става вместо да получи човека помощ .....форума общо взето се явява безполезен. Е да един два пъти на третия ще пише само в общи приказки и кво от форум на марката минаваме на форум всички сме специалисти икономисти..........по едно време имаше мода и филолози да сме.
А реклама лесно се прави на всеки попитал за нещо множество от хора могат да отговарят на ЛС - демек потребител пише в тема "от къде да си купя накладки" и аз, Пешо, Гошо и Тошо му пращаме на ЛС от Т&Н примерно и кво???.....
:comphits::comphits:

me4o4ko
13-12-2010, 13:09
аз да питам тази тема реклама ли е?
http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=790354#post790354

Сто процентова реклама!
Даже не е в платеният раздел! :-|

136
14-12-2010, 10:46
Сто процентова реклама!
Даже не е в платеният раздел! :-|

Това е към двойния стандарт.Не е реклама :)

cyberhill
14-12-2010, 11:05
аз да питам тази тема реклама ли е?
http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=790354#post790354

Интересен въпрос :)

bouncer
14-12-2010, 13:01
аз да питам тази тема реклама ли е?
http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=790354#post790354

да, реклама е. Относно питането на Нено и всички останали - ще помислим върху по-ясни и точно правила и ще се срещнем с модераторите, за да ги обсъдим.

голямата риба
14-12-2010, 13:19
да, реклама е. Относно питането на Нено и всички останали - ще помислим върху по-ясни и точно правила и ще се срещнем с модераторите, за да ги обсъдим.
Бояне, Бояне
а не е ли много по лесно да няма правила?

bouncer
14-12-2010, 14:11
по-лесно - да. По-правилно - не! Правила ще има съвсем скоро.

morfius
14-12-2010, 14:14
Само не си мислете, че като ги има правилата, ще се харесат на всички 8-)
Но нито е по-лесно, нито е правилно да ги няма...

r.jelev
14-12-2010, 16:19
правила които да се спазват. Т.е. адекватни правила. И двойния стандарт когато го няма, все си мисля че ще има по-малко нерви и по-малко псувни!!! Типичен пример е това за спечелиста... Много пекан човек, и по телефона ми се е налагало и съм говорил с него, но ако аз си пусна обява на Вюрт да речем.. от там мога да вземам неща с отстъпки и да ги продавам на алфисти, мен ще ме разкарат :) Аз пък мисля и предлагам да се поуспокои малко мисленето тук. Все пак е интернет пространство и няма нищо общо с реалното. В БТВ и Нова като отидем, може да ни ограничат... но тук! Хайде стига леки работи, нека всеки да препоръчва с цена части и аксесоари, така публично всеки може да помогне на някой, вече измамниците да се наказват, но другото е печалбарство. Аз не съм член на клуба само заради това че не искам да платя 60 лева и до тях да се докосват "много хитри" глави. Иначе на драго сърце. Обзалагам се, че има много хора които като мен зарадии принципността на 60тте лева, а не заради сумата :) Такаче хубаво обмислете, тук печелите или помагате. Един форум е за помощ. Един сайт за продажби е за печалбарство (там няма помощ, Бай Злати от Тръмбово ако му вземеш с 200 лева повече, са 200 лева в джоба ти) . ПП: Аз съм за такива обяви като на спечалиста да има макар и на други фирми които ясно са написани цени и служат. Например имам въпрос, ако на някой препоръчам силикон на вюрт за реклама ли ще се вземе, или за помощ?

pininfarina
14-12-2010, 17:07
правила които да се спазват. Т.е. адекватни правила. И двойния стандарт когато го няма, все си мисля че ще има по-малко нерви и по-малко псувни!!! Типичен пример е това за спечелиста... Много пекан човек, и по телефона ми се е налагало и съм говорил с него, но ако аз си пусна обява на Вюрт да речем.. от там мога да вземам неща с отстъпки и да ги продавам на алфисти, мен ще ме разкарат :) Аз пък мисля и предлагам да се поуспокои малко мисленето тук. Все пак е интернет пространство и няма нищо общо с реалното. В БТВ и Нова като отидем, може да ни ограничат... но тук! Хайде стига леки работи, нека всеки да препоръчва с цена части и аксесоари, така публично всеки може да помогне на някой, вече измамниците да се наказват, но другото е печалбарство. Аз не съм член на клуба само заради това че не искам да платя 60 лева и до тях да се докосват "много хитри" глави. Иначе на драго сърце. Обзалагам се, че има много хора които като мен зарадии принципността на 60тте лева, а не заради сумата :) Такаче хубаво обмислете, тук печелите или помагате. Един форум е за помощ. Един сайт за продажби е за печалбарство (там няма помощ, Бай Злати от Тръмбово ако му вземеш с 200 лева повече, са 200 лева в джоба ти) . ПП: Аз съм за такива обяви като на спечалиста да има макар и на други фирми които ясно са написани цени и служат. Например имам въпрос, ако на някой препоръчам силикон на вюрт за реклама ли ще се вземе, или за помощ?

Колега,
предполагам знаеш че Вюрт са само пакетаж и ценичките им са маллко понапомпени точно поради тая причина.
За отстъпки кой какви дава е малко по деликатна тема, тъй като тук вече започва да действа закона за защита на конкуренцията. Ти си позваш персонална отстъпка от върт предполагам а не затова че си магазин и се занимаваш с търговия. Когато започнеш да се занимаваш по комерсиално с тия неща, ще видиш че неможеш да даваш и да продаваш публично на цени, на които ти сам си решиш, освен ако не си вносител, което пак не е гаранция за това.
Да предположим че аз ползвам 20% отстъпка от Бош, кажа - хайде колеги, който иска - давам му на 20%. По този начин фирмата ми доставчик започва да губи крайните си клиенти и няма интерес да продава на мен!
Може много да се пише по тая тема, това го давам просто за пример.

136
14-12-2010, 17:21
Това е защото ни е ориенталска търговията. В нормалните страни няма 30,40,50 процента отстъпки.Просто тук са надути нещата и за това кьораво и съкато дава отстъпки.Ако нещата бяха по регламентирани тогава щеше да има полза от тези 60 лв членски внос и законови отстъпки.В определени вериги магазини и членовете на клуба щяха да са повече.Като гледам как вървят нещата и всичко почваме да си правим сами.Преправяме си части,произвеждаме си част,сами си ги монтираме няма да се изненадам ако утре някой пусне обява че продава рециклирана Алфа Ромео 156.От 2-3 Алфи се прави една вървяща.

morfius
14-12-2010, 17:25
Баш в нормалния свят има и по 90% отстъпки, при ликвидации и разпродажби.
Но за авточасти и автомобили нямаше ... поне преди кризата.
В държави които не наляха пари за това, отстъпките си бяха доста сериозни за нови автомобили на склад.
Ние с ориенталската още не стигаме до там.

r.jelev
14-12-2010, 17:29
Мдааа подкрепям горното! В нормалните страни OUTLET има :) тук имаме само табелки . Цените в България са верно много надути. На авточасти да не говорим. Е на тия нашите свещи за ТС .. еб*ем ти, аз от 330 на 158 ги взех. Това какво показва, че някой си си слага една надценка от 40+% . Ама така си има гъдел, хем печелиш от баламия който няма как да дойде с познат да му се даде отстъпка, хем и печелиш клиенти- опааа бате сега тука ти пускам една 30% отстъпка. И познай след това си пазариш от този магазин. Да ама то и след 30% отстъпка печалбата не му е никак малка :)

r.jelev
14-12-2010, 17:51
Колега,
предполагам знаеш че Вюрт са само пакетаж и ценичките им са маллко понапомпени точно поради тая причина.
За отстъпки кой какви дава е малко по деликатна тема, тъй като тук вече започва да действа закона за защита на конкуренцията. Ти си позваш персонална отстъпка от върт предполагам а не затова че си магазин и се занимаваш с търговия. Когато започнеш да се занимаваш по комерсиално с тия неща, ще видиш че неможеш да даваш и да продаваш публично на цени, на които ти сам си решиш, освен ако не си вносител, което пак не е гаранция за това.
Да предположим че аз ползвам 20% отстъпка от Бош, кажа - хайде колеги, който иска - давам му на 20%. По този начин фирмата ми доставчик започва да губи крайните си клиенти и няма интерес да продава на мен!
Може много да се пише по тая тема, това го давам просто за пример.

Прав си .. но идеята ми е че тук във форума би следвало да се мисли за помощ на някой, а не за бизнеса на някой ;) Съжалявам хората които печелят от форума но все пак... всеки си гледа интереса и знам, че интереса на хората които им се пази бизнеса ще надделее тук за жалост. И не го казвам защото нямам бизнес тук, а защото от форум става на онлайн магазин. За недоволните от поста ми - съжалявам, не съм се насочил срещу никой, просто наистина се иска да се седне и да се мисли много. Но определено всичко да се насочи по посока обикновенни хора а не хора развиващи бизнес.

pininfarina
14-12-2010, 18:08
Прав си .. но идеята ми е че тук във форума би следвало да се мисли за помощ на някой, а не за бизнеса на някой ;) Съжалявам хората които печелят от форума но все пак... всеки си гледа интереса и знам, че интереса на хората които им се пази бизнеса ще надделее тук за жалост. И не го казвам защото нямам бизнес тук, а защото от форум става на онлайн магазин. За недоволните от поста ми - съжалявам, не съм се насочил срещу никой, просто наистина се иска да се седне и да се мисли много. Но определено всичко да се насочи по посока обикновенни хора а не хора развиващи бизнес.

Колега, разбра ме погрешно.
Защо да не си го вземе от форума с 20% отстъпка например и да останат 5% за този който го продава отколкото да отиде и да си го вземе на крайна клиентска цена от магазина.
Тук във форума поне се познаваме и лично аз не бих си позволил да продавам части, които са с недоказано качество или пък да товаря колегите - напротив, сремя се да е точно обратното :-)

cyberhill
15-12-2010, 08:22
Е нали за това има платен раздел...

А аз като питам, от къде да си купя носачи TRW, никой да не смей да каже дадено място, защото е реклама?!
К'ва реклама е това? Един колега помага на друг. 1-вия в общия случай не печели... а ПОМАГА!

Та http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54829&page=4 - пост 51, на колегата аватара, реклама ли е, или не?

pr_00f
15-12-2010, 10:38
Колегата се коригира.

голямата риба
15-12-2010, 11:52
Колегата се коригира.
проблема не е да се коригира
корегирането е безумието

pr_00f
15-12-2010, 12:22
Това което за един е безумно, за друг може да е умно.
И обратното.

pininfarina
15-12-2010, 16:09
Въпроса е поставен на високо клубно и форумно ниво. Чакаме решение.

Дали се реши нещо по моят въпрос?
Срещнахте ли се на високо ниво :meeting:

pininfarina
16-12-2010, 12:28
Дали се реши нещо по моят въпрос?
Срещнахте ли се на високо ниво :meeting:

Като гледам май въпросът е отдавна решен, щом и модератори си слагат реклами в подписите, без дори и да имат платени обяви ( визирам ROBYGAS ) !!!
Моля за някакъв коментар по въпроса. Щом ще издребняваме дотам че всеки да се има за много велик и да раздава "правосъдие" наляво и надясно, за също ще се поровя малко из потовете на модератори и ще докладвам за нарушения от тяхна страна, пък да видим.
Много стринктни и принципни хора се извъдиха.
Има един лаф - вържи попа за да е мирно селото - то тук май натам отиват нещата!
На сила хубост нестава.
Баси и военното положение стана в тоя форум!
Абе - вие сутрешен развод правите ли си? И къде ви е поделението на модове?

Яд ме е е заради 2-3 зрънца, всички модове обират негативите, а те наистина си вършат добре работата.

robygas
16-12-2010, 14:15
И какво рекламирам?
М-тел ли?:Tease:

pininfarina
16-12-2010, 14:42
И какво рекламирам?
М-тел ли?:Tease:
тия можеш да ги приказваш на деца в детската градина.
Все пак доматите не ги ядем с колчетата. Мисля че във форума има достатъчно интелигентни хога, които ще се съгласят с мен. като искаш да развиваш бизнес - прочети правилата на форума. Цената за 12 месеца комерсиална обява е 180 лева ;-)
Хайде стига с такива превилегии, които ви дава модераторството.
Аз имам платена обява и немог да си сложа реклама ( като твоята ) в подписа, а ти нямаш а можеш - е как става?
п.с. И стига сте се оплаквали че сте много заети - не мисля че излизат повече от 10 обяви на ден, което за 4-ма модератори в раздела май е съвсем достатъчно.
Това че не получавате пари за това не ви оправдава - на който не му отърва знае процедурата!

Old Fox
16-12-2010, 15:17
п.с. И стига сте се оплаквали че сте много заети - не мисля че излизат повече от 10 обяви на ден, което за 4-ма модератори в раздела май е съвсем достатъчно.
!
Грешиш за 10те обяви.
Не се оправдаваме, но бихме оценили нормално отношение.
Изречния от рода на баси и положението, къде ви е поделението и развод прявят ли ви...... адски спомагат за добрата атмосфера във форума.

MrX
16-12-2010, 15:19
Казуса е наистина сериозен, но ще си позволя да го освежа малко. Както знаем скоро е един от най-светлите християнски празници. Възприето е този празник да бъде съпроводен с пости, които явно изнервят човечеството и се стига до напрежение и безумни спорове, в които, както се вижда никой няма да отстъпи или да успее да убеди отсрещната страна в правотата си. Хапнете мръвка отпуснете се малко!

"Войната" модератори-потребители винаги е съществувала и независимо от правила, норми на поведение, схващания за ред и дисциплина ще продължава да съществува. Но има и друга страна. Положението е такова защото всеки се опитва всячески да заобиколи правилата, спомням си един местен аутлоу преди време изрече следното - " Закона е за кон, па аз съм лъв". Терикатеем на дребно само и само да не чуждото, дебнем се, подклаждаме чужди огньове и т.н. За жалост е на манталитетна основа и шанс за подобрение нулев. Прави ми впечатление, че един от най-изтъкнатите ни "добродетели" е мрънкането и вечното недоволство - работи се по нещо - "е сега ли точно", не се работи по нещото - "е защо не се работи". Вината винаги, ама винаги е чужда.
За съжаление съм песимист и ми се струва, че и перфектните правила да бъдат създадени положението няма да се подобри, А вината е в нас, въпреки че винаги е чужда!

robygas
16-12-2010, 15:21
Иво, не зная каква е причината да се занимаваш с това, но ще ти отговоря.

Правилата съм ги чел. Ако си обърнал внимание там пише, че подписите могат да съществуват в еди-какъв си вид след изричното одобрение на управата на форума. Та попитал съм- разрешено ми е . Сложил съм телефона си. Не смятам да продължавам да се обяснявам. Само едно ще ти кажа: - Не си уцелил човека!

marian
16-12-2010, 15:24
Иво, не зная каква е причината да се занимаваш с това, но ще ти отговоря.

Правилата съм ги чел. Ако си обърнал внимание там пише, че подписите могат да съществуват в еди-какъв си вид след изричното одобрение на управата на форума. Та попитал съм- разрешено ми е . Сложил съм телефона си. Не смятам да продължавам да се обяснявам. Само едно ще ти кажа: - Не си уцелил човека!
Роби,и защо на едни е разрешено а на други не?Как да си обясниме това явление?

ne0
16-12-2010, 15:29
Аз Роби го знам, той е много лош човек. Бира не знае откъде се купува, и ако пък купи е топла.

И съм сигурен, че е дал рушвет на управата на форума.

Мда ДА БЪДЕ НАКАЗАН... направо стонинг, БАН!

pininfarina
16-12-2010, 15:48
Грешиш за 10те обяви.
Не се оправдаваме, но бихме оценили нормално отношение.
Изречния от рода на баси и положението, къде ви е поделението и развод прявят ли ви...... адски спомагат за добрата атмосфера във форума.

Да, знам че сте заети с много по важни дела от това да драснете едно л.с. на човека пропуснал нещо по обявата си. По добре е да я изтриете и той да се чуди какво става и да ходи да му хвърлят боб какво е изпуснал, защото няма как да я види и коригира. Пък какво толкова, по добре да пусне втора и да му изпраскате едно наказание за дублирана обява например или пък затова че много пита и задава въпроси.

---------- Post added at 13:42 ---------- Previous post was at 13:39 ----------


Иво, не зная каква е причината да се занимаваш с това, но ще ти отговоря.

Правилата съм ги чел. Ако си обърнал внимание там пише, че подписите могат да съществуват в еди-какъв си вид след изричното одобрение на управата на форума. Та попитал съм- разрешено ми е . Сложил съм телефона си. Не смятам да продължавам да се обяснявам. Само едно ще ти кажа: - Не си уцелил човека!

Човека съм го уцелил точно. И аз питах, на мен защо не разрешиха? Ако не ти се дават манги дай да ти сложа реклама в моята платена обява.
Нямам нищо против теб, както казах заради 2-3 зрънца повечето модератори отнасят негативите.

---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:42 ----------


Роби,и защо на едни е разрешено а на други не?Как да си обясниме това явление?

Е как защо, за двоен стандарт не си ли чувал колега?

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:43 ----------




" Закона е за кон, па аз съм лъв"!

Ей по тази причина са се променили много неща в историята на човечеството!
Освободили сме се от Турско робство например ;-)

robygas
16-12-2010, 16:27
Коментарите излезнаха извън мойте правомощия.
Защо това или онова - не знам. Говоря за себе си.

п.п. Иво, само телефона ми или да ти пратя един готов текст с повечко разяснения относно работата ми?:grandpa:

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:26 ----------


Аз Роби го знам, той е много лош човек. Бира не знае откъде се купува, и ако пък купи е топла.

И съм сигурен, че е дал рушвет на управата на форума.

Мда ДА БЪДЕ НАКАЗАН... направо стонинг, БАН!

Ти па поне да пиеше та да знаеш каква е била бирата..

pininfarina
16-12-2010, 16:39
п.п. Иво, само телефона ми или да ти пратя един готов текст с повечко разяснения относно работата ми?:grandpa:


Нямаш ядове ;-)
ще сложим каквото кажеш, стига да отговаря на плавилата че току виж ме баннали - в смисъл такъв - без наркотици и простиутки.

Old Fox
16-12-2010, 17:07
Стига алабализми, всеки който е попитал нормално какво става с обявата му е получил нормален отговор.
Вместо да пуска нова обява може да попита- много потребители го правят и се разбираме чудесно. А освен да пита може и да помисли къде евентуално е сгрешил при пускането. Ама при тоя сценарий няма драма, човек не може да си помрънка, не може да се пооплаче от модовете, а е толкова приятно....

pininfarina
16-12-2010, 19:06
Да разбирам ли че сте решили проблема за реклама в подписа?!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55427

Old Fox
16-12-2010, 21:02
Хихи пак стигнахме до негрите...
Иначе извън контекста забележката ти е резонна и ще се свържем с колегата за да се коригира.

pininfarina
16-12-2010, 21:08
Хихи пак стигнахме до негрите...


Не те разбрах, извинявай.
Потребителите във форума ли имаш в предвид?

Old Fox
16-12-2010, 21:37
Не сменянето на темата. Не е важно беше закачка, да спрем до тук.

pininfarina
19-12-2010, 06:58
Да разбирам ли че сте решили проблема за реклама в подписа?!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55427

Доста експедитивнодействате. Тук отново потвърждаване че правилата са не за всички!!!
Искам да подчертая че нямам нищо против колегата, просто го давам за пример!!!

---------- Post added at 04:58 ---------- Previous post was at 04:57 ----------


Хихи пак стигнахме до негрите...
Иначе извън контекста забележката ти е резонна и ще се свържем с колегата за да се коригира.

:-)

голямата риба
09-01-2011, 23:00
по-лесно - да. По-правилно - не! Правила ще има съвсем скоро.
?

голямата риба
17-03-2011, 00:36
в светлината на тази тема (http://89.190.194.3/forum/showthread.php?t=58304) и писалите в нея

да питам написаното от ПРЕДСЕДАТЕЛЯТ на КАРБ

Фаровете ги направи колегата mirchozo. Много читава изработка, лупите са Валео, светят перфектно, регулировките си работят, абе никакви забележки нямам. Толкова добре светят, че на практика не ти трябват дълги:jumping::jumping:

Препоръча ми го V_A_N_K_A_T_A, аз още като видях неговите фарове и особено като ги видях как светят, вече бях тотално зарибен. Хубавото на този вариант е, че няма никакви цигании, никакви "ангелски очи", никакви светкащи гирлянди тип коледна елха като при Холцвагин или Алди. Просто дискретни и перфектно светещи лупи.

Цената също е много добра, единственото неудобство е, че ще трябва да пратиш фаровете до Добрич. Но с куриерите това става за един ден и струва под 10 лева.

е реклама или си е просто пердашка?