PDA

View Full Version : Обезвъздушаване на съединител 156 1.8-скрита пробка+снимки



de4o
14-11-2010, 15:19
Процедурате не е сложна даже е елементарна и може да се извърши от сам човек.
На снимка 1 съм показал къде се намира под акумолатора.
На снимка 2 маха се предпазната гума на кутията
На снимка 3 е същинската процедура маха се гумената шапка на пробката ''1'' след това се издърпва загерката нагоре ''2'' отделянето на мъркуча става от позиция ''3''
самото отделяне става на два етапа защото има 2 гумени уплатнения,ако издърпате мъркуча около сантиметър позиция''5'' ще освободите първото уплатнение и течността или въздуха сами ще излязат на самотек от пробката ,не е нужно да издърпвате мъркуча повече.
Може и с напомпване и задържане на педала,но тогава си пригответе течност за доливане.Добре е казанчето на спирачките да е отворено.
дано да съм от полза.

zombiran
20-01-2012, 14:08
Благодарско за информацията!!! Много ми помогна.... Имам отново съединител и се разминах с 600лв. за нов :) !!!

alfaa156
20-01-2012, 14:31
браво колега полезна темичка :)

RUSEV-BGR
20-01-2012, 20:54
Аз да добавя-откачам оста на горната помпа направо от педала,издърпвам шпилката на помпата макс назад!И след това както е описал колегата-ефекта е че изчезва и най малкия свободен ход на педала!

Desert
09-05-2012, 22:56
Аз да добавя-откачам оста на горната помпа направо от педала,издърпвам шпилката на помпата макс назад!И след това както е описал колегата-ефекта е че изчезва и най малкия свободен ход на педала!


колега може ли две снимки да направиш :th_up:

koi4a
14-01-2013, 12:31
Само да отбележа, че прецедурата се отнася за автомобилите с лагерпомпа.

raitchev
16-01-2013, 12:02
Имам няколко бързи въпроса...
Какъв е ефекта от това Обезвъздушаване?
И моята кола има ли подобна пробка?

ecotronic
16-01-2013, 12:42
Имам няколко бързи въпроса...
Какъв е ефекта от това Обезвъздушаване?
И моята кола има ли подобна пробка?

Обезвъздушаване обикновено се налага след някаква интервенция по хидравликата на съединителя. Примерно смяна на помпа, цилиндър, течност.......
Нуждата от обезвъздушаване възниква когато след споменатите интервенции има въздух в системата и поради това съединителят не отделя добре. А това, че съединителят не отделя добре се познава по това, че скоростите влизат трудно. Особено, когато колата стои намясто с работещ двигател и опитваш да включиш предавка. Ако няма такъв проблем с включването, не се налага и обезвъздушаване.

raitchev
16-01-2013, 14:54
мерси, значи всичко е наред:)

mirchozo
16-01-2013, 19:41
Какво се прави ако педала на съединителя е твърд?
Отделя нормално, може би притриса ако не подам леко газ при потегляне, скоростите влизат нормално, спирачките също работят нормално.

tonov
16-01-2013, 23:32
Какво се прави ако педала на съединителя е твърд?
Отделя нормално, може би притриса ако не подам леко газ при потегляне, скоростите влизат нормално, спирачките също работят нормално.

Сменя се съединителя ;) Ако почне много да тресе, евентуално в комплект с маховика (става въпрос за дизел). А пък ако не те притеснява твърдостта на педала, може да си караш чак докато почне да приплъзва.

milenkoz
11-04-2015, 13:26
При мене неще да се обезвъздуши.Опитах всичко,но не се получава. Моля ви помагай те

play85
28-05-2015, 11:58
При мен пробката е капсулована и няма как да стане обезвъздушаването. В момента пробвам обезвъздушаване чрез компресор и вкарване на налягане през казанчето. Съединителя се вдига и колата може да се кара по 30-40 дни през лятото без проблем. При ниски температури обаче въздуха останал в системата се свива и педала пада доста по скоро. Сега ще правя тази процедура с компресора през 3 дни в следващият месец да видим дали ще се реши окончателно проблема и ще драсна да кажа понеже предполагам, че има и други коли с подобни проблеми. Карам Алфа 156 1.8 туин спарк 1999г.:wallbash::wallbash:

stelt
29-05-2015, 00:41
Проблема не е в свиващия се въздух, нали като обезвъздушиш - не остава такъв. Сигурно лагер-помпата прави мизерии при ниски температури. Лекува се със смяна.