PDA

View Full Version : "Ръмжене" в купето на 2250 оборота



danniel
14-11-2010, 20:53
Здравейте колеги, не знам дали може да се нарече проблем това,от доста време е така колата,дори не знам дали не я взех така,никога не съм обръщал внимание на този шум,но тези дни се позачудих от къде може да идва.
Независимо дали ускорявам или намалявам скоростта,стрелката на обортомера минавайки точно през 2250 оборота,променя звука в купето осезаемо. Мога да опиша звука така: представете си, че карате на 3-та примерно с 3000 об/мин. Опускате газта и чувате как звука на двигателя се успокоява постепенно,но минавайки през 2250 об се чува това бучене. Ако задържа газта точно на тези обороти се чува постоянно,ако мръдна малко над или под изчезва веднага. Като форсирам колата на място бученето не се чува. Някой ако има някакви идеи...?
Колата е от подписа. Благодаря

Kuker
14-11-2010, 21:15
Провери ангренажния ремък, дали не е хлабав.Най-вероятно е от това.

gedive
14-11-2010, 21:16
Колега, провери изпуквателната система. Отдолу има мека връзка, а до нея болт който е хванат за купето, провери дали не се е отвил. Аз имах такъв проблем и беше от там.

danniel
14-11-2010, 21:25
Провери ангренажния ремък, дали не е хлабав.Най-вероятно е от това.

Ремъка е на 3500 км колега,а и скоро го гледаха заради друг проблем. Там всичко е ок.


Колега, провери изпуквателната система. Отдолу има мека връзка, а до нея болт който е хванат за купето, провери дали не се е отвил. Аз имах такъв проблем и беше от там.

Утре ще погледна,дано е от там.

gjulizar83
14-11-2010, 22:11
и аз го имам тва. точно на 2000 оборота. дори и копчетата на магнета шумят тогава. явно е няква специфична дължина на вълната дет сичко вибрира.

danniel
14-11-2010, 22:25
Дразнещо е, когато се наложи да задържиш малко по дълго на тези обороти.

Novachev
15-11-2010, 08:00
Имах подобен проблем на твоя сама че беше на малкопо ниски обороти при преминаването през тези обороти се усещаше нещо средно между бучене и вибрация. С помоща на един познат който подаваше газ а аз бях отдолу в канала установих че меката връзка вибрира точно при определени обороти оплетката започва да се "плющи" гофрата на меката връзка. Тъпото беше че връзката я бях сменял и беше здрава.

Jivko7777
15-11-2010, 14:01
Ако ти е махан катализатора да знаеш че може от там да е!
При мен се получи така...получава се резонанс при тези обороти...

batico
15-11-2010, 17:39
При мен точно на същите обороти (2250) се появява звук (с по-висока чесота от тази на двигателя). В моя случай е от накрайника на гърнето (проверено - без него го няма и звука).