PDA

View Full Version : акт за червено ?!?!



alfonco147GTA
15-11-2010, 16:02
Колеги написаха ми акт за минаване на червено!!!
Идеята е че навлязох на жълто в кръстовището, и за да не ме отнесе някой отзад реших да не спирам а да премина, но видиш ли ти чичко полулицай дебнеше :repuke:. Спря ме взе ми документите за проверка и ми каза сега ще ти бъде съставен акт за преминаване на червено, влезна си в патрулката и си дигна прозореца и почна да пише, нито сме говорили за пари нит нищо.....ебати полицая, беше яко нервиран.

Въпроса е мога ли да направя нещо по въпроса с този акт?

Pastora
15-11-2010, 16:10
Колеги написаха ми акт за минаване на червено!!!
Идеята е че навлязох на жълто в кръстовището, и за да не ме отнесе някой отзад реших да не спирам а да премина, но видиш ли ти чичко полулицай дебнеше :repuke:. Спря ме взе ми документите за проверка и ми каза сега ще ти бъде съставен акт за преминаване на червено, влезна си в патрулката и си дигна прозореца и почна да пише, нито сме говорили за пари нит нищо.....ебати полицая, беше яко нервиран.

Въпроса е мога ли да направя нещо по въпроса с този акт?
Трябвало е да напишеш възражение отдолу, че си минал на жълто и то с цел да не предизвикаш аварийно спиране, при което е можело да се получи ПТП.

me4o4ko
15-11-2010, 16:11
Ами принципно е можело да направиш нещо,но вече е късно,понеже си се разписал на акта.
По спомен глобата беше 50лв и 8 точки.Можеш да обжалваш след като излезе решението на акта,но само за точките,понеже за глоби под 100лв не може да се обжалва.
Ако си минал на кръстовище,което има камери и със записа можеш да докажеш,че не си успял да напуснеш навреме кръстовището и затова си преминал на червено,за да освободиш движенеието....но това е само на теория.
Според мен няма смисъл....плати си и бъди внимателен!
Поздрави!

Mind_Control
15-11-2010, 16:22
Колеги написаха ми акт за минаване на червено!!!
Идеята е че навлязох на жълто в кръстовището, и за да не ме отнесе някой отзад реших да не спирам а да премина, но видиш ли ти чичко полулицай дебнеше :repuke:. Спря ме взе ми документите за проверка и ми каза сега ще ти бъде съставен акт за преминаване на червено, влезна си в патрулката и си дигна прозореца и почна да пише, нито сме говорили за пари нит нищо.....ебати полицая, беше яко нервиран.

Въпроса е мога ли да направя нещо по въпроса с този акт?

Днеска писах в една тема вече- тия точки са за това- да се отнемат. Ако не си системен нарушител не би трябвало да се притесняваш, защото имаш още много точки.

Ramsezsh
15-11-2010, 17:19
Трябвало е да напишеш възражение отдолу, че си минал на жълто и то с цел да не предизвикаш аварийно спиране, при което е можело да се получи ПТП.

Абослюто вярно! Когато не си съгласен с нещо не го подписвай. Напиши възражение върху акта и опиши ситуацията от твоя гледна точка и най-вероятно такъв акт след това ще отпадне. С подписа си се съгласяваш с това, което и написал човека с фуражката.

Stefo
15-11-2010, 17:36
Абослюто вярно! С подписа си се съгласяваш с това, което и написал човека с фуражката.
С подписа си удостоверяваш, че си получил акта! Имаш определен срок за подаване на възражения, там вече можеш да напишеш каквото си трябва след като се посъветваш с адвокат :)

soldier
15-11-2010, 17:39
влезна си в патрулката и си дигна прозореца и почна да пише, нито сме говорили за пари нит нищо.....ебати полицая, беше яко нервиран.


Токова трябва да е поведението на всеки полицай.

Satanism
15-11-2010, 17:41
Срока е 3 или 7 дена, доколкото помня.


Иначе по повод нервираните полицаи, които не вземат пари:

2007ма година Септември ме спряха да говоря по телефона и без колан.Бях взел книжка преди едва 2 месеца.
Попитах, дали не може да ги черпя по кафе, те ми казаха цитирам "Я не се излагай". Тогава ми се струваха страшно смотани.
Написаха ми акт само за телефона, че по-малко пари и точки, но от тогава започнах да карам с колан.
2008ма година Март ми блокира спирачният апарат на едното задно колело и се намлатих със 140км/ч в една мантинела, а от мантинелата в 30сантиметровия стърчащ над земята бетонов ръб на един мост.Отворих си вратата, слезнах от колата и започнах да си търся триъгълника и телефона, който беше заминал от под пепелника на централната конзола в багажника.
Ако бях без колан, вероятно щях аз да съм някъде 20-30 метра пред колата на 2 части...

Ако сега го видя тоя човечец, със сигурност ще го черпя бая....

alfonco147GTA
15-11-2010, 17:47
Колеги мерси за отговорите! Ще пиша възражение пък каквото стане :super:

Jivko7777
15-11-2010, 17:54
Колеги мерси за отговорите! Ще пиша възражение пък каквото стане :super:

Не си губи времето...

alfonco147GTA
15-11-2010, 18:10
Не си губи времето...


ами ще трябва иначе става по лошо, поне да не ми вземат точки....

fred
15-11-2010, 19:43
Колеги написаха ми акт за минаване на червено!!!
Идеята е че навлязох на жълто в кръстовището, и за да не ме отнесе някой отзад реших да не спирам а да премина, но видиш ли ти чичко полулицай дебнеше :repuke:. Спря ме взе ми документите за проверка и ми каза сега ще ти бъде съставен акт за преминаване на червено, влезна си в патрулката и си дигна прозореца и почна да пише, нито сме говорили за пари нит нищо.....ебати полицая, беше яко нервиран.

Въпроса е мога ли да направя нещо по въпроса с този акт?

Споко, такива актове се отменят от съда почти винаги, и на мен ми писаха такъв, обжалваш, пишеш че си минал на зелено, като непосредствено преди да влезеш в кръстовището сигнала е сменен на жълто, обжалваш пред н-ка на Кат, който не му дреме, а след това и пред Районния съд и пада, подчертаваш, че няма щети, свидетели и прочее.Предварително си направи обжалването, има форми в КАТ, после се подаваше /поне едно време, след като Началника на КАТ ти отхвърли жалбата/ пак чрез КАТ до съда

Sunny
15-11-2010, 20:08
И с колко трябва да си се движил значи за да не успееш да спреш поне на 1,5м след стоп линията ?
Има си доста симптоми по които се познава светофара ,че му изтича Зеленото - първо светва червено за пешеходците , после светва жълто и накрая червено ....
И това при положение ,че няма таймер .
При нормални пътни условия и суха настилка би трябвало всеки да успее да спре навреме - дори и да пресече СТОП линията - освен ако не е И С Превишена скорост .
Но ние сме бързи и вместо спирачка натискаме съединителя , сваляме една надолу и минаваме на късмет .
Еми понякога късмета е АКТ от полицая , понякога е друг автомобил вътре в кръстовището а не е изключено да е и пешеходец .
Плати си АКТ-а и си вземи поука и от поста на Satanism .

JORDI
15-11-2010, 20:32
ами ще трябва иначе става по лошо, поне да не ми вземат точки....

Абе пиши! Ама някой каза / и е прав/, ще си загубиш времето! Имах подобен случай минах на жълто, но с червени цифри за обратно броене и ми писа, че червените цифри са за да спреш на жълто! Аз обжалвах-цитирах, че на светофари без цифров брояч важи правилото бързо изнасяне от кръстовището. Дори снимах и пратих с възражението снимки за 3-секундна продължителност на жълтата светлина! Нищо не помогна и 50лв+8точки си заминаха барабар с 4-месечно презаверяване на акта, защото били заети! И така! Все пак пиши жалба, може да са се вразумили милиционерите от КАТ!!! Успех!:yes:

ludkanar
15-11-2010, 21:52
Квото и да напишеш като възражение няма да го погледнат,щото до 50лв не се обжалват.И другото е,че кажели куката бяло иди му кажи че е черно!

toshko69
15-11-2010, 23:00
И с колко трябва да си се движил значи за да не успееш да спреш поне на 1,5м след стоп линията ?
Има си доста симптоми по които се познава светофара ,че му изтича Зеленото - първо светва червено за пешеходците , после светва жълто и накрая червено ....
И това при положение ,че няма таймер .
При нормални пътни условия и суха настилка би трябвало всеки да успее да спре навреме - дори и да пресече СТОП линията - освен ако не е И С Превишена скорост .
Но ние сме бързи и вместо спирачка натискаме съединителя , сваляме една надолу и минаваме на късмет .
Еми понякога късмета е АКТ от полицая , понякога е друг автомобил вътре в кръстовището а не е изключено да е и пешеходец .
Плати си АКТ-а и си вземи поука и от поста на Satanism .

Има един член в закона за приложение на правилника в който си пише конкретно и ясно.На жълто след зелено може да се премине,ако не можеш да спазиш останалите правила за движение/рязко спиране и т.н./Това със спирането след стоп линията си е откровенно рязко спиране и в 40% от случаите задното мпс ти е на врата.А относно обжалването ,няма смисъл.Както са писали колегите е трябвало да пишеш възражения.Полицаите имат минимален брой актове,които трябва да напишат в седмицата,спира те и след като се аргументира за причината и ти си мълчиш,забива ти акта и толкова.За това дали ще падне акта е относително,зависи какво пише в него ,ако е печен катаджия и те е потковал с точния член от правилника,акта е бетон и няма да падне.

stefoo
15-11-2010, 23:07
а случаино да знаете че не всеки път се преминава на зелено ако не може да се изтеглиш от кръстовището безопасно кат го взиман впредвид това.пример(свети зелено но е задръстване и ти решаваш да продолжиш посоката си,но другите коли се изтеглят и ти оставаш в кръстовишето при вече червен светофар) питал съм катаджий и са ми казвали че си хапваш акта без да може да го оспориш

Tedo
15-11-2010, 23:14
а случаино да знаете че не всеки път се преминава на зелено ако не може да се изтеглиш от кръстовището безопасно кат го взиман впредвид това.пример(свети зелено но е задръстване и ти решаваш да продолжиш посоката си,но другите коли се изтеглят и ти оставаш в кръстовишето при вече червен светофар) питал съм катаджий и са ми казвали че си хапваш акта без да може да го оспориш
Да, това сравнително скоро го вкараха и доста хора не го знаят
Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

alfonco147GTA
16-11-2010, 01:00
Приятели проблема е че имам 1 точка в книжката, и сега ще ми я вземат на 100% :heavy_cry:, няма да мога да си карам алфи :heavy_cry:

п.с. остана ми 1т. след като възтанових, а до колкорто знам мове да се възтановяват 1 път в годината, а моят следващ път е чак февруари.....край останах без книжка, колкото и да ми е мъчно това е живата истина

me4o4ko
16-11-2010, 09:39
В такъв случай се консултирай с адвокат.
Но нямаш големи шансове,имайки в предвид колко зле си с точките....:-|

Mind_Control
16-11-2010, 10:00
Приятели проблема е че имам 1 точка в книжката, и сега ще ми я вземат на 100% :heavy_cry:, няма да мога да си карам алфи :heavy_cry:

п.с. остана ми 1т. след като възтанових, а до колкорто знам мове да се възтановяват 1 път в годината, а моят следващ път е чак февруари.....край останах без книжка, колкото и да ми е мъчно това е живата истина

Това е много кофти, защото реално после трябва да караш курсовете на ново, все едно никога не си имал книжка.

stefoo
16-11-2010, 18:16
Това е много кофти, защото реално после трябва да караш курсовете на ново, все едно никога не си имал книжка.[/QUOTE]

Да брат ми така кара курсовете на ново остана без точки и без книжка загуби си и Ц и Е категория и сега е любител като мене лоша работа колега

alfaz
16-11-2010, 21:32
Обжалвай, ако се получи добре, а ако ли не- както се казва- пий една студена вода :) И в двата случая внимавай повече !

BatVas
16-11-2010, 21:50
И с колко трябва да си се движил значи за да не успееш да спреш поне на 1,5м след стоп линията ?
Има си доста симптоми по които се познава светофара ,че му изтича Зеленото - първо светва червено за пешеходците , после светва жълто и накрая червено ....
И това при положение ,че няма таймер .
При нормални пътни условия и суха настилка би трябвало всеки да успее да спре навреме - дори и да пресече СТОП линията - освен ако не е И С Превишена скорост .
Но ние сме бързи и вместо спирачка натискаме съединителя , сваляме една надолу и минаваме на късмет .
Еми понякога късмета е АКТ от полицая , понякога е друг автомобил вътре в кръстовището а не е изключено да е и пешеходец .
Плати си АКТ-а и си вземи поука и от поста на Satanism .

Е колега няма как да се спре безпопасно на светофар без брояч от зелено към жълто (като тези на бул. България в София) В час пик колоната се движи с 70 км преди светофара и ако спра рязко рискувам много събрани коли една в друга. Не го казвам за друго, ама са ме удряли точно там и то защото не послушах човека до мен да се прередя в другата колона, а спазвах правилата и се наредих където трябва , дори не съм спирал рязко (аз стоях като ме нацепиха) Събра ни три коли (освен задния виновник) познай коя беша най зле - моята и отпред и отзад. Е много е кофти като две седмици след покупката на кола - още и се радваш и те нацепят така (споко това стана 2006 година)ама от тогава предпочитам да пишат ама щом аз съм преценил , че така е по безопасно , обяснявам и от там каквото решат.

koolio
16-11-2010, 21:56
Правилно! Никакви рушвети, никакви пазарлъци, да пишат квото искат и после се бориш със законни средства.

ves_v8
18-11-2010, 19:35
Колегата с Акта, ти така или иначе по закон трябва да отидеш на проверовъчен, веднага щом точките ти станат под 15. А когато станат 0, трябва да си върнеш книжката в КАТ! До ден днешен си спомням думите на Полицая, който ми написа първият и единствен АКТ, който имам - беше за превишена! Той ми каза: "Г-не, актове се плащат, точки се възстановяват, но живот не се плаща и не се възстановява!"
Колега, възможно най-бързо се опитай да намериш начин как да се справиш с точките, защото иначе става дебело, ако трябва бутни некой лев по агенциите за шофиорски курсове за възстановяването. По принцип напоследък куките са станали много свирепи и не прощават, ако решат да простят искат много пари!
:offtopic:Преди 2 месеца ме спряха, бях с приятели, бях изпил една 2 малки бири в 21:00 часа и се качих да карам с 02:00 часа, а приятелите ми бяха пили и меришеше в колата на алкохол! Обяснявахме се с полицаите 2 часа, а те ми искат 200 лв да ме пуснат без проба! Били убедени че съм пиян!:new_Eyecrazy:
аз искам аз искам проба, те искат пари! Накрая се заядоха, оказа се че дрегера им не бачка, дойде друг патрулка, разиграха бахти цирка, държаха се ужасно нагло и за каймак на дрегера ми излезе 0,53:lol:

Полицаите ми написаха акт и ми прибраха книжката. Отидох, дадох кръв, написах ебахти грубото възражение, стигна се на много високо ниво, акта ми пристигна в КАТ след 2 седмици след датата на съставяне, оказа се, че ме е спрял патрул Магистрална полиция вътре в града! На полицайчетата разбрах, че са им разказали играта защото патрулират в града... Акта падна, кръвната беше 0,04. Накараха ме да платя 45 лв, за пробата и за административната работа, без да съм виновен! Ето това представлява родната милиция!!! Винаги трябва да се пишат възражения, човек не знае какво може да излезе! Първият акт не го обжалвах, защото си бях виновен и си изтърпях лишаването от правоуправление и сега не летя по улиците! Научих си урока

BillyBoy`
21-11-2010, 13:23
Щом колегата си е минал на червено ще си понесе последствията,не виждам какво толкова има да се умува.Едно време когато карах шофьорските курсове моя инструктор така ми казваше има ли 3 коли напред теб не бързаи да минаваш,по добре изчакаи следващия светофар.

morfius
21-11-2010, 14:15
Щом колегата си е минал на червено ще си понесе последствията,не виждам какво толкова има да се умува.Едно време когато карах шофьорските курсове моя инструктор така ми казваше има ли 3 коли напред теб не бързаи да минаваш,по добре изчакаи следващия светофар.

Тогава беше друго... сигнализациите бяха на по-къс интервал и колите в десетки пъти по малко.
Та 3 коли на зелено си беше често явление.
Сега обучавани така правят безумни задръствания и катастрофи... тръгва, вижда, че остават 3 коли, спирачка... но е още зелено, пак тръгва, пак спира... и или създава безумен хаос или направо верижна.
Точно толкова изнервящо колкото набутването на жълто в затапено кръстовище.
Та не създавайте още по-голям хаос по светофарите моля!

BillyBoy`
21-11-2010, 15:00
Никои ни ти говори за хаос и за разни такива неща просто трябва да се преценят правилно нещата за да няма после защо ми написаха акт милиционерите :).

morfius
21-11-2010, 15:08
Това с преценката е най-важното :)
Обстоятелствата се променят ежедневно, опит от преди 20 години може да е подвеждащ.
Аз лично съм се изненадвал на кръстовища които си мисля, че познавам... а те ги променили междувременно.

Жокерче, на повечето светофари, пешеходния светва червено 2 - 3 секунди преди жълто-червения преход на автомобилния... видите ли го това, гответе се за спиране.
Не е гаранция, че точно този е такъв... но много често се случва.

Крайно време е да има унификация на тия неща у нас, а не само промени за хаос и дране... и по пътищата и в законите.
Но това няма никой да ни го подари.

Alexandrov70
21-11-2010, 22:54
с риск да разваля още повече настроението на колегата ще кажа , че след като му отнемат и последната точка, респективно книжката , за да се яви на изпит е нужно да изкара курсовете , но преди това трябва да се яви на психо тест в ДАИ , което е доста дървена работа .Аз съм минал през всички тези перипетии и знам.За точки ти отнемат книжката по чл.157 , което все пак е по-добре отколкото за алкохол.Когато е отнета за алкохол в ДАИ са по-несклонни на компромиси.Ако не минеш на първия психотест имаш право след две седмици на втори , ако те скъсат и на него - чак след 1 година.А психотеста е малка гадост - въпросниците за поведенчески модел и логическо мислене не са проблем , но има една ш****на машина ,на която допускането на грешка предизвиква объркване и още грешки , а темпото се увеличава и няма наваксване.
Така че колегата да търси вариант да си оправи нещата и да внимава повече на пътя , дебнат ни отвсякъде , камери , полицаи ,да не говорим за неделните шофьори и подвижните шикани , изпълващи улиците!