PDA

View Full Version : Турбо за ремонт или....



n1gazz
15-11-2010, 18:09
Здравеите колеги :) наскоро се захванах с ремонт на двигателя на моито ГТВ (2000тб) и се оказа че от турбото нищто не става.чудех се дали някой не може да ми предложи накакав по ефтин вариянт от рециклирането на турбината.
И още един въпрос намерих изгодо турбо от БМВ 325ТДИ и не знам дали ще стане от дизелова на бензинова кола ???

bouncer
16-11-2010, 16:57
така по ред на номерата:
1. ЧИТАВ рециклаж няма. Вярвай ми от опит ти казвам. Ще се изръсиш 500-1000 лв и след 2-3 месеца пак същото. А и ако ти е тотално издухало турбото няма смисъл. По-добре търси на старо читаво или най-добре ново.

2. От една кола на друга кола турбо не се сменя ей така просто! Най-малкото ако по някаква случайност съвпаднат колекторите и маслените пътища ще трябва нов софтуеър за управление и бууст контрол. Иначе друго турбо значи нови изпускателни колектори. Хубавите почват от 500 лв само за охлюва.

Да караш турбо кола не евтино.

n1gazz
16-11-2010, 19:40
Всичко покраи новата турбина съм измислил как да сложа но не знам дали става такова турбо за моита кола :(. А какво ще кажете за тия "Китаиските турбини" (от E-bay) защото вече няколко човека ми казаха че са по-добър вариянт от рециклирането???

hristiqn
05-12-2010, 22:59
Прати я да я видим тая турбина де :Topic-is-closed-bg:

n1gazz
06-12-2010, 18:57
Тези дни ще постна няколко снимки