PDA

View Full Version : Тампон задна стабилизираща щанга



petar_taskov
16-11-2010, 00:31
Здравейте колеги, имам едно питане отностно тампоните на напречната стабилизираща щанга предна и задна (задно окачване).Тампоните са ми за смяна на всякаде кадето проверявам се продава комплект щангата със тампоните, а аз изкам да сменя само тампоните не ми трябва щанга.Някой знае ли от каде могът да се вземат такива тампони или пък да се приспособят други, давайте идей ще са от полза.Щангата представлява ето това:

Galeano
16-11-2010, 01:08
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28814

Dоволен ще останеш ;)

petar_taskov
16-11-2010, 09:52
Колега благодаря много за инфото, но тези цени за тампониии...... Чисто нова от магазин щангата( къса,дълга без значение) с тампоните струва 36лв аз трябва да сменя 4 щанги, защо при положение че щангите са здрави,а са разбити само тампоните да сменям и щангата изглежда ми малко глупаво и доста скъпо.Няма ли някаде да се продават само тампони на по разумни цени или пък някой да е приспособил такива тампони от друг автомобил.

zombiran
16-11-2010, 10:21
Такъв тампон да се прадава отделно не съм виждал. Освен, ако не е полиуретанов, каквито предлага ФEРАРИСТА. Аз си купих такива от него и съм много доволен. Колегата е много точен. :) Може да го питаш да ти продаде само тампони и ти сам да си ги набиеш в щангите, но те съветвам да си вземеш направо готови от него.

136
16-11-2010, 10:44
Тези тампони са с двойна втулка.Не са обикновени.Има един човек от Пловдив който произвежда всякъкви тампони и е много добър.Но неговите са двойно набити гума в гума.За да е по стегнат тампона.Но въпреки това колата ти е като жива в задната част.Ако караш по екстремно.Има в София един магази за итал.части на ул. Цар Симеон и там продаваха тампони с двйна втулка .Но цената за тампоните няма да е по малко от тази цена която коментираш, за менте щанга.Оригиналните са по скъпички.Но Тампоните си заслужават .На Алфа 164 са подобни но са с по малък диаметар.

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

И тази щанга на снимката е менте.Не е оригинална част.

starata alfa
16-11-2010, 10:56
погледни в темата взаимнозаменяеми части мисля 1е там имаше нещо подобно или си вземи втора употреба,поне щее оригинална
пп на стамболийски провери ли?там поне обясняват и предлагат алтернативи

zombiran
16-11-2010, 11:15
Какво ще рече оригинална ? На някоя марка ли се набляга. И изобщо какво представлява оригиналната (задна-напречна стабилизираща щанга) Мерси.

136
16-11-2010, 13:21
Оригинална е тази, която се предлага под определен номенклатурен номер от завода приозводител на автомобила.Като резервна част.

ФЕРАРИСТ
16-11-2010, 21:47
Колега благодаря много за инфото, но тези цени за тампониии...... Чисто нова от магазин щангата( къса,дълга без значение) с тампоните струва 36лв аз трябва да сменя 4 щанги, защо при положение че щангите са здрави,а са разбити само тампоните да сменям и щангата изглежда ми малко глупаво и доста скъпо.Няма ли някаде да се продават само тампони на по разумни цени или пък някой да е приспособил такива тампони от друг автомобил.
Колега виж сега.....тия тампони така както си я мислиш няма да стане - може да ти звучи лесно да махнеш 2 тампона на щанга и да набиеш два от магазина......ако направиш това директно, и не караш 147-ца, чийто заден мост не позволява на щангата да се отдели физически от тампона, рискуваш тампона да ти се изхлузи от щангата, по мое мнение в разстояние от 5 до 100 км според карането.....може би си мислиш че е малко вероятно ако ги набиеш кадърно......аз също си го мислих.......ако слагаш и сменяш само тампони, то след като избиеш старите от щангата, трябва със тръба диаметър 2 мм по малка от отвора който остава във щангите, и конусовиден отвор, на преса на намалиш поне с мм и половина отвора на щангата, за да може като набиеш тампона той да влезе със достатъчно натягане в щангата, за да не ти се случи сичко това описано в началото.......после трябва да махнеш старите си шайби и да вземеш такива със половин сант по големи, за да може ако въпреки сичко те се измъкнат, да почнат да ти хлопат за да разбереш че нещо е станало, а не да ти се измъкнат директно......по късните модели на 156 и 147 слагат такива, явно са разбрали феномена......ако искаш да ти е най - мирна главата и имаш добър познат заварчик можеш да им капнеш по една капка между тампона и щангата........
И повярвай ми, да си купиш само тампоните е изключително рисково начинание.....прежали 36 кинта, влез в на АХМ сайта и си земи цяла щанга.......

undy
07-12-2010, 09:59
въпросните тампони ги има в ауто плюс,на 8лв.....който иска да се мъчи и рискува,да си взима.........

Kamenitza
07-12-2010, 23:58
Един въпрос ми изниква... полиуретановите тампони за здравина са ОК, но не става ли прекалено стегнато за носачите да няма никакъво движение т.е. така не е ли по-зле, да не сменяш тампони а да чупиш железа?

tonov
08-12-2010, 20:24
Един въпрос ми изниква... полиуретановите тампони за здравина са ОК, но не става ли прекалено стегнато за носачите да няма никакъво движение т.е. така не е ли по-зле, да не сменяш тампони а да чупиш железа?

Аз съм с полиуретан отзад. След като го сложих наистина стана леко по-твърда возията, но за сметка на това изчезнаха всякакви шумове и потропвания, както и досадното сеене на задницата при преминаване през неравност.
Освен това не мисля, че тампона ще повлияе на здравината на щангата. Той е подвижен, нищо че е твърд.

oem
08-12-2010, 23:17
Не е по-твърд от гумения. Нова щанга от магазина също е много твърда. Тая гума е пресована и е също е много твърда. Монтирал съм от на Ники щангите на други коли и хората са доволни. Като се разбият и моите ще скачам и аз на полиуретан.

dansguardian
13-01-2013, 11:00
Така и така се заговори за щанги, та да попитам и аз нещо. Става дума за задната стабилизираща щанга (тази, която в двата и края е закачена за биелетките). Направи ми впечатление, че черупката, в която е самия тампон са от две части всяка, като двете части са запресовани с две втулки, през които минава закрепващия болт. Та видях на един сайт, че се продават само тампоните и се замислих е ли е възможно да се смени само тампона? Щото чисто нова стабилизираща щанга е около 200 лева.

haljscho
13-01-2013, 11:14
Така и така се заговори за щанги, та да попитам и аз нещо. Става дума за задната стабилизираща щанга (тази, която в двата и края е закачена за биелетките). Направи ми впечатление, че черупката, в която е самия тампон са от две части всяка, като двете части са запресовани с две втулки, през които минава закрепващия болт. Та видях на един сайт, че се продават само тампоните и се замислих е ли е възможно да се смени само тампона? Щото чисто нова стабилизираща щанга е около 200 лева.
Да естествено, че може да се сменят само тампоните!
Разделяш планките със тънък секач, сменяш тампоните и после си ги закопчаваш.....
Тампони се продават във всеки магазин за авточасти за италиански автомобили.

zx12r
15-01-2013, 21:34
Ще ползвам темата на колегата за да не пускам нова (надявам се да не се сърди)
Така ... и аз съм за смяна на тампони на задна стабилизираща щанга и много ми е интересно тук като чета за 36-40 лв. за нова такава! Ходих в Александър Ауто днес и цената която ми казаха беше 300 и кусур лева за щангата и само тампони за близо 40 лв. : Brickwall: Къде останаха тези по 8 лв. нямам идея.

Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!

Та въпроса ми е - къде мога да си сложа полиуретанови тампони на задната стабилизираща щанга? Колата е 156 JTD - благодаря в аванс на добрите хора ударили рамо в труден момент.

ФЕРАРИСТ
15-01-2013, 21:59
Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!

Задна стабилизираща щанга е едно, задна НАПРЕЧНА щанга е друго......напречни са четирите щанги който са хванати успоредно на задния мост, НАПРЕЧНО на колата......задната стабилизираща щанга е нещото дето е закачено с биалетки към абортисьора......

haljscho
15-01-2013, 22:02
Ще ползвам темата на колегата за да не пускам нова (надявам се да не се сърди)
Така ... и аз съм за смяна на тампони на задна стабилизираща щанга и много ми е интересно тук като чета за 36-40 лв. за нова такава! Ходих в Александър Ауто днес и цената която ми казаха беше 300 и кусур лева за щангата и само тампони за близо 40 лв. : Brickwall: Къде останаха тези по 8 лв. нямам идея.

Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!

Та въпроса ми е - къде мога да си сложа полиуретанови тампони на задната стабилизираща щанга? Колата е 156 JTD - благодаря в аванс на добрите хора ударили рамо в труден момент.
Иди в друг магазин, има ги тия от 8лв.

zx12r
15-01-2013, 23:02
Задна стабилизираща щанга е едно, задна НАПРЕЧНА щанга е друго......напречни са четирите щанги който са хванати успоредно на задния мост, НАПРЕЧНО на колата......задната стабилизираща щанга е нещото дето е закачено с биалетки към абортисьора......

Сори, в бързината не съм разбрал ...

dansguardian
17-01-2013, 16:22
Оказа се, че е по-елементарно, отколкото предполагах. С бургия 14-ка успях да махна завалцовката на кухите нитове и двете черупки, в които се намира тампона се разделиха. След това махнах старите тампони и сложих новите, монтирах щангата и в момента всичко е шест, хлопането отзад изчезна. :). Мерси на колегите, взели отношение по тази част от темата!

ФЕРАРИСТ
18-01-2013, 18:05
Тва на задната стабилка нали?

dansguardian
21-01-2013, 09:42
Да, на задната стабилизираща щанга. Е, после си поиграх малко с пилата за да изгладя това, което стърчеше от кухия нит.