PDA

View Full Version : Гарнитура капак клапани



franki1
16-11-2010, 10:32
Преди 12000 километра смених Г-ра капак клапани(Payen)-от Filtron?. Сега гледам че гарнитурата е започнала да изпуска масло, има малко омазняване отвън. Преди да я сменя пак беше така. Две от гнездата на свещите бяха пълни с масло...Майстора ми вика -"Абе тази кола не прекъсва ли?" Викам му, "Не не прекъсва, нищо и няма пали от раз"...
Въпросът ми е. Вие на колко хиляди км. сменяте тази гарнитура? Колата не е прегрявана никога, всичко е нормално скоро смених маслото на двигателя(Agip- SINT 2000 10W/40).
Тези гарнитури колко време издържат?

Алфа 156/2.0

oem
16-11-2010, 10:34
Бате мажи я със силикон. Аз си купих оригинал рикамби и след 1 година текна в едното ъгълче. Преди това си бях купил няква друга и тя течеше пък от всякъде. Мажи и я слагай.

code
16-11-2010, 11:28
Практиката показва, че без силикон не става.:idea2: Даже бях пуснал една тема с разни магийки - ден до пладне, трябва да я издиря.

muchev
16-11-2010, 12:42
Практиката показва, че без силикон не става.:idea2: Даже бях пуснал една тема с разни магийки - ден до пладне, трябва да я издиря.

Да не е тази... с подлагането на шайби под гумичките на болтовете, пробвах го. Засега нямам течове от година, но може да е и от обилното мазане със силикон.:idea2:

dimo
16-11-2010, 15:32
Ако са били пълни първите две свещи от ляво на дясно погледни да не тече от гарнитурката на соленоида на вариатора ....

ivan_petkov_stz
16-11-2010, 16:22
Моята протече като ми смениха ролките и въпросната гарнитура. Върнах се да си оправят бакиите -> намазали я със силикон и сега била ок. Но скоро пак протече. И на мен ми се пълниха 1-2 от гнездата с масло. Отидох при други и им казах да сложат някаква свястна и година вече няма и капка. Около 60 лв. струваше ама каква марка беше..?

ludkanar
16-11-2010, 23:17
Аз също я сменях и не сложих веднага силикона та трябваше да разглобявам пак и да я мажа щото си течеше веднага.Мазане му е майката.