PDA

View Full Version : Тракане. Каре или ... ?



BLUE1
18-11-2010, 21:52
Миналата седмица бях на автомивка и след нея се появи интересен шум. Единствено при напълно навити волан на дясно или наляво се чува тракане някъде откъм предните колелата. Тракането се чува само ако се подава газ, ако е по инерция го няма. Знам как трака каре, но това е по- интензивно и някак по глухо. Ако волана не е навит до края няма тракане. Някаква идея.

zaprina
18-11-2010, 22:02
Това в движение ли го прави или като дадеш газ на место колата дизел лил бензин е

BLUE1
18-11-2010, 22:30
очевидно е бензин, прави го в движение, преди малко установих, че скобата на маншона на външно ляво каре отново липсва и греста е изхвърчала, интересуваме карето винаги ли трака или при подаване на газ? Тракането се чува и на ляв завой и на десен, но все от лявата страна и при движение напред и при движение на зад.

oem
18-11-2010, 22:31
Бате такива неща с гледане трудно се откриват. Смятай тука колко ще ти се помогне. Само в мисли може да се вкараш. Закарай я в сервиз да я видят.

Ти можеш да направиш следното де. Да навиеш волана в тази посока която трака и да надникнеш дали не опира нещо в джантата. Кормилен накрайник, ламаринка на кабелите покрай главината или нещо подобно. И ако не се справиш на сервиз.

BLUE1
18-11-2010, 22:36
Да така смятам да направя, но макар и приятел този път ще се разправям ако карето е за смяна, преди известно време при смяна на носачи установихме че маншона е спукан, казах да се смени с най-добрият възможен, смениха го. При следващо посещение в сервиза за смяна на ангренажен комплект докато беше вдигната колата забелязох, че скобата липсва, сложиха грес и нова скоба, сега отново видях че скобата я няма, а при напълно навит волан в която и да е посока този маншон едва ли може да бъде задържана от скобата. Е баси и майсторите.

Galeano
18-11-2010, 22:46
По принцип често се получава това като ти сменят маншона и после изкача скобата.
Преди да се сложи скобата трябва маншонът да не е оплескан с грес в края си където се нахлузва на карето.
А карето трябва да е идеално забърсано ,да не е мазно там където стои маншона със скобата.

Satanism
19-11-2010, 00:37
На мен ми писна от тея скоби, защото 3та губя вече и почнах със свински опашки....седят без да мърдат..

Novachev
19-11-2010, 08:18
Да така смятам да направя, но макар и приятел този път ще се разправям ако карето е за смяна, преди известно време при смяна на носачи установихме че маншона е спукан, казах да се смени с най-добрият възможен, смениха го. При следващо посещение в сервиза за смяна на ангренажен комплект докато беше вдигната колата забелязох, че скобата липсва, сложиха грес и нова скоба, сега отново видях че скобата я няма, а при напълно навит волан в която и да е посока този маншон едва ли може да бъде задържана от скобата. Е баси и майсторите.
Пълни с грес и слагай свиска опашка и карай докато се разтрака вероятноста да спре след като го напълниш с грес да спре да трака е голяма.

ФЕРАРИСТ
19-11-2010, 11:27
На мен ми писна от тея скоби, защото 3та губя вече и почнах със свински опашки....седят без да мърдат..
Мда, има едни много дебели и здрави свински, държат юнашки......

BLUE1
19-11-2010, 16:09
Диагнозата е поставена- карето е "тръгнало". След процедурата по ново напълване с грес и поставяне на скоба, карето пак трака, слабо но трака, този път обаче след като поставиха скобата направиха опит със завъртане в двете крайни посоки и всеки път скобата падаше. Дефакто карето е било незащитено още при първоначалната смяна на маншона. Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?

spe4elist
19-11-2010, 16:47
...Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?

В този ред - ти вече си имаш едно старо. За какво ти е още едно, с неизвестен ресурс ...? Купи си ново, с известен произход!

Marin_V
19-11-2010, 17:25
Не знам дали е същото като при мен но описанието е подобно. При мен се получаваше също при подаване на газ и смяна на предавките. Оказа се шарнир на горен носач - взех го за 90 лв + 30 за ремонт и всичко е 6...

haljscho
19-11-2010, 18:45
Диагнозата е поставена- карето е "тръгнало". След процедурата по ново напълване с грес и поставяне на скоба, карето пак трака, слабо но трака, този път обаче след като поставиха скобата направиха опит със завъртане в двете крайни посоки и всеки път скобата падаше. Дефакто карето е било незащитено още при първоначалната смяна на маншона. Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?
Колега, я ги снимай тия скоби дет се изхлузват, та да се види за кво става въпрос..........

BLUE1
19-11-2010, 19:21
В този ред - ти вече си имаш едно старо. За какво ти е още едно, с неизвестен ресурс ...? Купи си ново, с известен произход!

... би ли дал някакъв съвет?

spe4elist
19-11-2010, 19:52
... би ли дал някакъв съвет?

Ще ти отговоря на лс, да не правя безплатни реклами/антиреклами ...

undy
20-11-2010, 23:09
Колега, я ги снимай тия скоби дет се изхлузват, та да се види за кво става въпрос..........
мен лично ме съмнява,че маншоните не са били за тая кола.маншона легне ли хубаво и плътно и със свинска няма да мръдне.явно е бил по-къс или диаметъра нещо не е отговарял и се е изхлузвал.....................

BLUE1
20-11-2010, 23:51
Маншона не е гумен, а от някакъв полимер уж по-здрав. Е сага си имам здрав маншон, но разбито каре.

BLUE1
11-12-2010, 22:23
Проблема е отстранен, майстора наистина е професионалист и приятел. Смени ми карето абсолютно безплатно, от три употребявани избрахме най-запазеното.

napoli
12-12-2010, 02:47
Закъснялата смяна на маншона е довела до тракане в карето.Може би и от старото каре да стане каре.Измиването с бензин,нафта и кореселин може да те накара да го смениш.Цяла полуоска ли е.:duel: