PDA

View Full Version : Автомобилен форум ли е това или ...?



koolio
20-11-2010, 11:34
Темата ми е провокирана от факта, че в напия мил форум общо взето автомобилните теми не се толерират. За пример - последната. Пуска човекът питане каква кола да си избере и веднага се започват "щом питаш купи си гоуф", "тоя сигурно е пуснал тема за да гледа сеир" и т.н. Не знам за вас, но аз си мисля, че е по-подходящо да пуснеш тема за сондиране на мнения за покупка в автомобилен форум, а не в бгмама примерно. Аз например преди време бях пуснал тема за сравнение между три модела - темата умря след три дена и три страници.
За сметка на това ако се пусне тема за поредната изцепка на поредната вип курва или вип педераст например, темата за един час става десет страници и стои най отгоре. Да не бъда разбран погрешно, нямам нищо против спам темите, даже взимам дейно участие в някои от тях, но мисля, че не такава трябва да бъде тенденцията.

Та каква е позицията на модераторите, а и на потребителите по този въпрос?

slik4eto
20-11-2010, 11:38
Какво говориш аз бях на среща на Александър невски и за около час даже не споменахме марката ....

fiore
20-11-2010, 11:41
Какво говориш аз бях на среща на Александър невски и за около час даже не споменахме марката ....

Рядко се случва това. Обикновенно се отварят капаци и се коментира. Не съди от една среща.

spe4elist
20-11-2010, 11:56
Добро утро, малко ми е рано за философстване, но ще се опитам... Освен това, ще се постарая да отговоря като обикновен потребител на форума, модераторските ми задължения са една друга бира ...

Та на въпроса - така направено запитването във форум на италианска марка коли, предполага пристрастни и необективни отговори. Естествено, че 95% ще му отговорят: Stilo! Ако въпроса бъде поставен във форума на БВМ (например), познайте какъв ще е отговора.

А дали сме автомобилен форум? Мисля - да. Голямата част от темите имат технически характер, друга част са насочени към клубната дейност. Естествено, като всяка говорилня, и тук си има спам, простотийки, шеги и закачки, рекламки , търговийка ... А това, колко популярна ще бъде една тема - това е вече труден въпрос. "Масите искат хляб и зрелища." Ако зрелището е добро, по-дълго ще се задържи на сцената ... Така мисля (рано сутринта) ... :blah:

morfius
20-11-2010, 11:56
Темата просто тръгна лошо... и задълба в гордост и предразсъдъци :)

А и какво да му кажем по нея, като такава тема се свежда до 2 изречения
- Автомобил на старо (за несектант) - по-добре запазения/поддържания.
- Избор от Х... качваш се в тях и което ти е най-сгодно.

vankata_ll
20-11-2010, 12:13
И аз да допълня. В техническите теми не всеки може да вземе участие, докато за к_рвите всеки има мнение :blah:
Иначе аз също предпочитам автомобилните теми и ще се радвам на повече такива :flowers:

nightroller
21-11-2010, 20:16
Темата ми е провокирана от факта, че в напия мил форум общо взето автомобилните теми не се толерират. За пример - последната. Пуска човекът питане каква кола да си избере и веднага се започват "щом питаш купи си гоуф", "тоя сигурно е пуснал тема за да гледа сеир" и т.н. Не знам за вас, но аз си мисля, че е по-подходящо да пуснеш тема за сондиране на мнения за покупка в автомобилен форум, а не в бгмама примерно. Аз например преди време бях пуснал тема за сравнение между три модела - темата умря след три дена и три страници.
За сметка на това ако се пусне тема за поредната изцепка на поредната вип курва или вип педераст например, темата за един час става десет страници и стои най отгоре. Да не бъда разбран погрешно, нямам нищо против спам темите, даже взимам дейно участие в някои от тях, но мисля, че не такава трябва да бъде тенденцията.

Та каква е позицията на модераторите, а и на потребителите по този въпрос?

Кольо е прав !!!! не трябва да свръхреагираме на всеки искащ мнение, но все пак е разбираемо щото всички сме малко или много маниаци и когато някой пита дали да си купи халуди или алфа или фиат и го наскачаме яко - разбираемо е ;) :)

Perdaha
21-11-2010, 21:10
Мдаа и аз мисля че да пуснеш запитване в Алфа форума каква кола да купиш и там има изброени Алфа,Ауди и още си -то е ясно ние какво предпочитаме иначе нямаше да сме тук..друго е вече ако искаш предимства и недостатъци примерно за даден модел и хора които имат да споделят впечарления..но да се пита каква марка мисля е напълно излишно и подлежи на несериозни изказвания,все пак малко или много тук сме пристрсни и маниаци..

pa4ito
24-11-2010, 16:50
Мисля, че на човека му трябваше още малко кураж, за да се донавие за Стилото и затова пита при нас. Ако пита директно във Фиат форума, всичко е ясно, но някак си няма да е обективно. Във повечето други форуми ще му кажат да се ориентира към "здравите" марки. А на него му се иска някой да му каже - абе пич, вземи си една италианка да те кефи и не се занимавай с глупости... ;)

mordohy
24-11-2010, 18:17
Проблема, според мене е друг!
Всеки спамер, който има над 1000 поста, дори и да не знае от къде се сипва антифриз на колата, вече се мисли за стара пушка. На него всичко му е ясно и гледа отвисоко на всеки новодошъл.
Щом човека пита, значи не знае.В това няма нищо лошо. Лошото е , като не пита, а прави простотии.
Няма глупави въпроси, а глупави отговори!
Нужна е повече толерантност и търпение.
Хората имат нужда от помощ, а не от нравоучения!
А защо замират някои теми!?
Ами като не знае какво иска, то и въпроса няма да е на място.
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор.:humpx:

spe4elist
24-11-2010, 18:24
Проблема, според мене е друг!
...
Щом човека пита, значи не знае.В това няма нищо лошо. Лошото е , като не пита, а прави простотии.
Няма глупави въпроси, а глупави отговори!


Адаш, проблема не е там! Всеки новодошъл иска да пише, да се изрази ... Но никой не иска да чете. Всички, ама всички, въпроси са вече разисквани. И имат отговори. Тук! В шестгодишната история на Форума.

Ако потърси и намери, вероятността да зададе излишен въпрос е минимална.

Ранобудниче
24-11-2010, 22:09
Хуу, де - ако всички се регистрират научени и знаещи (че трябва) да ползват търсачката, която работи точно когато й е кеф, кого ще хранят масово изучилите се кримки, че новакът не се е допитал до старите теми, м?

Предлагам, първият, дето е прочел правилата преди да се регистрира, да метне камък ;)

Дайте го малко по-лабаво - "вдишай, издишай" :BIGsmile:

голямата риба
24-11-2010, 22:12
той отговора се крие в заглавието

форум брой мнения
Общи приказки 194246


Общ технически раздел 27548
Технически справочник 183
Класически модели 7657
Алфа Ромео 33/Sud/Sprint 12811
Алфа Ромео 145/6 56488
Алфа Ромео 155 32089
Алфа Ромео 156/147/GT 70694
Алфа Ромео 164 10287 Алфа Ромео GTV/Spider 8586
Алфа Ромео 159/Brera 399
Алфа Ромео 166 17834
Алфи на ГАЗ 7824
Мултимедия 1821

общо 257121

да не говорим за броя посетители

pr_00f
24-11-2010, 22:21
И слава Богу че е такава статистиката.
Че ако 90 % от мненията във форума бяха само в техническите раздели, то Алфите изобщо нямаше да излизат от сервизите.

Да на говорим, че техническите теми са ограничени като обхват( някои от тях дискутирани десетки пъти) , докато темите за обсъждане от живота клонят към безкрайност.

И къде е проблема в един автомобилен форум да съществуват и двата вида ?

spe4elist
24-11-2010, 23:28
Хуу, де - ако всички се регистрират научени и знаещи (че трябва) да ползват търсачката, която работи точно когато й е кеф, кого ще хранят масово изучилите се кримки, че новакът не се е допитал до старите теми, м?

Предлагам, първият, дето е прочел правилата преди да се регистрира, да метне камък ;)

Дайте го малко по-лабаво - "вдишай, издишай" :BIGsmile:

Олабил съм се и предимно издишам :mrgreen:
Чета си старите мнения и откровено се забавлявам. И аз съм бил новобранец. Но дори и тогава съм съблюдавал правилата и съм се опитвал да пиша граматически правилно. Както и сега. От уважение към останалите потребители и към мен самия. Въпрос на мироглед.

morfius
24-11-2010, 23:55
Някъде имаше едно изследване, че Интернет приучавал на мързел... не помня къде и от кога, но определено е вярно.
Не оплювам никого, съдя по себе си :)
Едно време преравях справочници от по 1000 страници, сега ако не намеря нещо в 3 опит с търсачка ме хваща съклет.
Има и още нещо, няма как търсачката да ти помогне ако не си направиш труда да пишеш правилно думите.

Ранобудниче
25-11-2010, 11:15
С една дума, да разбирам, че ако авторът на коментираната тема беше написал в търсачката (правилно) Фиат Стило, Ауди и Голф (цитирам по памет), в комбинации на кирилица и латиница или само по единия начин, щеше да получи отговор на въпроса си? :) Простете моето съмнение :tooth:

Пък, ако случайно вземе, че попадне на подходящото заглавие и евентуално то е с подходящото съдържание, на човека може да му хрумне допълнително питане, ама ще бъде анатемосан моментално, заради форумна археология (Сънчото да не вземе да ми се впрегне сега :BIGsmile:).

Ако я караме така, може в някакъв момент безгрижно да се вземе решение да бъдат заключени всички техничски раздели, защото всичко вече ще е написано.

Не искам да ме разберете погрешно - не адвокатствам никому. Идеята ми е, че буквоедството не води до нищо добро, макар да знам колко е трудно да се нацели границата и да се намери баланс между.. хм (да си измисля нова думичка, че да си я намирам с търсачката после ;) ) "правилосъобразността" и целесъобразността.

И накрая да попитам дали не съдим прекалено строго и все другите? ;)

morfius
25-11-2010, 11:21
Ще взема да се "впрегна" пък... :Yeeeehaaa:

Форумна археология е термин за безмислено повдигане на теми, като да отговориш на въпрос зададен преди 2 години, без всъщност да кажеш нищо ново, да напишеш несвързано мнение в тема от преди 1 година и т.н.
Задаването на въпрос по темата не попада в тоя раздел.

А мен що ли ми се чини, че разговора отиде извън конкретната тема за избора на кола?

Ранобудниче
25-11-2010, 11:33
Ще взема да се "впрегна" пък... :Yeeeehaaa:

Форумна археология е термин за безмислено повдигане на теми, като да отговориш на въпрос зададен преди 2 години, без всъщност да кажеш нищо ново, да напишеш несвързано мнение в тема от преди 1 година и т.н.
Задаването на въпрос по темата не попада в тоя раздел.

А мен що ли ми се чини, че разговора отиде извън конкретната тема за избора на кола?

Ако всички, от които зависи форумната чистота, правят тази разлика, форумният живот ще е прекрасен.

А посоката, в която ще тръгне даден разговор, зависи от всички участващи в него :) Ако сме тъй строги и към "Общи приказки", както към техническите раздели, то съществуването им се обезсмисля.

mordohy
25-11-2010, 11:37
Адаш, проблема не е там! Всеки новодошъл иска да пише, да се изрази ... Но никой не иска да чете. Всички, ама всички, въпроси са вече разисквани. И имат отговори. Тук! В шестгодишната история на Форума.

Ако потърси и намери, вероятността да зададе излишен въпрос е минимална.
Абе и аз знам, че ако напиша "алкохолици", ще ми излезнат много предложения, ама все пак предпочитам да ти кажа наздраве и да чуя жив отговор!:roll2:

morfius
25-11-2010, 11:53
Идеална среда просто няма :)
Аз споделих наблюдения изобщо... а за конкретната тема повод, казах каквото можах доста по-рано.

То за това алкохолиците са в чата ... е и в някои технически се промъкват по малко, да не е скучно :tequilla: - щото нема емотикон с 33 бутилки :)

cyberhill
25-11-2010, 13:45
Колкото повече тема има в Общи, толкова по неразвалящи се, са станали Алфите. :D
Аз лично предпочитам да пусна нова тема, с опит за пълно обяснение на дадения индивидуален проблем - за да получа индивидуални мнения. Не ме интересува общия случай в случая :)

А пък на повечето такива теми 100%-вия отговор е "иди на качествена диагностика". ама аз ако исках , дали щях да питам, та да чакам някой да ми отвори очите, че съм за диагностика? :)
Плюс това, на мен ми е интересно да разбера за дадения проблем, защо, как, мнения, опит, слествия и т.н.

infernus
26-11-2010, 12:18
Да си кажа честно тук понякога на елементарни въпроси неможеш да получиш ясен отговор. Преди време карах опел и трябва да кажа че в форума на опел беше доста по технически и ясен. преди няколко седмици попитах аджеба за 145 1.7 боксер кой какви наблюдения има от марки и качество на различни външни карета, ни звук ни стон. Е добре моята ли е единствената която са започнали да и тракат каретата ? И целия форум намерих само едно мнение от Лисан че най доброто е Валео ?!?
Иначе общите приказки са сладка работа :)