PDA

View Full Version : Колко време мога да карам без стабилизираща щанга?



Versace
21-11-2010, 18:58
Здравейте днес си махнах стабилизиращата щанга отзад защото тампоните са разбити и са за смяна,но искам да попитам колко време мога да карам така без стабилизираща щанга? Биалетките се заядаха и тях трябва да сменя и ме интересува каква марка да взема? Тук при нас в axm-auto има Frap, Ocap, Fast и Birth?

pininfarina
21-11-2010, 19:39
Здравейте днес си махнах стабилизиращата щанга отзад защото тампоните са разбити и са за смяна,но искам да попитам колко време мога да карам така без стабилизираща щанга? Биалетките се заядаха и тях трябва да сменя и ме интересува каква марка да взема? Тук при нас в axm-auto има Frap, Ocap, Fast и Birth?


Колега, взимай фрап или Окап. фрапа за цената си е повече от добър :-)

ФЕРАРИСТ
21-11-2010, 19:59
Малко ще ти танцува задницата без щанга ако караш, но преди няколко дена един таксиджия ми продума че 2 години си карал 156цата без предна стабилка........

digitalundgrd
21-11-2010, 20:07
На първия италиан трак дей на Калояново едно момче караше почти цялото състезание без стаб. щанга на всичката газ(за нейната липса се установи в последствие)...Постигна време около 1:05 (!!!!) без въпросната и накрая за съжаление се удари в стената ;(
Тоест, ако си караш нормално, няма да имаш грижи ;)

Versace
21-11-2010, 22:08
За да не пускам нова тема ще попитам тук и за предната стабилизираща щанга, та имено сложих преди година и половина полиуретанови тампони мисля че Super Pro ли бяха не съм сигурен, сега са изминати 15к км с тях и когато хвана щангата от двата края и почна да я движа по оста (на страни не на горе и на долу) щангата марда. Означава ли това, че тампоните са свършели?

zombiran
21-11-2010, 22:32
Като се скапят тампоните точно на това място. Просто няма как да не го усетиш. Става по нестабилна колата и хлопа така здраво, че просто не може да се обърка. Ако не ти почуква колата най-вече по неравности значи са си наред, засега. :) Поне така беше при мен :P

BatGergi
22-11-2010, 13:39
Здравейте и от мен за предната ст.щанга мога да кажа че и на мен така ми мърдаше на страни и ми похлопваше ,бях със супер про след смяната им с полиуретанови се оказа че в сервиза не са ми ги сменили както трябва, бяха ги обърнали цепнатото към мотора или обратното беше, не си спомням вече ,иначе тампоните са си наред даже ги показах на Новачев, много е важен правилния монтаж .

Versace
22-11-2010, 13:41
А как е правилният монтаж? На къде трябва да са обърна ти?

undy
22-11-2010, 22:34
....без да знам правилния отговор,аз мойте съм ги монтирал назад с цепнатото.за 15 000км,нямам ядове със стабилизиращата........ма все си мисля,че и обратното да са,пак файдата ще е същата-по-добри от обикновените...........

33Dandy
23-11-2010, 19:35
Цепнатото назад
Самото име на щангата подсказва за какво служи и може ли без нея (ако не караш бавно)

Versace
23-11-2010, 23:03
И защо назад (към купето), не блъскали повече там, не трябва ли цепките да са към двигателя?

33Dandy
23-11-2010, 23:55
И защо назад (към купето), не блъскали повече там, не трябва ли цепките да са към двигателя?
За Бога, вервай ми ;)

oem
24-11-2010, 00:42
Повече напъва назад и надолу (диагонално).

Versace
24-11-2010, 10:48
Повече напъва назад и надолу (диагонално).
И според теб на къде трябва да са? А на зядната стабилизираща щанга на къде трябва да гледат?

oem
24-11-2010, 12:35
И според теб на къде трябва да са? А на зядната стабилизираща щанга на къде трябва да гледат?

На задната напъва назад и нагоре диагонално.

Но според мен няма значение на къде е сряза. Като се стегне тампона няма никакво значение.

undy
24-11-2010, 14:50
:yes: точно това ми беше мисълта и на мен...че няма значение на къде за прорезите...........

BatGergi
25-11-2010, 09:33
Ами пробвай обърни ги и сам ще си отговориш на въпроса, няма друг начин да се разбере,някъде из форума имаше тема ,там казваха че има значение, аз не съм компетентен по въпроса,но го ядох дървото вече.

Versace
25-11-2010, 23:11
Ами пробвай обърни ги и сам ще си отговориш на въпроса, няма друг начин да се разбере,някъде из форума имаше тема ,там казваха че има значение, аз не съм компетентен по въпроса,но го ядох дървото вече.

В смисъл, как го яде как ги беше монтирал?

BatGergi
01-12-2010, 12:53
Не бях ги монтирал аз а в сервиз в Бс мисля че бяха ги монтирали с цепката към мотора и за 10 000 км щангата започна да мърда наляво и надясно и да лопа сега ми монтираха нови тампони от Ферариста и не се оплаквам,само да кажа ,че и пауърфлекса си е наред.

Versace
01-12-2010, 23:08
Ами аз съм с полиуретан и моята мърда наляво и надясно. 15к съм минал с тях. Трябва ли така да мърда, не можахме да я усетим да марда нагоре надолу?

promiss
02-12-2010, 21:00
тъй като имам тропане от кам стабилизиращата щанга отпред и на диагностика ми казаха че е заминал лявия тампон искам да попитам на 156 1.9 JTD за смената на въпросния тампон трябва ли да се разкача моста или е по-лесно достъпен ,което не е за вярване особенно след като гледах как ми сменят горни носачи...

digitalundgrd
03-12-2010, 00:54
Разкача се моста колега..

promiss
03-12-2010, 21:32
Разкача се моста колега..

малко по подробно може ли сори..

ФЕРАРИСТ
03-12-2010, 21:38
тъй като имам тропане от кам стабилизиращата щанга отпред и на диагностика ми казаха че е заминал лявия тампон искам да попитам на 156 1.9 JTD за смената на въпросния тампон трябва ли да се разкача моста или е по-лесно достъпен ,което не е за вярване особенно след като гледах как ми сменят горни носачи...
Предполагам няма да смениш само единия тампон?

promiss
03-12-2010, 22:01
разбира се че и двата при такива сложни ремонти с разкачане на кво ли не ... все пак не носим една обувка