PDA

View Full Version : за паркирането и "собствениците" на улицата



kolev
22-11-2010, 10:45
колеги, днес за пореден път ме накараха да си преместя колата. когато паркирам, винаги гледам да оставя колата така че да пречи най-малко, да е максимално прибрана, да има място както за коли, така и за пешеходци. по принцип рядко ходя с колата на работа, щото в търново си е ужас по тесните улички. та спирам днес пред една кооперация и докато си вадя нещата, една дърта пенсия цъфва на вратата и ми обяснява че имала 6 коли и моята да съм я махнел. след като и теглих майните и като помислих малко, дръпнах колата с 10 метра,обаче съм паркирал там неправилно. сега остава да се надявам довечера колата да е там и всичко да и е наред.
на един колега наскоро му срязаха гумите щото спрял на мястото на съседа си , а оня просто не можело да паркира другаде.
направо зле ми става от тая селяния.

mim
22-11-2010, 11:07
ако знаеш, кой е рязал гумите, кажи в рпу-то като дойдат да описват "вандализма"

kolev
22-11-2010, 11:12
гумите ги срязал съседа, дори се похвалил. на всичкото отгоре се оказал стар познайник на ченгетата. резултата е 1 час в рпу-то за показания и после свободен като птичка. след това се оказа че каското на моя приятел не покрива вандализъм на гумите и до там.

mim
22-11-2010, 11:14
и старият познайник на рпу-то не се трогва от полицията!?...
...без коментар...

kolev
22-11-2010, 11:51
тоя е 40 годишен мърсол който живее с майка си в неизмазана къща , с няколко висящи дела ,а колата му е един ръждив и очукан пасатор комби мой набор. какво да му направиш на тоя. тъпото е че на улицата има място 2 тира да паркират, ама той трябва да си спре "колата" точно пред входната врата. ей за тая селяния говоря.
а е учудващо ченгетата колко любезно и възпитано се държат с такива идиоти, но на теб ти казват - е кво искаш да направи сега.

Mind_Control
22-11-2010, 11:54
тоя е 40 годишен мърсол който живее с майка си в неизмазана къща , с няколко висящи дела ,а колата му е един ръждив и очукан пасатор комби мой набор. какво да му направиш на тоя. тъпото е че на улицата има място 2 тира да паркират, ама той трябва да си спре "колата" точно пред входната врата. ей за тая селяния говоря.
а е учудващо ченгетата колко любезно и възпитано се държат с такива идиоти, но на теб ти казват - е кво искаш да направи сега.

Обади го на майка му :D може да има респект от нея...

kolev
22-11-2010, 12:24
абе в тоя случай не се знае кой ще яде шамарите, ще вземе да и спука кратуната на жената от обич :surrender:

Ramsezsh
22-11-2010, 12:25
Такива образи ги има навсякъде за съжаление. В нашия вход преди години се нанесоха едни такива селяндури. На втората седмица откакто бяха заживяли във входа мъжа дойде да ми каже да си преместя колата. Като знам, че са нови във входа реших, че ще нанасят мебели и им пречи колата пред входа. Като го попитах така ли е, той най-нагло ми отговори, че съм бил паркирал на неговото място. Такива думи му чуха ушите после...После си беше харесал друго място (защото на това много хора паркираме и никой не прояваваше желание да си мести колата), където съм го виждал да избутва друга паркирала кола!

morfius
22-11-2010, 12:43
Можеш да изкараш свинята от кочината, но не можеш да изкараш кочината от свинята.
Много вярно... и докато позволяваме ония дето трябва да се занимават с това, да са всъщност законни рекетьори и пазители на престъпници, така ще си остане.

Stefo
22-11-2010, 13:10
Аз отказах тук един комшия от идеята за "неговото" място :)
Абе някои си нямат с какви по-интересни неща да се занимават, ами си търсят белята ...

kolev
22-11-2010, 13:54
Можеш да изкараш свинята от кочината, но не можеш да изкараш кочината от свинята.
Много вярно... и докато позволяваме ония дето трябва да се занимават с това, да са всъщност законни рекетьори и пазители на престъпници, така ще си остане.

ама колко си прав колега......

pinkmousy
22-11-2010, 15:01
Не знам за местата за паркиране, аз си плащам за паркинг, за да не се занимавам с простотии, но се чудя кога ще започнат да разчистват улиците поне да може да се минава, защото играта ми се разказва докато се добера до този паркинг... селяните паркират и по средата на кръстовищата вече. Или това е ефект от избутването на неправилно паркиралите :)

Mind_Control
22-11-2010, 16:58
Аз отказах тук един комшия от идеята за "неговото" място :)
Абе някои си нямат с какви по-интересни неща да се занимават, ами си търсят белята ...

как?

Stefo
22-11-2010, 17:22
Как, тия неща стават очи в очи, не като мижитурка. Аз те знам къде живееш, не ми трябва да отмъщавам на колата ти, ако ми трябва нещо ще се разбера лично с теб!
Не съм направил нищо на човека, просто се отказа щото му казах, че трябва да се изправя срещу мен, а не срещу невинната кола :)

Mind_Control
22-11-2010, 20:30
Как, тия неща стават очи в очи, не като мижитурка. Аз те знам къде живееш, не ми трябва да отмъщавам на колата ти, ако ми трябва нещо ще се разбера лично с теб!
Не съм направил нищо на човека, просто се отказа щото му казах, че трябва да се изправя срещу мен, а не срещу невинната кола :)

Добър подход, но действа ако си 2 пъти по- голям от него :) в противен случай едва ли действа.

Pinky
22-11-2010, 22:15
Не мисля, че е нужно. Комуникацията е силно подценявана, а така важна.

Bonev
22-11-2010, 22:22
Добър подход, но действа ако си 2 пъти по- голям от него :) в противен случай едва ли действа.

Не винаги големината е предимство...:-D

JORDANGT
22-11-2010, 22:22
Не мисля, че е нужно. Комуникацията е силно подценявана, а така важна.

Но за диалог са нужни двама...

Ramsezsh
22-11-2010, 22:30
Но за диалог са нужни двама...

Абсолютно вярно! При това - двама, които искат да има диалог. А хората, които се държат като диви простаци обикновено с благи думи не можеш ги убеди (от опит го казвам)!

Ladjov
22-11-2010, 23:29
колега такива идиоти винаги е имало и ще има не им се впрягай обикновенно да въздух под налягане и се таралежат на тия дет нищо няма да има направят . Иначе не смеят гък да кажат на някой , който ще ги навре на кучето в ауспуха .
С тия за да се справи човек за съжаление трябва да падне на тяхното ниво и да им се покаже , че ако не си много по як от тях си много по луд . Било то и само на думи .

търтей
22-11-2010, 23:36
Ти па. Не трябват двама.
Един тука така се опитваше да спира, говорих веднъж, курец, спрях патрула върху неговата кошница, той сам дойде да ми се извинява.

Flame
22-11-2010, 23:56
Абе кво говорене-някои хора нямат уши да слушат,ма пред винкела всеки е равен:roll:

PEPI-2ALFA
22-11-2010, 23:59
А аз какво да кажа. Живея на улица, на която само от едната страна има къщи и паркинг по протежение на улицата и пак има простотии. Един приятел купува 4 гуми след купон у дома заради един комшия. Друг комшия държи да паркира на първото място на паркинга, въпреки че е по-далече от къщата, само и само скъпоценната му кола да е под уличната лампа. Дървата на снимката не са често явление, явно чичо ми е чакал сина му да се прибере с багаж отнякъде.
П.П. Друго си е като дойдат роднините от столицата, те си носят в багажника специЯлен гумен жалон за тая работа, а не такива прости дърва :bouncing_smiley:

gigi
23-11-2010, 00:31
Проблема, освен че 90% не се съобразяват, е и че Софиянци мразят провинцията щото са нахални, провинцията мрази Софиянци щото са ербапи, Варненци мразят Бургазлии......Повечето ги мързи да походят 2 мин. и спират където им е удобно, а почти всички имат "натурален" акт за улицата и паркингите. Това няма оправия. Вече не се и ядосвам.
Иначе аз винаги се съобразявам къде да спра, който ме познава знае че мога да ходя 20 мин.пеша, но няма да спра кофти. Но и на мен преди време в Бургас ми надра един паляк колата, на паркинг пред блок, още със спирането една лелка ми обясни че немога да спирам там, викам хубаво и мръднах. Да де ама мъжа и пак ме надрал. Лошото че на жена ми приятелка го видяла. Естествено като звъннах да го питам защо не ми отвори никой а даже и кола нямали, но тоя дерял наред ако не е бургаска колата. (Спирал съм за много повече на същия паркинг, но с бургаска регистрация и никой гък не е казвал, то и места си има свободни дори лятото).Та равносметката беше че аз минах по каско, а той отнесе счупен ключ в патрона на вратата, счупена поща, звънец и добре че ме спряха че и джамовете щях да му потроша. Ама файда никва тоя пич продължавал да си дере още.

Flame
23-11-2010, 00:36
Удри баце,тая мачка не е наща:jumping:

digitalundgrd
23-11-2010, 00:38
Та равносметката беше че аз минах по каско, а той отнесе счупен ключ в патрона на вратата, счупена поща, звънец и добре че ме спряха че и джамовете щях да му потроша. Ама файда никва тоя пич продължавал да си дере още.


...докато някой не му "надере" главата :) Явно по цял ден няма какво да прави и избива комплекси по тоя начин...

Васил Петров
23-11-2010, 00:42
Удри баце,тая мачка не е наща:jumping:

Бой, :hump: и сръбска музика :) :kiss:

badmadafaka
23-11-2010, 10:08
То да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли, да ги изпозастреляш ли или сам да се гръмнеш... :wierdo:
Ма като се замисля имайки предвид колко им е умствения багаж на такива типчета и като направиш логичната аналогия, че в стадото/глутницата шефа (това животно на което всички му имат респект) е шеф защото е пребил всеки, който се е опитал да го погледне лошо... Май решението не е диалог...

Mind_Control
23-11-2010, 10:32
Не винаги големината е предимство...:-D

Айде няма да обсъждаме изключенията, като боксьорчета по 50 кила дето свалят 120 кг мутра с един удар :)

kolev
23-11-2010, 11:03
с комуникация не става. вчера тая дъртата пенсия като ми каза да не съм спирал там, съвсем човешки я питах ако изместя колата 3-4метра напред ще преча ли. е, тя продължи да си нарежда, а като тръгнах към нея да ми обясни що така, взе че се изплаши и се заключи. и с бой не става, идиотите не се страхуват и да го напердашиш, нищо няма да се промени. има индивиди с един такъв кух поглед..... няма връзка с мозъка.
един тъпанар ми беше оставил бележка да не съм си спирал колата срещу гаража му щото не можел да си го ползва, нищо че разстоянието от вратата му до колата беше над 6 метра, но в тоя случай добре че "предупреждението" беше само с бележка.

ПП
а това със заграждането на улицата с цепеници, бутилки от минерална вода , тухли и какво ли не просто няма да го коментирам.

badmadafaka
23-11-2010, 11:31
с комуникация не става
Sad, but true.


и с бой не става, идиотите не се страхуват и да го напердашиш, нищо няма да се промени
Зависи от степента... :pig:

Flame
23-11-2010, 15:01
Слушайте ся-в крайна сметка това е някакъв идиот дето дори не познаваш,както той се е държал с теб,така и ти с него,ако се прави на интересен ми и ти му се прави и той не те познава,ако е по-културен да ти пише бележка,оки изместваш си и ти култирно колата,все пак не се знае дали не вкарва дълъг бус в тоя гараж.Има много ситуации,аз затва за себе си съм решил-държа се както се държи и отсрещната страна:handshake:.